Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#22339
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,880
  • Înscris: 07.07.2009

Vizualizare mesajdincadan78, pe 29 ianuarie 2016 - 21:06, a scris:

High TV 3D nu se poate receptiona pe mediaboxurile HD? Sau doar prin CI+ cu TV "potent" 3D?
Functioneaza cu CI+, mediabox HD. Nu functioneaza pe mediaboxurile DVR HD.

Edited by Kalman2007, 29 January 2016 - 21:24.


#22340
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
Multumesc, baieti. Nu stiam de ce am doar sonor. Ma gandeam sa nu imi trebuie niste ochelari spatiali de decodat "intunericul" tridimensional :P

#22341
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 27.02.2006
iti trebuie ochelari 3D si chiar si atunci tot negura va fi.... probleme in paradisul UPC-ului?

#22342
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
Nu, incercam sa mai facem si noi haz de unele situatii :)))

#22343
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,809
  • Înscris: 06.12.2006
Eu am făcut plângere ca nu vad canalul 3d având Cisco 8685 și ca ma simt discriminat fata de cei care au CI.
Mi-au oferit CI, dar am zis ca nu vreau sa renunț la dvr pentru ca vreau funcția de înregistrare.
Apoi au spus ca îmi dau un CI gratuit și îmi lasă și mediaboxul.
Am acceptat pentru ca eu nu ma uit la High TV.... Scopul meu era ca vroiam un CI suplimentar, dar nu mai aveam chef sa mi-l taxeze în plus.

Ulterior am făcut o plângere cum ca mediaboxul face zgomot deranjant când înregistrează. După verificări, insistente și amenințări cu ANPC ul, cei de la UPC nu au putut soluționa problema, iar ca sa ma împace mi-au spus ca nu îmi mai taxează chiria. Am acceptat pentru ca asta era și scopul. Fie vorba intre noi.... DVR ul nu făcea zgomot :)

#22344
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,439
  • Înscris: 16.01.2007

Vizualizare mesajtdan08, pe 30 ianuarie 2016 - 07:36, a scris:

Eu am făcut plângere ca nu vad canalul 3d având Cisco 8685 și ca ma simt discriminat fata de cei care au CI.
Mi-au oferit CI, dar am zis ca nu vreau sa renunț la dvr pentru ca vreau funcția de înregistrare.
Apoi au spus ca îmi dau un CI gratuit și îmi lasă și mediaboxul.
Am acceptat pentru ca eu nu ma uit la High TV.... Scopul meu era ca vroiam un CI suplimentar, dar nu mai aveam chef sa mi-l taxeze în plus.

Ulterior am făcut o plângere cum ca mediaboxul face zgomot deranjant când înregistrează. După verificări, insistente și amenințări cu ANPC ul, cei de la UPC nu au putut soluționa problema, iar ca sa ma împace mi-au spus ca nu îmi mai taxează chiria. Am acceptat pentru ca asta era și scopul. Fie vorba intre noi.... DVR ul nu făcea zgomot Posted image
1. Și eu am reclamat că nu văd High TV 3D cu Cisco 8685, nu am acceptat CI și nici mediabox HD. Am fost de acord cu o extraopțiune oferită gratuit.
2. Când UPC ne fură pe noi prin calitate sau ofertă spunem că sunt niște jigodii, niște nemernici și afirmația este corectă. Când furăm noi UPC-ul spunem despre noi că suntem niște șmecheri deștepți, plini de inovație.
Cercul este vicios, d'asta merge totul strună în România noastră iubită: el mă fură, eu îl fur! Și mă oftic la maxim când unul fură mai mult decât mine. "Tot înainte!", precum pionierii comuniști, doar că ne îndreptăm într-o direcție greșită! Posted image

#22345
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
Avem la liber regionalele West TV si mdi TV prin dvb-c, deci se compenseaza cu 3D-ul, pana la urma :D.

#22346
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,809
  • Înscris: 06.12.2006

Vizualizare mesajmanic_user, pe 30 ianuarie 2016 - 09:21, a scris:


1. Și eu am reclamat că nu văd High TV 3D cu Cisco 8685, nu am acceptat CI și nici mediabox HD. Am fost de acord cu o extraopțiune oferită gratuit.
2. CĂąnd UPC ne fură pe noi prin calitate sau ofertă spunem că sunt niște jigodii, niște nemernici și afirmația este corectă. CĂąnd furăm noi UPC-ul spunem despre noi că suntem niște șmecheri deștepți, plini de inovație.
Cercul este vicios, d'asta merge totul strună Ăźn RomĂąnia noastră iubită: el mă fură, eu Ăźl fur! Și mă oftic la maxim cĂąnd unul fură mai mult decĂąt mine. "Tot Ăźnainte!", precum pionierii comuniști, doar că ne Ăźndreptăm Ăźntr-o direcție greșită! Posted image

1. Tu ai fost muza mea. De la tine mi-a venit ideea. Ai menționat cu ceva timp în urma despre reclamația ta și am aplicat-o și eu. Doar ca am adaptat-o nevoilor mele.
2. Furt este prea mult spus..... Zici ca noi furam.... Eu as simți ca fur în condițiile în care mi-aș însuși un lucru în mod fraudulos și de care alții nu ar beneficia.

În condițiile în care compar abonamentul meu exact în aceeași configurație cu abonamentul altui abonat, singura diferența dintre noi fiind ca eu stau într-o zona cu monopol, iar celalalt sta într-o zona cu concurenta, astfel încât celalalt abonat plătește cu 50 de lei mai puțin, este normal sa ma simt înșelat.
Dacă ii iau cu frumosul, ei nu se lasă înduplecat și îmi taxează serviciile la valoare maxima. La celalalt abonat sunt flexibili oferindu-i mai multe beneficii.

Ca și cum te-ai duce la târg și ai negocia un preț... Ca te tocmesti sa iei o haina cu 300 de lei în loc de 400, nu înseamnă că ai furat vânzătorul. Atât timp cât vanzatorul accepta prețul de 300 este clar ca haina aia costa mai puțin. Ca nu o vinde dacă i se propune un preț cu care iese în pierdere. Ca o cumpăram eu cu 400 cheltuiam eu mai mult și făcea el profit mai mare. Ca a vandut-o cu 300, cheltuiesc eu mai puțin și câștigă și el mai puțin. Dar nu înseamnă că ne-am furat unul pe celalalt....

Când urmărim ofertele de black friday nu înseamnă că furam magazinele ca luam msi ieftin.... Și la ce "oferte" fac, ma îndoiesc ca nu fac și atunci profit bunicel...

Asa și la upc... Ca scad niște costuri pe care UPC le accepta, este clar ca și atunci fac profit. Ei știu ca preturile din abonamentul meu sunt maxime, fata de alții. Altfel nu ar accepta solicitările mele și mi-ar spune sa depun cerere de reziliere.

Edited by tdan08, 30 January 2016 - 12:10.


#22347
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,439
  • Înscris: 16.01.2007

Vizualizare mesajtdan08, pe 30 ianuarie 2016 - 11:58, a scris:

1. Tu ai fost muza mea. De la tine mi-a venit ideea. Ai menționat cu ceva timp în urma despre reclamația ta și am aplicat-o și eu. Doar ca am adaptat-o nevoilor mele.
2. Furt este prea mult spus..... Zici ca noi furam.... Eu as simți ca fur în condițiile în care mi-aș însuși un lucru în mod fraudulos și de care alții nu ar beneficia.

În condițiile în care compar abonamentul meu exact în aceeași configurație cu abonamentul altui abonat, singura diferența dintre noi fiind ca eu stau într-o zona cu monopol, iar celalalt sta într-o zona cu concurenta, astfel încât celalalt abonat plătește cu 50 de lei mai puțin, este normal sa ma simt înșelat.
Dacă ii iau cu frumosul, ei nu se lasă înduplecat și îmi taxează serviciile la valoare maxima. La celalalt abonat sunt flexibili oferindu-i mai multe beneficii.

Ca și cum te-ai duce la târg și ai negocia un preț... Ca te tocmesti sa iei o haina cu 300 de lei în loc de 400, nu înseamnă că ai furat vânzătorul. Atât timp cât vanzatorul accepta prețul de 300 este clar ca haina aia costa mai puțin. Ca nu o vinde dacă i se propune un preț cu care iese în pierdere. Ca o cumpăram eu cu 400 cheltuiam eu mai mult și făcea el profit mai mare. Ca a vandut-o cu 300, cheltuiesc eu mai puțin și câștigă și el mai puțin. Dar nu înseamnă că ne-am furat unul pe celalalt....

Când urmărim ofertele de black friday nu înseamnă că furam magazinele ca luam msi ieftin.... Și la ce "oferte" fac, ma îndoiesc ca nu fac și atunci profit bunicel...

Asa și la upc... Ca scad niște costuri pe care UPC le accepta, este clar ca și atunci fac profit. Ei știu ca preturile din abonamentul meu sunt maxime, fata de alții. Altfel nu ar accepta solicitările mele și mi-ar spune sa depun cerere de reziliere.
Eşti magistral în justificare, doar că amesteci mere cu pere şi mult rahat. Dacă cumperi o haină (intactă) cu 300 lei în loc de 400 lei, se numeşte că ai ştiut să negociezi, felicitări! Dacă te întorci cu haina ruptă la vânzător, pentru că ai agăţat-o în clanţa magazinului (de pildă) şi îi ceri banii înapoi pentru că ţi-a dat un produs deteriorat se cheamă că eşti ...(continuă tu! Posted image )
A negocia la sânge este una, a fura este alta (te citez:: "Ulterior am făcut o plângere cum ca mediaboxul face zgomot deranjant când înregistrează. După verificări, insistente și amenințări cu ANPC ul, cei de la UPC nu au putut soluționa problema, iar ca sa ma împace mi-au spus ca nu îmi mai taxează chiria. Am acceptat pentru ca asta era și scopul. Fie vorba intre noi.... DVR ul nu făcea zgomot".
Dacă o ţinem tot aşa, cu astfel de mentalităţi (fie ei "conducători" sau fie noi "sclavi") vom ajunge nicăieri! Posted image

Edited by manic_user, 30 January 2016 - 13:02.


#22348
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,809
  • Înscris: 06.12.2006
Bun eu sunt măgar și i-am înșelat eu pe cei de la UPC.
Dar cum sa ma simt eu când plăteam 140 lei pentru maxim HD, net de 500, opțiunea extra fotbal, 2 DVR și alo nelimitat fix?

Când am încercat sa negociez cu ei în termeni amiabili,  nu au fost flexibili deloc știind ca în zona mea au monopol.

Cum sa ma simt eu, când  pe aici sunt colegi care plătesc 80-90 lei pentru aceeași configurație? Sa nu mai zic ca sunt colegi care la 140 lei au toate pachetele, echipamentele și opțiunile posibile.

De ce la cei cu concurenta în zona sunt flexibili, iar la mine nu? Mentalitatea mea răutăcioasa nu pleacă de la mine.... Este cauzata de o stare de fapt.... Eu n-am încercat sa obțin totul moka. Ci sa ajung la un cost mai apropiat de normal.

Tu la măgăriile altora întotdeauna răspunzi și te comporți ca un gentleman?
Dacă da, atunci felicitări.

Ca tara asta se îndreaptă spre o direcție greșită nu este vina oamenilor simpli. La fel ca și UPC ul, conducătorii au luat și pielea de pe oamenii acestei tari, sufocandu-i cu preturi mari, taxe mari, salarii mici și furând tot ce se poate

Edited by tdan08, 30 January 2016 - 13:40.


#22349
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,464
  • Înscris: 24.05.2010
Nu mă bag dar și Dan are dreptate. Eu sunt norocos că am concurența în poartă și negocierea este altfel. Dacă eram în zonă cu monopol sigur nu aveam tarife preferențiale.
Deja mă gândesc anu' ăsta ce mai negociez cu ei....
Singurul lucru ce mai pot scoate de la ei.....echipamente gratis....
Pt că am tot ce se poate de la ei,  plus echipamente la maxim....
Un dvr hd, 2 mediaboxuri hd + 3 CI+
Și plătesc 110 lei / lună......

#22350
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Vizualizare mesajdincadan78, pe 30 ianuarie 2016 - 09:47, a scris:

Avem la liber regionalele West TV si mdi TV prin dvb-c, deci se compenseaza cu 3D-ul, pana la urma Posted image.
Unde sunt la liber? Că la mine nu sunt la liber.

#22351
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,133
  • Înscris: 10.03.2012
In bucuresti este in alte orase nu cred

#22352
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Unde sunt în municipiul București la C.I.+?

Edited by megafanro, 30 January 2016 - 17:29.


#22353
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,809
  • Înscris: 06.12.2006

Vizualizare mesajferibalint, pe 30 ianuarie 2016 - 15:24, a scris:

Nu mă bag dar și Dan are dreptate. Eu sunt norocos că am concurența în poartă și negocierea este altfel. Dacă eram în zonă cu monopol sigur nu aveam tarife preferențiale.
Deja mă gândesc anu' ăsta ce mai negociez cu ei....
Singurul lucru ce mai pot scoate de la ei.....echipamente gratis....
Pt că am tot ce se poate de la ei,  plus echipamente la maxim....
Un dvr hd, 2 mediaboxuri hd + 3 CI+
Și plătesc 110 lei / lună......

La asta m-am referit și eu....

La tine, ca ai concurenta în zonă, ca ai obținut TOT CE SE POATE, la 110 lei, se cheamă ca ai negociat cinstit.

La mine, faptul ca nu am putut negocia deloc, și în consecință am apelat la niște tertipuri mai neortodoxe pentru a obține un cost mai redus, ma face sa par hoț.

Așadar am ajuns la 130 lei pentru maxim HD, extra fotbal, net de 500, 2 DVR, 1 ci, telefonie nelimitat România....  In rest absolut nicio extraoptiune sau alta chestie în plus

Cati dintre voi, fiind într-o poziție de a putea negocia, ați fi acceptat prețul asta și nu l-ați fi considerat.... "preț nesimtit" ?

Și alta întrebare, cati dintre voi aveți configurația asta la prețul asta?

Pot fi condamnat sau de înțeles.... Totul contează din ce unghi privești problema

#22354
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,464
  • Înscris: 24.05.2010
Da, ai dreptate...sunt multi care inca platesc tarife mari....si nu au habar ca pot negocia. Eu la vecinii mei care sunt abonati UPC....le-am deschis ochii. Nu m-au crezut pana nu le-am aratat factura....Acum si ei au facturi preferentiale/negociate.
Inca platesti mai mult ca mine....cu toate ca avem aceleasi servicii......
Si ai doar 3 echipamente de la ei.....

Edited by feribalint, 30 January 2016 - 18:17.


#22355
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,809
  • Înscris: 06.12.2006

Vizualizare mesajferibalint, pe 30 ianuarie 2016 - 18:15, a scris:


Si ai doar 3 echipamente de la ei.....

Si doar o extraoptiune.... Extra fotbal.... Nu hbo, nu filmbox, nu passion sau altceva...

#22356
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,464
  • Înscris: 24.05.2010
În acest caz......mă abțin de la comentarii.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate