Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Rebranding in T-Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View PostRaduC2, on 4th May 2010, 17:11, said:

Raport France Telecom: la Cosmote Romania se simte tot mai mult mana Deutsche Telekom. Sunt agresivi si iau clienti prepay de la Vodafone

http://www.zf.ro/bus...dafone-6089562/

Hi hi hi ho ho ho...France Telecom....ce mișto....nu sunt ăia de erau în faliment pă vremea lu' diALOg? Pe care taman românașii i-au ajutat să iasă din faliment plătind 40-50 cenți/minut?
Că francezii nu plăteau nici morți atît de mult așa că a trebuit să găsească niște fraieri...hopa noi!
Și ce zic asterix și obelix? Mor de grija Vodafonului? Aha...ce buni samariteni sunt francezii ăștia. Și ce altruiști...
(Ce zicea tanti Parapanta? Ceva de duopol...triopol......îmi scapă acum...)
Francezii au fost para...șute cu noi. Și la Gaz și la Apa Nova ...și la Karfour... cam peste tot. Nici cu dacia nu a fost altfel.
Așa că vă rog mai slăbiti-mă cu galii.
Mai bine visăm la luna de pe cer (adică nemții) decît la penalii ăia. Măcar de la nemți ne putem molipsi (oare?) de modul lor nemțesc de a munci...sau măcar putem încerca să ne molipsim.....

Prigonius

#20
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Parașute sau prapante, au reușit să facă profit cu niște foste companii de stat care se plângeau că sunt falimentare. Și dacă stai și te gândești nici nu au modificat mare lucru la unele din ele. Ce să îi faci. Statul nu este un bun administrator. De aceea vrea să vândă ce mai are din romtelecom, ca să nu îl aducă și pe ăsta la faliment. Au dat și nemții tunurile lor. Trenuri cu care nu merge nimeni, autobuze saună și alte câteva. Dar parcă vine cineva să ne legene pe picioare ca și cum am avea 2 ani. Suntem ditamai oamenii.

Edited by ParapantaFlavia, 21 January 2011 - 22:32.


#21
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View PostParapantaFlavia, on 21st January 2011, 22:30, said:

Parașute sau prapante, au reușit să facă profit cu niște foste companii de stat care se plângeau că sunt falimentare. Și dacă stai și te gândești nici nu au modificat mare lucru la unele din ele. Ce să îi faci. Statul nu este un bun administrator. De aceea vrea să vândă ce mai are din romtelecom, ca să nu îl aducă și pe ăsta la faliment. Au dat și nemții tunurile lor. Trenuri cu care nu merge nimeni, autobuze saună și alte câteva. Dar parcă vine cineva să ne legene pe picioare ca și cum am avea 2 ani. Suntem ditamai oamenii.

Parțial color e dureros de adevărat. Țepe au dat și nemții. Dar nu nemții generic spus ci niște nemți puși pe taxat proști. Și cum noi ne rugam de toți să ne fraierească iată rezultatul.
Dar problema rămîne în picioare: cîți dintre noi vrem merțan ca în celebra melodie a lui Puya? Și cîți vreți Megane? Da' bani de merțan avem? Da chef să ne spetim ca nemții avem? Noooo că e nasol. Noi semănăm îngrozitor de mult cu huliții ăia de greci...muncă 2 ore...papa 3 ore...nani 4 ore și seara în club la sirtaki 10 ore.
Și atunci ce ne mirăm că ne ducem de gîrlă?Poate mai sunt niște oameni cinstiți și harnici în țara asta dar sunt pe cale de dispariție


Prigonius

#22
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,298
  • Înscris: 12.08.2006
OFF:

  Cu Dacia au facut treaba buna.Despre gaz si Apa Nova nu stiu.
  Am avut ocazia sa folosesc internetul France Telecom de cateva ori in mai multe locatii.Prost de tot,adsl.

#23
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View Postalexa32, on 21st January 2011, 22:50, said:

OFF:

  Cu Dacia au facut treaba buna.Despre gaz si Apa Nova nu stiu.
  Am avut ocazia sa folosesc internetul France Telecom de cateva ori in mai multe locatii.Prost de tot,adsl.

Ai un thumb up ptr avatar!

Cît privește dacia părinții tăi puteau să fi avut wv broscuță sau, de ce nu, passat acum....
Dar nu a fost să fie... Poate și pentru simplul fapt că nu au dat șpagă? (vorbesc de nemți) Nu cred....hi hi hi șpagă pe vremea aia...
BRD  CORA CARREFOUR etc etc. Toate au fost ocrotite de noi să se facă mari în schimbul unui lobby puternic pentru acces în UE. Și la ce ne-a folosit? Acu ne dau...flit la Schengen.

Hai să auzim de bine că belelele curg!

Prigonius

Edited by Prigonius, 21 January 2011 - 23:08.


#24
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View PostPrigonius, on 21st January 2011, 22:49, said:

Parțial color e dureros de adevărat. Țepe au dat și nemții. Dar nu nemții generic spus ci niște nemți puși pe taxat proști.
Aha, da, nu niște nemți care au dat o șpagă. Deci francezii nu taxează proști, doar nemții. Săracii ăia de la siemens cum s-au taxat ei singuri până și-au băgat divizia de terminale în faliment.
Anyway, deci anul ăsta este cu noroc. Sau nu? Deutsche Telekon Mă gândeam că se apucă de rebrănduire abia după ce mai pune mâna pe niște acțiuni și din ote și din romtelecom. Ar cam ciudat ca statul român să fie acționar la o companie original nemțească nu? Nemților le-ar conveni?
P.S. GDF sucks, prietenii știu de ce.

Edited by ParapantaFlavia, 21 January 2011 - 23:18.


#25
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View PostParapantaFlavia, on 21st January 2011, 23:13, said:

Aha, da, nu niște nemți care au dat o șpagă. Deci francezii nu taxează proști, doar nemții. Săracii ăia de la siemens cu s-au taxat ei singurii până și-au băgat divizia de terminale în faliment.
Anyway, deci anul ăsta este cu noroc. Sau nu? Deutsche Telekon Mă gândeam că se apucă de rebrănduire abia după ce mai pune mâna pe niște acțiuni și din ote și din romtelecom. Ar cam ciudat ca statul român să fie acționar la o companie original nemțească nu? Nemților le-ar conveni?
P.S. GDF sucks, prietenii știu de ce.

Relax. Au și nemții proștii lor. Prostia nu e ultranaționalistă. Ba dimpotrivă. E democratică total. Stupidity sans frontieres. Nu văd care e treaba. Siemens a avut un șef de divizie bou care e falimentat terminalele pentru simplul motiv că așa a visat el. Au fost genii muuult mai mari care s-au înțepat gros.
Dar per total nemții fac treabă cu cap și pasiune. (ședință la audi. 100 de persoane. Ce se discuta? Motor? Nu. Caroserie? Nu. Se discuta despre oglinda de curtoazie dreapta!)
Așa fac nemții lucrurile.

Prigonius

PS: mey, v-am zis că globu de prezis viitoru e stricat...are Pl 500 ars. Da o să încerc luni la birou după ce beau cafeaua să consult ce zice zațul. Io zic să puneți mîna pe dicționare româno-teutone că o să aveți maaare nevoie.
Aufwiedersehen

Edited by Prigonius, 21 January 2011 - 23:31.


#26
burdahetz

burdahetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.01.2011
degeaba fac rebranding.. atata timp cat vor avea mentalitate de greci, clauze ascunse si reclame mincinoase nu ma vor avea de client never. sa vina cu TRANSPARENTA, asa cum a venit RDS-ul si poate ma vor castiga.

#27
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View Postburdahetz, on 21st January 2011, 23:28, said:

degeaba fac rebranding.. atata timp cat vor avea mentalitate de greci, clauze ascunse si reclame mincinoase nu ma vor avea de client never. sa vina cu TRANSPARENTA, asa cum a venit RDS-ul si poate ma vor castiga.
Orele fiind înaintate, pun aberațiile tale pe seama oboselii și chiar te aprob: e foarte transparent erdeeșhul tău...de subțire ce este.
Deci pa și pusi. Nu pierde cozmo. Nu-ți place? Stai acolo unde ești.

Prigonius

#28
burdahetz

burdahetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.01.2011
si tu lucrezi la rtc?

#29
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View PostPrigonius, on 21st January 2011, 23:26, said:

PS: mey, v-am zis că globu de prezis viitoru e stricat...are Pl 500 ars. Da o să încerc luni la birou după ce beau cafeaua să consult ce zice zațul. Io zic să puneți mîna pe dicționare româno-teutone că o să aveți maaare nevoie.
De fapt nu încercam să ghicesc, mai mult mă întrebam și eu pe aici... printre cei în cunoștință de cauză.

#30
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View Postburdahetz, on 21st January 2011, 23:42, said:

si tu lucrezi la rtc?
Offffff ...de ce oare fiecare are acceași replică...?
Nu frate. Nu lucrez la rtc. Nici la cst. Nici la oro nici la nici la ...
Regret că am șifonat imaginea erdeeșhului tău iubit dar aicea vorbim de rețele adevărate nu de tentative...pricepi? Cînd o să te faci mare o să înțelegi.

Prigonius

#31
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,938
  • Înscris: 25.01.2007

View Postburdahetz, on 21st January 2011, 23:28, said:

sa vina cu TRANSPARENTA, asa cum a venit RDS-ul.

Unde e topicul cu Bula Softpedistului? Repede, sa ma duc acolo.


Oricum, daca nu-l gasesc sa te pun vedeta acolo, macar ramai cu consolarea ca mi-ai inveselit noua zi din primul ei minut.

#32
burdahetz

burdahetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.01.2011
retelele adevarate au crestere de abonati care aduc profit, nu prepay-uri aruncate prin sertare. incep sa expire cartelutele sau de ce CST nu a mai crescut deloc in ultimul an?... asteptam raportul sa vedem scaderea.
psns ls urma nu putem face comparatie intre doua retele total diferite dpdv tehnic una de generatia a 3-a cum e RDS care a intrat pe piata acum 3 ani si una din anii '90 CST

#33
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010

View PostParapantaFlavia, on 21st January 2011, 23:46, said:

De fapt nu încercam să ghicesc, mai mult mă întrebam și eu pe aici... printre cei în cunoștință de cauză.
Dacă ești tînăr(tînără? că te dădeai domnișoară...doar n-oi fi de vreo 50 de ani...) limba germană e un atu în plus. Nu-i musai să vină nemții. Poate te duci tu la ei...who knows?
Așa că măi băieți...puneți mîna pe lopeți.

Noapte bună
Prigonius

#34
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Stai să verific agenda... Nope nici un drum la nemți anul ăsta. Plus că vin ei la noi, doar eu am cartelă de la CRMT.

Edited by ParapantaFlavia, 22 January 2011 - 00:10.


#35
burdahetz

burdahetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.01.2011

View Postslai, on 22nd January 2011, 00:05, said:

Unde e topicul cu Bula Softpedistului? Repede, sa ma duc acolo.


Oricum, daca nu-l gasesc sa te pun vedeta acolo, macar ramai cu consolarea ca mi-ai inveselit noua zi din primul ei minut.
la voi la botosani mai aveti balegar sa puneti pe foc?

#36
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,938
  • Înscris: 25.01.2007
Cand s-o termina iau de aici ca vad ca aduci tu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate