Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 

wow vs metin2

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#145
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

 IMPU, on 3rd February 2012, 20:21, said:

Joc wow de cand a aparut , adica din 2003 , am jucat si metin cam 1 an , nu se compara , wow-ul e mult mia bine structurat , cu mult mia multe posibilitati , mai multe locuri de explorat , are o grafica mult mia buna ,de asemenea si cerinte de sistem mai mari ,dar asta este partea a 2-a
WoW-ul este mult mia ezvoltat si nici nu se poate face comparatia intre un joc jucat de 1 milion de jucatori si unul de 13 milioane , pe retail , fara a pune la socoteala servarele private , si sa nu uitam ce inseaman un MMORPG , cu cat mai multi playeri cu atat mai bun MMORPG-ul !
pun reputatia in joc dar :lol: cred ca sunt mai multi jucatori per total la serverele de metin2,decat wow,pe oficiale. BAT PARIU@11

#146
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010

 evon, on 4th February 2012, 11:31, said:

pun reputatia in joc dar :lol: cred ca sunt mai multi jucatori per total la serverele de metin2,decat wow,pe oficiale. BAT PARIU@11
sa stii ca te contrazic ! occidentalii sunt invatati sa dea bani pe lucruri bune inca de cand sunt mici! chiar daca metin2 este free, sigur nu are mai multi jucatori decat wow doar daca s-ar apuca un orasel sau doua din China sa joace Metin2 ................

#147
minikane

minikane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.04.2012
Ca sa nu repet ce s-a scris mai sus gen Metin2 un joc praf World of Warcraft cel mai tare sau sa scriu motive de ce e mai tare World of Warcraft decat metin2,o sa zic doar atat. Metin2 e un joc frumos oarecum  la inceput, iti da o arma,iti ureaza bun venit,iti da misiuni etc..Daca joci timp indelungat iti dai seama ca acolo e cel mai important sa faci rost de bani foarte repede si aici incepe. Incepi sa bagi bani in joc  devii,dependent(nu toti, cei care joaca din pasiunea nu) bagi bani grei in joc sa devii cel mai tare la sau asa crezi tu BUN.Pana aici toate bune si frumoase.Deodata te trezesti ca nu mai ai obiecte sau bani(yang) in inventar.De ce?Din cauza ca jocu da oarecum dependenta de bani(Yang) si oameni care joaca gasesc tot felul de metode pentru ai obtine inclusiv spargerea de conturi,hack inselatoria si alte metode necurate.Chiar daca sunt si oameni cinstiti si am intalnit in joc astfel de oameni,nu multi dar macar erau.Sa zicem ca nu ti s-a intamplat nimic si ajungi la level mare( aici incepe stresu) Vin la tine jucatori de lvl mic care folosesc una dintre metodele de facut bani(yang), numita "cersit".Daca nu ii dai incepe sa te injure si te ameninta cu ban,mute etc. dar daca ii dai isi prinde un obicei.Iti cere azi, iti cere maine iti tot cere.Pui picioru in prag si continui jocu chiar daca tiai facut multi nervi.Teoretic ajungi deodata cel/cea mai bun/bunaa de pe server.Te crezi super tare si deodata cuiva ii se pune pata pe tine si iti sparge contu.Atunci ce faci?Dar adevarata intrebare e De ce iti sparge contu?Nu poate sa devina el/ea cel/cea mai bun/buna?NU!Trebuie sa iti sparga contu.Deci aici e diferenta oameni buni.Stiu ca am scris multe prosti dar totul se rezuma aici! Cei de pe metin2 stiu doar o lege: Legea junglei! Teoretic vorbind.Va spun din propria experienta.Sa continuam.Deci cu contu spart si "buza umflata' caut alt joc online.Si dau peste World of Warcraft.Sa nu o mai lungim fac tot ce am facut pe metin la inceput citesc poestea,fac cont etc...Dar ce imi atrage atentia nu doar grafica,gameplay-ul sau skilurile,ci cum se comporta oameni si desigur complexitatea jocului:D dar in fine.Aici e diferenta.In World of Warcraft conteaza sa te simti bine jucand pe cand in metin2 conteaza sa fi cel mai tare indiferent de mijloace.ATAT am avut de spus!Dar doar voi alegeti ce jucati si nu trebuie sa ai neaparat 10-16 ani sa te simti bine jucand metin2 sau sa sti foarte bine engleza si sa dai bani ca sa te simti bine in World of Warcraft!

PS:Daca jucati metin2  sa nu cersiti sau sa folositi hack-uri sau alte 'metode murdare' iar daca jucati World of Warcraft sa nu va credeti mai inteligenti doar pentru ca stiti sa jucati World of Warcraft ca poatte cei de pe metin2 daca s-ar apuca de World of Warcraft ar sti sa joaca mai bine ca si voi!

#148
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
desi am jucat mt2 ani,si wow 1 an,in wow parca nu am prins gustul....poate e ca in metin2 suntem numai romani si jocul e super usor,nu stiu...

#149
mowling

mowling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.04.2012
Gunoiu de metin nu se compara cu legenda wow,e ca si cum ai compara o ciorba cu o shaorma sau o dacie cu un ferrari.Sa va fac comparatie
1.Pe metin joaca copii intre 4-14 ani pe cand pe wow joaca ff rar copii de 10-14 ani(aproape ca nu ii vezi)+ca nu te injura ca pe metin
2.A tradus metin2.ro,e cea mai mare porcarie cum a zis eduard si sandokan,pai pe wow numai engleza intalnesti,numai engleza se vorbeste si numai engleza inveti :console:
3.Pe metin a bagat muzica proasta(aia din optiuni sistem-bgm)ceea ce e o porcarie,pe wow nu intalnesti melodii porcoase
4.Pe metin ce sunet auzi(cum da caracteru cu sabia,pumnalu sau clopotu),pai pe wow sunt mai multe sunete,in plus sunt asa-zisele macrouri(strigaturi) ceea ce toata lumea vrea sa stie
5.In PvP metin2 e praf(dabia e gulid war),pai pe wow poti face duel si in battlegrounduri si arene(special PvP)
6.In metin un caracter are 5-6 magii,iar pe wow cam 100 magii/caracter si in +magii de la gulid
7.In metin sunt prea multe hakuri(fishbot,farmbot,hack de yang,hack de lure etc),pe wow nu vezi hackuri si in 10 min te-a banat permanent
8.Daca e bug pe metin si pierzi un item,GM nu ti-l mai da inapoi(decat o pu-la),pe wow am pierdut un chest si arma si mi-a dat-o inapoi repede(5 minute)
9.Metin2 are decat 4 caractere si 2 rase/caracter,pe wow 12 caractere si 10 rase
10.Metin2 e prea simplu,faci questuri putine,nu stii ce sa mai faci dupa lvl 60(unde te duci in v2 si ai nev de bilet din itemshop ori la 9 md ori la 59 md),pe wow toate mapele sunt gratise si in plus cresti aproape din questuri)
11.Pe metin ai nev de bonusuri specifice pt a fi bun in duel si in crescut(semi-om,diavol etc),pe wow ai nev decat de agility,intelect,strength,stamina si spirit(stamina e de baza)
12.Nu se compara gunoaiele de Ymir si GameForge cu prima firma din lume si anume Blizzard Entrainement,pe locu 2 se afla Nintedo si pe 3 EA sports
13.In top jucatori metin are decat 8 milioane in europa pe cand wow are minim 15 mil in europa deci iubesc Blizardu adica WoW si starcraft

In concluzie,metin2 e cel mai mare gunoirpg din lume,pe cand WoW e cel mai bun rpg dovedit si aratat de firma ff buna la care o produce(Blizzard Entrainement)

Deci Wow-Metin 13-0

WoW= :thumbup:
Metin= :deadtongue:

Edited by mowling, 22 April 2012 - 19:26.


#150
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

 mowling, on 22nd April 2012, 20:13, said:

Gunoiu de metin nu se compara cu legenda wow,e ca si cum ai compara o ciorba cu o shaorma sau o dacie cu un ferrari.Sa va fac comparatie
1.Pe metin joaca copii intre 4-14 ani pe cand pe wow joaca ff rar copii de 10-14 ani(aproape ca nu ii vezi)+ca nu te injura ca pe metin
2.A tradus metin2.ro,e cea mai mare porcarie cum a zis eduard si sandokan,pai pe wow numai engleza intalnesti,numai engleza se vorbeste si numai engleza inveti :console:
3.Pe metin a bagat muzica proasta(aia din optiuni sistem-bgm)ceea ce e o porcarie,pe wow nu intalnesti melodii porcoase
4.Pe metin ce sunet auzi(cum da caracteru cu sabia,pumnalu sau clopotu),pai pe wow sunt mai multe sunete,in plus sunt asa-zisele macrouri(strigaturi) ceea ce toata lumea vrea sa stie
5.In PvP metin2 e praf(dabia e gulid war),pai pe wow poti face duel si in battlegrounduri si arene(special PvP)
6.In metin un caracter are 5-6 magii,iar pe wow cam 100 magii/caracter si in +magii de la gulid
7.In metin sunt prea multe hakuri(fishbot,farmbot,hack de yang,hack de lure etc),pe wow nu vezi hackuri si in 10 min te-a banat permanent
8.Daca e bug pe metin si pierzi un item,GM nu ti-l mai da inapoi(decat o pu-la),pe wow am pierdut un chest si arma si mi-a dat-o inapoi repede(5 minute)
9.Metin2 are decat 4 caractere si 2 rase/caracter,pe wow 12 caractere si 10 rase
10.Metin2 e prea simplu,faci questuri putine,nu stii ce sa mai faci dupa lvl 60(unde te duci in v2 si ai nev de bilet din itemshop ori la 9 md ori la 59 md),pe wow toate mapele sunt gratise si in plus cresti aproape din questuri)
11.Pe metin ai nev de bonusuri specifice pt a fi bun in duel si in crescut(semi-om,diavol etc),pe wow ai nev decat de agility,intelect,strength,stamina si spirit(stamina e de baza)
12.Nu se compara gunoaiele de Ymir si GameForge cu prima firma din lume si anume Blizzard Entrainement,pe locu 2 se afla Nintedo si pe 3 EA sports
13.In top jucatori metin are decat 8 milioane in europa pe cand wow are minim 15 mil in europa deci iubesc Blizardu adica WoW si starcraft

In concluzie,metin2 e cel mai mare gunoirpg din lume,pe cand WoW e cel mai bun rpg dovedit si aratat de firma ff buna la care o produce(Blizzard Entrainement)

Deci Wow-Metin 13-0

WoW= :thumbup:
Metin= :deadtongue:
1. Ai ramane surprins ca si in wow sunt o gramada de minori in general din aia care nici nu au buletin
2.De asta e asa jucat pentru ca e in romana,daca era in engleza si jocul era metin2.ro te asigur ca nu avea asa mult succes.
3.Ai dreptate
4.Ai dreptate
5.6.Asa e,dar ca si in wow,ajungi sa dai doar 1 skill spam depinde de rasa,mage cu arcane shot...numai spam 1 button.
7.Ai dreptate
8.Ai dreptate,dar de  2 ani de cand joc metin2 pe oficial,nu am pierdut nici un item din bug si nici altii,daca erai grad crud si erai peste lvl 50 si te-a cocosat unu ,nah ce sa-ti fac...
9.Cu cat e mai simplu cu atat mai jucabil
10. Da asa e,metin2 e greu la lvl.
11. Asa e ,dar in metin2 stii ca daca ai 50% semi-om bati un server intreg.
12.Ymir e companie care a creat jocul ( produsul) si Gameforge la publicat,adica gameforge au cumparat licenta de metin2 si fac bani cu metin2.
13. Ai uitat de USA/BRAZILIA,sa vezi acolo jucatori in prostie respectiv metin2.z8games.com e sv oficial.
In concluzie,da wow e mai avansat ca metin2,dar daca doresti sa joci ceva nu prea complicat ex ( pvp in wow ) metin2/cabal/4story is niste jocuri faine,si in primul rand metin2 il poti numi mmorpg-ul incepatorului,si nu poti compara un joc gratuit cu un joc care la ora actuala ca sa cumperi jocul + patchuri + abonament 1 an,te costa.......840 ron daca nu ma insel ! sper sa ma corectati,deci totusi...

#151
sorynsoo

sorynsoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 11.04.2012
Toti care zic ca wow-ul este un joc praf, terminat samd inseamna ca nu l-au incercat in viata lor, sau daca l-au incercat s-au dat batuti fara macar sa dea un strop de sudoare sa il invete.

Vorbesc din experienta, si eu ca orice ROMAN, am intrat 10 minute pe un server de wow ( nu oficial ) si am zis, e nasol, e tampenie, e praf. Dupa un timp am revenit, m-am pus pe invatat si acum daca nu as avea examene m-as juca toata ziua, este un joc foarte complex, pvp-ul este uimitor, atatea variabile de care sa ti cont.

Edited by sorynsoo, 07 May 2012 - 19:52.


#152
andybn

andybn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 23.07.2008
Metin2 este un cac@t plin de copii de 8 ani , gameplay praf , pvp praf , grafica praf , raid-uri nu , si te plictisesti  tot omori mobi degeaba. 4 magii frate?.
Wow este cel mai tare mmo are raid-uri , gameplay , pvp , oameni de treaba , guilde organizate , oameni uniti ,grafica adevarata , design-ul armelor ,etc. ai peste 20 magii

:coolspeak: World of Warcraft > metin2(PROSTIE ASIATICA) :thumbdown:

Edited by andybn, 11 May 2012 - 11:59.


#153
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

 andybn, on 11th May 2012, 12:58, said:

Metin2 este un cac@t plin de copii de 8 ani , gameplay praf , pvp praf , grafica praf , raid-uri nu , si te plictisesti  tot omori mobi degeaba. 4 magii frate?.
Wow este cel mai tare mmo are raid-uri , gameplay , pvp , oameni de treaba , guilde organizate , oameni uniti ,grafica adevarata , design-ul armelor ,etc. ai peste 20 magii

:coolspeak: World of Warcraft > metin2(PROSTIE ASIATICA) :thumbdown:
ai 12 ani si ti-a fute,asai?

#154
andybn

andybn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 23.07.2008
Prietene, eu am 17 ani si doar ti-am prezentat realitatea.Daca nu ai jucat asa ceva te rog ia si joaca , ca pun pariu ca esti praf, de astea ca tine is gramada,Metin2 Player :nonobad:

Edited by andybn, 11 May 2012 - 21:25.


#155
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

 andybn, on 11th May 2012, 22:24, said:

Prietene, eu am 17 ani si doar ti-am prezentat realitatea.Daca nu ai jucat asa ceva te rog ia si joaca , ca pun pariu ca esti praf, de astea ca tine is gramada,Metin2 Player :nonobad:
nu are rost sa injur unu cu 4 posturi...... am 19 ani bai asta,am jucat amandoua jocuri,si trebuie sa fii idiot sa le compari,am explicat sus.

Edited by evon, 11 May 2012 - 21:42.


#156
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012
cine vrea un guest pass wow sa mi dea pm

#157
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

 atoe47w, on 22nd May 2012, 23:32, said:

cine vrea un guest pass wow sa mi dea pm
trebuie sa ai jocurile cumparate? daca nu ,da un invite la [email protected] kthxbaaaaiiii

#158
agent_dublu

agent_dublu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.05.2012

 evon, on 11th May 2012, 22:41, said:

nu are rost sa injur unu cu 4 posturi...... am 19 ani bai asta,am jucat amandoua jocuri,si trebuie sa fii idiot sa le compari,am explicat sus.
si cum te mai joci tu la 19 ani

#159
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

 agent_dublu, on 23rd May 2012, 18:54, said:

si cum te mai joci tu la 19 ani
Adica? de jucat metin2,nu am mai jucat de 9 luni,decat asa de sanchi 2-3 zile si apoi o luna doua pauza,din cauza ca e  prea monetizat jocul,aia de la Gameforge au o asa foame de bani :| sa ajuns sa se faca lvl 99 pe ro in doar 5 luni de zile ( Volans ) .

#160
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
Revin cu noutati din Metin2 ! Dupa ce cei din RO au avut un exod masiv de playeri datorat TOPICURILOR de genul acesta si a filmuletelor de pe youtube , s-au hotarat sa bage , "costumashe " si un "inelash de experienta " la inregistrarea unui account , pe care il poti folosi doar pe acel account ! Sa zicem ca au mai bagat mount-uri dar degeaba ! MERG DE LA LVL MARI ! Cat despre serverele private ! HAHH! Ownerii se imbogatesc de pe urma unor naivi care doneaza pentru iteme , lvl , grade , modificari si alte nimicuri coduri de reincarcare electronice , donatii bancare , sau chiar ELECTRONICE SI ELECTROCASNICE ( wau si eu m-am minunat de ultimele doua ) ! Ce prostie ! Va dati seama ! " Pentru un cuptor de microunde , veti primi un item modat de 50% !" ( bine asta e o dramatizare , nu o luati in considerare , dar posibila ! ) Bun , am inteles ! Si ce valoare arer in viata reala in cont cu iteme m incurajate de odate ? In Tari Civilizate , 0 ! In Romania , MULT ! De ce ? Pentru ca astfel de idiotenii sunt incurajate de "jmekeri" care fura cate 100-200 euro de la tatii lor ca sa ii bage in jocuri idioate , fara valoare reala ! (OFFTOPIC)Mai bine ia-ti juca la pacanele ! Ganditi-va ! Economia ar functiona brici ! Tu bagi bani la pacanele , barmanul are un salariu bun , isi creste o familie , plateste impozitele , copii lui vor plati impozite si tot asa ! ( ONTOPIC ) Revenind la subiect ..... Nu inteleg de ce Metin2 inca are MULTI fani ? Oare suntem asa de prosti incat sa ne jucam  intr-una Metin2 , sa apasam intr-una ca idiotii pe tasta SPACE , sa facem febra musculara la degetele si sa facem nervi pe jucatori cu un IQ ... hai sa zicem ... cu indulgenta ....aproape de mediu ! ( Din nou OFFTOPIC ) OARE COMUNISTII NE-AU PROSTIT ASA DE TARE ( ONTOPIC ... Ultimul.....Sper) Nu stiu ce sa zic .... Luati atitudine impotriva jocului !

#161
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Mai joaca careva metin2?
Parca m-as apuca ( de dragul nostalgiei) da....eu nu prea am timp sa stau sa fac yang, si pe langa asta daca bag fishbot ma trezesc cu conturile banate in 4 ore ,chiar daca le bag prin map2, cum masa...nu stiu  :bigeyed: .
Mai mult m-am distrat dar si enervat in metin2 decat in orice alt mmorpg (actual wow) .
Ne reapucam cativa de aici pe un anumit server ( oficial nu privat ) si factiune?, imi e dor sa cocosez lumea cu sura bm ca aici.

#162
sageata15

sageata15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 09.12.2011

 sandokan965, on 17th August 2012, 11:42, said:

Revin cu noutati din Metin2 ! Dupa ce cei din RO au avut un exod masiv de playeri datorat TOPICURILOR de genul acesta si a filmuletelor de pe youtube , s-au hotarat sa bage , "costumashe " si un "inelash de experienta " la inregistrarea unui account , pe care il poti folosi doar pe acel account ! Sa zicem ca au mai bagat mount-uri dar degeaba ! MERG DE LA LVL MARI ! Cat despre serverele private ! HAHH! Ownerii se imbogatesc de pe urma unor naivi care doneaza pentru iteme , lvl , grade , modificari si alte nimicuri coduri de reincarcare electronice , donatii bancare , sau chiar ELECTRONICE SI ELECTROCASNICE ( wau si eu m-am minunat de ultimele doua ) ! Ce prostie ! Va dati seama ! " Pentru un cuptor de microunde , veti primi un item modat de 50% !" ( bine asta e o dramatizare , nu o luati in considerare , dar posibila ! ) Bun , am inteles ! Si ce valoare arer in viata reala in cont cu iteme m incurajate de odate ? In Tari Civilizate , 0 ! In Romania , MULT ! De ce ? Pentru ca astfel de idiotenii sunt incurajate de "jmekeri" care fura cate 100-200 euro de la tatii lor ca sa ii bage in jocuri idioate , fara valoare reala ! (OFFTOPIC)Mai bine ia-ti juca la pacanele ! Ganditi-va ! Economia ar functiona brici ! Tu bagi bani la pacanele , barmanul are un salariu bun , isi creste o familie , plateste impozitele , copii lui vor plati impozite si tot asa ! ( ONTOPIC ) Revenind la subiect ..... Nu inteleg de ce Metin2 inca are MULTI fani ? Oare suntem asa de prosti incat sa ne jucam  intr-una Metin2 , sa apasam intr-una ca idiotii pe tasta SPACE , sa facem febra musculara la degetele si sa facem nervi pe jucatori cu un IQ ... hai sa zicem ... cu indulgenta ....aproape de mediu ! ( Din nou OFFTOPIC ) OARE COMUNISTII NE-AU PROSTIT ASA DE TARE ( ONTOPIC ... Ultimul.....Sper) Nu stiu ce sa zic .... Luati atitudine impotriva jocului !
Ai dreptate..si degeaba or sa puna ce zici tu la "jocul" asta Metin2...tot wow va ramane mai bun...
Eu as zice sa se mai creeze topicuri "Metin2 vs WOW" abea atunci cand cei de la GameForge,poate o sa imbunatateasca grafica si restu'
Pana atuncea...  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate