Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente

Curba Q-U Fronius gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...
 interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 

Vw GOLF 6

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
129 răspunsuri în acest subiect

#55
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postundercoverbrother, on Nov 10 2008, 13:45, said:

pai climaticul ala vad ca e un aer cond normal?
tot de pe la voi auzisem ca e un fel de aer semiautomat. sau ceva de genul. deci era doar o denumire comerciala...
NU este un aer normal, rece-cald. Ala NU are gradatie de temperatura si nici senzor de interior pentru pastrarea acestei temperaturi.Climaticul este un SEMI-automat, adica un semi-climatronic... CHIAR nu explicam clar? A venit si Evergreen cu suplimente. Hai,ma,da-o dracu'de treaba....

#56
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
am vazut si eu azi un g6 negru. de la departare (25 de metrii) deci unele detalii nu le-am observat asa de bine. Din spate e odios, pot sa zic ca stopurile de la g5 sunt de miss fata de stopurile astea noi. Fata e asa si asa, nu zice nimic insa, foarte placida. Si asta pe negru, care cica indulceste liniile la foarte masini.

#57
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Golf Mk VI nu este genul de masina care de adreseaza iubitorilor de derrnier, adica celor care, la naiba, viseaza numai fundulete.
Este o masina clasica, cu un design ce nu s-a schimbat radical de-alungul timpului.Nici nu ar avea de ce, este un adevarat lider de clasa, o masina al carei renume da si numele clasei.
Asadar, strict vorbind de linia posteriorului, pot sa remarc o parte din filosofia Phaeton, adica un design clasic si elegant.
[ http://volkswagen.ro/files/ro/element/text_pic/592306727.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://antonio.blog.siol.net/files/2007/07/vw-phaeton.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
scuza-ma insa sunt fan Phaeton, si mi se pare sacrilegiu sa compari curul pocit al g6-ului, cu superbul fundulet gras :D al phaetonului.

Editat de romaximusro, 10 noiembrie 2008 - 20:45.


#59
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Nu te scuz, pentru ca practic, stopurile de pe Golf 6 au in mare aparte acelasi design.

#60
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
seamana dar nu se aduna :D una e spatele phaetonului si alta e pocitania de pe golf :P anyway sa trecem mai departe :D

#61
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Nu stiu altii cum sunt, dar eu sunt coplesit de placere cand vad atatea detalii duse la extrem.Pentru mine Golf, in special Golf6, este o masina exceptionala.Nu are rost sa pomenesc designul masculin, insa detaliile fac tot deliciul.

Fișiere atașate



#62
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.983
  • Înscris: 08.08.2005
Toate masinile sunt "coafate" in pozele oficiale. Dar, ce detalii ti-au sarit in ochi?

#63
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Ai vazut cum e construita masina asta?Daca nu, incearca, sa vezi o mostra de tehnologie germana in actiune.Toata masina face exact ceea ce iti doresti, fiecare textura esta asa cum iti inchipui ca este, chiar nu ai parte de surprize la ea.Este clasica,conservatoare, bine construita, atentia la detalii este imensa(textura vopselei, textura cauciucului de pe butoane,texutra pielii, park-assistul, camera petru R,etc), motorale de noua generatie.Cam totul iti sare in ochi.

Daca nu ai nimic de spus, nu o sa iti duca nimeni lipsa  :lol:

#64
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.983
  • Înscris: 08.08.2005
Chiar nu e nevoie sa fii acid in vorbe.

Te-am intrebat pe bune, pentru ca eu nu vad intr-o masina chestiile astea. O consider un mijloc de transport si atat.
Masina imi place, dar nu m-as culca cu ea cum ar face unii.

#65
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Depinde, in esenta asta si este, un mijloc de transport.Dar, atunci cand ai nevoie de mai mult, sau pur si simplu iti petreci mai mult timp in masina, atunci parca iti doresti sa te reprezinte mai bine si sa fie pe placul tau.Daca tot petreci niste ore in ea, de ce nu ar fi ceva distractiv?

In alta ordine de idei, pentru cine se deplaseaza si are nevoie de ceva care sa il duca la caldura si fara sa il ploua, ii recomand cu incredere Logan(fara sa fac misto), este ok, merge, este low-cost, asa ca nu te doare intretinerea,eventuale avarii, dar, cine vrea o parte de confort,performanta si ,de ce nu, rafinament si tehnologie atunci exista MASINI.

Niciodata nu am inteles de ce sunt asa multi care vad masina doar ca "un mijloc de trasnport" si se manifesta pe o arie incadrata la PASIUNI COMUNE(AUTO)?
Acuma pe bune, mai sunt si alte arii acolo si, de exemplu, nu sunt pasionat de mancare nu intru acolo, in niciun caz nu as intra si le-as spune alora ca nu stiu ce creatue culinara este o amestacature de laturi care ma tine in viata....

#66
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postpaul_kelso, on Nov 10 2008, 21:24, said:

Chiar nu e nevoie sa fii acid in vorbe.

Te-am intrebat pe bune, pentru ca eu nu vad intr-o masina chestiile astea. O consider un mijloc de transport si atat.
Masina imi place, dar nu m-as culca cu ea cum ar face unii.
De ce nu-ti rupi 20 de minute din viata sa citesti comunicatul de presa pe care l-am atasat cateva pagini in urma,ca sa intelegi de unde tot rafinamentul si cata filozofie este in crearea Golfului 6? Iti si raspunzi la intrebare.

#67
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004
Apropos,a vazut vreunul dintre voi reclama de la Golf 6?Lasand la o parte masina, faptul ca au reusit sa emuleze atat de bine conceptul "Evolutie, nu Revolutie", mi se pare extraordinar.Nu stiu cine a facut conceptul reclamei,insa jos palaria!

#68
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
Am vazut una live, prin Timisoara. 1,6, condusa de o tanti, gri inchis spre negru, deja prafuita un pic. E exact un Golf 5 Mk II, nu multi o remarcau.

Editat de AlexIP, 12 noiembrie 2008 - 16:41.


#69
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.581
  • Înscris: 12.10.2005

View PostAlexIP, on Nov 12 2008, 16:34, said:

Am vazut una live, prin Timisoara. 1,6, condusa de o tanti, gri inchis spre negru, deja prafuita un pic. E exact un Golf 5 Mk II, nu multi o remarcau.

Nu e gri, e bluegraphite perleffekt si este a mea, tanti aia e nevasta-mea!  :)

Editat de AWE, 14 noiembrie 2008 - 09:30.


#70
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.800
  • Înscris: 28.11.2005
La exterior poate seamana, adica aduce a G5, dar la interior... alta mancare de peste.

#71
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostAWE, on Nov 14 2008, 09:29, said:

Nu e gri, e bluegraphite perleffekt si este a mea, tanti aia e nevasta-mea!  :)

Sa-ti traiasca. :)

#72
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004

View PostAWE, on Nov 14 2008, 09:29, said:

Nu e gri, e bluegraphite perleffekt si este a mea, tanti aia e nevasta-mea!  :)
Si?E cum zice Maximus,un cazan pe care l-ati cumparat ca nu mai aveau 5,si v-au dat aia un 6 in loc?:)
@Maximus:ia vezi,poate te tine domnul la curent din cand in cand, cu idei despre ce inseamna masinuta asta.Iti mai dau un mail, un mesaj,mai inveti si altceva in afara de reno.Te bagi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate