Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 

Cum scapam de cartite ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
347 răspunsuri în acest subiect

#109
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.005
  • Înscris: 28.09.2012
Am citit tot topicul...ca asa se cuvine, sa citesti ce s-au obosit sa scrie cei dinainte, abia dup-aia sa-ti dai cu parerea...da' n-am retinut exact care ce-a zis, asa ca nu stiu daca erai cu petrolul lampant pe tunel sau cu capcanele cu bere Posted Image

#110
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.033
  • Înscris: 25.01.2011

View Postclaudia313, on 22 octombrie 2012 - 23:32, said:

Am citit tot topicul...ca asa se cuvine, sa citesti ce s-au obosit sa scrie cei dinainte, abia dup-aia sa-ti dai cu parerea...da' n-am retinut exact care ce-a zis, asa ca nu stiu daca erai cu petrolul lampant pe tunel sau cu capcanele cu bere Posted Image


ia-o dela capat.

Editat de vasiuca, 23 octombrie 2012 - 18:49.


#111
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.005
  • Înscris: 28.09.2012
Mai la iarna, cand o fi mai mult timp, ca acum sunt deselata seara si de-abia razbesc cu topicul ala minunat cu Permacultura...ca musai vreau sa vad daca e ca-n filmele americane, cu final fericit pentru toti cei deselati de plivit si sapat sau casc ochii in ecran de-a pomana, doar ca sa 'ma rad' de frustrarile fermierilor (si a mea)  care nu primesc raspunsuri concrete...sunt pe la pag. 40, deci mai am o leaca Posted Image

#112
simf

simf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 28.12.2005
am un pui de pisica - motan, negru - de trei luni. mama lui prinde cartite, i-a adus si lui cateva sa invete ca sunt hrana. e cineva interesat?

#113
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.033
  • Înscris: 25.01.2011

View Postsimf, on 06 noiembrie 2012 - 08:31, said:

am un pui de pisica - motan, negru - de trei luni. mama lui prinde cartite, i-a adus si lui cateva sa invete ca sunt hrana. e cineva interesat?

de cartitze?

#114
simf

simf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 28.12.2005

View Postvasiuca, on 06 noiembrie 2012 - 11:29, said:

de cartitze?
:)) daca vrei, pot gasi si cartite, sunt multe prin liziera.

#115
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.033
  • Înscris: 25.01.2011

View Postsimf, on 07 noiembrie 2012 - 14:20, said:

Posted Image) daca vrei, pot gasi si cartite, sunt multe prin liziera.

am auzit ca sunt bune la gratar .. acu nu stiu pentru ce.

#116
romic

romic

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 27.03.2007
Daca bine stiu, cartita este animal ocrotiti prin lege.
Eu am cumparat de la farmacia veterinara un produs german - Silence Mole Fighter - 25 de bilute cu o substanta repelenta. Trebuie sa le ingropati la distanta de 2 metri sau sa le puneti in musuroi. o cutie este eficienta pentru 50mp. La mine au disparut in cateva zile, insa au aparut la vecinul meu Posted Image

#117
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.033
  • Înscris: 25.01.2011
maine vin in vizita si la matale .. cat depre lege e interpretabila ..sa le creasca cine a dat legea io am capcane pentru ele . cu o capcana am prins 4
isi faceau veacul prin solarul unde seman rasadurile

#118
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.246
  • Înscris: 11.04.2006
A scapat cineva de cartite de pe-aici? Parintii mei au 3 pisici care tin sub control populatia. A fost pe nat geo un reportaj, ei spun ca NU se poate scapa de cartite, se poate limita nr lor.

#119
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.005
  • Înscris: 28.09.2012
Eu in 2012 am scapat de ele fara sa fac nimic...cu un an inainte mi-au mancat zilele,de stateam ca o dementa de paza, cu sapa, langa musuroaie...dar nu stiu de ce in 2012 nu a aparut nici macar una...sper sa ramana acolo unde-au plecat Posted Image

#120
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.976
  • Înscris: 22.02.2009

View Postromic, on 08 ianuarie 2013 - 16:01, said:

La mine au disparut in cateva zile, insa au aparut la vecinul meu Posted Image

View Postclaudia313, on 08 ianuarie 2013 - 19:11, said:

...sper sa ramana acolo unde-au plecat Posted Image

Claudia, si ale tale sunt tot la vecini!

#121
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.005
  • Înscris: 28.09.2012
Danutz, sper ca la vecinii indepartati si sper sa se simta bine acolo incat sa campeze definitiv!

#122
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.040
  • Înscris: 03.12.2012
-Am citit cu rabdare tot topik-ul si vazand eu ca nu prea ati gasit metode mai eficiente de a scapa de cartitze va propun si eu una cu efect garantat.
-Daca nu santeti prea sensibili luati o galeata veche,o umplecti pe jumatate cu fecale umane(cacat)apoi adaugati apa sau urina de grajd,pana la umplerea galetii,amestecati pana la omogenizare,luati apoi un harletz,cu care indepartati pamantul scos de cartitza,lasand o groapa in locul musuroiului ,faceti asa la fiecare musuroi,apoi mergeti cu galeata ,turnati continutul in fiecare gropitza,dupa care acoperiti la loc cu pamantul scos cu harletul si nivelati,se pot face si santzulete imprejurul zonei,pe care apoi la fel le acoperiti.Desii procedeul pare a fii o gluma,acesta va asigur ca este deosebit de eficient,si in plus este un ..ingrasamant natural . Posted Image

#123
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.253
  • Înscris: 04.02.2007
Pana mor sau pleaca cartitele cred ca murim noi intai! Trebuie angajat vreunul care lucreaza cu vidanja, ca o fi obisnuit cu mirosurile!

#124
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.005
  • Înscris: 28.09.2012
Da' ce nas sensibil ai, domnu' Dorel  Posted Image  N-ai fost niciodata la WC intr-o buda de la tara, vara pe caldura?

#125
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.253
  • Înscris: 04.02.2007
Sincer, nu prea am avut multe ocazii de genul asta! Dar cred ca unul e mirosul din buda si altul cel cand faci in galeata, adica proaspat! Yuck!

#126
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.005
  • Înscris: 28.09.2012

View Postdorel232004, on 11 martie 2013 - 18:36, said:

Sincer, nu prea am avut multe ocazii de genul asta!

Atunci ce 'taran' esti?  Nu ca la tara musai sa puti si sa traiesti in conditii infecte, dar eu buda din gradina n-am desfiintat-o, desi am baie in casa, ca nu se stie niciodata..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate