Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Romtelecom lanseaza pana la sfarsitul anului serviciile mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#91
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
RTC si-a batut joc de sine insasi cu asa o "lansare" penibila, intr-un singur oras.
Dar putem sa numim asta "lansare"? Este de o penibilitate jenanta.
Este dovada incapacitatii lor de a realiza ceva cum trebuie

Zicea o clona in culmea euforiei ca viteza maxima va fi de 3 megabiti. NU O SA AJUNGI LA VITEZA AIA AMICE NICI DACA STAI SINGUR LANGA ANTENA. O SA AI MAXIM 1 MBPS IN CONDITII OPTIME. Dar surpriza. Nu o sa ii prinzi nici pe aia.
Tarifele sunt mari, probabil cei de la RTC au citit ce am scris eu ca RDS va lansa a 2-a zi dupa oferta lor cu tarife la jumatate si s-au speriat lansand acest simulacru de 2 bani, asteptand cu teama lansarea RDS.
Numai ca RDS nu va lansa pana nu apare oferta nationala cu campanie pe care o va face praf din 2 miscari.
Internet de 9 euro (acelasi pret ca ceilalti furnizori) cu limitare dupa 2 giga. Oferta este de kkt, sa fim seriosi.
Lansarea e bazata pe 2 antene dintr-un oras. Pai fratilor am dat si eu drumu la routerul meu modificat, pe o raza de 300 metri ofer telefonie wifi gratis si internet nelimitat de pana la 50 mbps. Lansarea mea este chiar mai tare decat cea a RTC  :lol: :lol: :lol:  

Edited by onlyone, 25 December 2008 - 12:51.


#92
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Apăi să-mi bag picioarele dacă "oferta" din linkul meu nu e mai bună decât asta. Încep să o dau și eu ca onlyone..
Probabil vor face ca la clicknet, ăsta să fie prețul din "listă" și tu să ai "reducere" n%.

Edited by jafpefata, 25 December 2008 - 13:24.


#93
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,046
  • Înscris: 07.02.2003

 onlyone, on Dec 25 2008, 12:50, said:

[b]RTC si-a batut joc de sine insasi cu asa o "lansare" penibila, intr-un singur oras.
Era previzibila bataia de joc, dar si-au batut joc si de presa nu numai de ei, lansand zvonuri irealiste iar pustanii de pe forum clonati chiar au pus boticul :) Eu zic mai bine sa se ocupe in continuare de disponibilizari ca alea macar merg bine... dau afara tehnicienii de ceva vreme, aia de repara fire si se urca pe stalpi.

Edited by andreic, 25 December 2008 - 14:14.


#94
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,046
  • Înscris: 07.02.2003

 sergiumaracine, on Dec 25 2008, 16:27, said:

1. au spus ca lanseaza serviciile pana in Craciun si au lansat. RTC stie ca RDS este pe butuci si probabil portareii au intrat deja in sedii (oamenii nu si-au primit salariile )
Ce treaba are rds aici, vorbim de rtc nu de rds, nu ma intereseaza aia. Asa, ia zi ce au lansat ? Ma duc luni la Banu Manta sa cer cdma si-mi da ? :P Ca doar de aia au instalat miile de echipamente "in mare graba"...
Pe 23 am fost la unii in vizita care lucreaza la rtc pe financiar, in cladirea aia de langa mol dr taberii... si cand i-am intrebat n-au stiut nimic de vreo lansare cu exceptia celei de pe 1 aprilie, bine mediatizata. Daca nici macar aia nu stiu si sunt in sistem vorba aia... ce sa mai zic atunci, ce sa mai cred ? :)

Edited by andreic, 25 December 2008 - 16:34.


#95
sergiumaracine

sergiumaracine

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.12.2008
Omule s-a lansat in Oradea , acolo au serviciile disponibile. De ce oare au lansat la Oradea ?

Asa spun la 1930 ca serviciile sunt disponibile doar in Oradea.

#96
sergiumaracine

sergiumaracine

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.12.2008

 a_d_y, on Dec 25 2008, 16:44, said:

POTI SA faci tu orice.. VOMAFONE ramane operatorul nr 1 in LUME!  disperata mica. Tu chiar n-ai craciun? stii macar ce inseamna craciun?

AT&T este cel mai mare operator din lume. DT (Romtelecom) cel mai mare din Europa. Am vazut ce "bine" merge Vodafone in Grecia si Germania. Asa o sa mearga si aici.

Cand a primit Romtelecom licenta erau disperati si tipau prin presa.....:)

#97
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Stie cineva care va fi numele noului serviciu de telefonie mobila de la Romtelecom?

#98
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,046
  • Înscris: 07.02.2003

 sergiumaracine, on Dec 25 2008, 16:35, said:

Asa spun la 1930 ca serviciile sunt disponibile doar in Oradea.
Deci e un operator local... ce servicii mai exact, teste ? :) De obicei asa se face cand testezi ceva, verifici untr-o zona de teste.

Edited by andreic, 25 December 2008 - 16:57.


#99
sergiumaracine

sergiumaracine

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.12.2008

 andreic, on Dec 25 2008, 16:56, said:

Deci e un operator local... ce servicii mai exact, beta teste ? :)

Date mobile, telefonie fixa(prin radio) si telefonie mobila.

Edited by Rangerul, 28 December 2008 - 10:15.


#100
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,046
  • Înscris: 07.02.2003

 cocor, on Dec 25 2008, 16:52, said:

Stie cineva care va fi numele noului serviciu de telefonie mobila de la Romtelecom?
Trebuie sa intrebam pe cineva de la Oradea cica...

 sergiumaracine, on Dec 25 2008, 16:58, said:

telefonie fixa(prin radio)
Asta fixa o aveau, era si prin Apuseni parca...

Edited by andreic, 25 December 2008 - 16:58.


#101
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,631
  • Înscris: 20.10.2006

 jafpefata, on Dec 25 2008, 11:47, said:

Oferta există, dar, este, din păcate mult mai slabă decât orice altă ofertă. Să vă spun de ce:
-la orice serviciu ales (net mobil, telefonie fixă sau telefonie mobilă), echipamentul costă în jur de 100€. La orice alt operator se primește gratuit, ba chiar mai ai și luni gratuite, după caz.
-acoperire doar în Oradea în acest moment.
-la internet ai 2GB incluși, după care scade la 128, deci nu e cine știe ce față de concurență.
-la telefonie fixă plătești 11,2 eur lunar pentru nelimitat (vezi doamne) în rețea. Evident, nu scapi de taxa pt. echipament.
-la telefonie mobilă plătești 36 eur lunar (da, ați auzit bine!) pentru nelimitat în rețea. Și mai dai și căruța de bani pentru telefon.

Also, am auzit că echipamentele chinezești ar fi picat de 3 ori de la lansare. Dacă e așa, o să fie nasol. Sperăm să fie "excepții", totuși. Probabil singura modalitate pentru a vinde așa servicii va fi includerea de laptopuri în oferte, altfel nu văd cine s-ar abona. În opinia mea, e cea mai proastă ofertă din ultimii ani.
Si in opinia mea la fel, cea mai scumpa oferta existenta pe piata. Speram ca o vor schimba.

#102
sergiumaracine

sergiumaracine

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.12.2008

 LunaCrystal, on Dec 25 2008, 17:36, said:

Si in opinia mea la fel, cea mai scumpa oferta existenta pe piata. Speram ca o vor schimba.

La restul nu e tot 9 euro ?

#103
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,631
  • Înscris: 20.10.2006

 sergiumaracine, on Dec 25 2008, 11:54, said:

Vreau sa vad  scris ...ca este 36 euro abonamentul mobil. Daca exista cu siguranta sunt 36 euro nelimitat in orice retea mobila !
Daca e asa ma abonez, insa numai cand va fi acoperire si la mine in oras.

 sergiumaracine, on Dec 25 2008, 17:37, said:

La restul nu e tot 9 euro ?
E tot 9 euro, dar mai sunt si oferte cand e 7 euro + ca nu trebuie sa dai 100 de euro pe terminal.

#104
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Am delegat pe cineva sa faca un contract in Oradea sa vad daca se poate.
OFERTA ESTE FALSA! NU AU FORMULARE, NU AU TERMINALE SI NU AU MODEMURI. DE AIA ESTE DOAR O OFERTA FICTIVA TELEFONICA PENTRU INCURAJAREA SPAMULUI TROLILOR.
JENANT!

#105
sergiumaracine

sergiumaracine

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.12.2008

 onlyone, on Dec 25 2008, 22:07, said:

Am delegat pe cineva sa faca un contract in Oradea sa vad daca se poate.
OFERTA ESTE FALSA! NU AU FORMULARE, NU AU TERMINALE SI NU AU MODEMURI. DE AIA ESTE DOAR O OFERTA FICTIVA TELEFONICA PENTRU INCURAJAREA SPAMULUI TROLILOR.
JENANT!

Minti in ultimul hal ! Azi au fost inchise magazinele iar ieri la ora 14 s-a postat aici noua oferta , magazinele erau inchise.

Ce om ....

#106
zozosat

zozosat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.11.2005
Prefixul se pare ca este: 0711
Am aflat asta sunind la 1930 unde am mai aflat ca abonamentul pentru telefonia mobila va fi de 36 Euro+TVA telefonul mobil va costa 90 Euro+TVA, sim-ul 5 Euro+TVA iar perioada minima contractuala este de 6 luni...
La date abonamentul va costa 9 Euro+TVA modemul 110 Euro+TVA, iar dupa depasirea unui trafic de 2Gb se va aplica FUP viteza fiind limitata la 128 kbps, perioada minima contractuala fiind tot de 6 luni de zile...
Pentru aflarea mai multor detalii operatoarea de la 1930 mi-a recomandat sa vizitez magazinul Romtelecom de pe str.Republicii din Oradea unde a avut loc de fapt si lansarea...eu am mentionat ca in 23-24 decembrie chiar am fost la respectivul magazin (eu fiind din Oradea) dar nu am observat nici o lansare sau asa ceva nici macar pliante sau vreo reclama afisata in magazin...la care operatoarea putin mirata de ce i-am spus mi-a recomandat sa vizitez inca o data magazinul dupa sarbatori...
Deci se pare ca oferta exista deocamdata doar pe hirtie...

Edited by zozosat, 26 December 2008 - 01:36.


#107
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Eh, uite singurul avantaj pe care îl văd: Abonamentul care poate fi făcut pe 6 luni.

#108
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.09.2008

 jafpefata, on Dec 26 2008, 01:48, said:

Eh, uite singurul avantaj pe care îl văd: Abonamentul care poate fi făcut pe 6 luni.

Nu e nici un avantaj,iese triplu la pret daca e cum se spune pe aici:modem-ul la 100 euro ???

Deci recapitulam:
Romtelecom a lansat ceva la Oradea.Acest ceva nu are nume,nu apare pe site-ul oficial dar a fost lansat.Magazinele au fost inchise la momentul lansarii(EXISTA MAGAZINE ROMTELECOM ???).Se poate afla de oferta  sunind la un numar cunoscut doar de ceva pensionari ramasi in viata,probabili ultimii clienti Romtelecom . Nu a aparut nimic prin presa .

No comment...

NU A FOST LANSAT NIMIC.De craciun a fost o singura minune ,acum 2000 si ceva de ani .   :santa:

Edited by Rangerul, 28 December 2008 - 10:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate