Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime
 

Unidentified network

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
gardengirl

gardengirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.08.2010
Salut.

Sunt pe Windows 7 de cateva luni si am net prin fibra optica, insa in ultimele 3 saptamani am tot avut parte de faza asta in care uneori incerc sa ma conectez la Internet si nu pot. In dreptul placii de retea, la informatii, imi apare Unidentified Network (si nu Public Network cum apare in mod normal). Am un laptop si un desktop PC si problema apare la ambele calculatoare, asa ca in mod logic m-am gandit eu, n-are cum sa fie de la mine, din moment ce pana acum a mers fara probleme.

Am cautat informatii pe internet si la un moment dat spunea cineva ceva de ID_string <nu-stiu-cum>, dupa ce dai search catre services.msc (parca) si din lista alegi chestia aia si ii dai Disable.. Eu nu am in lista nimic cu ID_string, asa ca am sunat suportul tehnic. Mi s-a spus sa dau disable -> enable la placa de retea -> restart, pana merge. Da stiu, lipsa de profesionalism, apoi individul mi-a spus ca problema poate fi de la switch-ul de unde pleaca [,] cablul meu, adica de pe stalp, pentru ca "in ultima vreme a fost frig". Mie nu prea-mi vine sa cred, asa ca sunt curioasa daca cineva s-a confruntat cu chestia asta si daca i-ati gasit rezolvare, pentru ca la mine se intampla des chestia asta... Sper sa nu am parte de asta pana la primavara, cand o sa vina caldura...  :lol:

Multumesc.

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,745
  • Înscris: 28.12.2008
Si eu am aceeasi problema de ceva timp si imi face faza asta de vreo 2-3 sau de cate ori are el chef.Ce ISP ai?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate