Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Digi.tel si Digi.Mobil nelimitat catre Romtelecom și U.P.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#253
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Salut nu am gasit pe forum un raspuns , mi-a venit sms ca pot rezilia in 30 de zile fixul (am asociat cu 1000 /100) daca reziliez ce se va intampla cu mobilul ? Voi avea aceleasi minute 1000/100 pe el, se va schimba structura se vor prelungi celelalte servicii (am contractul initial de vreo 4 ani..).Multumesc

#254
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002

 danutz1, on 4th November 2010, 20:26, said:

De ce esti asa sigur pe ce spui fara sa te informezi?
Aici vorbim de includerea, in abonamenul de 2 euro cu minute nelimitate in reteaua RCS pe fix si mobil, a minutelor nelimitate in RTC si UPC! Cel putin asa se intelegea din flyer-ul pe care l-am primit toti in plic, impreuna cu factura!
Compromisul Digi Mobil Zero implica tarife la convorbiri, chiar mari: http://www.rcs-rds.r...digi-mobil-zero

#255
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Incurcate sunt caile rds-ului... Dar un Digi tel fix 2 nelimitat catre rtc si ups se poate pe acelsi ab de 2 euro cu un digimobil nelimitat doar in retea? Se mai fac share-uri dintr-astea?

#256
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002
Se poate pe acelasi ab. dar vei plati 2+2=4 euro!

#257
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 equilibrium2x, on 4th November 2010, 15:49, said:

Retenție parcă se zicea la perioada de timp cât un fișier va fi ținut pe un server (Usenet, așa mi-a fost introdusă noțiunea). Deci e bine de știut cum ne văd pe noi abonații marii operatori: „date informaționale“, niște amărâte numere, procente și estimări.
OFF:
Și încă ceva, doar pentru că există un cuvânt pentru noțiunea asta nu înseamna ca e un lucru bun (de ex. „holocaust“), chiar dacă se practică de către partenerii tăi taciți în argumentare, marile companii, pe care le-ai adus în discuție doar pentru a-ți valida puntul de vedere prin procedeul „n-ați auzit voi băăă, că sunteți de la munte, da' se practică, așa că ciocu' mic“.
consulta te rog DEX sau WIKI  pt explicatii privind cuvantul respectiv.

#258
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Aș mai putea primi și eu un huawei u1000 la retenție... Dar cred că la 2,38 euro pentru un telefon fix unul mobil și un internet mobil minimal cred că mă descurc și fără.

Edited by kineceler, 04 November 2010 - 21:27.


#259
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006

 dantim1, on 4th November 2010, 18:23, said:

Cu un abonament de 2 euro pe luna pentru un fix+mobil NU poti beneficia de gratuitatea in RTC si UPC!!!
Doar daca-ti faci 2 abonamente: 2 euro pentru fix + 2 euro pentru mobil = 4 euro pe luna pentru un fix+mobil!
ai ramas in urma cu noutatile :)

nici asa nu mai merge, la Digi Mobil nu se mai ofera nelimitat in Romtelecom, nici macar la abonamentul de 2 euro ;)

nelimitat se ofera doar la Digi Tel (telefonia fixa) !

 wii, on 4th November 2010, 21:09, said:

Incurcate sunt caile rds-ului... Dar un Digi tel fix 2 nelimitat catre rtc si ups se poate pe acelsi ab de 2 euro cu un digimobil nelimitat doar in retea? Se mai fac share-uri dintr-astea?
la Digi Tel Fix 2 Nelimitat nu :)

doar la Digi Tel 2 Nelimitat !

nu stiu daca ati observat dar acum sunt doua abonamente de 2 euro la fix, Digi Tel 2 Nelimitat cu nelimitat doar RDS, acesta se poate sharui cu un mobil si Digi Tel Fix 2 Nelimitat, la acesta nu mai ai optiunea sa-i asociezi un mobil !

#260
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

 catalinman, on 4th November 2010, 21:48, said:

nu stiu daca ati observat dar acum sunt doua abonamente de 2 euro la fix, Digi Tel 2 Nelimitat cu nelimitat doar RDS, acesta se poate sharui cu un mobil si Digi Tel Fix 2 Nelimitat, la acesta nu mai ai optiunea sa-i asociezi un mobil !
Acum e totul limpede. Multumesc pentru rabdare ;)

#261
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

 alecsandrius, on 4th November 2010, 21:34, said:

Salut nu am gasit pe forum un raspuns , mi-a venit sms ca pot rezilia in 30 de zile fixul (am asociat cu 1000 /100) daca reziliez ce se va intampla cu mobilul ? Voi avea aceleasi minute 1000/100 pe el, se va schimba structura se vor prelungi celelalte servicii (am contractul initial de vreo 4 ani..).Multumesc
poti rezilia in cazul in care nu esti multumit de introducerea taxei de mentenanta sau de marirea tarifelor in unele zone din strainatate.

daca alegi sa reziliezi fixul fie renunti la mobilfie il treci pe un abonamet de 2euro.

#262
drg75

drg75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.09.2010
Vreau sa va pun si eu o intrebare celor care stiti procedurile. Am o cunostinta care vrea sa-si faca modificari la contractul vechi pe care-l are cu RDS (acum are cablu analogic, net de 29 de lei, un fix asociat si doua mobile tot pe asociat, care se dadeau pentru diverse valori ale facturii in urma cu ceva ani). Acum se gandeste sa treaca la cablu digital cu reciever SD in custodie (eventual HD), net de 39 de lei cu stick de internet mobil in custodie si se gandeste sa ia oferta de fix cu minute nelimitate in romtelecom si UPC. Intrebarea pe care vreau sa v-o pun este ce se intampla cu cele doua mobile pe care le are, le poate pastra asociate in continuare la serviciile de cablu sau net (am vazut ca la abonamentul acesta nou de fix nu se poate asocia mobil) sau va trebui sa renunte la ele sau sa le treaca si pe ele la abonament de 2 euro?

#263
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 30.03.2005
A incheiat cineva contract de 2 euro pe fixomobil cu minute nelimitate in RTC si UPC ? Mi-au facut portare numar din RTC in RDS pe fixomobil si cand sa semnam contractul imi zic ca pt fixomobil nu e valabila oferta cu minute nelimitate in RTC&UPC, desi pe site e cat se poate de adevarata :(

#264
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
salut, m-am uitat nitel pe contul meu online de la rds. apare un serviciu care nu stiu la ce anume se refera si anume "pachet virtual telefonie aferent internet mobil". la ce anume se refera? eu am luat de la ei un stik gratuit la abonamentul de 39 lei si am deja 3 mobile la 2 euro plus unu asociat.

Attached Files


Edited by Aladin66, 26 December 2010 - 15:11.


#265
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Acest serviciu "virtual" apare cand ai internet mobil,deoarece foloseste reteaua mobila si i se aloca un numar de teleon mobil.
Nu te costa nimic in plus.

Edited by alexa32, 26 December 2010 - 15:25.


#266
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

 alexa32, on 26th December 2010, 14:24, said:

Acest serviciu "virtual" apare cand ai internet mobil,deoarece foloseste reteaua mobila si i se aloca un numar de teleon mobil.
Nu te costa nimic in plus.
mersi. e bine de stiut  :photo:

#267
puiutzii

puiutzii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2004
daca am digi tel fix 2 nelimitat mi se mai factureaza si mentenanta de 5 ron sau nu?
multumesc,

#268
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 puiutzii, on 3rd March 2011, 14:36, said:

daca am digi tel fix 2 nelimitat mi se mai factureaza si mentenanta de 5 ron sau nu?
multumesc,
Nu draga.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate