Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pragurile minime de raportare pen...

Anevrism de aorta ascendenta

Dovada adresei de resedinta

Tulsa King (2022 - )
 Tv box android fara "servicii...

Factura platita la Supercom si ne...

Nu mai primesc sms pentru locker ...

Apeluri efectuate dar nu apar in ...
 Apa de puț in Berceni-Ilfov

Recomandare alegere - R7 7800X3D/...

OCEANIA NATIONS CUP 2024

Recomandare router portabil wifi
 Plata internaționala

Problema cheie/inchidere centrali...

Casa pe structura de lemn (timber...

In ce an ati facut scoala de sofe...
 

Upgrade wireless Lenovo 3000

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
adymihalcea

adymihalcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 09.01.2004
Dragilor
Vreau sa-mi iau un router wireless cu suport N la care se atasez un hard mare pe care sa tin tot si pe care sa-l accesez de pe ambele calculatore din casa (desktop+laptop).
Ca sa nu stau f mult la transferul fisierelor mari, as vrea sa-mi fac upgrade la placa wireless de pe laptop - cea actuala e G si as vrea sa-mi pun una N, respectiv Intel 5100. M-am documentat si inlocuirea se poate face foarte simplu.
Am doua intrebari:
- de unde as putea sa iau un Intel 5100 (sau altceva cu suport N) de pe la noi - magazine traditionale sau online - eu nu prea am vazut.
- daca exista restrictii puse de Lenovo de natura software ca noua placa sa nu-mi fie recunoscuta daca nu e cumparata de la ei.

Am citit aici si m-am speriat putin
http://forums.lenovo...D43984CABC45836

Ce ziceti?
Thanx

#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ce prostii mai vor sa faca si astia de la Microsoft  :cursing: . Adica ce , nici macar un upgrade de memorie sau sa schimbi monitorul nu mai ai voie sa faci ? Asta am mai auzit o mai demult , dar doar zvon a ramas , sper sa nu treaca la fapte . Acum cu placa ta , inearca la un service ca aia mai au de la dezmembrari , ti o si pune si vezi pe loc daca merge sau nu .

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,615
  • Înscris: 17.08.2007

View Postlucifer76, on 6th November 2009, 12:27, said:

Ce prostii mai vor sa faca si astia de la Microsoft  :cursing: . Adica ce , nici macar un upgrade de memorie sau sa schimbi monitorul nu mai ai voie sa faci ? Asta am mai auzit o mai demult , dar doar zvon a ramas , sper sa nu treaca la fapte . Acum cu placa ta , inearca la un service ca aia mai au de la dezmembrari , ti o si pune si vezi pe loc daca merge sau nu .
cel mai ieftin este sa gasesti una pe USB sau PCMCIA.

#4
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
USB nu e comoda deloc , poti sa dai peste ea cand te plimbi cu laptopul sau stai pe pat  :D . PCMCIA nu ies asa de mult in afara ca sa deranjeze , dar sunt destul de rare si mult mai scumpe . Plus antena , in laptop e o antena interna mult mai buna decat cea de la stick usb sau pcmcia .

#5
adymihalcea

adymihalcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 09.01.2004
Ma gandisem si eu inainte - exact asta vroiam sa raspund si eu, mi-ati luat-o inainte.
Deci, revenind la intrebarea originala ...?

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postlucifer76, on 6th November 2009, 12:27, said:

Acum cu placa ta , inearca la un service ca aia mai au de la dezmembrari , ti o si pune si vezi pe loc daca merge sau nu .
Fa ce ti am zis , noua e mult mai scumpa .

#7
adymihalcea

adymihalcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 09.01.2004
Problema e ca nu stiu de nici un service - o sa ma interesez prin prieteni.
thanx

#8
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,576
  • Înscris: 17.09.2005

View Postlucifer76, on 6th November 2009, 12:27, said:

Ce prostii mai vor sa faca si astia de la Microsoft  :cursing: . Adica ce , nici macar un upgrade de memorie sau sa schimbi monitorul nu mai ai voie sa faci ?

Restrictiile sint puse de "desteptii" de la Lenovo care au mostenit ideea de la TP-urile IBM-ului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate