Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 

Revolutie la abonamentele cu minute incluse?

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#55
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

jimmyx, on Jun 12 2005, 16:29, said:

Tu ce cauti pe aici? Tu vezi espre ce se vorbeste in acest thread? Lasa-neeeeee

<{POST_SNAPBACK}>


Daca i-ti citesti postul anterior o sa te luminezi brusc;Vad ca tot spui ca nu se va incarca reteaua GSM,dar nu explici si tehnic cum se va realiza...daca nu intelegi ce am spus eu ,desenez pt. tine ... :D

Edited by Philips, 12 June 2005 - 22:41.


#56
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
cred ca un titlu potrivit ar fi fost "Revolta la abonamentele cu minute incluse"  :D

#57
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

trahanache, on Jun 11 2005, 18:36, said:

Tarife bune de pe Zapp? Poate in retea, dar nu in exterior. Si pe cine sa sun in Zapp? 1% din telefoanele pe care le dau sunt in aceasta retea.
Cat despre calitate... Prin natura serviciului, vorbesc mult la telefon. Cand sun pe Zapp, sunetul e sub toata critica. Cel mai bine se aude pe Cosmorom.
Imi pare rau de aceasta retea. M-am bucurat cand au aparut, crezand intr-o concurenta serioasa cu operatorii GSM. As putea trece cu vederea calitatea sunetului. Poate ca de vina sunt telefoanele proaste, facute special pentru Romania. Dar nu pot trece cu vederea politica comerciala si relatia cu clientii (clientu nostru - fraieru nostru). Daca as fi actionar cu putere de decizie la Zapp, as zbura tot managementul, care aproape ca a dus firma in faliment. As da afara juristii care se razboiesc cu abonatii si as angaja manageri adevarati, cu idei si respect fata de client. Apoi as veni cu oferte traznet care sa aduca abonati reali, care vor sa stea in retea. E pacat ca o retea cu o asemenea capacitate sa fie utilizata la o fractiune din capacitate.

<{POST_SNAPBACK}>


Daca tot spui ca este calitatea convorbirilor proasta pe Zapp am sa te rog sa ma anunti cand vei auzi zgomot de fond la o convorbire CDMA. Iti voi spune eu de acuma, never.

#58
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
calitatea e de rahat. nu exista zgomot de fond, dar ce se aude se aude prost.

#59
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
si eu care vroiam sa imi fac scule hi-fi dintr-un tel zapp. acum asta e .. nu imi mai fac. ma multumesc doar cu faptul ca sunt mai ieftini

#60
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

AcidMan, on Jun 13 2005, 10:57, said:

si eu care vroiam sa imi fac scule hi-fi dintr-un tel zapp. acum asta e .. nu imi mai fac. ma multumesc doar cu faptul ca sunt mai ieftini

<{POST_SNAPBACK}>

man, eu sunt multumit per-total, dar era unul p`aci, care declara hi-fi-ul care era scula zapp.

#61
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

701, on Jun 11 2005, 14:12, said:

Evident ca este gandit.Parerea mea este ca isi permit sa arunce asa cu minutele pt ca oamenii sunt stimulati sa vb "fara numar" iar network busy nu exista odata ce s-a dat drumu' la teava de 3G. Ceea ce nu se poate spune de Orange. Cand or sa se puna putin lucrurile la punct, network busy pe care il mai vad pe ecran din cand in cand, va disparea in totalitate.

<{POST_SNAPBACK}>



Ba de cand cu Serviciul asta 3G (care numai cu numele e ca merge vai de mama lui da Network Busy intr-o veselie mai bine nu il baga ca mergea mai bine

#62
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

tassadar, on Jun 13 2005, 12:35, said:

Ba de cand cu Serviciul asta 3G (care numai cu numele e ca merge vai de mama lui da Network Busy intr-o veselie mai bine nu il baga ca mergea mai bine

<{POST_SNAPBACK}>


Esti client 3G sau doar ai auzit de la un prieten care are un var etc..
Eu am folosit destul de mult reteaua 3G si nu am avut nici o problema,si tare ciudat mi se pare tu sa ai mereu probleme si eu niciodata...La probleme ma refer acum la 'network busy'.

#63
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,228
  • Înscris: 07.08.2003
Dincolo de nemultumirile voastre legate de network busy, nu cred ca va nemultumeste faptul ca puteti vorbi 400 minute cu 35 USD, nu?

Cred ca fenomenul "cent" este depasit. Nu stiu cati mai au asemenea abonament. Multi au renuntat pentru ca au fost momiti de CNX cu cateva minute nationale pe luna si 10 usd discount la un telefon nou !!!

Target-ul acestei promotii este segmentul business. Cartelarii si cent-istii nu vor da 35 usd pe luna abonament nici pentru 1000 minute.  Ei prefera sa aiba telefon de 500 usd si sa dea beep.

Pentru mine promotia este seducatoare. Desi am telefon de la firma, ma bate gandul sa imi iau un 400 minute la 35 usd pentru interes personal.

#64
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

daniel28, on Jun 13 2005, 15:19, said:

Dincolo de nemultumirile voastre legate de network busy, nu cred ca va nemultumeste faptul ca puteti vorbi 400 minute cu 35 USD, nu?

Cred ca fenomenul "cent" este depasit. Nu stiu cati mai au asemenea abonament. Multi au renuntat pentru ca au fost momiti de CNX cu cateva minute nationale pe luna si 10 usd discount la un telefon nou !!!

Target-ul acestei promotii este segmentul business. Cartelarii si cent-istii nu vor da 35 usd pe luna abonament nici pentru 1000 minute.  Ei prefera sa aiba telefon de 500 usd si sa dea beep.

Pentru mine promotia este seducatoare. Desi am telefon de la firma, ma bate gandul sa imi iau un 400 minute la 35 usd pentru interes personal.

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am auzit ca ci de la connex o cam dau la intors, ca e o greseala, ca promotia asta nu trebuia sa iasa si ca o s-o scoata peste o luna... oricum am auzit ca sint total sub costuri, este dumping la greu si risca sa si-o ia in bot de la consiliul concurentei, unde au fost deja reclamati de ceilalti operatori...

#65
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
promotia e on. A facut sotia ieri abonament

#66
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,228
  • Înscris: 07.08.2003
NOU !!!!

PERIOADA OFERTEI A SCAZUT: 01 IUNIE - 30 IUNIE

CEVA SE INTAMPLA

#67
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

daniel28, on Jun 14 2005, 10:12, said:

NOU !!!!

PERIOADA OFERTEI A SCAZUT: 01 IUNIE - 30 IUNIE

CEVA SE INTAMPLA

<{POST_SNAPBACK}>

Unde scrie?

#68
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,228
  • Înscris: 07.08.2003

zola, on Jun 14 2005, 13:27, said:

Unde scrie?

<{POST_SNAPBACK}>



http://www.connex.ro...x.jsp?locale=ro

#69
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

daniel28, on Jun 14 2005, 12:48, said:

Multumesc.

Cred ca baietii de la Connex ori au probleme caci vand sub costul de interconect ceea ce e ilegal, ori si-au dat seama ca se se duc si mai jos cu castigurile.

Stie cineva sigur pe aici ce s-a intamplat? :confuzzled:

#70
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004

zola, on Jun 14 2005, 14:01, said:

Multumesc.

Cred ca baietii de la Connex ori au probleme caci vand sub costul de interconect ceea ce e ilegal, ori si-au dat seama ca se se duc si mai jos cu castigurile.

Stie cineva sigur pe aici ce s-a intamplat? :confuzzled:

<{POST_SNAPBACK}>



nu mai spuneti ca sunt sub costuri.

Stiu firme care au abonamente corporate de 6c in afara retelei.

Si nu cred ca le-a facut asa abonamentul ca sa fie in pierdere.

Connexul are in abonamentele standard la optiunea zi favorita 5c pe minut in orice retea. Credeti ca este facuta sa iasa in pierdere.

#71
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
se bazeaza f mult pe faptul o mare parte a minutelor nationale se vor termina tot in retea.

#72
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005
faptul ca au scazut perioadei de oferta ... este inca o dovada de profesionalism .... respect pentru clienti ... si mare imbecilitate ...
asa nu se face business... asa se face in piata ... nu intr-o companie de talia asta ... cum am zis si mai devreme ... o sa moara cu oferta de gat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate