Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

Experienta trista Linux

- - - - -
  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#109
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004

View Postsame75, on 11th March 2010, 21:51, said:

De fapt bucata aia de script (ruby, daca nu ma insel) nu face absolut nimic.
Nu mi-am dat seama in ce e scrisa bucata de cod, am vazut doar ping -f si a fost suficient :)

/LE Oricum, la cat a aberat pana acum pe topicul asta, sincer sa fiu, ma cam indoiesc ca e scris de el. Probabil e luat din vreun tutorial sau de pe vreun forum

Edited by bigguy82, 11 March 2010 - 22:23.


#110
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
:D
Nu conteaza in ce e scrisa bucla si cu ce scop.
Atat timp cat imi arunci cod ca la prost sa il dau in bash nu ai ce discuta cu mine.

#111
tavitavi

tavitavi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.02.2010

View Postbigguy82, on 11th March 2010, 20:27, said:

Pentru niste vorbe aiurea tu incerci sa-l faci pe el sa "floodeze" www.ubuntu.com?
E clar de ce experienta ta cu Linux a cam esuat.
nu incerc nimic ....aia e o chestie pe care nu am incercat-o si poate nu merge bine....
dar gandeste-te daca o aveau 1000 de oameni sau 100 000 de oameni ?
in fine
ping -f e doar o comanda ..in locul ei pot fi mii de comenzi ....

View PostFratello_2007, on 11th March 2010, 22:14, said:

:D
Nu conteaza in ce e scrisa bucla si cu ce scop.
Atat timp cat imi arunci cod ca la prost sa il dau in bash nu ai ce discuta cu mine.
te-am intrebat ce parere ai nu sa dai in bash

#112
xdarkprince

xdarkprince

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.09.2009

View Posttavitavi, on 12th March 2010, 00:06, said:

nu incerc nimic ....aia e o chestie pe care nu am incercat-o si poate nu merge bine....
dar gandeste-te daca o aveau 1000 de oameni sau 100 000 de oameni ?
in fine
ping -f e doar o comanda ..in locul ei pot fi mii de comenzi ....


te-am intrebat ce parere ai nu sa dai in bash

Traiesc eu cu o oaresce senzatie ca incerci sa ameninti cu diverse actiuni? Asa, intr-un loc public? Poate ar fi bine sa te gandesti un pic inainte. Nu de alta, dar poate chiar o sa se intample ce vrei tu sa se intample si pe cine crezi ca vor da vina? Eu as da pe tine.

#113
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View Postbigguy82, on 11th March 2010, 22:01, said:

Nu mi-am dat seama in ce e scrisa bucata de cod, am vazut doar ping -f si a fost suficient :)

/LE Oricum, la cat a aberat pana acum pe topicul asta, sincer sa fiu, ma cam indoiesc ca e scris de el. Probabil e luat din vreun tutorial sau de pe vreun forum
Sincer, si eu tot de flood am crezut ca e vorba, dar am zis sa nu o comit. Cand eram la sali de net mai erau pusti d`astia care se ocupau cu asa ceva, cu scanari, cu brute force si cu flood (aveau un program numit vadim - daca nu ma insel) ... Ma rog exista si un site care ofera astfel de programe, din motive intemeiate nu il voi face public. Lucru valabil si pentru privat ;)

#114
wsennin

wsennin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 09.11.2006

View Postxdarkprince, on 12th March 2010, 07:23, said:

Traiesc eu cu o oaresce senzatie ca incerci sa ameninti cu diverse actiuni? Asa, intr-un loc public? Poate ar fi bine sa te gandesti un pic inainte. Nu de alta, dar poate chiar o sa se intample ce vrei tu sa se intample si pe cine crezi ca vor da vina? Eu as da pe tine.

Stai linistit ca nu ameninta, dar omul a descoperit scripturile in linux si crede ca i-a pus dzeu mana in cap, in usurimea mintii crede ca linuxul e mai vulnerabil ca si windows din cauza ca se pot scrie repede cinci linii de cod cu care aparent poti sa sfarami muntii mai ales daca te grupezi cu alti netezi. Doh de parca asa se organizeaza un DoS. :naughty:

Edited by wsennin, 12 March 2010 - 09:12.


#115
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

nu incerc nimic ....aia e o chestie pe care nu am incercat-o si poate nu merge bine....
dar gandeste-te daca o aveau 1000 de oameni sau 100 000 de oameni ?
in fine
ping -f e doar o comanda ..in locul ei pot fi mii de comenzi ....
Hai sa fim seriosi. Din multimea de comenzi, ai ales una oarecare, sa zicem ping. Si din toti parametrii pe care ii are ping, ai ales la intamplare tocmai -f.
Si cand i-ai dat la Fratelo_2007 codul, nici macar prin cap nu ti-a trecut sa il execute, nu? Sau poate te-ai gandit ca il sperii, nu?

#116
tavitavi

tavitavi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.02.2010

View Postxdarkprince, on 12th March 2010, 07:23, said:

Traiesc eu cu o oaresce senzatie ca incerci sa ameninti cu diverse actiuni? Asa, intr-un loc public? Poate ar fi bine sa te gandesti un pic inainte. Nu de alta, dar poate chiar o sa se intample ce vrei tu sa se intample si pe cine crezi ca vor da vina? Eu as da pe tine.
nu amenint deloc...omul ma facut prost ..i-am arata ca nu e asa

View Postbigguy82, on 12th March 2010, 09:15, said:

Hai sa fim seriosi. Din multimea de comenzi, ai ales una oarecare, sa zicem ping. Si din toti parametrii pe care ii are ping, ai ales la intamplare tocmai -f.
Si cand i-ai dat la Fratelo_2007 codul, nici macar prin cap nu ti-a trecut sa il execute, nu? Sau poate te-ai gandit ca il sperii, nu?
zau alegeam din intamplare tocmai codul asta ?
ti-as mai da pe privat si altele facute tot de mine daca vrei
sau prefer de exemplu sa stau pe irc sa scriu numele canalului linuxhaters sa zicem si sa le tot pun pe acolo
e bine?

Edited by tavitavi, 12 March 2010 - 11:43.


#117
wsennin

wsennin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 09.11.2006

View Posttavitavi, on 12th March 2010, 11:35, said:

nu amenint deloc...omul ma facut prost ..iam arata ca nu e asa


zau alegeam din intamplare tocmai codul asta ?
ti-as mai da pe privat si altele facute tot de mine daca vrei
sau prefer de exemplu sa stau pe irc sa scriu numele canalului linuxhaters sa zicem si sa le tot pun pe acolo
e bine?

Cred ca niste cratime ar fii ajutat mai mult la demonstratie  :naughty: asa e discutabil

#118
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004

View Posttavitavi, on 12th March 2010, 11:35, said:

nu amenint deloc...omul ma facut prost ..i-am arata ca nu e asa


zau alegeam din intamplare tocmai codul asta ?
ti-as mai da pe privat si altele facute tot de mine daca vrei
sau prefer de exemplu sa stau pe irc sa scriu numele canalului linuxhaters sa zicem si sa le tot pun pe acolo
e bine?

Asa si? Ce rezolvi cu asta? Si daca tot spui ca stai pe irc, pe #linuxhaters, de ce te chinui sa scrii aici pe un forum de Linux.
Daca tot esti asa bazat in ale hacking-ului, ce te impiedica sa iti folosesti skill-urile pe IP-urile noastre. Uite aici, baga un flood pe IP-ul meu

/sbin/ifconfig | grep addr
		  inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
		  inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
Linuxul meu o sa nu o sa pateasca nimic :))

#119
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
Haide bre, fiti seriosi, stiti ca nu asa se face flood :) Cu ping nu reusesti decat sa te floodezi singur. Daca tu, atacator, ai click net cu 512kbps upload, iar eu am conexiune de la ilink de 100mbps, nici nu reusesti sa-mi atragi atentia, in timp ce banda ta e ocupata full. Ca sa faci un DDOS ca lumea trebuie sa te straduiesti mai mult  :D

#120
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View Postsame75, on 12th March 2010, 12:18, said:

...

"Never say never" ;) . Eu unul zic sa renuntam in a mai posta pe aici, ptr ca dupa cum se observa deja este prea mult off-topic fata de titilul topicii.

#121
tavitavi

tavitavi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.02.2010

View Postsame75, on 12th March 2010, 12:18, said:

Haide bre, fiti seriosi, stiti ca nu asa se face flood :) Cu ping nu reusesti decat sa te floodezi singur. Daca tu, atacator, ai click net cu 512kbps upload, iar eu am conexiune de la ilink de 100mbps, nici nu reusesti sa-mi atragi atentia, in timp ce banda ta e ocupata full. Ca sa faci un DDOS ca lumea trebuie sa te straduiesti mai mult  :D
am zis ca nu stiu daca merge ..apoi am intrebat ce se inatmpla daca era la 1000 de oameni nu la unul sau 100 000 ..din atatia tot se gasesc cativa cu banda ca a ta si gata

din pacate ping -f cere sudo iar parola in linux nu e aratata ca sa poata fi copiata
dar ping simplu nu cere

#122
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View Posttavitavi, on 12th March 2010, 12:35, said:

...
Eu sunt cam nelamurit, dar poate ma ajuti tu. Ce anume ai dorit sa afli/sa faci de la/cu aceea comanda? Si nu spune ca nu stiai ce face, ca daca cautai google aflai; desigur daca nu iti cer prea mult.

#123
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004

View Postsame75, on 12th March 2010, 12:18, said:

Haide bre, fiti seriosi, stiti ca nu asa se face flood :) Cu ping nu reusesti decat sa te floodezi singur. Daca tu, atacator, ai click net cu 512kbps upload, iar eu am conexiune de la ilink de 100mbps, nici nu reusesti sa-mi atragi atentia, in timp ce banda ta e ocupata full. Ca sa faci un DDOS ca lumea trebuie sa te straduiesti mai mult  :D
Lasa omul sa incerce. Poate era banda ca lumea, sau poate prietenii lui au :)
Oricum, nu ai vazut ca stie mai multe aplicati de hacking, nu i-am zis sa foloseasca ping -f. Poate sa foloseasca ce vrea.
Poate am eu prea multa incredere in Linux :))

#124
tavitavi

tavitavi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.02.2010
revin mai tarziu am ceva treaba

Edited by tavitavi, 12 March 2010 - 12:44.


#125
tavitavi

tavitavi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.02.2010

View Postcreatura85, on 12th March 2010, 12:40, said:

Eu sunt cam nelamurit, dar poate ma ajuti tu. Ce anume ai dorit sa afli/sa faci de la/cu aceea comanda? Si nu spune ca nu stiai ce face, ca daca cautai google aflai; desigur daca nu iti cer prea mult.
chiar vreisa explic tot ceea ce doream sa fac? sau nu sa fac ...ceea ce se dorea de la comenzile alea

#126
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
De vreme ce nu ai inteles rostul intrebarii mele las-o balta ;) .

Pe aceasta cale rog un moderator sa inchida aceasta topica(sunt sigur ca si alti useri doresc asta, cauzele sunt mai mult ca vizibile).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate