Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

TEAPA EVO- rezolvare

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#109
szente

szente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.05.2009

View Postme_and_myself, on May 20 2009, 17:49, said:

Cu partea a doua a propozitiei, de acord. Cu prima, deloc! Concluzie : orice fel de afirmatii jignitoare, supozitii ofensatoare sau generatoare de flame, se lasa cu suspendarea contului celui care nu e in stare sa-si argumenteze spusele fara sa faca uz de ele. Stiu ca subiectul e sensibil dar haideti sa dam dovada de comportament civilizat, va rog!
Da, acesta este un avertisment. Unul pe un ton cat se poate de serios.
Nu te supara, dar el a folosit de mai multe ori cuvinte ca prosti, kilipirgii sau fraieri. Nu crezi ca ar merita si el un avertisment d'asta pe "un ton cat se poate de serios"?:-w


Oameni buni, am discutat destul de atata timp pe acest forum, parerea mea e ca trebuie cu totii sa fim uniti..sa ne angajam niste avocati si sa impartim costurile la toti care se baga. Atata timp cat doar discutam si nu actionam in niciun fel n-o sa se rezolve nimic. Politia face ceva pe banii nostri daca nu ii batem la cap sa trimita dosarul la judecatorie, iar acolo trebuie sa fim reprezentati ca lumea daca vrem sa avem cea mai mica sansa..sa luam macar o parte din bani inapoi. Noi (un grup de 8 pers care am fost tepuiti cu o vacanta in cipru) vineri vom discuta cu un avocat sa vedem care ar fi costurile si care sunt sansele de a face ceva. Toti cei care vor sa se bage si sa reactioneze cu adevarat, sunt rugati sa posteze pe forum un reply. Va multumesc si sper sa intelegeti ca e singurul mod de a rezolva ceva.

Edited by me_and_myself, 20 May 2009 - 19:18.


#110
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View Postszente, on May 20 2009, 19:54, said:

Nu te supara, dar el a folosit de mai multe ori cuvinte ca prosti, kilipirgii sau fraieri. Nu crezi ca ar merita si el un avertisment d'asta pe "un ton cat se poate de serios"?:-w

Avertismentul era (si ramane) pentru "toti cei care..." bla-bla, ce mai ziceam eu acolo, adica pentru toata lumea (inclusiv Rott), valabil de acum incolo. Sunt sigura insa ca nu va fi nevoie, suntem totusi oameni in toata firea.

Bafta in ceea ce intreprindeti! :)

#111
mo1410

mo1410

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.05.2009
Nu stiu cati dintre cei afectati au facut reclamatie la Politie, insa daca nu ati facut-o deja, va sfatuiesc sa intreprindeti aceasta actiune. Ar fi bine sa fim cat mai multi, poate-poate se va intreprinde ceva de catre autoritati. Am auzit un zvon ca politia ar fi reusit sa dea de 2 dintre ei, nu stiu cat de adevarat este. Daca cineva stie mai multe...

Am incercat sa fac cunoscut cazul si in presa; si se pare ca cei de la evenimentul zilei se arata interesati. Pe langa articolul pe care vor sa il scrie, au promis ca vor face si ei propriile investigatii. Nu stiu cat de mare va fi diferenta sau ce se va rezolva, insa nici nu vad cum ar putea dauna cauzei noastre comune; la urma urmei, orice demers in plus reprezinta o sansa ca vinovatii sa fie prinsi.

#112
grumy

grumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.05.2009
Vad ca sunt o gramada de neinteresati (de rezolvarea problemei)  pe acest forum. Acest topic a fost facut pentru ca noi cei care am luat tzeapa sa putem comunica si sa gasim o rezolvare la problema comuna pe care o avem.
Asadar, va rog pe cei care  nu aveti aceeasi problema cu noi sa nu va mai dati mari si tari, sa nu mai faceti mishto  ... ca puteti ajunge intr-o situatie similara ... . Plus ca sunt oameni ca mine ... mai naivi ... care nici nu se gandeau ca se poate face asa ceva ... Fraieriti sau nu, alergatori dupa oferte, "kilipirgii", sau cum ne-ati mai numit ... am fost pacaliti ... eu unul pentru prima oara si sper ultima ... si nu vad ce e amuzant in chestia asta ... nu inteleg de ce unii se bucura si fac katerinca pe seama noastra. Din pacate,  nu toti suntem plini de bani ...  cred ca toti avem nevoie de un concediu  ... si fiecare si-l planifica dupa propriul buget ...  iar acum am aflat ce usor poti fi inselat si fraierit in Romania. Plus ca nu am prea mare incredere in Politia Romana ...  ca imi voi recupera banii ...  :angry:
Si faptul ca va fi prins si ca va face puscarie fara ca noi sa ne recuperan banii nu ma multumeste. :angry:

#113
silviube

silviube

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.05.2009

View Postgrumy, on May 22 2009, 12:25, said:

Vad ca sunt o gramada de neinteresati (de rezolvarea problemei)  pe acest forum. Acest topic a fost facut pentru ca noi cei care am luat tzeapa sa putem comunica si sa gasim o rezolvare la problema comuna pe care o avem.
Asadar, va rog pe cei care  nu aveti aceeasi problema cu noi sa nu va mai dati mari si tari, sa nu mai faceti mishto  ... ca puteti ajunge intr-o situatie similara ... . Plus ca sunt oameni ca mine ... mai naivi ... care nici nu se gandeau ca se poate face asa ceva ... Fraieriti sau nu, alergatori dupa oferte, "kilipirgii", sau cum ne-ati mai numit ... am fost pacaliti ... eu unul pentru prima oara si sper ultima ... si nu vad ce e amuzant in chestia asta ... nu inteleg de ce unii se bucura si fac katerinca pe seama noastra. Din pacate,  nu toti suntem plini de bani ...  cred ca toti avem nevoie de un concediu  ... si fiecare si-l planifica dupa propriul buget ...  iar acum am aflat ce usor poti fi inselat si fraierit in Romania. Plus ca nu am prea mare incredere in Politia Romana ...  ca imi voi recupera banii ...  :angry:
Si faptul ca va fi prins si ca va face puscarie fara ca noi sa ne recuperan banii nu ma multumeste. :angry:

As adauga la cele spuse de tine si ca toti cei care citest aceste posturi ar avea foarte multe de invatat. Este plin internetul de astfel de tepe, iar daca o astfel  de teapa este rezolvata poate constitui un exemplu si pentru altii.

Numai ca bascalia este caracteristica romanilor.


---------------------------------
ReclamatieOnline.ro - Facem antireclama tuturor produselor si serviciilor neconforme.

Edited by silviube, 22 May 2009 - 12:30.


#114
szente

szente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.05.2009

View Postsilviube, on May 22 2009, 13:26, said:

As adauga la cele spuse de tine si ca toti cei care citest aceste posturi ar avea foarte multe de invatat. Este plin internetul de astfel de tepe, iar daca o astfel  de teapa este rezolvata poate constitui un exemplu si pentru altii.

Numai ca bascalia este caracteristica romanilor.


---------------------------------
ReclamatieOnline.ro - Facem antireclama tuturor produselor si serviciilor neconforme.
Hai mai intai sa incercam sa reactionam cumva...am spus-o si in postul anterior, vorbim de atatea zile aici dar concret nu facem nimic. Doar cu plangerile de la politie nu se va rezolva mare lucru, putem s ane stergem undeva cu ele. Ori discutam toti care suntem interesati sa se rezolve ceva..si stabilim un mod de angaja un avocat sau de aa actiona, ori toate discutiile si plangerile vor fi de prisos.

#115
tarody

tarody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2009
Salutare
Ieri am acordat un interviu de vreo 10 minute la o tipa de la Evenimentul zilei cu privire la marea tzeapa EVO. Va scrie un reportaj cat de curand dupa ce afla mai multe detalii si din alte surse. A zis ca o sa ma contacteze cand o sa apara in ziar.
Ce mai stiu este faptul ca dosarul e innaintat la serviciul de investigatii si fraude si se ocupa mai multi inspectori de el fiind destul de mare(peste 60 de plangeri).Aceeasi persoana cu care am discutat si care a intrat in audienta la unul dintre inspectori mi-a zis ca cei 3 tipi ar fi fost identificati. Ce urmeaza nu stiu dar sper sa aflam in curand vesti bune de la politie.
Partea cu procesul este ca, fiind vorba de inselatorie va fi un proces penal iar noi ne vom constitui ca parte civila in proces(martori).
Cand apare ziarul va anunt.
Numai bine.

#116
mo1410

mo1410

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.05.2009
a aparut articolul:
http://www.evz.ro/ar...area-pacaleala/

#117
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
cu domnul din poza reportajului de la evz am stat de vorba, in fata agentiei, chiar in ziua cand am achitat biletele. chiar era nehotărât in privinta achizitionarii biletului (pentru fata dânsului). chiar îmi pare rău că a luat țeapă, poate noi (eu cu prietena mea) am contribuit la convingerea dânsului ptr. a lua biletul, noi eram foarte bucuroase ca plecam in concediu și atunci, poata așa s-a hotărât și dânsul.

#118
anisei

anisei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.05.2009

View Postflorid, on May 25 2009, 14:26, said:

cu domnul din poza reportajului de la evz am stat de vorba, in fata agentiei, chiar in ziua cand am achitat biletele. chiar era nehotărât in privinta achizitionarii biletului (pentru fata dânsului). chiar îmi pare rău că a luat ţeapă, poate noi (eu cu prietena mea) am contribuit la convingerea dânsului ptr. a lua biletul, noi eram foarte bucuroase ca plecam in concediu şi atunci, poata aşa s-a hotărât şi dânsul.


Buna ziua, tutoror!
Si eu, sau mai bine zis noi, deoarece suntem un grup de 10 persoane, ne aflam dintre cei care au avut ghinionul sa cunoasca societatea EVO TURISM. Ca si cum nu ar fi destul de complicata situatia asa cum e ea acum, o sa povestesc ce am patit noi cu contractul EVO. Dupa ce am semnat contractul cu ei (reprezentant tot Marinescu Bogdan) am descoperit ca RO-ul din contract nu corespundea cu cel al firmei EVO TRAVEL ADV (verificand inaintea semnarii contractului, firma la registrul comertului :D). RO-ul era al firmei MANCIURIAN SRL al carei administrator este domnul A.V., iar sediul social este adresa din Baciului, a mamei lui, cea postata de dana 9, asa ca nu cred ca reprezinta nici un mister ce faceau cei doi la notar nu cu mult timp in urma. Bineinteles, am fost foarte amabili cand le-am atrasat atentia asupra acestui fapt, pe care l-au corectat imediat, dar acum cred ca este o informatie in avantajul nostru. Iar eu in toate discutiile telefonice cu agentia am vorbit numai cu A.V.
De asemenea va pot spune ca dosarul se afla la Serviciul Fraude Comerciale (nu Investigatii Criminale, asa cum scrie in Evenimentul Zilei) al sectorului 4, care se afla in spatele liceului Sincai, in incinta cladirii Serviciului Comercial RATB, etajul 2, camera 5, asta pentru cei care mai au de depus plangeri.
Multa bafta, tuturor!!!

#119
al_cris78

al_cris78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.05.2009
Oameni buni, am discutat destul de atata timp pe acest forum, parerea mea e ca trebuie cu totii sa fim uniti..sa ne angajam niste avocati si sa impartim costurile la toti care se baga. Atata timp cat doar discutam si nu actionam in niciun fel n-o sa se rezolve nimic. Politia face ceva pe banii nostri daca nu ii batem la cap sa trimita dosarul la judecatorie, iar acolo trebuie sa fim reprezentati ca lumea daca vrem sa avem cea mai mica sansa..sa luam macar o parte din bani inapoi. Noi (un grup de 8 pers care am fost tepuiti cu o vacanta in cipru) vineri vom discuta cu un avocat sa vedem care ar fi costurile si care sunt sansele de a face ceva. Toti cei care vor sa se bage si sa reactioneze cu adevarat, sunt rugati sa posteze pe forum un reply. Va multumesc si sper sa intelegeti ca e singurul mod de a rezolva ceva.
[/quote]


Faza e ca, pana sa se ajunga la avocat.....trebuie sa ii prinda pe tzepari; daca nu avem infractorul......adica "beneficiarul" plangerii noastre, ce sa faca avocatul? Si noi - cei tzepuiti la CLuj - suntem de acord sa angajam un avocat beton, dar mai intai trebuie a avem un caz; or, fara invinuiti......

Sincera sa fiu......mie mi-a trecut prin minte inclusiv varuanta cu angajarea unor RECUPERATORI - stiti la ce fel de "oameni" ma refer.....pana la urma, daca Politia nu va face nimic, inseamna ca nu avem chiar pe nimeni in tara asta care sa ne apere de astfel de mizerabili, care isi bat joc de munca noastra....asa ca.....daca tot ne-au luat banii fara nici o remuscare, macar sa "faca ceva pentru ei"; adica...daca cineva le va batatori spinarile bine.......in asa fel incat sa i iaminteasca de aceasta tzeapa in fiecare dimineata, cate zile or mai avea......eu zic ca ma declar multumita...chiar daca nu imi mai vad banii inapoi; va spun sincer, consider ca astfel de specimene ast merita; merita sa fie schiloditi pe viata sa isi blesteme minutul in care le-a venit ideea de a-si bate joc de semenii lor. Ce parere aveti despre asta? Ca tot se spunea aici ca trebuie sa si actionam, nu doar sa vorbim......

#120
szente

szente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.05.2009

View Postal_cris78, on May 26 2009, 23:36, said:

Oameni buni, am discutat destul de atata timp pe acest forum, parerea mea e ca trebuie cu totii sa fim uniti..sa ne angajam niste avocati si sa impartim costurile la toti care se baga. Atata timp cat doar discutam si nu actionam in niciun fel n-o sa se rezolve nimic. Politia face ceva pe banii nostri daca nu ii batem la cap sa trimita dosarul la judecatorie, iar acolo trebuie sa fim reprezentati ca lumea daca vrem sa avem cea mai mica sansa..sa luam macar o parte din bani inapoi. Noi (un grup de 8 pers care am fost tepuiti cu o vacanta in cipru) vineri vom discuta cu un avocat sa vedem care ar fi costurile si care sunt sansele de a face ceva. Toti cei care vor sa se bage si sa reactioneze cu adevarat, sunt rugati sa posteze pe forum un reply. Va multumesc si sper sa intelegeti ca e singurul mod de a rezolva ceva.



Faza e ca, pana sa se ajunga la avocat.....trebuie sa ii prinda pe tzepari; daca nu avem infractorul......adica "beneficiarul" plangerii noastre, ce sa faca avocatul? Si noi - cei tzepuiti la CLuj - suntem de acord sa angajam un avocat beton, dar mai intai trebuie a avem un caz; or, fara invinuiti......

Sincera sa fiu......mie mi-a trecut prin minte inclusiv varuanta cu angajarea unor RECUPERATORI - stiti la ce fel de "oameni" ma refer.....pana la urma, daca Politia nu va face nimic, inseamna ca nu avem chiar pe nimeni in tara asta care sa ne apere de astfel de mizerabili, care isi bat joc de munca noastra....asa ca.....daca tot ne-au luat banii fara nici o remuscare, macar sa "faca ceva pentru ei"; adica...daca cineva le va batatori spinarile bine.......in asa fel incat sa i iaminteasca de aceasta tzeapa in fiecare dimineata, cate zile or mai avea......eu zic ca ma declar multumita...chiar daca nu imi mai vad banii inapoi; va spun sincer, consider ca astfel de specimene ast merita; merita sa fie schiloditi pe viata sa isi blesteme minutul in care le-a venit ideea de a-si bate joc de semenii lor. Ce parere aveti despre asta? Ca tot se spunea aici ca trebuie sa si actionam, nu doar sa vorbim......

Salut,

Chiar daca jegosii astia nu sunt prinsi, in cadrul unui proces se poate face ceva prin avocati. Se poate cere un control al celor doua firme implicate - EvoTrvale Adv si Manciurian - control in urma caruia sa se arate cine sunt cei doi administratori, ce fel de proprietati sau masini au p numele lor sau al firmelor. Ambele firme sunt inscrise cu acte in regula din  punct de vedere legal, ca atare ele pot fi executate silit si proprietatile lor, daca mai exista, vandute pentru recuperarea macar a unei parti din datorii. Deci ceva s-ar putea face, dar atat timp cat exista doar discutii si nimic concret nu avem sanse. Inca ceva, suntem atatia in mizeria asta, cred ca am putea actiona mult mai bine daca am discuta si am incerca sa facem ceva in numele tuturor, nu personal fiecare pentru el.

#121
tarody

tarody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2009
Salut,
Am discutat cu logodnica mea, care este avocat in Cluj si mi-a spus ca, in cazul in care aveti nelamuriri si alte intrebari, sa o contactati si ca este dispusa sa ne ajute. Pana acum toate demersurile mi le-a facut ea.Eu personal voi fi reprezentat in cadrul procesului de ea. Pentru a nu face aici reclama, nu dau nume si alte informatii, numarul meu de telefon il stiti deja din discutiile de la inceput, ne auzim, ne unim si trebuie sa rezolvam ceva.
Numai bine.

#122
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
buna! ati fost cumva contactati de cei de la politie? ne-au sunat pe noi, trebuie sa ne prezentam (titularul contractului)maine, 15.06.2009, la politia sector 4, la ora 10.00, cu contractul in original ptr a-l lasa acolo
sa nu faceti prostia sa dati originalul, mai bine faceti o copie legalizata.un prieten (alt contract, alt tepuit)a fost chemat la ora 14.00

#123
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Ei, ce s-a mai intamplat? Ma prinsese povestea.

#124
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
vad ca interesul asupra acestui subiect a scazut drastic

#125
adypetzu

adypetzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.12.2004
Asteptam vesti cu ce ati discutat la politie. Sper sa fie de bine :)

#126
hcoco8

hcoco8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2009

View Postflorid, on 14th June 2009, 16:09, said:

buna! ati fost cumva contactati de cei de la politie? ne-au sunat pe noi, trebuie sa ne prezentam (titularul contractului)maine, 15.06.2009, la politia sector 4, la ora 10.00, cu contractul in original ptr a-l lasa acolo
sa nu faceti prostia sa dati originalul, mai bine faceti o copie legalizata.un prieten (alt contract, alt tepuit)a fost chemat la ora 14.00

de ce sa nu lasam contractul? oricum nu mai avem ce sa facem cu el...este vorba totusi de politia de la investigare fraude...eu il dau si imi pastrez o copie "just in case"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate