Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024
 

Rebranding in T-Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
ma gandeam intrucat nu am mai gasit nimic nou sa deschid topicul asta....stie cineva ceva de rebrandingul catre t-mobile
eu am auzit ca se va face anul asta sigur si ca in inside deja a inceput

exista si persoane mai avizate care sa ne spuna ceva din interior? ceva date...ceva planuri de viitor?

#2
myana11

myana11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.09.2008
eu am auzit ca cei de la cosmote se tot plimba prin grecia si germania, deci sunt sanse sa vedem ceva interesant anul acesta...altcineva poate confirma? :peacefingers:

#3
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 31.07.2006
No, nu știu.. trebuia să mai căutați pe google sau aici în forum, căci era un comunicat recent pe undeva, unde se zicea "nici vorbă de rebranding în 2010".

"Campania de imagine de­ma­rată săptămâna trecută este in­spirată de noua lume reprezentată de clienții săi. Vizualurile au deve­nit mai digitalizate, cu mai multe elemente aspiraționale: ?Lumea noastră ești tu. Vedem lumea ca ti­ne. Plină de acțiune, de pasiune, de distracție sau de energie?.
Pe de altă parte, este deja lim­pe­de că mult așteptatul rebranding al Cosmote în T-Mobile nu va avea loc nici anul acesta. Reprezentanții Deut­sche Telekom au prezentat planurile de dezvoltare pentru Eu­ropa de Est și au spus clar că nu vor acționa direct în România, ci prin intermediul OTE, ceea ce exclude oportunitatea unui rebranding în T-Mobile."

sursa

:coolspeak:Însă Cosmote a cumpărat Zapp, pentru licențele 3D. Integra­rea acestei companii va avea loc și pe parcursul anului 2010, ceea ce înseamnă noi oferte de servicii și promovarea lor.
3D!

Edited by lk1, 28 February 2010 - 23:15.


#4
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Anul acesta o sa lanseze datele si anul viitor o sa aiba loc mai mult ca sigur branduirea in T-mobile, ce mai probabil in ianuarie 2011.

#5
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009

View Postlk1, on 28th February 2010, 23:12, said:

sursa

:coolspeak:Însă Cosmote a cumpărat Zapp, pentru licențele 3D. Integra­rea acestei companii va avea loc și pe parcursul anului 2010, ceea ce înseamnă noi oferte de servicii și promovarea lor.
3D!

Astia chiar nu stiu nimica despre telecomunicatii.Poate ne trezim in 2011 cu televizoare 3D marca Cosmote/T-Mobile. :deadtongue:

#6
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,972
  • Înscris: 10.06.2008
Da` voi muriti sa dati niste bani in plus pe un brand?
Eu nu!

#7
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Dupa branduire o sa aduca si telefoanele produse special pentru ei, cum ar fi T-Mobile MDA Vario V sau  T-Mobile G2 Touch  :dribbledrool: Telefoane care au un pret mai atractiv.

Edited by Just_Cavalli, 01 March 2010 - 22:13.


#8
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postsind, on 28th February 2010, 22:34, said:

ma gandeam intrucat nu am mai gasit nimic nou sa deschid topicul asta....stie cineva ceva de rebrandingul catre t-mobile
eu am auzit ca se va face anul asta sigur si ca in inside deja a inceput

exista si persoane mai avizate care sa ne spuna ceva din interior? ceva date...ceva planuri de viitor?

Nu stiu inca daca vei vede o schimbare de brand insa o schimbare de filosofie sigur se va face astfel incat la sfarsit nu va mai fi nevoie decat de schimbarea brandului (a numelui si a siglei)... ganditi-va la o migrare progresiva! Puteti sa va uitati la urmatoarele servicii ce vor fi lansate in aprox o luna, doua si la noile campanii de marketing ca sa va dati seama incotro se indreapta!

#9
RaduC2

RaduC2

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 543
  • Înscris: 18.03.2010
Raport France Telecom: la Cosmote Romania se simte tot mai mult mana Deutsche Telekom. Sunt agresivi si iau clienti prepay de la Vodafone

http://www.zf.ro/bus...dafone-6089562/

#10
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
Cat timp se numeste Cosmote compania romaneasca ramane un copil, cand va face pasul catre marca numarul 1 in Europa acesta va fi semnul ca a terminat anii copilariei si merge catre adolescenta si mai tarziu maturitate.
Acelasi lucru s-a intamplat cu Connex atunci cand a fost preluat de Vodafone (btw: Vodafone tocmai isi termina adolescenta acum, a ajuns la maturitate si e pe cale sa capete noi actionari).

#11
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006
Pana atunci site-ul cosmote s-a schimbat (in bine). Nu este vorba (inca) de .ro ci de .com

#12
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
sunt curios ce parere vor avea romanii despre cosmote cand va fi t-mobile....or sa mai bahuleasca sau or sa-l vada ca un lucru nemtesc...

#13
Dewey

Dewey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.11.2010
Cred ca T va aduce un plus pe partea de imagine (va disparea imaginea de retea de kinderi sau reteaua lui "gutza") dar va aduce un minus pe partea de oferte (cred ca unul din lucrurile care vor disparea ft curand e valabilitatea de 12 luni la reincarcarea de 10 euro de ex). Anyway eu sunt unul din cei care asteapta rebrandingul, sunt curios cum va arata piatza in noile conditii. :)

#14
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
pai prea mult nu pot taia din oferte pentru ca acum si voda si orange au preturi relativ asemanatoare...automat ar pierde...

#15
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View PostDewey, on 8th December 2010, 10:31, said:

Cred ca T va aduce un plus pe partea de imagine (va disparea imaginea de retea de kinderi sau reteaua lui "gutza") dar va aduce un minus pe partea de oferte (cred ca unul din lucrurile care vor disparea ft curand e valabilitatea de 12 luni la reincarcarea de 10 euro de ex).
In mod normal ar trebui sa vina cu ceva in plus, nu sa taie lucrurile bune cu care utilizatorii s-au obisnuit.
Altfel ar fi un inceput cu stangul pe o piata cu concurenta foarte puternica.

#16
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View Postlk1, on 28th February 2010, 23:12, said:

:coolspeak:Însă Cosmote a cumpărat Zapp, pentru licențele 3D. Integra­rea acestei companii va avea loc și pe parcursul anului 2010, ceea ce înseamnă noi oferte de servicii și promovarea lor.
3D!
3D ?
:naughty:

#17
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010

View Postmotanu44, on 8th December 2010, 23:58, said:

3D ?
:naughty:
a vrut sa zica LED 3 D FULL HD :lol:

#18
crytl95

crytl95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 31.08.2010
Ce se mai aude cu rebrandingul?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate