Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 "Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Un sfat pentru montaj parchet laminat, va rog.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007

View Postian487, on 15th March 2010, 18:45, said:

Am pus parchet laminat de 8 mm, pe folie de 3 mm peste parchetul de lemn vechi, dupa cum am fost sfatuit de "mesterii priceputi" care m-au asigurat ca va iesi bine si am avut in final neplacuta surpriza de a conatata ca se misca ca si "barca pe valuri". Acuma mesterii spun ca parchetul vechi era denivelat si ca ei nu au avut cum sa isi dea seama. Nu ii cred. Oricum le-am spus clar ca nu ii plateasc daca nu imi rezolva problema. Problema apare la faptul ca parchetul vechi este fixat pe un suport de rumegus presat si smoala gros de c.c.a. 7-8 cm. Daca aduna si 3 cm grosimea parchetului vechi ajungem la c.c.a. 10 cm pana la placa de beton. Sa scot tot afara si sa torn sapa de 10 cm grosime m-ar costa o avere. Mesterii au venit cu mai multe solutii, intre care mai demna de luat in seama ar fi aceasta: sa scoatem parchetul vechi sa il inlocuim cu placi de OSB (pe suportul de rumegus presat si smoala existent) ca sa aducem suprafata in poloboc si apoi sa punem laminatul deasupra. Dati-mi va rog un sfat sau o parere avizata. Ar fi posibila chestia asta cu placile de OSB sau ce alta solutie ar fi mai la indemana?
Continuă AICI.

Edited by raduk, 15 March 2010 - 18:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate