Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...
 Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...
 

Masina cumparata in Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
as veni si io dar io prin toamna ma duc:)

#56
mr_a

mr_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2005
Salut. Plecari in Germanya cu opriri la multe parcuri auto. Transport cu  Daewoo Cielo s au Nissan Primera. AC ,Etc.
Cineva interesat? :)

#57
monpeleu

monpeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 21.08.2005
O chestie interesanta...am vorbit cu o foarte buna cunostinta care lucreaza la o firma de asigurari de foarte mult timp...aflandu-ma si eu in treaba am intrebat-o cumii cu adusul masinilor (ATENTIE!) SUB EURO 3 din Germania...a doua zi am primit raspunsul..SE POT ADUCE SI MASINI  < EURO 3 (CU CONDITIA CA LE INMATRICULEZI PE O FUNDATIE NON-PROFIT). Intamplator tatal prietenei mele are o fndatie non-profti  :naughty:  deci....
si cica nu am treaba nici cu taxe vamale, TVA-ul il recuperez la vama etc...iesi bine

Eu ma duc saptamana viitoare in DE in zi de targ si vreau sa imi aduc un Golf 3 (gasesti unul satisfacator pe la 2-2500 EU)

Partea cu mobile.de ii, recunosc, foarte aiurea. majoritatea masinilor de acolo sunt de la autohaus'uri si majoritatea sunt vrajeala. Dar am cunostinte in DE, i-am sunat si mi-au spus ca pe la putin peste 2000 EU imi pot gasi ce imi trebuie..

Deci...astept pareri...

#58
stasi

stasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 30.09.2002
stiu pe cineva care a fost si a adus in iulie un Opel din germania. aici a luat-o prin nu stiu ce firma de leasing ca sa scape de taxele vamale.
stiti mai multe legate de asta? ca de el nu mai am cum sa dau.

#59
mihneap

mihneap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2003
Bun!
Hai sa o luam de la capat. Am 6.000 de Euro bani in mana, azi am luat creditul. Vreau sa ma duc in Germania cat de curand. Saptamana viitoare spre exemplu, sau la inceputul lunii. Acolo nu am pe nimeni, dar sper sa imi gasesc pe cineva care sa ma ajute. Macar sa stie limba. Am cateva contacte si o sa le sun sa incerc sa ma ajute pe acolo.
Banii astia sunt toti. Pentru masina, drum, acte, vama si tot ce mai trebuie acolo si la intrarea in tara. Aici la banii astia imi iau un Megane din 2000. Acolo as vrea, daca se poate, sa gasesc un Opel Astra tot de prin 2000, 2001, cu 4 (preferabil) sau 2 usi. Sau un Golf. Sau altceva, dar o masina care fie buna si sa arate ok.
Care credeti ca sunt sansele de reusita? Care dintre voi a mai procedat la fel de curand? Vreau niste sfaturi de la voi. Sau, poate mai e cineva care vrea sa plece pentru acelasi lucru.

Multumesc

#60
mihneap

mihneap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2003
Bun!
Hai sa o luam de la capat. Am 6.000 de Euro bani in mana, azi am luat creditul. Vreau sa ma duc in Germania cat de curand. Saptamana viitoare spre exemplu, sau la inceputul lunii. Acolo nu am pe nimeni, dar sper sa imi gasesc pe cineva care sa ma ajute. Macar sa stie limba. Am cateva contacte si o sa le sun sa incerc sa ma ajute pe acolo.
Banii astia sunt toti. Pentru masina, drum, acte, vama si tot ce mai trebuie acolo si la intrarea in tara. Aici la banii astia imi iau un Megane din 2000. Acolo as vrea, daca se poate, sa gasesc un Opel Astra tot de prin 2000, 2001, cu 4 (preferabil) sau 2 usi. Sau un Golf. Sau altceva, dar o masina care fie buna si sa arate ok.
Care credeti ca sunt sansele de reusita? Care dintre voi a mai procedat la fel de curand? Vreau niste sfaturi de la voi. Sau, poate mai e cineva care vrea sa plece pentru acelasi lucru.

Multumesc

#61
mr_a

mr_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2005
Salut Mihnea. Scuze sa te dezamagesc..dar golf 4 nu gasesti la bani aia :(. Fara 7000 euro nu aduci :( (ma refer cu toate taxele inculse..drum 200+150 benzina+200 actele acolo+ 1500 vama).
Opel astra..in 2 usi..cred ca ai sanse sa gasesti. (sa nu pleci fara rezervare ca sigur nu gasesti. )

#62
mihneap

mihneap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2003
M-am uitat pe mobile.de si am gasit un Opel Astra in 4/5 usi, de la o persoana fizica, cu 4.000 E. Din 2002, cu 68.000 de km, diesel. Acum nu stiu cum aflu, sau de unde, cat este vama. Am inteles ca nu e numai in functie de capacitate, ci si in functie de anul fabricatiei.

#63
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005

View Postmihneap, on Apr 22 2006, 23:51, said:

M-am uitat pe mobile.de si am gasit un Opel Astra in 4/5 usi, de la o persoana fizica, cu 4.000 E. Din 2002, cu 68.000 de km, diesel. Acum nu stiu cum aflu, sau de unde, cat este vama. Am inteles ca nu e numai in functie de capacitate, ci si in functie de anul fabricatiei.

Asta mi se pare cam tzeapa. @mihnea,gaseste alt site cu automobile,pe mobile.de sunt cele mai multe tzepe! De exemplu autohaus

#64
mihneap

mihneap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2003
Am cautat pe mobile pt. ca am auzit ca ar fi cel mai "dens". La autohaus.de nu au "english", asa ca imi este cam greu. Am mai dat de autohus.de, am scris bine autohus, dar acolo sunt preturile cam mari. Mai stiti alte adrese?

Merci

#65
mihaidv

mihaidv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.04.2006
Salut,

Am citit si recitit acest topic. Foarte interesant, am gasit informatii pretioase.

Alt site pe care poti caut masini este www.autoscout24.com (probabil ca il stiai) si www.secondamano.it care mi se pare super.

Astept parerile voastre!

#66
mgf

mgf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.08.2005
Cred ca totusi mobile.de este cel mai complet.Am vazut ca toti cei care se ocupa cu masini in Ge folosesc acest site.
Cat despre autohus.de este o firma mare(2000-3000 de masini) si masinile au de multe ori preturi cu 200-300 mai mari dar masinile pe care ei le vand sunt  super o.k. Eu zic ca daca vrei masina pt.tine (opel ,vw)autohus este super o.k.

#67
sergiulica

sergiulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.03.2004
putem sa luam un exemplu. Cat m-ar costa sa aduc si sa inscriu aceasta masina in Romania?

http://www.mobile.de...11111208349008

#68
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

View Postpetman, on Apr 14 2005, 12:11, said:

Daca ai bafta poti sa gasesti masini bune.
Un prieten a gasit un VW T4 TD din 10/2001 cu 57000 km la bord la o persoana fizica din germania la un pret final de 7.600 E. Fara tva, ca tu scoti masina din tara.
Il mai costa cam 2000 E maxim actele, transport, etc. Dar masina arata foarte bine si e ca noua.


Fara TVA de la persoana fizica....zau cum ? :)

#69
giany411

giany411

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.05.2006
Salut? cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns? cum stiu daca este teapa anuntul sau nu? pleaca cineva in urmatoarele 2 saptasmani in Germania? vreau eaparat un smart!

#70
mgf

mgf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.08.2005

View Postgiany411, on Jun 15 2006, 15:07, said:

Salut? cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns? cum stiu daca este teapa anuntul sau nu? pleaca cineva in urmatoarele 2 saptasmani in Germania? vreau eaparat un smart!

Ce anunt?
Vrei sa mergi in Germania?
Sau vrei sa o aduca cineva pt.tine?

#71
kosfunny

kosfunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.02.2006

View Postgiany411, on Jun 15 2006, 15:07, said:

Salut? cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns? cum stiu daca este teapa anuntul sau nu? pleaca cineva in urmatoarele 2 saptasmani in Germania? vreau eaparat un smart!
Da-mi detalii pe mail
[email protected]
Trebuie sa plec dupa o masina in doua saptamani ! Poate gasesc si o platforma si ti-o aduc si pe a ta!
Sau vrei sa mergi si tu? Tinem legatura ca s-ar putea sa mai am locuri!

#72
just_omu

just_omu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.08.2006
KADOR   oricum se vede clar ca sti ce vorbesti . Oricum nu asta e important ... eu m-am bucurat foarte mult ca am gasit linku http://www.rarom.ro/euro3.html dat de tine il cautam de foarte mult timp . i-ti multumesc mult . m-am inregistrat pe forum doar ca sa i-ti zic asta .
     Mai aduc si eu cate o masina din cand in cand chiar maine plec dupa un golf azi am trimis constatare la RAR si codul motorului era ALH exact ce trebuia din cate am vazut pe site KADOR   oricum se vede clar ca sti ce vorbesti . Oricum nu asta e important ... eu m-am bucurat foarte mult ca am gasit linku http://www.rarom.ro/euro3.html  acuma astept raspunsul de la RAR dar e sigur euro 3 . MS mult de link
    Daca ai putea cumva sa i-mi dai un ID de mess sa mai povestim pt ca oricum vad ca sti mai multe si as avea ce afla de la tine . ID meu de mess este "just_omu" daca vrei sa mai povestim da-mi si tu ID tau pt ca pe forumuri nu prea stau desi mai gasesti unii care stiu despre ce vorbesc .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate