Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Philips DVP3360

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,125
  • Înscris: 28.10.2006
Asa cum ai vazut singur: doar FAT32 este suportat.
Asa sta treaba!

#56
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
salutare !...m-ar interesa sa aflu daca e CHIAR ATAT DE MARE DIFERENTA intre SCART si HDMI...cel putin la dvp 3360...pt ca am vazut in cora cabluri HDMI la preturi astronomice...adica...ceva de genul....70 ron....eu vreau sa-l bag pe un lcd SAMSUNG de 102 cm generatia 3 ...atre intrari hdmi dar nu stiu...sa dau banii pe un cablu ...s-o simti vreo diferenta...deci v-as ruga sa-mi raspundeti daca stie cineva acest lucru si se merita sa cumpar hdmi...mentionez ca nici dvd player-ul nu l-am achizitionat inca...dar sunt hotarat sa-l iau sapt viitoare....la cora lujerului era 240 ron...super treaba...;)

#57
schultz13

schultz13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.05.2006
Salut

Tocmai am devenit posesorul unui Philips DVP3360.
Pot upgarada firmware-ul direct la v.5 sau trebui sa fac si pasii descrisi in prima pagina a topicului? Intreb pentru ca am vazut ca, cineva de aici a facut upgrade direct si a functionat. Ce se poate intampla daca nu fac pasii descrisi la inceput?
Intrebare de novice (spre prostut :)): cum se face upgrade-ul? Copiez fisierul de aici pe stick si are un autodetect, ceva, sau o optiune complexa, gen "Do you want to upgrade?? ;)
Multumesc

#58
schultz13

schultz13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.05.2006

View Postschultz13, on 17th December 2009, 13:04, said:

Salut

Tocmai am devenit posesorul unui Philips DVP3360.
Pot upgarada firmware-ul direct la v.5 sau trebui sa fac si pasii descrisi in prima pagina a topicului? Intreb pentru ca am vazut ca, cineva de aici a facut upgrade direct si a functionat. Ce se poate intampla daca nu fac pasii descrisi la inceput?
Intrebare de novice (spre prostut :)): cum se face upgrade-ul? Copiez fisierul de aici pe stick si are un autodetect, ceva, sau o optiune complexa, gen "Do you want to upgrade?? ;)
Multumesc

Am facut upgrade direct cu v.5 si merge fara probleme. Multumesc lui vb6rocod pentru munca depusa.

#59
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
intre timp am cumparat obiectul ( dvp 3360 )...facut upgrade de la vb6rocod...merge brici....am testat vreo 20 de filme si de pe stick si de pe cd...n-a intalnit ceva de necitit...subtitrari toate ok...multumita lui vb6 sunt la marimea , font-ul, culoarea pe care si cel mai mofturos le-ar gasi in optiuni...ce sa mai ...e o achizitie perfecta la banii astia...acum...cu hdmi nu m-am prea lamurit...am luat si cablu ( belkin ) la 25 ron ...fata de cel din cora la 70 ron...m-am descurcat bine zic eu...numai ca intre timp am auzit alta dandana...ca cel din cora e gold...si cica e mult mai bun...acum...eu n-am prea sesizat diferente notabile nici intre iesirea pe rca video si hdmi-ul asta...bine, ori oi fi eu mai defect...ori o fi din cauza tv-ului...mentionez ca am un lcd samsung de 102 cm ( SAMSUNG LE40A330J1 )...am setat hdmi-ul dvd-ului pe 1080i ( in cartea SAMSUNG zice ca atat suporta...si cand dau la info spune 1720 cu 1080...asta nu-l face sa fie hd?...dar in carte nu spune de hd nimic )...si parca ...sa zic...un pic mai bine..parca a disparut efectul de mica sacadare la planurile largi din filme...oricum se vede cristal...n-am ce reprosa tv-ului...eu sincer...n-am vazut mari diferente intre generatii la samsung decat la cele LED...alea da ( asta ca sa fiu si mai mult off topic, pentru care imi cer mii de scuze, dar sunt nou pe softpedia si nu stiu unde sunt discutiile despre hdmi si daca se merita cablu gold sau alte lucruri scumpe...mai ales ca aseara am vazut un cablu hdmi philips la '' umilul '' pret de 250 RON !!!...pai ce stie ala sa faca mai oameni buni?!!! )...oricum ca sa mai revin la topic....PHILIPS DVP 3360...cea mai buna alegere de pe piata calitate/pret...si cu ajutorul camaradului vb6rocod...UNICA OPTIUNE...si..cine stie...sa ma indrume si pe mine spre discutiile despre hdmi va rog...in incheierea romanului de mai sus...;))...inca o data scuze pt offtopic si...ca sa ingrosez si eu randurile fanilor vb6rocod...MILIOANE DE MULTUMIRI, MAESTRE !

Edited by emperor79, 18 December 2009 - 19:16.


#60
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Si eu am un cablu HDMI ieftin la Philips-ul meu 5990, n-am probleme (1080i), de circa 2 ani. Diferenta intre HDMI si Component nu e mare, chiar invizibila, atat timp cat sursa (filmul) nu poate fi mai mare de 576/480p.
Depinde si de TV.

#61
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
aha...deci degeaba selectez eu la player hdmi 1080i...daca filmele sunt inferioare....ajutorul e mai mult de ordin moral :)...pai si cum ramane atunci cu UPSCALING la 1080?...eu asa intelesesem...ca mai umfla rezolutia...oare ar fi fost mai bine sa iau dvp 3350? ( era mai ieftin cu 50 ron parca )...sau 3260...daca tot nu ma ajuta cu nimic hdmi-ul asta (totusi parca sa zic...chestia cu imaginile panoramice in miscare nu mai e sacadata...de cand cu optiunea si cablul hdmi...sa fie doar autosugestie? :)...)...a, da, ca si chestie curioasa...la mine pe cutia player-ului scrie 3360/58...dar cand dau player-ului solicitare detalii versiune..imi zice 3360_12...pe  el scrie made in china... formalgazo - philips magyaroszag kft. budapest, distributor-philips ceska republika...deci m-a luat ameteala :)...pana la urma unde o fi fost fabricata minunatia?...stiam ca 58-urile sunt facute in europa, dar al meu se pare ca e 12...nu ca ar fi important, din moment ce se comporta admirabil...dar asa, de chestie :)

#62
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Uite aicio discutie scurta despre cablul HDMI.
Optiunea de a avea o iesire HDMI la un player standard definition asa cum sunt divx playerele eu am considerat-o numai ca pe o optiune de marketing si posibilitate de a avea inca o optiune de conexiune intre player si TV.
Peste tot se spune ca upscalingul oferit de televizoare este mai bun decat playerele de 30-200 euro.
Marketingul acesta cu "HD" scris in denumirea playerului, HDMI scris mare pe cutie precum si "Full HD 1080p" (chiar daca se referea la upscaling, nu la fisiere acceptate) le-am mai crescut vanzarile si in tabara celor care nu se pricep. Foarte multi au fost pacaliti cu aceste inscrisuri, dar nu au avut ce face deoarece informatiile prezentate nu au fost false.
Tot un fel de vrajeala se incearca si cu suportul audio pentru DTS care este insotit de cuvantul "passthrough".

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 19 December 2009 - 02:47.


#63
ccacyp

ccacyp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.09.2007
am si eu o problema cu un xvid cu rezolutia 960x400 pe un lcd Samsung, dvd-ul 3350 imi spune ca rezolutia nu este suportata, sunetul merge perfect, fara imagine ( este doar ecranul albastru al dvd-ul). Se poate face ceva, in afara de conversia avi-ului intr-o rezolutie mai mica? Redarea se face pe cablu composite.

Multumesc.

#64
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,125
  • Înscris: 28.10.2006
Nimic fara recompresie la rezolutia maxima: 720X576!

#65
ccacyp

ccacyp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.09.2007

View Postviceroy56, on 19th December 2009, 15:40, said:

Nimic fara recompresie la rezolutia maxima: 720X576!


Multumesc viceroy56

#66
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
minunat...concluzia ar fi ca puteam foarte bine sa-mi iau un dvp 3260 sau 3350...economiseam 75 ron...diferenta intre modele plus cablul hdmi...ei...dar cine stie ..poate pe viitor...ma upgradez si eu cu vreun tv mai pricopsit sau vreun multimedia tank :)....multumesc Mtz pentru raspuns...aici tinem fantomele...mai trec ele prin pereti...dar le prindem...stiti dvs vorba ceea...radem glumim, dar...nu parasim incinta :)...scuze dar sunt un pic euforic...am venit de la o taiere de porci cu multa tuica fiarta :D

in post-ul de deasupra scrisesem '' concluzia deci ''...de aceea am modificat :)

Edited by emperor79, 19 December 2009 - 19:31.


#67
derick

derick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 28.11.2007
Carei diferenta dintre ultimul firmware facut de Philips v42 si cel facut de vb6rocod?

#68
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Subtitrarea trebuie sa fie tot timpul cu acelasi nume si in acelasi folder cu filmul sa mearga? Am pus firmware-ul ultimul modificat de aici si doar asa pot vedea filmul cu subtitrare(la fel era si cu firmware-ul original).

#69
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,125
  • Înscris: 28.10.2006
Pai de cand au aparut playerele DVD/DivX care redau subtitrari, asta ere prima conditie ce trebuia indeplinita!
Si treaba asta este valabila si acum, chiar daca unele playere stiu sa "ia" si subtitrari cu alt nume sau chiar localizate in alt folder sau pe alt disc!
La unele playere s-a putut moda firmware-le sa poti reda si alte subtitrari, la altele nu!
Si, parerea mea, sa ceri la 7 ani de la aparitia playerelor respective, sa citesca subtitrarile si de la coada la cap, ca asa vrea un user sau altul...
In anii 2003-2004, cand am inceput sa colectionez filme, din motive de "comoditate", la arderea pe CD, schimbam numele la film si la subtitrare in film.avi si film.srt. La toate faceam la fe! Discurile respective functioneaza bine merci si azi, indiferent de player.
Astazi inglobez subtitrarea in film cu softuri care fac asta, avand pozitie, marime si font dupa bunul meu plac, deci nu mai am nevoie de redenumire!

Ai chiar asa de multe discuri cu "probleme" de genul asta?
E asa greu sa pui un nume "semnificativ" scurt fiecarui film? Pe un DVD incap in mod normal 6 avi-uri de 700 MB. Poti scrie numele complet pe disc sau faci o coperta daca le tii in carcase! Eu le tin in "borcane" si le gestionez cu un soft dedicat, free!
Daca e vorba de redare de pe stick sau HDD, atunci chiar ca nu ai de ce sa ridici aceasta problema!

Repet, asta e parerea mea!

Sarbatori fericite tuturor!

#70
Beck

Beck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.01.2005
Salutare!
De ieri sunt si eu posesorul unui 3360/58. Am o problema...i-am facut update asa cum am citit in randurile de mai sus, insa constat o problema (prima oara am observat-o la magazin dar am crezut ca update-ul o va rezolva) si anume : la rularea unui film de pe flash USB subitrarea are "marginea" la fel de alba ca si fontul in sine, de unde imi rezulta un font bold-uit f greu de descifrat. Daca rulez acelasi film de pe disc nu am probleme (adica am font alb cu margine neagra)! Si dupa update nu reusesc sa schimb sub nicio forma culorile la font, margine sau backgound pentru subtitrare... :(
Credeti sa exista o solutie? Pentru a rula filme de pe USB l-am cumparat....
Multumesc anticipat!

Edited by Beck, 27 December 2009 - 02:13.


#71
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
IMPOSIBIL !!!!! Trebuie sa mearga la fel si pe USB. Undeva faci o greseala (?) Sau cumva te referi la un DVD pus pe USB?
N-am mai auzit de problema asta niciodata, sigur e vorba de o neintelegere pe undeva. Ce format are subtitrarea?

#72
Winy

Winy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.09.2006
Buna,vreau sa achizitionez si eu un http://www.mpeg4-pla...Philips_DVP3360 sau un eboda hd1000 nu stiu care ar fii mai bine,acum am un http://www.mpeg4-pla...on_DVD_5000M,cu care am intampinta ceva probleme la ultimile filme avi,rulau 5-10sec dupa care se oprea imaginea si mergea numai sub.\ce sfat imi dati ptr achizitie,nu vreau sa intampin probleme de genul asta.Va multumesc

Edited by Winy, 27 December 2009 - 11:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate