Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Am facut locuri de parcare&#...

Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime
 La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 

vps ieftin

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
sevrajvl

sevrajvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.07.2010
Stie care unde gasesc cel mai ieftn vps din Romania ca am cautat si am gasit ceva ceva dar nu prea imi conving ramii :)Va multumesc anticipat :)

#2
myhay09

myhay09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.03.2010
WWW.NSHOST.RO

#3
sevrajvl

sevrajvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.07.2010
Caut ceva mai ieftin :) prea scumpi astia :)

#4
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
http://www.nixserver.../vps-ieftin.php mai ieftin de atat in Romania, eu unul nu am gasit.

#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
srv.ro, intovps.com, nixservers.ro, mxhost.ro, enjoyvps.ro

La intoVPS pretul este de 10$ + tva pentru 1 GB Ram (512 MB dedicati, 1G brust).
La nixServers pretul este de 10.48 euro + tva pentru acelasi GB de ram (cu 2 ip-uri si panou de control gratuit).
srv.ro si mxhost si multi alti provideri cred ca vor cadea din prima daca tu cauti doar ce-i mai ieftin.

#6
pmv2009

pmv2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.09.2009
pentru unmanaged:
enjoyvps.ro | intovps.com | vpslink.ro

Oricum, un serviciu de calitate trebuie platit... nu cauta neaparat cele mai ieftine solutii.

#7
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
intovps.ro recomand si eu, numai ca trebuie sa stii putin din administrare servere / configurare PHP / MySQL...

#8
pmv2009

pmv2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.09.2009

View Postnetul, on 21st October 2010, 14:53, said:

intovps.ro recomand si eu, numai ca trebuie sa stii putin din administrare servere / configurare PHP / MySQL...

Asta e si ideea serviciilor unmanaged. Clientul trebuie sa-si configureze / instaleze tot.

#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Unmanaged e cel mai sănătos.

#10
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009

View PostDarkAngelBv, on 21st October 2010, 03:01, said:

La nixServers pretul este de 10.48 euro + tva pentru acelasi GB de ram (cu 2 ip-uri si panou de control gratuit).

*

Quote

Pentru a beneficia de reducerea de 30% in prima luna utilizati cuponul: VACANTANIX
Dupa prima luna, pretul integral pentru VPS 1G este de: 14,97 € / luna


#11
costi83

costi83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.10.2009

View Postlp4ever1992, on 22nd October 2010, 15:45, said:

*

Mi se pare mie sau deja incepe lumea sa-si faca publicitate gratuita pe softpedia ?

#12
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005
degeaba, servicii ca si cei de la nouptime.com nu mai ofera nimeni pe-aici .....

View Postcosti83, on 23rd October 2010, 16:25, said:

Mi se pare mie sau deja incepe lumea sa-si faca publicitate gratuita pe softpedia ?


#13
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009

View Postcosti83, on 23rd October 2010, 16:25, said:

Mi se pare mie sau deja incepe lumea sa-si faca publicitate gratuita pe softpedia ?

:rolleyes:

poftim?

am vrut sa subliniez faptul ca in prima luna pretul este de 10.48 euro folosind acel cod, urmand ca din a 2 luna pretul sa fie de 14,97 euro/luna

Edited by lp4ever1992, 23 October 2010 - 19:57.


#14
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Eu, ca web designer, intalnesc foarte des situatii in care le recomand clientilor o anumita gazduire (shared, VPS) de la firme din RO serioase, insa ei aleg ce vor, pe la firme de apartament, cu preturi ieftine...cam cum am vazut si aici exemplele.

Si apoi dupa nici o luna de zile isi dau seama ce greseala au facut cand le spun ca nu au nu stiu ce optiune, nu au nu stiu ce panou de control...etc.

INTOTDEAUNA un pret mic ascunde niste neajunsuri: un panou de control gratuit sau lipsa, anumite optiuni lipsa (am intalnit luna tracuta o firma din RO care oferea niste preturi extrem de mici la gazduire, clientul a cumparat si apoi SURPRIZA - nu avea baze de date incluse...na, mai fa-ti site fara DB in ziua de azi).

CE VREAU SA SPUN este sa nu te zgarcesti la niste marunti. Daca vrei un VPS, inseamna ca ai ce pune pe el (mai multe site-uri, un portal), deci ai bani de investit. Mergi la o firma gen Webfactor sau similara si ia-ti de la ei un VPS.

M-am uitat si eu pe exemplele date de voi si stiti ce? Nu e nici unul ieftin. Daca imi fac o configurare minima cu tot ce imi trebuie (un 512 RAM minim, panou de control cpanel, minim 2 IP-uri) tot la un pret mare ies.

Cea mai ieftina oferta, si de calitate, am vazut-o la VPSLand.com, dar ei nu au serverele in RO ci in USA. Eventual cautati firme din Germania sau Anglia, cu servere in EU. Sau firme din SUA cu servere in EU.

#15
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,747
  • Înscris: 16.03.2007

View Postblue_wings, on 25th October 2010, 18:21, said:

INTOTDEAUNA un pret mic ascunde niste neajunsuri: un panou de control gratuit sau lipsa, anumite optiuni lipsa (am intalnit luna tracuta o firma din RO care oferea niste preturi extrem de mici la gazduire, clientul a cumparat si apoi SURPRIZA - nu avea baze de date incluse...na, mai fa-ti site fara DB in ziua de azi).

pai asta e deja prostie din partea celui care a cumparat!

#16
sofas

sofas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.01.2010
www.xservers.ro , nu au cel mai mic pret , insa , la cel mai mic pret al lor primesti destul de multe resurse

#17
motanelpe

motanelpe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2010
Uite si aici o oferta bunicica: http://www.despregazduire.ro/vps

#18
RusuMihai

RusuMihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.11.2010

View Postmotanelpe, on 15th November 2010, 12:09, said:

Uite si aici o oferta bunicica: http://www.despregazduire.ro/vps


Hai sa fim seriosi asta e doar o reclama,cine ar da 15 Euro pentru 512 RAM si banda de 5 mb/s ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate