Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bataie ritmica la viteza resimtit...

panou de sigurante la casa

Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita
 Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 

Ruptura de ligament incrucisat anterior

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
fotbal

fotbal

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 26.06.2010
Buna la toata lumea!

Nu stiu cum se foloseste prea bine acest forum, dar incerc sa respect regulile.
Am citit multe info despre ruptura de ligamente si fiecare povesteste prin ce a trecut sau cere un sfat inainte sa treaca la operatie.
Sunt operat de doua zile si doresc mai multe info.
Locuiesc in Canada si sa nu credeti ca sistemul functioneaza altfel.
Ase asteapta luni intregi pt MRI sau cum ii spuneti voi RMN, dar am reusit sa am unul in timp record si sa vad un medic la fel de repede.
Dupa ce m-a vazut medicul am decis pt operatie si din nou am avut noroc sa se intimple mai repede.
Sper sa nu plictisesc, dar inainte de operatie piciorul sting era pot spune in stare buna doar ca nu puteam juca fotbal .
Ciudat, dar medicul care m-a operat nu a stat de vorba cu mine nici inainte si nici dupa operatie.
Dupa o noapte in spital de dureri groaznice si multe pain killers (morfina si alte medicamente puternice), am plecat acasa fara sa am info despre ce ar trebui sa fac dupa operatie pina la urmatoarea vizita.
Am primit doar o pagina cu citeva sugestii.
Piciorul este umflat si am o durere adinca , nu stiu daca trebuie sa fie asa si pt cit timp.
Am incercat sa ma ridic din pat, dar cu mare greutate.
Nu ma astept sa indoi piciorul ca inainte, dar si faptul ca il intorc doare cumplit si fara ajutor nu pot sa imi schimb pozitia.
Trebuie sa mai astept citeva zile?
In citeva zile incep recuperarea si ma gindesc ca eu nu pot sa merg nici in cirje, dar sa mai indoi piciorul.
Ceva sfaturi?
Controlez piciorul periodic si aplic gheata plus medicamente antiinflamatorii.

Multumesc!

Editat de antigen, 26 iunie 2010 - 21:54.
ALLCAPS


#2
adryanys74

adryanys74

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 16.02.2010
Vad ca pana acum nu a mai raspuns nimeni , in ce stadiu esti acum , atrecut cava timp si fiecare zi este foarte importanta , ai inceput recuperarea , poti sa pui piciorul in pamant? ai renuntat la 1 carja?
Toate acestea ar fi trebuit sa se intample pana acum !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate