Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 

Rebranding in T-Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View Postburdahetz, on 22nd January 2011, 00:05, said:

retelele adevarate au crestere de abonati care aduc profit, nu prepay-uri aruncate prin sertare. incep sa expire cartelutele sau de ce CST nu a mai crescut deloc in ultimul an?... asteptam raportul sa vedem scaderea.
psns ls urma nu putem face comparatie intre doua retele total diferite dpdv tehnic una de generatia a 3-a cum e RDS care a intrat pe piata acum 3 ani si una din anii '90 CST
Mâine te demontez șurub cu șurub și îți arăt unde greșești. Chestia cu sertarele am mai auzit-o...nu e a ta dealere. Sună cunoscut...propagandă ieftină. Ai răbdare să-l sun pe tata Theo ză CEO și o să ai cifre cu creșteri. Da între timp poate ne dumirești tu cum a crescut erdeeșu...și mai ales cum... Că echipe de instaleri nu mai sunt nici o zecime iar subcontractori aveți fix zero! Ufff...ești sîcâitor cu erdeeșu ca un țînțar. Trebuia să vă cumpere cozmo acu 3 ani cînd circula zvonul....că vă cam îngălbeniserăți de frică...ha ha ha...

Prigonius
Regret că te dezamăgesc puișor dar TOT ce înseamnă 2G pe 1800 și 3G  e nou nouț. Plus MSC/BSC-uri noi nouțe.
Țeapă amice.
Mai încearcă.

Edited by Prigonius, 22 January 2011 - 00:26.


#38
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Site-urile www.t-mobile.ro si www.t-systems.ro au devenit active. E clar ca o schimbare va avea loc cat de curand.

#39
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View PostPrigonius, on 22nd January 2011, 00:20, said:

Trebuia să vă cumpere cozmo acu 3 ani cînd circula zvonul....că vă cam îngălbeniserăți de frică...ha ha ha...

Nu ați cumpărat licența de la început, da'cumpărați toată rețeaua... Tata CEO Theo nu era pe atunci în funcție... Da' nu e nici o diferență, se aberează la "nivel înalt" ca și atunci.

#40
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View PostRemusik82, on 25th January 2011, 13:36, said:

Site-urile www.t-mobile.ro si www.t-systems.ro au devenit active. E clar ca o schimbare va avea loc cat de curand.

Daca pana acum nu te-ai uitat tu, nu inseamna ca ele nu erau active... Sunt active, de exemplu, si www.t-mobile.md si www.t-systems.md...

Edited by horia.popescu, 25 January 2011 - 14:14.


#41
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Acum cateva luni nu erau active. Erau cumparate doar domeniile.

#42
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
S-a mai discutat asta. Sunt active de mult timp.

#43
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View PostParapantaFlavia, on 25th January 2011, 13:41, said:

Nu ați cumpărat licența de la început, da'cumpărați toată rețeaua... Tata CEO Theo nu era pe atunci în funcție... Da' nu e nici o diferență, se aberează la "nivel înalt" ca și atunci.


Man, io n-am cumparat nimika, ma bagam daca aveam loc ca era investitie sigura.
E corect, tatucu Theo nu era atunci dar o dai la intors cu frecventele, a fost minarie si o stii f bine dar te faci ca ploua. Nu e frumos. Aberatii sau nu, cota de piata a crescut mult la verzi chit ca te oftici tu si altii.
Ca Vodafonul tau iubit nu sta pe roze o stiu multi (chiar eu am vazut cam ce BSC-uri au prin Timisoara.....am crezut ca eram in epoca de piatra....)
Ia arunca un ochi sa vezi: http://www.directpro...-statului-cu-75
Ce zici? suna a anchete fabricate, nu-i asa? Ha ha ha!
Miroase a sanctiuni babane si s-ar putea sa te cam arda la prima/factura ca sa recupereze din bani.
Io zic sa te muti, poate te primeste RDS ca aia nu se uita...baga-le CV-ul.



Prigonius

Edited by Prigonius, 27 January 2011 - 22:34.


#44
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 02.08.2004
A venit luna martie si nu s-a facut nici o rebranduire. Mai sunt vesti pe partea asta? Se va intampla... curand?

#45
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View PostPrigonius, on 27th January 2011, 22:31, said:

Man, io n-am cumparat nimika, ma bagam daca aveam loc ca era investitie sigura.
Mulțumesc de intenție (la corectură mă refer). Da' vezi tu... eu am scris corect.

Edited by ParapantaFlavia, 16 March 2011 - 12:47.


#46
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004
Operațiunile locale ale Deutsche Telekom vor fi supervizate de fostul șef din Cehia

Operațiunile Deutsche Telekom în țări ca România, în care grupul german este prezent prin intermediul grupului elen OTE, vor fi coordonate de Roland Mahler, care a fost timp de zece ani directorul executiv al diviziei de telefonie mobilă a Deutsche Telekom din Cehia.

Mahler îl înlocuiește temporar pe Guido Kerkhoff, managerul care răspundea din anul 2009 de operațiunile celui mai mare grup european de comunicații pe piețele din Europa Centrală și de Est și care și-a dat în mod neașteptat demisia luna trecută, cu trei ani înainte de încheierea mandatului.

În vârstă de 62 de ani, Mahler este un "veteran" în cadrul Deutsche Tele­kom, grup pentru care lu­crea­ză din anul 1990. Anterior, el a ocupat diferite poziții la Poșta germană și la Mi­nis­terul Federal pentru Poștă și Tele­co­m­u­nicații. La Deutsche Tele­kom, Mahler a supervizat inițial ser­viciile de radiote­le­fonie. În 1993 a devenit director de marketing al T-Mobile, iar din 1998 a fost vicepreședinte pentru strategie, poziție din care a răspuns de rețelele 3G. În perioada 2000 - 2010 a fost CEO al T-Mobile Cehia, iar din ianuarie 2011 era președinte al boardului de la T-Mobile Cehia.

Odată cu preluarea, intermară, a atribuțiilor lui Guido Kerkhoff, Roland Mahler a devenit membru și în boardul grupului elen OTE, acționarul majoritar al companiilor locale Romtelecom, Cosmote, Germanos și Zapp, un business de peste 1 mld. euro pe an.

Mahler preia această funcție într-un moment în care Deutsche Telekom trebuie să ia o decizie-cheie în ceea ce privește implicarea sa pe piața din România.

Deutsche Telekom și grupul elen OTE ar trebui să transmită în mai puțin de două săptămâni guvernului de la București dacă au în plan să achiziționeze pachetul de 46% din acțiuni pe care statul român îl mai deține la Romte­lecom.

#47
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
Mai bine s-ar numi direct AT&T! Păcat că ăia nu au cumpărat decât T-Mobile din America!

#48
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 07.12.2006
Sincer nu stiu de ce va agitati atata sa se faca acest rebranding, pentru ca din cate se vede pe piata internationala , T-mobile nu prea o duce bine in ultima vreme: in UK a vandut la Orange, acum in SUA vinde la AT&T .

Nu prea vad un viitor stralucit pentru ei.

#49
crytl95

crytl95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 31.08.2010

View Postvasilemadalincristian, on 23rd March 2011, 20:17, said:

Sincer nu stiu de ce va agitati atata sa se faca acest rebranding, pentru ca din cate se vede pe piata internationala , T-mobile nu prea o duce bine in ultima vreme: in UK a vandut la Orange, acum in SUA vinde la AT&T .

Nu prea vad un viitor stralucit pentru ei.

Vor sa se axeze pe noile achizitii.

#50
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postvasilemadalincristian, on 23rd March 2011, 20:17, said:

Sincer nu stiu de ce va agitati atata sa se faca acest rebranding, pentru ca din cate se vede pe piata internationala , T-mobile nu prea o duce bine in ultima vreme: in UK a vandut la Orange, acum in SUA vinde la AT&T .

Nu prea vad un viitor stralucit pentru ei.


In UK nu au vandut ci au facut un merge cu Orange. Noua entitate se numeste Everything Everywhere.

#51
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007

View Postvasilemadalincristian, on 23rd March 2011, 20:17, said:

Sincer nu stiu de ce va agitati atata sa se faca acest rebranding, pentru ca din cate se vede pe piata internationala , T-mobile nu prea o duce bine in ultima vreme: in UK a vandut la Orange, acum in SUA vinde la AT&T. Nu prea vad un viitor stralucit pentru ei.
Păi poate ca să nu ne mai amintească de modul cum OTE a preluat Romtelecom și Cosmorom pe nimic, de criza din Grecia, de eterna criză și crizați de la noi...! ;)

#52
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 07.12.2006

View Postcrytl95, on 24th March 2011, 11:47, said:

Vor sa se axeze pe noile achizitii.

Ar trebuii sa dea de gandit vanzarea din SUA. Acolo aveau mai multi clienti ca populatia RO.  :nonobad:

Cred ca toate tarile unde OTE are divizii de telefonie mobila la un loc nu fac cat piata din SUA

#53
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postvasilemadalincristian, on 24th March 2011, 23:50, said:

Ar trebuii sa dea de gandit vanzarea din SUA. Acolo aveau mai multi clienti ca populatia RO.  :nonobad:

Cred ca toate tarile unde OTE are divizii de telefonie mobila la un loc nu fac cat piata din SUA
E greu sa excelezi cand esti prezent pe foarte multe piete(prea multe) pentru ca trebuie sa faci fata la o concurenta acerba.

AT&T e cel mai profitabil operator din lume, urmata de Telefonica.

PS.Pe harta sunt trecute locatiile unde e prezent T-Mobile(Deutsche Telekom).

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 25 March 2011 - 22:31.


#54
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View PostPrigonius, on 22nd January 2011, 00:20, said:

Mâine te demontez șurub cu șurub și îți arăt unde greșești. Chestia cu sertarele am mai auzit-o...nu e a ta dealere. Sună cunoscut...propagandă ieftină. Ai răbdare să-l sun pe tata Theo ză CEO și o să ai cifre cu creșteri.

Pai au cam fost scaderi,nu cresteri .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate