Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 

Aparat cu dioxid de carbon pentru tantari

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
mihai_chican

mihai_chican

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 05.10.2009
Am vazut acum o perioada la Tv un aparat electric, care imprastia dioxid de carbon in preajma si atragea tantarii. Mai imi amintesc ca acea era o versiune uriasa a acestui aparat, avea cam 1 metru inaltime, si avea o plasa in care erau retinuti tantarii, pentru a fi ulterior ucisi. Stiind ca acestia se ghideaza dupa CO2-ul emanat de om, stiu ca este eficient, insa se gaseste asa ceva in Romania? Era ceva in genul acesta, insa mult mai mare

#2
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Ieri am vazut un documentar despre tantari care prezenta si un aparat de prins aceste insecte si multe alte chestii (cum ar fi persoanele care cresc tantarii din placere-depunerea oualor in apa ,etc). Despre aparatul minune:
-emanari de CO2
-emanari de vapori de apa (sim transpiratia)
-punerea in functiune a 3 leduri care se aprind secventiali(sim o fiinta vie)
-palete care se misca

=cand detecteaza tantarii ori ii aspira in interior ori ii prinde in paletele alea.   Sunt cam sceptic in privinta randamentului acceptabil al acestui aparat, tot mai util este spray-ul de tantari , din punctul meu de vedere.  

Nu am idee daca se comercializeaza in Ro, probabil ai putea sa te folosesti de globalizarea in care ne aflam.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate