Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand ajung banii de la banca dupa...

Divani&Sofa

Caut software antic Kasperski Ant...

Intrebare despre ppc (fostul enel)
 Radiator spart? Pierdere freon - ...

Grafice Tesla model Y LR

Sfat achizitie lumini DSLR

Sfat cumparare moneda de aur
 Daca am un filet stricat la fuzet...

Transferurile de active intre bro...

Solutie amenajare interior apartm...

Probleme priza carlig de remorcare
 UST.FR vs NQSE.DE (ETF pe Nasdaq)

Autoturismele BMW nu semnalizeaza...

Reparatie VFD

ETF termen lung VWCE vs VUAA.
 

Pro si Contra Masonerie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1025 replies to this topic

#199
ZB24

ZB24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.04.2005
Aseara m-am distrat copios ascultand marturisirile d-soarei Bahmuteanu (stage-name) despre cui ii cosea sortulete masonice iubitului si mustaciosului sot venerabilul frate Prigoana si cum acesta ii tragea directe de stanga/dreapta cand aceasta din reflex, se inchina cand trecea pe langa vreo biserica. Deasemenea, mai primea cate o scaltoaca cand voia sa scheme vre-un imputin de preot sa faca sfestanie in casa :boxing:


ce concluzii; :rolleyes:  ce concluzii putem trage de aici ?

Edited by ZB24, 01 July 2005 - 18:11.


#200
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004
Tot asa, in sfera speculatiilor pe baza a ceea ce s-a putu vedea la televizor:

- dupa spusele Bahmutencei si a amantei lui Prigoana, acesta se gasea in noaptea dinpre 30 iulie spre 1 iuliela ora 0.00 intr-o "sedinta", recunoscandu-se ulterior ca este vorba de o intalnire masonica,   la Brasov .

- Iliescu nu a putut participa la schimbarea de par (insa probabil nu si de narav) a PSD pt ca, dupa spusele lui Geana, se gasea la Brasov la nus' ce intalnire internationala.

- in aceeasi noapte, s-a trecut la denominarea leului.

- suma unitatilor monetare da 666.

- daca as fi mason as pune-o de o intalnire intr-un astfel de moment.

Bineinteles, toate sunt speculatii. Asa, sa nu ma plictisesc.

#201
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

Codreanu, on Jul 2 2005, 12:13, said:

Tot asa, in sfera speculatiilor pe baza a ceea ce s-a putu vedea la televizor:

- dupa spusele Bahmutencei si a amantei lui Prigoana, acesta se gasea in noaptea dinpre 30 iulie spre 1 iuliela ora 0.00 intr-o "sedinta", recunoscandu-se ulterior ca este vorba de o intalnire masonica,  la Brasov .

- Iliescu nu a putut participa la schimbarea de par (insa probabil nu si de narav) a PSD pt ca, dupa spusele lui Geana, se gasea la Brasov la nus' ce intalnire internationala.

- in aceeasi noapte, s-a trecut la denominarea leului.

- suma unitatilor monetare da 666.

- daca as fi mason as pune-o de o intalnire intr-un astfel de moment.

Bineinteles, toate sunt speculatii. Asa, sa nu ma plictisesc.

<{POST_SNAPBACK}>


mai antrenezi batausi? vreau sa ma inscriu si eu la voi.

#202
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004

Pollux, on Jul 2 2005, 12:34, said:

mai antrenezi batausi? vreau sa ma inscriu si eu la voi.

<{POST_SNAPBACK}>



? poti fi te rog un pic mai precis in exprimare ? batausi ?

o fi din cauza nick ului meu ?

Edited by Codreanu, 02 July 2005 - 11:40.


#203
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

Codreanu, on Jul 2 2005, 12:36, said:

? poti fi te rog un pic mai precis in exprimare ? batausi ?

o fi din cauza nick ului meu ?

<{POST_SNAPBACK}>


hai... nu te mai preface ca nu stii despre ce vorbesc...
:naughty:

#204
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004

Pollux, on Jul 2 2005, 12:42, said:

hai... nu te mai preface ca nu stii despre ce vorbesc...
:naughty:

<{POST_SNAPBACK}>



chiar nu stiu. parol

#205
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

Codreanu, on Jul 2 2005, 12:44, said:

chiar nu stiu. parol

<{POST_SNAPBACK}>


<_<

#206
DeMeintzs

DeMeintzs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 24.05.2005
intradevar masonii nu sunt cei mai credinciosi oameni dar nu putem afirma despre ei ca sunt total impotriva credintei ( ca a luato prigoana la bataie ca se ruga cand trecea pe langa o biserica)  dar o tolereaza
marea majoritate din ce se spune despre masonerie sunt simple speculatii
asa ca nu trebuie sa credem chiar tot ce se spune despre ei.

#207
ZB24

ZB24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.04.2005
ar fi absurd sa crezi tot ce se spune despre masonerie. exista tendinta - comoda- de a-i face responsabili de toate relele din lume.

ori, aceste rele sunt cauzate in special de prostia universala care este maladia perpetua si mortala a omenirii.

insa, masonii exista, nu dorm  :naughty:

#208
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

Radu161, on Apr 12 2005, 08:15, said:

Măcar ai citit articolul ăla?
Trebuie să observi o chestie. Sistemul educațional are standarde din ce în ce mai scăzute. Mass media minte de rupe. și exemplele pot continua.

<{POST_SNAPBACK}>




vezi vreo legatura intre cele 2 chestii bolduite? asa, ceva care nu se pupa? (cam ca toate "argumentele" tale, de altfel, da' aici pot exemplifica concret fara sa ma obosesc prea mult  :D  )

  daca am fost cumva prea subtila, nu ezita sa-ntrebi ce-am vrut sa zic (evident, vorbesc cu radu mamii radule, daca mai bantuie cumva prin zona)

Edited by mianna, 17 July 2005 - 02:26.


#209
Krin

Krin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2005

shobi, on Mar 18 2005, 18:05, said:

io n-am nici o idee ce e masoneria(stiu aproximativ de fapt) da nu credeam ca exista si la noi ... e ca un fel de organizatie mondiala ? sau ce ? <_<

<{POST_SNAPBACK}>

Cea mai importanta si am inteles prima care a aparut a fost masoneria franceza. Cea din Romania are legaturi foarte mari cu cea din Italia.Stiu asta pentru ca intamplator am lucrat ca secretara pentru un mason. Primul lucru pe care ti-l spune un mason cand il intrebi ce fac ei de fapt este ca ei sunt crestini.....lucru ce nu mi s-a dovedit in nici un fel. Nu stiu cati dintre voi ati avut ocazia sa intrati intr-un templu masonic..eu am avut...si nimic nu e mai ciudat decat senzatia pe care ti-o da.La un momentdat au avut loc niste initieri...parca ar face magie sau nici nu stiu cum sa-i zic....ii baga pe rand, pe cei care urmeaza sa fie initiati, legati la ochi, din cate mi-am dat seama ii pune pe o targa si mai departe nu stiu...se aud niste zgomote de la niste toiage cu care bat in podea. In centrul templului este un patrat care seamana cu tabala de sah, numai patratelele sunt de dimensiunea gresiei. In rest arata asemanator cu o sala de tribunal...in fata stau cei mai mari.....ce m-a uimit cel mai mult este ca ard lumanari. nici un mason nu-ti va spune exact ce fac ei. Cert este ca nu sunt crestini...am lucrat cam 9 luni de zile la omul respectiv...plata salariului intarzia in fiecare luna, si nu cu 2 zile ci cu 30. In momentul in care am plecat imi datora 2 salarii, pe care nu le-am vazut nici pana in ziua de astazi. Ideea e ca fac promisiuni pe care nu le respecta niciodata.

#210
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Deja ai dat prea multe detalii. Fi atenta la camioane. Glumesc.

#211
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Eu as spune ca masonii de care vorbesti tu sint sectanti.

Masonii, de care a auzit toata lumea, nu exista.
Totul e un mit creat de anumite asociatii care, in numele masoneriei, culeg bani de la oamenii slabi de ingeri.

Si eu as putea sa spun ca apartin unei organizatii masonice, dar ma crede cineva ?

#212
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004

burvi2001, on Jul 27 2005, 20:47, said:

Eu as spune ca masonii de care vorbesti tu sint sectanti.

Masonii, de care a auzit toata lumea, nu exista.
Totul e un mit creat de anumite asociatii care, in numele masoneriei, culeg bani de la oamenii slabi de ingeri.

Si eu as putea sa spun ca apartin unei organizatii masonice, dar ma crede cineva ?

<{POST_SNAPBACK}>



NU, masonii de care spune ea sunt masoni. Sortulete, lumanari, pardoseli cu simboluri, sfestnice, triunghiuri, stele, piramide, ochi >>>> toate astea fac parte din arsenalul magiei masonice. citeste o carte de simboluri masonice si o sa te lamuresti.

Nu puteam bineinteles decat sa speculam ideea ca multi masoni au afaceri cu carne si mezeluri. Ei si ? Da, numai ca la anumite momente, masonic alese, sunt sacrificate animale intre-un context si un numar bine stabilit. Eh, astea sunt speculatii ... nu mai crede nimeni in asa ceva .

#213
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Zelea,
Eu ii numesc sectanti, fie ei si masoni, daca se aduna si au ritualuri sint sectanti.

Cit despre carti de masonerie, sa fim seriosi...
In carti cite nu se spun ? si cite sint reale ?

#214
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004
exact, in carti nu gasim decat prostii. nu ne mai ramane decat sa ne conectam la o antena si sa steptam sa primim direct informatia. sa vezi atunci balamuc, fiecare cu adevarul sau persona;.

#215
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Zelea,
Nu generaliza...
Vorbeam de cartile de masonerie si de Biblie...

#216
tsilviu999

tsilviu999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 19.02.2005
http://forum.softped...ndpost&p=813135

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate