Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

web-to-print

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
Am nevoie de ceva informatii pentru "web-to-print". Stie careva cu ce se mananca? Am cautat pe net..nu am gasit foarte multe informatii...sa zicem ca inteleg dar nu imi explic exact cum se face, in ce se face.
Multumesc

#2
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
http://en.wikipedia....ki/Web-to-print

#3
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
:) asta am citit prima oara..am zis sa citesc inainte sa deschid un topic.

Dar mai pe romaneste? O explicatie mai exacta? Acolo ma ia cu tot felul de denumiri...si nici cu engleza la nivel de tehnica nu prea le am. In mare am inteles...dar nu imi dau seama exact daca se folosesc ceva softuri, in ce fel arata pe net, etc etc... Si nici exemple nu arata.
Am mai gasit un site acum...mai pe inteles...sper sa fie ok

Mersi

#4
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004
web to print este o aplicatie de colectare a lucrarilor de print prin intermediul unui site. De obicei consta intr-un server, iar sistemele avansate au o parte de front-end de interactiune cu clientul si o parte de back-end - management al joburilor. De asemenea, sistemele w2p pot fi sofisticate, altfel incat pot accepta date variabile, se pot crea site-uri customizate pentru clienti, template-uri, etc.

#5
silviana85

silviana85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2006
Super interesant subforumul asta! SI eu vreau sa aflu cat mai multe despre orice soft de printare si tehnologii din spate.

Despre web2print am gasit ca Hiflex este lider mondial. http://www.hiflex.co...lutions-EN.html
Fain site-ul cu multe explicatii :)

#6
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004

View Postsilviana85, on 14th November 2009, 21:36, said:

Super interesant subforumul asta! SI eu vreau sa aflu cat mai multe despre orice soft de printare si tehnologii din spate.

Despre web2print am gasit ca Hiflex este lider mondial. http://www.hiflex.co...lutions-EN.html
Fain site-ul cu multe explicatii :)

Hiflex are o aplicatie foarte puternica de web2print care se integreaza cu alte produse. Din pacate nu cred ca o sa vedem asa ceva la noi in viitorul apropiat, intrucat costurile sunt ridicate, iar la noi munca si softurile nu valoreaza mai nimic.

#7
silviana85

silviana85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2006

View Postgollum, on 15th November 2009, 07:55, said:

Hiflex are o aplicatie foarte puternica de web2print care se integreaza cu alte produse. Din pacate nu cred ca o sa vedem asa ceva la noi in viitorul apropiat, intrucat costurile sunt ridicate, iar la noi munca si softurile nu valoreaza mai nimic.

Da...din pacate. Eu lucrez la o firma germana care face softuri de printare si care integreaza Hiflex in produsele lor. In Romania din pacate nu am vazut sa livreze ceva.
Oricum este un domeniu destul de interesant si vreau sa stiu cat mai multe despre pre-press, printing etc.
Pacat ca nu prea scrie lumea pe subforumul asta. :(

Edited by silviana85, 15 November 2009 - 12:31.


#8
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
de obicei se dau raspunsuri punctuale, mai mult sau mai putin avizate
ca sa scrii in general, sa faci prezentari sau documentatii... nu prea ai timp si chef pe forum

#9
silviana85

silviana85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2006

View Postdacuburebista, on 15th November 2009, 23:23, said:

de obicei se dau raspunsuri punctuale, mai mult sau mai putin avizate
ca sa scrii in general, sa faci prezentari sau documentatii... nu prea ai timp si chef pe forum

right asa e :)
Nu ma refeream la asta neaparat. Ma gandema doar la dezbateri despre diferite produse de pe piata, cerinte etc ceva mai active asa cum sunt pe alte forumuri.
Am gasit niste site-uri de la niste firme care folosesc web2print:
http://www.printplace.com/
http://www.imagineitprintit.ca/
si cred ca ceva de la noi http://www.eu-printhouse.com/

#10
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004
Un forum de unde ai ce invata numai daca citesti alte posturi este www.printplanet.com. Eu il urmaresc cred din 2004 si mi se pare foarte ok. Pe de alta parte, stiam ca Hiflex are un site la Iasi, unde colaboreaza cu o firma. Mai integreaza si altcineva Hiflex si daca da e vorba de W2P sau MIS?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate