Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 

Boxul Romanesc in FALIMENT (KO)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tonysoftpedia

tonysoftpedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.01.2009
Din pacate la ora actuala boxul amator din Ro are cele mai slabe rezultate pe plan international din ultimele decenii. Constat o lipsa totala de activitate a federatiei in domeniu. In primul rand situatia este data de lipsa acuta a salilor de box din tara. Am 30 de ani, sunt un fost practicant al acestui sport iar de curand am decis sa caut o sala de box unde sa ma pot antrena. Am constatat ca in Piatra Neamt nu mai exista sala de box, Ceahlaul Piatra Neamt sectia box s-a desfiintat de 3 ani, in tot judetul Neamt mai ramanand o sala in orasul Roman, am aflat ca nici in jud Harghita nu mai este sala de box, mi s-a spus ca nici in jud Covasna nu se mai face box.  Boxul romanesc incotro?

#2
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
E veche deja...

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
partea buna este ca o sa fie mai putini pensionari cu tremurici

#4
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Dementia pugilistica e un subiect care ar merita tratat separat, mai ales ca a fost destul de bine studiat si exista cateva concluzii interesante.
On topic, problema boxului e una din cele vizibile, dar varful asta al iceberg-ului reflecta o situatie de fond in sport: "powers that be" ale scenei sunt preocupate mai mult de certurile pentru putere si de interese foarte ingust personale decat de vreo bunastare a sportului. Indeobste, federatiile beneficiaza de un soi de "parasutari" de bani de la buget, sume de altfel insignifiante la scara unor sporturi (mai ales olimpice) serioase. Banii astia fiind putini, principala preocupare devine cine sa-i foloseasca (cititi: sa aiba controlul "feliei"). Si de aici incolo nu mai discutam de sport propriu-zis ci de "management romanesc al resurselor bugetare". :D

#5
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Posttonysoftpedia, on Jan 13 2009, 22:13, said:

Am constatat ca in Piatra Neamt nu mai exista sala de box, Ceahlaul Piatra Neamt sectia box s-a desfiintat de 3 ani, in tot judetul Neamt mai ramanand o sala in orasul Roman, am aflat ca nici in jud Harghita nu mai este sala de box, mi s-a spus ca nici in jud Covasna nu se mai face box.
am vazut eu in Rocky ca te poti antrena si intr-o camera frigorifica cu lesuri de porc  sau vita atarnate in carlig...

#6
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Sa nu uitati muzica aia misto si gasca alergand cu Rocky prin oras :)

#7
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Am fost in Piatra Neamt de Craciun.
Ma nene, ce face Stefan de orasul arata atat de bine? Nu-ti poti da seama cat de curat e pana nu te re-intorci in Bucuresti...

On-topic: de ce nu te duci la Primarie sa semnalezi problema? Nu e gluma, am sa-ti spun cum au facut unii din orasul meu, Vaslui.
Sunt foarte multi rolleri-skateri. Orasul e tanar, mult tineret. MULT.
Primaria a strambat din nas prima data, a doua oara, a treia oara... sa aud ca anul trecut au decis crearea unui skatepark.
De ce nu incerci la fel la Primaria Piatra Neamt?  Mai ales ca primarul e cu sportul...

#8
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Cred ca la JO de la Londra din 2012 o sa ne facem de bacanie... :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate