Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

problema laptop ecs..need help

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
daviddelo

daviddelo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.03.2010
Salut.Am un laptop ecs g733 . aseara l`am aprins  ,am sstat pe el m`am uitat la un film si l`am stins normal... azi de dimineata cand m`am trezit am incercat sa il aprind si nu se aprinde...pentru cateva milisecunde beculetele se aprind putin de tot doar sa iti ia ochii apoi se sting...
intampin problema asta de ceva timp ...pentru ca eu cand il aprindeam trebuia sa apas de cateva  ori pe butonul de power pana o lua si se aprindea..dar azi nu s`a mai aprins deloc nu a vrut sa se mai aprinda deloc..de la ce sa fie? am incercat sa il aprind cu incarcatorul dar el oricum nu mergea doar cu incarcator ...dati`mi si mie niste solutii ceva ce sa fac...am desfacut butonul si am incercat sa il aprind direct de pe butonasul ala si tot asa face..nu se aprinde deloc...:| help

#2
psn

psn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.09.2009
mult prea putina informatie pentru diagnostic corect! posibilitati : scurt / consumator pe 5V / 3.3V; south/northbridge scurt; video scurt.
randul 2 de posibilitati: deoarece ai spus ca a mai facut asa .. cip southbridge/ bios in cap
reparatia se apropie de 70-100 euro decizi tu dc se merita.
interventia ta ... ".am desfacut butonul si am incercat sa il aprind direct de pe butonasul ala si tot asa face..nu se aprinde deloc...:|" este haioasa. mersi ca m-ai facut sa rad. spor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate