Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 

Problema laptop.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
GodZor

GodZor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.05.2010
Am un laptop.. nou nout. Dar nu am OS preinstalat.. ce as putea face ? sai bag eu un windows ? .. daca da .. ati putea sami explicati cum ? :D

#2
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
ati putea sami explicati cum ?
Dupa ce pui cratima (liniuta) intre sa si mi, cauti un kit de instalare pentru sistemul de operare dorit si suportat de laptopul tau. Mai departe e usor, spor la treaba.

#3
GodZor

GodZor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.05.2010
da.. asta stiam .. dar cum pun eu kitul de instalare ? .. intru pe safe mode ?

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Ce-ai putea face....Hmm, pai ai putea sa fii mai prevazator data viitoare si sa cumperi unul cu OS ?

Quote

sai bag eu un windows ?
  Pe unde il bagi ? :huh:     Ce ai tu nu se numeste "Problema laptop" , ci "Problema utilizator"



Attached File  cza0492l.jpg   17.51K   16 downloads

#5
GodZor

GodZor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.05.2010
prietene nu e al meu.. eu tot ce am cumparat avea OS preinstalat.. eu am un imac.. cemi mai trebuie laptopuri dastea.. ca e un msi dinala..

#6
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Sa presupunem ca ai kitul pe un dvd; intri in bios  si selectezi ordinea de bootare ( dvd-ul sa fie primul) si introduci discul. Va apare un meniu care in principiu este usor de inteles. Faci selectarile cerute/dorite si totul merge aproape de la sine.
Daca folosesti curent un calculator, te vei descurca.
p.s. Nu stiu ce ai vrut sa spui cu intrarea in safe mode, daca nu are sistem de operare instalat.

#7
GodZor

GodZor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.05.2010
..... de obicei ma pricep la pcuri. dar nu am avut probleme cu OSurile .. si nu am avut cum sa invat daca nu mi sa stricat ceva. Mersi pentru informatii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate