Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita

Ccleaner

Interviu viza turist SUA
 medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 

Probleme spate

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Am facut film la spate si am ceva problem la L4-L5 L5-S1, doctorul mi-a spus ca e prea mare distanta intre ele. Mi-a spus sa fac repaus 2 saptamani, sa nu ridic nimic, sa nu alerg, doar la innot am voie. De 10 zile iau Mydocalm si Ketonal, mi-a trecut durerea de ieri dar cum fac miscari mai bruste simt iar. Am vorbit cu un kinetoterapeut si imi va arata ce miscari sa fac acasa. Cand voi putea sa incep sa ma duc iar la sala, si sa alerg? Doctorul mi-a spus ca problema pe care o am e pasagera, de aceea e important sa ma odihnesc astea 2 saptamani. Cam in cat timp s-ar vindeca complet zona? Mersi

#2
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
De ce nu-l intrebi pe doctor asta?
Noi nu avem de unde sa stim

#3
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Am vorbit cu el, sunt curios ce ar zice careva care e expert in asa ceva. Ma gandesc ca sunt si doctori pe forumul asta

#4
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
Hai sa presupunem prin absurd ca sunt doctori pe acest forum si citesc chiar acum topicul tau ( :rolleyes: )
Ce crezi ca-ti poate zice (face) daca nici macar nu a vazut o radiografie, film  etc...
De ce nu ai incredere in medicul care te-a vazut si stie care e situatia ta... ?

#5
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

Hai sa presupunem prin absurd ca sunt doctori pe acest forum si citesc chiar acum topicul tau (  )
da,sunt doctori
ON:daca doctoru' ti-a zis sa te odihnesti 2 saptamani,ce ti-e neclar? :huh:

#6
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Ce mi-e neclar e in cat timp se vindeca de obicei o astfel de situatie? Nu mi-a spus ca sunt vindecat in 2 saptamani, mi-a spus sa nu fac nimic cel putin atata timp. E posibil sa revina vertebra la pozitia normala in 2 saptamani, sau de obicei e nevoie de luni pentru asta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate