Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

Cabluri Audio

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 15.12.2009
Bun, m-a mancat in dos sa ma iau dupa pretul mic desi antinari mi-a specificat clar ca nu are rost sa iau prastii la 3 lei. E vorba de un topic mai vechi al meu in care cautam un cablu 2xrca tata la 3.5mm jack. Am luat ceva slab, si s-a cam dus.

Acum, am zis sa nu mai iau aceeasi teapa, m-am orientat spre ceva de genul asta; lungimea este relativ buna (ar merge un pic mai scurt dar nici 1.8m; e prea putin), insa nu stiu ce sa zic de calitatea materialelor din care e facut.

Si daca tot intru pe ebay si am niste lei de sarbatori ma gandesc ca as putea folosi o placa de sunet cum este acest Creative Play pentru comoditate, sa nu mai ma chinui cu o magadoaie de amplificator. Poate reda relativ bine niste hip-hop si niste Trance? Bineinteles :lol: nu ma astept sa mearga la fel ca amp-ul care vreau sa-l inlocuiasca; e vorba de comoditate doar :bigwhitegrin:

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nu inteleg ce vrei. Aia este doar o placa de sunet pe USB, nu are amplificare proprie - duce maxim niste casti, asa cum este desenat si pe iesirea ei.

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSuperDuper, on 26th December 2010, 01:22, said:

Nu inteleg ce vrei. Aia este doar o placa de sunet pe USB, nu are amplificare proprie - duce maxim niste casti, asa cum este desenat si pe iesirea ei.
Pai nici nu vreau amplificare; folosesc un sistem activ. Ma interesa daca placa aia poate reda calitativ, nu cantitativ.

Edited by Ann0nyym0us, 26 December 2010 - 01:25.


#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nu are inca drivere USB2 pentru Windows7. Merge in mod USB1.1 dar la performante reduse. Oricum nu cred ca este cine stie ce de capul ei. Nu este ca SOUND BLASTER X-FI USB SOUND CARD SB1090.

Edited by SuperDuper, 26 December 2010 - 01:36.


#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSuperDuper, on 26th December 2010, 01:34, said:

Nu are inca drivere USB2 pentru Windows7.
Don't care, folosesc XP. Din cate am citit pe un forum de electronisti as putea chiar si eu sa construiesc o placa de sunet asemanatoare la un pret mai redus.

#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Da... stii sa lipesti circuite SMD? Stii sa faci cablaje imprimate? Ai o sursa de carcase aratoase?
Dupa ce cumperi un PCM2704 si piesele aferente, vei avea ce visezi :)
http://electronics-d...atic.php?id=841

Edited by SuperDuper, 26 December 2010 - 14:55.


#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 15.12.2009
Am mai primit sfatul asta undeva :lol: insa nu-i de mine. Cam cat m-ar costa operatia asta la un electronist?

#8
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Mai mult decat sa cumperi unul facut in China.
Astea cu PCM2704 de la TexasInstruments cel putin au ceva calitate spre deosebire de alte modele bazate pe cipuri mai ieftine. Uita-te la raportul semnal zgomot macar - 98dB la cipul asta, 90 la altele...

Edited by SuperDuper, 26 December 2010 - 14:58.


#9
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 15.12.2009
Si deci mai bine iau de-a gata :) Ma gandesc ca as putea sa mai astept putin sa achizitionez un DAC usb, am vazut ca sunt unele mici.

Edited by Ann0nyym0us, 26 December 2010 - 14:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate