Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#235
blizz

blizz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 27.01.2005

 Volvo_Freak, on Jul 21 2006, 16:03, said:

Eu am fost in 2003 pe la Ormenio si iti pot spune ca e o alegere buna deoarece nu o sa gasesti nebunia de la Promachonas la granita si in plus intri pe autostrada dupa vreo 10-15 km in timp ce pe la Promachonas am fost in mai anul asta si e un adevarat santier. Nu stiu de unde vei face traversarea cu feribotul dar pana la Kavala ai autostrada super buna. Bafta si distractie placuta.

P.S. Ti-as recomanda sa traversezi muntii la bulgari noaptea deoarece sunt numai serpentine iar cu ajutorul farurilor vei stii cand vine cineva din sens invers si vei putea obtine o viteza medie mai ridicata.

Eu ma gandeam sa traversez pe la Kermanoti e mai aproape, dureaza mai putin traversarea si e, nu in ultimul rand, mai ieftin. In ceea ce priveste muntii nu cred sa-i trversez pe E , e un drum national ceva mai in stanga (cum mergi, dreapta cand te uiti la harta ) si care am inteles ca e mai lin (fara serpentine).

#236
Volvo_Freak

Volvo_Freak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 14.10.2005
@blizz: eu iti urez inca o data bafta si d-abia astept sa-mi spui cum a fost drumul ales de tine la bulgari ca poate la anul o sa merg si eu pe el daca va primi aprecieri pozitive din partea ta.
Distractie placuta

#237
danutro

danutro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.07.2006

 crissa, on May 4 2006, 21:56, said:

Cunoaste cineva ceva informatii despre zona SkalaPotamia-GoldenBeach ?
Pote chiar despre Hotelul Ioannis Golden CLUB. Vrem sa mergem la sfarsitul lui iunie si nu stim la ce sa ne asteptam .Cum e vremea cald sau inca nu prea , cum arata zona, hotelurile,tavernele de pe acolo, daca sunt bineinteles .

Ne poti spune cum a fost la Ioannis Golden CLUB ?

#238
panel

panel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 27.11.2005

 blizz, on Jul 21 2006, 13:59, said:

Sal'! Sa inteleg ca nu mai pleaca nimeni spre Thassos in 29 iulie dimineata ?!
Ok! In acest caz o sa plec singur :confuzzled: . Eu m-am gandit sa ies din Bulgaria pe la Ormenio si pe urma sa intru pe autostrada in Grecia. A mai mers cineva pe traseul asta spre Grecia(Thassos)?


Eu am traversat Bulgaria dimineata si am iesit pe la Ormenio. Autostrada incepe in Grecia destul de repede, dar drumul in Bulgaria de la Veliko Tarnovo pana la Nova Zagora e destul de neplacut. Poate ceva mai rau decat Sibiu - Brasov.
Traversarea cu ferry se face mai usor pe la Keramoti pentru ca dureaza mai putin ( 35-45 min) si orasul e mai aproape decat Kavala daca ajungi din Ormenia. In plus orarul traversarilor e mult mai des.
In general, dimineata, Bulgaria este aproape fara trafic. Pana la pranz abia am intalnit 15-20 masini in cei peste 300 km pe care i-am parcurs. Si la Greci pare aproape gol pe autostrada in zona. De la Orestiada pana la Keramoti nu e trafic asa intens si se merge usor si cu viteza mare.

In Skala Potamia sunt destule taverne. La Krambousa am mancat o ciorba de peste foarte buna si scoici cu sos. La Theagenis am mancat file de pefka ( un peste de-al lor) foarte bine pregatit. Mai este un fast food Mama's, pe drumul spre plaja, unde se poate vorbi cu proprietara sa pregateasca calamari si peste mic prajit sau copt. Ajutorul ei este Stavros, un grec simpatic casatorit cu o romanca. Oricum la ei portiile de gyros pita la farfurie sunt imense si foarte gustoase.

Edited by panel, 22 July 2006 - 22:16.


#239
afaceri

afaceri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.06.2006

 angel, on Jul 17 2006, 11:15, said:

alo domnu....in primul rand am ras pe burta citind postul tau atat de nervos :D

Lexi e prietena mea, eu sunt angel, incantat de cunostinta. (sau asa si asa :lol:)

poate postam de pe acelasi IP uneori pentru ca lucram in aceeasi firma care in nici un caz nu este Eurotime, mai nou eurovoyage si care firma are doua sedii in doua orase diferite. Eurotime nu are asa ceva.

alo .... nenea   :)
Pai vedeti ca sunteti una si aceeasi persoana !?
Deci ce spune unul , confirma celalalt .
Intotdeauna vor exista persoane multumite si persoane mai putin multumite , cu orice agentie se va merge .
Esential e sa incerci sa treci peste lipsurile sau inconvenientele aparute in traseu si sa te bucuri de partea plina a paharului , avand in vedere ca e loc pentru si mai rau.

#240
afaceri

afaceri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.06.2006

 angel, on Jul 17 2006, 11:15, said:

cat despre spaga....explica-te mai bine...CE SPAGA ? ca trebuie sa dai niste bani ca sa treci de bulgari altfel stai in vama pana cand au ei chef sa te lase sa treci ? oricine face asta, du-te cu masina mica si sa vedem cat stai la ei....cadou se cheama banii aia in limbajul lor. ah, si taxele pentru distractie...vaporas, serata greceasca...ai fi vrut sa fie gratis ? mai intereseaza-te pe la alte firme ce practica....

Vezi tu lucru minunat cu firma MAX 57 , ca noi nu a trebuit sa mai dam nici un ban nimanui si am trecut imediat toate vamele. Am intrebat si am aflat ca si Radu (gidul) dadea bani la vama Bulgara ,etc ,dar avea bunul simt sa nu se degradeze in asa hal incat sa vina cu cerseala prin autocar. Am mai spus si o mai spun : Reprezentantii firmei MAX 57 au avut o "prestatie" ireprosabila si in opinia mea este o firma serioasa , corecta (prezinta turistilor oferta reala)  si f. maleabila. In ceea ce priveste faptul ca la un hotel e mai bine si la altul mai putin bine se vede in pretul cerut iar la pretul cerut pe servicii de MAX 57 , NU aveai ce sa ceri mai mult. Daca vreau 3* ,platesc pentru 3* si aleg ce vreau in functie de cati bani sunt dispus sa platesc. Cam asta e.

#241
afaceri

afaceri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.06.2006

 angel, on Jul 18 2006, 12:59, said:

Trei la mana - "deductiile" de genul asta se pedepsesc, la fel ca si acuzatiile nefondate. Chiar vrei asta ? Ai o problema personala cu mine ? Ca la cat de pus pe cearta esti eu asta deduc. In cazul asta zii daca este asa si ne discutam pe pm, ok ?

Patru : invata sa te exprimi corect si coerent ca sa pot intelege mai bine ce zici.
Scuze pentru offtopic.

Vad ca te-ai suparat tare pe el si probabil ai de ce , dar nu e frumos nici din partea ta sa-l "ameninti" la modul < "deductiile" de genul asta se pedepsesc, la fel ca si acuzatiile nefondate. Chiar vrei asta ? Ai o problema personala cu mine ? Ca la cat de pus pe cearta esti eu asta deduc. In cazul asta zii daca este asa si ne discutam pe pm, ok ? >
Nici pe ADMIN nu l-am vazut asa "suparat" ca tine.

#242
GABIDANA

GABIDANA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.01.2006
Revin cu intrebarea :
NU PLEACA NIMENI IN THASSOS PE 01 AUGUST CU MASINA ?
Haideti sa facem drumul impreuna !!! :coolspeak:

Vacanta placuta tuturor !!! :peacefingers:

#243
dutisor

dutisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.06.2006
Te-ai convins ce superba este insula !
Nota 10+

#244
dutisor

dutisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.06.2006
Tocmai ne-am intors dintr-o minivacanta de vis in Tassos !
Superba si atat de aproape de Romania.
Intima si in acelasi timp plina de viata. O combinatie reusita intre munte si mare.  Am venit cu regretul ca am parasit-o, cu parerea de rau de a nu-mi fi luat doua sejururi unite, cu regretul ca timpul acolo zboara mai repede si cele 7 zile de sedere sunt insuficiente.
Insula o pastrez in inima, o pastrez prin cele 1181 poze facute si alte 300 salvate din Net, o pastrez prin suvenirurile aduse ori pri remember-urile la intalniri cu colegii din grup.
Drumul care ma speriase un pic, 17 ore cu autocarul, s-a dovedit a fi un fleac (autocar de 15m lungime, doua osii pe spate, 66 locuri, aer conditionat, frigider, TV). Nici nu am stiut cand l-am parcurs, desele opriri si peisajul ne-au ajutat sa nici nu simtim sederea in scaun.
Mai am regretul ca am luat cu mine ceva mancare pentru acolo! Sigur o reminiscenta a anilor in care eram invatati cu turismul local !   Asa de putin ne costa masa la cate o taverna (de fiecare data alta) incat nu a meritat efortul si grija confiscarii ei la trecerea prin vami ( de altfel vamesii nici nu s-au uitat in vreun bagaj ).
Dar asa este romanul, incet, incet intra si el in lumea civilizata aflandu-i detaliile.  In general masa costa la un restaurant cam cu 100.000/persoana in plus fata de tara. Deci merita ! Am locuit in orasul capitala a insulei : Limenas sau mai exact chiar Tassos (orasul Tassos ), oras cu cea mai mare aglomerare urbana, cu viata , cu mai mult comert , mai multe taverne dar si cu plaje mai mici, care , pentru cei ce vor sa-si aminteasca de Mamaia , ar fi un impediment.  Insa gaseai tot timpul loc pe sezlonguri, sub o umbreluta , contra unei beri luata de la carciumioara (taverna) ce se unea cu plaja.
Hotelul (Pavlidis) la care am fost cazati, a fost o reala surpriza pentru mine. Departe de strazile zgomotoase, intim , cu piscina , de o curatenie exemplara. Balcon generos in care ne luam cafeluta de dimineata ori berea de seara. Hotelul este condus de o grecoaica cu cele patru fiice , venite tocmai din Atena  si care nu stiau cum sa fie mai primitoare. Propria lor casa, adevarate gazde . Este clasificat cu doar 2 stele si ma intreb cum oare sunt aceleasi 2 in Romania ?! Felicitari organizatorilor (Europa Travels) si ghidului insotitor , domnisoara Cristina, care mereu ne-a fost prin preajma cu indrumari, sfaturi ori o vorba buna. Seara greceasca din Teologos (la 42 km de Limenas), de la taverna Augustos a fost minunata, spectacolul oferit de gazde a fost reusit , multi dintre noi au dansat pe intreaga durata (21-0:30)
Am inchiriat si o masinuta Fiat Punto cu care am facut turul insulei : Am plecat inspre apus si ne-am intors pe coasta de est avand mereu soarele in spate. Peste tot  privelistea minunata impunea dese opriri pentru poze : Pentru a fi mai aproape de maslini ori de simplele tufe de cimbru.  Inainte de Limenaria este o fabricuta de bijuterii, unicat, nu exista doua la fel. Atentie doamnelor, plecati cu bani la voi ! Iar voi domnilor asezati-va in tihna la barul casei de unde admirati in voie privelistea minunata pe care o ofera o plaja vazuta de la inaltime alaturi de un cafe-frape din partea casei.
In Potos am mancat foarte bine la Terasa Laskarinas , cu vinul si desertul bonus (total 21 euro - 4 persoane)
Apoi baia am facut-o in Scala Potamias dupa care nu am mai urmat linia litoralului , am luat-o spre munte si am mers in Potamia, alt loc minunat de neuitat cu peisaje superbe dar si cu magazine pe masura.
Dar vad ca m-a furat peisajul viu al amintirilor si nu ma mai opresc din scris .  La atatea poze cate am facut , cu siguranta as avea a povesti.
A fost minunat, superbine cum se zice mai nou, abia astept sa ma mai duc. Caci nu merita sa te indepartezi prea mult in Grecia cand in Tassos e asa bine. Adio turismului local, adio litoralului romanesc.
Cand romanii vor sti sa faca turism grecesc si la noi in tara va fi bine si vom reciti lectia despre patriotism si vom spune in cor , precum Furdui Iancu : Noi Suntem ROMANI !

#245
dianhana

dianhana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.07.2006
dragilor,
am intrat din intamplare pe forum, cautand orice fel de informatii ref la Thassos. Dorim sa plecam la inceputul lunii septembrie si suntem avizi de orice inf, avand in vedere ca ne incumetam sa plecam intr-acolo cu un copil de 1 an (Hana :notangel: ). Am cautat tot soiul de variante; se pare ca e mai indicat cu avionul pana la salonic si apoi transferuri. Sunt pe piata cateva agentii care ofera acest pachet. Ati auzit cumva pareri despre EVACANTA, ELLA TRAVEL, ELYSEE??? De asemenea, detine cineva inf despre MAKRYYAMMOS RESORT? Va multumesc!

#246
dianhana

dianhana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.07.2006
dragilor,
am intrat din intamplare pe forum, cautand orice fel de informatii ref la Thassos. Dorim sa plecam la inceputul lunii septembrie si suntem avizi de orice inf, avand in vedere ca ne incumetam sa plecam intr-acolo cu un copil de 1 an (Hana notangel.gif ). Am cautat tot soiul de variante; se pare ca e mai indicat cu avionul pana la salonic si apoi transferuri. Sunt pe piata cateva agentii care ofera acest pachet. Ati auzit cumva pareri despre EVACANTA, ELLA TRAVEL, ELYSEE??? De asemenea, detine cineva inf despre MAKRYYAMMOS RESORT? Va multumesc!

dragilor,
am intrat din intamplare pe forum, cautand orice fel de informatii ref la Thassos. Dorim sa plecam la inceputul lunii septembrie si suntem avizi de orice inf, avand in vedere ca ne incumetam sa plecam intr-acolo cu un copil de 1 an (Hana notangel.gif ). Am cautat tot soiul de variante; se pare ca e mai indicat cu avionul pana la salonic si apoi transferuri. Sunt pe piata cateva agentii care ofera acest pachet. Ati auzit cumva pareri despre EVACANTA, ELLA TRAVEL, ELYSEE??? De asemenea, detine cineva inf despre MAKRYYAMMOS RESORT? Va multumesc!

#247
tudor1

tudor1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.05.2006
pt dutisor:
Nu vrei sa ne arati si noua cateva imagini din traseu? Din cele peste 1000 de poze facute?Ti-am fi recunoscatori...

Edited by tudor1, 26 July 2006 - 17:00.


#248
afaceri

afaceri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.06.2006

 dianhana, on Jul 26 2006, 15:38, said:

dragilor,
am intrat din intamplare pe forum, cautand orice fel de informatii ref la Thassos. Dorim sa plecam la inceputul lunii septembrie si suntem avizi de orice inf, avand in vedere ca ne incumetam sa plecam intr-acolo cu un copil de 1 an (Hana :notangel: ). Am cautat tot soiul de variante; se pare ca e mai indicat cu avionul pana la salonic si apoi transferuri. Sunt pe piata cateva agentii care ofera acest pachet. Ati auzit cumva pareri despre EVACANTA, ELLA TRAVEL, ELYSEE??? De asemenea, detine cineva inf despre MAKRYYAMMOS RESORT? Va multumesc!

Noi am fost in iunie in THASSOS  si am vizitat  MAKRYYAMMOS RESORT . E superb dar  costa ceva intrarea pentru cei care vin din afara resortului. Sunt cateva bungalouri acolo ,absolut superbe ,unde oricine si-ar dori sa stea. Merita cu siguranta, de fapt totul e frumos in insula , au f. multe bay-uri unde poti face snorchel si ai ce vedea.
Atasez cateva poze cu MAKRYYAMMOS RESORT

Attached Files



#249
dutisor

dutisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.06.2006
salutare Tudorica unu,
Este foarte greu sa fac o selectie ca sa prezint ca predecesoarea mea 5 poze in forum.
Am incercat ca doar 10 % sa le postez pe www.webshots.com unde la tabul Browse , in partea inferioara a paginei cauti userul meu : dutzu100.  Dai click cand apare cu albastru si ...te uiti la poze.
Am cautat sa nu pun poze cu noi dar au mai scapat cateva . Si scuza-ma ca uitand primele 10 poze (cronologic vorbind), ele s-au asezat in coada si incercand sa le mut cu sistemul lor tampit, mai rau le-am zapacit.  Poate cu alta ocazie le voi ordona.
Cu bine si concediu placut.

#250
dianhana

dianhana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.07.2006

 afaceri, on Jul 26 2006, 22:58, said:

Noi am fost in iunie in THASSOS  si am vizitat  MAKRYYAMMOS RESORT . E superb dar  costa ceva intrarea pentru cei care vin din afara resortului. Sunt cateva bungalouri acolo ,absolut superbe ,unde oricine si-ar dori sa stea. Merita cu siguranta, de fapt totul e frumos in insula , au f. multe bay-uri unde poti face snorchel si ai ce vedea.
Atasez cateva poze cu MAKRYYAMMOS RESORT


Multam fain pentru informatii; eu am gasit o oferta chiar la MAKRYAMMOS RESORT; 390 Euro din 28 august, HB.
As fi dorit sa stiu cam care sunt preturile practicate de restaurantul lor sau daca exista destul de aproape taverne, magazinase, etc. Transportul se asigura cu autocarul, insa noi dorim sa platim un supliment de 150 euro/pers pentru avion, avand in vedere ca suntem cu copilul mic. Crezi ca este indicat drumul pana acolo cu un copil de un an? Raman tare recunoscatoare pt informatii; nu as dori sa transform vacanta intr-un calvar.
Multumiri!

A fost cineva cu avionul spre Thassos (pana in Salonic) + transferuri???
Sa ma incumet la un drum cu masina (cu copil de 1 an)??

Edited by dianhana, 27 July 2006 - 00:33.


#251
dutisor

dutisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.06.2006

 dianhana, on Jul 27 2006, 01:32, said:

Multam fain pentru informatii; eu am gasit o oferta chiar la MAKRYAMMOS RESORT; 390 Euro din 28 august, HB.
As fi dorit sa stiu cam care sunt preturile practicate de restaurantul lor sau daca exista destul de aproape taverne, magazinase, etc. Transportul se asigura cu autocarul, insa noi dorim sa platim un supliment de 150 euro/pers pentru avion, avand in vedere ca suntem cu copilul mic. Crezi ca este indicat drumul pana acolo cu un copil de un an? Raman tare recunoscatoare pt informatii; nu as dori sa transform vacanta intr-un calvar.
Multumiri!

A fost cineva cu avionul spre Thassos (pana in Salonic) + transferuri???
Sa ma incumet la un drum cu masina (cu copil de 1 an)??

In primul rand gandeste-te ca toti veti fi chinuiti:
1.  Copilul care nu are nimic de castigat , el se va simti mai bine la un aer de Breaza in curtea unei vile, in tarcul pe care il veti lua cu voi, decat la o canicula de litoral.
Ca este clar ca nu va duceti pentru apa marii pentru el ci pentru voi.  Doamne fereste de probleme medicale ce pot aparea.     Si apoi drumul cu avionul nu este chiar indicat pentru eventualitatea unei presurizari defectuoase . Gandeste-te la urechiusele lui.   Inteleg sa faci un astfel de drum fortat de o imprejurare dar nu de placere.
2. Acolo este mult de plimbat , de facut cumparaturi, de mers la localuri, discoteci,  cum faceti baia,  cu randul?  Sau chinuiti vreun bunic ?
3:  Si nu in ultim rand ganditi-va si la restul grupului cazat in hotel sau vila.  Au venit si ei sa-si petreaca un binemeritat concediu,  sa se odihneasca , nu sa auda scancetele unui copil de numai un an.
Si ar mai trebui discutat si cu un pediatru sa va dea sfaturi competente.
Ganditi problema sub toate aspectele, fara sa fiti egoisti.   Sa stiti ca Thassosul va asteapta, va fi acolo si peste ani. Si mai ganditi-va sa nu aveti necazuri la vama in cazul in care copilul ar putea fi greu identificat  dupa  poza cand se stie bine ca toti seamana intre ei la varsta asta.  O zi buna.

#252
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

 dianhana, on Jul 26 2006, 23:32, said:

Multam fain pentru informatii; eu am gasit o oferta chiar la MAKRYAMMOS RESORT; 390 Euro din 28 august, HB.
As fi dorit sa stiu cam care sunt preturile practicate de restaurantul lor sau daca exista destul de aproape taverne, magazinase, etc. Transportul se asigura cu autocarul, insa noi dorim sa platim un supliment de 150 euro/pers pentru avion, avand in vedere ca suntem cu copilul mic. Crezi ca este indicat drumul pana acolo cu un copil de un an? Raman tare recunoscatoare pt informatii; nu as dori sa transform vacanta intr-un calvar.
Multumiri!

A fost cineva cu avionul spre Thassos (pana in Salonic) + transferuri???
Sa ma incumet la un drum cu masina (cu copil de 1 an)??

Parerea mea este ca cu toate transferurile samd o sa fii cam cu cateva ore mai castigata cu avionul decat cu autocarul.
Sosire la aeroport in Bucuresti, check in zbor Salonic - 3 ore
Salonic - Kavala - autobuz local 2 - 3 ore in functie de ce autobuz o sa iei (unul merge pe autostrada, altul merge pe o ruta prin munti)
Kavala - Keramoti - juma de ora cu taxiul
Keramoti - Thassos - tot cam jumatate de ora.
Mai adauga vreo 2 - 3 ore pe care o sa le pierzi intre toate transferurile si o sa iti rezulte un total de ore pe drum de 8 - 9.
Cu autocarul faci mult mai mult, dar macar nu ai grija tuturor transferurilor de mai sus.
Cel mai indicat ar fi sa mergeti cu masina. Daca nu, eu as opta pentru autocar mai ales daca nu prea ai probleme cu copilul noaptea. In privinta varstei ca sa mearga in vacanta eu stiu ca e chiar indicat sa mergi cu copii la mare de la varste mici. Eu am vazut straini pe plaja si cu copii de cateva luni. Cu toate astea, riscul sa faca vreo boala in vacanta e destul de mare. Fa-i o asigurare obligatorie de sanatate cea mai acoperitoare pe care o gasesti si alege o statiune in Thassos care sa aibe asistenta medicala de urgenta. Preventiv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate