Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Problema instalare Mandriva 2008.1 x64 Spring

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
vldc

vldc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.03.2004
Am o problema cu instalarea Mandrivei 2008.1 versiunea pe 64 de biti.

Configuratia calc. este : placa de baza Asus M2N SLI Deluxe (nForce 570). Pe acest sistem am 4 HDD-uri, 2 formeaza o matrice RAID0 (ambele pe SATA) conectate pe placa de baza, iar celelalte 2 (ambele WD, PATA) conectate tot pe placa de baza (dar fara RAID, ambele HDD-uri sunt conectate pe aceeasi panglica). Problema mea este ca in timpul instalarii nu sunt detectate HDD-urile PATA, cand trebuie sa selectez discul pe care vreau sa instalez sistemul nu imi apare decat matricea RAID.

Instalarea o fac de pe un DVD Writer care este conectat printr-un controller suplimentar IDE (pe PCI) . Cu unitatea optica nu am probleme, in timpul instalarii unitatea optica este detectata. Controllerul IDE este cu chipset SiliconImage. Motivul folosirii cotroller-ului suplimentar se datoreaza faptului ca placa de baza nu are decat un singur connector PATA care este deja ocupat de cele 2 HDD-uri WD.

Versiunea Mandriva 2008 (cea precedenta versiunii 2008.1) functioneaza fara probleme, adica detecteaza toate HDD-urile.

Ma poate ajuta cineva ? S-a mai intalnit careva cu o asemenea problema, si daca da, cum a rezolvat-o ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate