Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vodafone Tv+

Bataie ritmica la viteza resimtit...

panou de sigurante la casa

Comanda online, compania nu vrea ...
 Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina
 La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 

Ce ai face daca ai fii dictator?

- - - - -
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#19
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

Quote

ma refeream la cazul in care parintii ar vrea sa pastreze copilul.
Daca ai fi in situatia asta tu ce ai face cu el ?

#20
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View PostOscilatrix, on 24th November 2010, 13:19, said:

M-am exprimat ambiguu, ma refeream la cazul in care parintii ar vrea sa pastreze copilul.

Hubabub, nu am deschis topicul asta ca sa discutam despre sisteme de conducere, doctrine politice, monarhii, democratii, etc , ci ca sa imi expectorez frustrarile si sa le citesc pe ale altora. Daca nu poti intelege tema topicului, te poftesc pe Poiana lui Iocan.

Am înțeles asta de la bun început, am și spus că-i vreo supapă de refulare. Ce am scris, însă, pune în context discuția, altfel, topicul se putea numi, foarte bine, ”ce ai face dacă ai fii motor diesel sau macara?”

Lasă-mă cu Poiana lui Iocan, te rog. La fel de bine te poftesc și eu pe Fun, cu topicul ăsta.

#21
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View PostDIVX2006, on 24th November 2010, 13:22, said:

Daca ai fi in situatia asta tu ce ai face cu el ?
Daca as descoperi ca am un copil handicapat in pantece, l-as avorta. Daca as descoperi la nastere, ce pot sa zic, mi-ar parea rau de el.

#22
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

Quote

Daca as descoperi ca am un copil handicapat in pantece, l-as avorta
pacat ca n-au gandit asa si parintii tai

chiar daca e nenascut e viu si se considera CRIMA

#23
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Parintii mei m-au dorit foarte mult, si m-au pastrat, eu fiind un copil sanatos, frumos si de 4 kile. Daca nu ma crezi, verifica-mi poza de la profil. Eventualele probleme psihice la care te referi, nu puteau fi detectate in timpul sarcinii.
Si daca as avea sindromul down, arlequin syndrome sau mai stiu ce nebunie, mi-as condamna parintii ca nu m-au avortat.

Edited by Oscilatrix, 24 November 2010 - 13:47.


#24
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006
As impune o amenda pentru parintii copiilor care chiulesc fara motiv intemeiat de la scoala si pentru cei care raman repetenti sau corigenti in mod repetat. Contribuabili, adica parintii, platesc degeaba bani ca sa devina si ei oameni maturi?!
Nu imi amintiti de starea invatamantului romanesc ... Bineinteles ca as investi in el in mod prioritar. Alte domenii prioritare ar fi desigur cele care ne pot propulsa inapoi unde am fost in perioada interbelica: agricultura, IT-ul si turismul. Acestea vor furniza fondurile pentru restul reformelor.

Edited by archaeus5, 24 November 2010 - 13:41.


#25
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

View PostDIVX2006, on 24th November 2010, 13:36, said:

chiar daca e nenascut e viu si se considera CRIMA
De aia e legal in marea majoritate a tarilor evoluate din punct de vedere economic si socio-cultural. Avortul.

View Postarchaeus5, on 24th November 2010, 13:38, said:

As impune o amenda pentru parintii copiilor care chiulesc fara motiv intemeiat de la scoala
Mersu' la crasma de vis-a-vis si dormitu' pana la 12 is motive intemeiate :lol:

#26
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006

View PostJudith, on 24th November 2010, 13:40, said:

De aia e legal in marea majoritate a tarilor evoluate din punct de vedere economic si socio-cultural. Avortul.


Mersu' la crasma de vis-a-vis si dormitu' pana la 12 is motive intemeiate :lol:

Nu pot. Vis-a-vis este o gradinita. :lol:

Edited by archaeus5, 24 November 2010 - 13:44.


#27
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
As elimina inavatmanul GRATUIT de stat. Cu plata nene. Ca se vede ce creeaza invatamantul gratuit - numai retarzi care isi inchipuie ca daca au o diploma de liceu data in sila, in mila, ca sa iasa la numar, sunt buricul pamantului. Parintii responsabili ar plati (deja platesc meditatii) si ar avea grija ca puiacul sa folosesca banii respectivi, nu sa stea in baruri.
Nu avem nevoie numai de genii, avem nevoie de oameni sa sape santuri, sa toarne asfalt, sa invarta burgerii, sa spele mortii...

As elimina orice fel de ajutor de la stat. Ai nascut un copil. Bravo tie, de ce vrei doi ani sa fi platita pentru ca ai deschis picioarele? Ai ramas far aslujba. Too sad, poate inveti sa faci ceva UTIL data viitoare. Poate era mai bine sa fi stat in scoala aia adevarata (care nu exista inca) pe care parintii tai au platit-o.
Esti bolnav? Asigurari medicale private... Nu ai bani de ele ca nu ai avut chef de munca sau esti prea limitat ca sa poti obtine un job? Uite selectia naturala in functie...

Edited by SuperDuper, 24 November 2010 - 13:53.


#28
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006

View PostSuperDuper, on 24th November 2010, 13:52, said:

As elimina inavatmanul GRATUIT de stat. Cu plata nene. Ca se vede ce creeaza invatamantul gratuit - numai retarzi care isi inchipuie ca daca au o diploma de liceu data in sila, in mila, ca sa iasa la numar, sunt buricul pamantului. Parintii responsabili ar plati (deja platesc meditatii) si ar avea grija ca puiacul sa folosesca banii respectivi, nu sa stea in baruri.
Nu avem nevoie numai de genii, avem nevoie de oameni sa sape santuri, sa toarne asfalt, sa invarta burgerii, sa spele mortii...

As elimina orice fel de ajutor de la stat. Ai nascut un copil. Bravo tie, de ce vrei doi ani sa fi platita pentru ca ai deschis picioarele? Ai ramas far aslujba. Too sad, poate inveti sa faci ceva UTIL data viitoare. Poate era mai bine sa fi stat in scoala aia adevarata (care nu exista inca) pe care parintii tai au platit-o.
Esti bolnav? Asigurari medicale private... Nu ai bani de ele ca nu ai avut chef de munca sau esti prea limitat ca sa poti obtine un job? Uite selectia naturala in functie...


Usurel fratioare. Cu 7 milioane salariu/parinte ce poate face o familie? Ia-o treptat. Iti amintesc ca doar chiria e aproape un salariu ... Ajungeam si acolo, dar nu asa brusc. ;)

Edited by archaeus5, 24 November 2010 - 13:56.


#29
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
toate femeiele frumoase vor fi  obligate sa se culce cu mine si sa-mi satisfaca toate pretentiile...iar toate femeile urate vor fi fu..te de cainii din adaposturi.... se intele ca nu vor mai exista maidanezi. toti cainii vor fi tratati regeste.....
v-as pune pe toti sa-mi cantati, sa-mi compuneti si recitati poezii. cine se pricepe ...scapa...cine nu,la ghilotina.

mai vreti? doame ce topic idiot.

#30
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Am si eu cateva idei legate de tigani, hoti, violatori, pedofili etc. Nu-s foarte dragute, asa ca nu le mai enumar.
Ce vreau sa remarc este ca eutanasierea in masa a animalelor nu e tocmai politically corect. Iubitorii astia prosti de animale le protejeaza cat pot pentru ca animalele strazii nu poarta vina existentei lor si nu au metode de a se intretine singure (vezi tiganii, care ar putea macar sa munceasca cu ziua). Mai degraba ar trebui pedepsiti cocalarii si pitipoancele care isi iau un caine pe care nu il castreaza ("de milaaaa, cum sa-l las fara oute/ lasa sa faca si ea un rand de pui macar, ca am auzit ca e bine") dar il lasa sa reguleze tot ce misca prin jurul blocului si in parc. Ei sunt de vina pentru inmultirea continua a animalelor strazii, nu animalele in sine.
Castrarea maidanezilor ca politica de rezolvare a "problemei" care ii apasa pe unii este cea mai corecta metoda si a fost aplicata cu succes*  in alte tari si in unele orase de pe la noi. Asta, impreuna cu tinerea evidentei animalelor de casa si castrarea obligatorie a celor care nu au pedigree + amenzi usturatoare/inchisoare pentru cocalarii si pitipoancele care se sustrag legii.
Eutanasierea este o masura cruda si nu ar trebui aplicata decat fiintelor care pun in pericol viata celor din jur. Ori, doar o mica parte din maidanezi se incadreaza aici, comparativ cu procentul de rromulani care misuna prin tarisoara asta.

* numarul maidanezilor a scazut drastic in 5-10 ani, cei ramasi fiind castrati si asteptand sa se curete natural

#31
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Da, suna frumos ce spui tu, dar la noi nu se poate. Chiar daca s-ar putea, sunt bani buni ce pot fi folositi mult mai util decat pt ingrijirea potailor. Sa nu mai spun ca numai de bietele animale nevinovate nu-mi pasa mie, cand ma musca un maidanez agresiv noaptea pe strada, in timp ce alti 6 ma latra in cor cu bale scurgandu-se de pe colti.

Edited by Oscilatrix, 24 November 2010 - 14:14.


#32
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
I-aș strânge pe toți asemănători mie (cu tendințe dictatoriale), i-aș masacra și m-aș sinucide.! :)

#33
new_wen85

new_wen85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 26.02.2010
"a inebunit lupul"  :lol:

Subiectul acesta este rasist, bolnav si cu gandire neortadoxa :argue:

#34
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

View PostOscilatrix, on 24th November 2010, 14:10, said:

Da, suna frumos ce spui tu, dar la noi nu se poate. Chiar daca s-ar putea, sunt bani buni ce pot fi folositi mult mai util decat pt ingrijirea potailor. Sa nu mai spun ca numai de bietele animale nevinovate nu-mi pasa mie, cand ma musca un maidanez agresiv noaptea pe strada, in timp ce alti 6 ma latra in cor cu bale scurgandu-se de pe colti.

Bine, dar aceeasi mentalitate o poti aplica si unui copil orfan care din cauza ca e constant flamand, maltratat, supus perversiunilor si moare de frig pe afara, ajunge sa te ameninte daca nu-i dai 2 lei de paine. Il eutanasiezi? Ca si in orfelinate merg cacalau din banii de la buget. Un asistent maternal primea undeva intre 1100 si 1700 Ron parca, pentru un copil orfan in intretinere. Iei 3 acasa, ai salariu de director.  :naughty:

#35
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Nu pot compara un copil cu un caine. Copiii orfani si maltratati nu se aduna in haite de cate 10 sa ma latre noaptea si sa paralizez de frica.
Si na, pentru cersetorie si abandonul copiilor, puscarie si munca silnica. :lol:

Edited by Oscilatrix, 24 November 2010 - 14:26.


#36
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,558
  • Înscris: 24.01.2007
Chiar ai 18 ani?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate