Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...
 Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 

iTunes Store Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#109
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View PostFlorin64x, on 24th December 2009, 22:42, said:

ai ideea cand se lanseaza si la noi chestia asta? cu inchiriat/cumparat filme , muzica si alte chestii?

inainte de a avea o reprezentanta Apple, nu cred. e posibil sa poti cumpara muzica si aplicatii cu un card si o adresa din US. daca merge acelasi lucru si cu filme, nu mi-a confirmat inca nimeni.

apropo de filme insa, oficial, nu prea curind, tinind cont de cutumele culturale vesnice de pe la noi.

#110
bigcall

bigcall

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.02.2008
Lamuriti-ma si pe mine va rog la cateva intrebari legate de inregistrarea unui card la contul iTunes :
-sunt acceptate si carduri in RON sau doar in Euro sau Dolari ?
-am un card Raiffeisen Bank Maestro (card debit) si al sotiei BCR VISA Electron (card debit);as putea sa inregistrez vreunul dintre ele ?
Am citit acest topic si am inteles ca sunt acceptate doar cardurile MasterCard sau VISA.Daca este nevoie as merge la bancile mentionate mai sus sa-mi faca mie sau sotiei un card MasterCard sau Visa. Am inteles ca ING are un card "Webcard" care ar fi acceptat fara probleme si are fi conditii de utilizare si comisioane acceptabile dar din pacate nu am agentie ING in localitate  :thumbdown:
Va multumesc anticipat !

#111
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postbigcall, on 22nd January 2010, 10:26, said:

Lamuriti-ma si pe mine va rog la cateva intrebari legate de inregistrarea unui card la contul iTunes :
-sunt acceptate si carduri in RON sau doar in Euro sau Dolari ?
-am un card Raiffeisen Bank Maestro (card debit) si al sotiei BCR VISA Electron (card debit);as putea sa inregistrez vreunul dintre ele ?
Am citit acest topic si am inteles ca sunt acceptate doar cardurile MasterCard sau VISA.Daca este nevoie as merge la bancile mentionate mai sus sa-mi faca mie sau sotiei un card MasterCard sau Visa. Am inteles ca ING are un card "Webcard" care ar fi acceptat fara probleme si are fi conditii de utilizare si comisioane acceptabile dar din pacate nu am agentie ING in localitate  :thumbdown:
Va multumesc anticipat !

incearca sa te inregistrezi, daca merge... merge.

cardul trebuie sa fie capabil de plati pe internet. daca este in RON nu este nici o problema, se va converti inainte de transfer.

#112
locdog1

locdog1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2006
Ma baieti....o mica problema. Incerc sa fac contul si cand ajung la sfarsit imi da o eroare de genul: "Error  Description not available" . Care e problema?

#113
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Eu am bagat Visa Electron de la Transilvaina si nu ma lasa sa platesc cu el..., daca nu vor banii mei atunci sunt alte metode de luat aplicatii.

#114
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005

View Postlocdog1, on 12th February 2010, 12:58, said:

Ma baieti....o mica problema. Incerc sa fac contul si cand ajung la sfarsit imi da o eroare de genul: "Error  Description not available" . Care e problema?

Si la mine e la fel! De cateva zile incerc sa fac un cont si nu reusesc.... Nu-mi dau seama de ce. Am incercat cu doua carduri care nu mi-au fost acceptate ca modailtate de plata desi un coleg de serviciu si-a facut cont cu exact acelasi tip de card(cel de salariu, deci debit VISA Electron), insa acum vreo 6 luni. Cand incerc cu modalitate de plata None, imi da "Error  Description not available" indiferent ce fac. :|

#115
danmincea

danmincea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.03.2005
Am incercat sa-mi fac cont pe app store in itunes si imi da eroarea "error descriptions not available". Mi-a blocat de pe carduri (am incercat vreo 3) la fiecare inscriere cate 2 euro. Ce pot sa fac?

#116
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postdanmincea, on 18th February 2010, 21:48, said:

Am incercat sa-mi fac cont pe app store in itunes si imi da eroarea "error descriptions not available". Mi-a blocat de pe carduri (am incercat vreo 3) la fiecare inscriere cate 2 euro. Ce pot sa fac?

mail la support. daca nu, telefon.

#117
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Probabil e o problema cu crearea conturilor. Eu am vorbit cu cei de la support si mi s-a spus ca modalitatea de creare a contului fara card nu merge temporar pe Romania, iar la cea cu carduri nu se stie de ce nu merge. Nici eu nu reusesc sa fac un cont, orice modalitate as folosi si asta de cateva zile! :(

#118
IceDoG

IceDoG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.02.2010
am incercat sa imi creez un cont pe itunes dand clic pe o aplicatie free ; cand ma intyrebat daca vreau sa creez un cont nou;
am completat si am urmat toti pasii normali pina la pasul cu introducerea numarului de telefon unde imi da mesajul "error description not available"
nu stiu ce prefix sa bag sau cum sa fie formatul nr de tel  am incercat si cu 004 si +4 si +40... cred ca orice combinatie posibila
am incercat sa fac asta si pe un alt calculator cu alt IP

eu nu amcarte de credit si doresc sa`mi creez un cont free .. cum as putea face asta

am incercat si de pe ipod touch`ul meu dar nu am optiunea de cont free si nu pot trece peste datele cartii de credit

e frustrant... va rog dati`mi si mie niste sugestii


a mai fost un subiect de genul asta dar a fost sters.. sau nush,... oricum nu il pot accesa

Edited by IceDoG, 19 February 2010 - 17:50.


#119
danmincea

danmincea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.03.2005

View PostCentris, on 18th February 2010, 22:08, said:

mail la support. daca nu, telefon.


Din pagina apple nu am reusit sa descoper care este adresa de mail pentru astfel de probleme...

#120
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
incearca fara prefix, de ex(romtelecom) 0257xxxxxx sau daca nici asa nu merge, fa cont de pe browserul tau

#121
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
:D Chiar nimeni nu citeste macar ultimile mesaje postate? E o problema, aceeasi cu crearea conturilor fie ele gratuite sau nu; adica aia cu "error description not available" si carduri neacceptate ca modalitate de plata in ciuda faptului ca sunt ok, adica inainte erau acceptate. Sa speram ca se va repara bug-ul pentru ca nu mai am rabdare nici eu.

#122
IceDoG

IceDoG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.02.2010
ma scuzati.. nu stiam de topicul acesta si mi-a luat ceva sa gasesc ca mesajul meu a fost mutat aici;

am citit mai sus si acum am inteles de existenta bug`ului ;

cu imaginatia caracteristica a unui roman intreb daca putem face cumva sau respectiv pot sa imi fac cont free (fara carte de credit ) in alta tara decat ROMANIA (unde infrastructura appstore sa mearga )

ideea e ca imi trebuie urgent (asta seara) o aplicatie care sa citeasca fisiere word ( in care sunt imagini si formule matematice )

#123
IceDoG

IceDoG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.02.2010
am reusit sa`mi creez cont in marea britanie DAR am intampinat alta problema
cand incerc sa ii dau login; imi spune "this apple ID has not yet been used with the itunes store" "please renew your account information"
daca dau ok.. trebuie sa parcurc iar aproape toti pasii de la creerea unui cont si IMPORTANT trebuie sa bag cartea de credit; ne avand optiunea "none" ; pas peste care nu pot sa trec;
daca dau cancel nu ma logeaza...
contul in UK l-am facut urmand pasii clasici pt un cont free
aveti sugestii ?

#124
haotic03

haotic03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2007

View Post.Cris.M., on 20th February 2010, 02:13, said:

:D Chiar nimeni nu citeste macar ultimile mesaje postate? E o problema, aceeasi cu crearea conturilor fie ele gratuite sau nu; adica aia cu "error description not available" si carduri neacceptate ca modalitate de plata in ciuda faptului ca sunt ok, adica inainte erau acceptate. Sa speram ca se va repara bug-ul pentru ca nu mai am rabdare nici eu.
Pentru cei care primesc eroarea "error description not available". Am avut aceiasi problema. Mi-am facut cont fara card pe o adresa fictiva din US. apoi am modificat informatiile despre cont din itunes. Am ales Romania si apoi am fost nevoit sa introduc numarul cardului. Din intamplare aveam un card VISA care se pare ca a fost compatibil si intr-un final am reusit sa creez contul pe Romania, cu adresa mea. Totusi nu pot spune k sunt multumit de continutul itunes store Romania.. Astept sa fie introduse filme si muzica pentru a le putea cumpara.. Pana atunci incerc sa ma multumesc cu aplicatiile disponibile care pt mine personal mi se pare destul de inutile..

#125
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Exista vreo optiune in iTunes sa nu imi mai re-aranjeze aplicatiile de pe telefon dupa nume?
M-am saturat sa stau sa le aranjez de fiecare data cand il conectez la 2 calculatoare diferite (acasa si la munca).

#126
toofast

toofast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.02.2007
Buna ziua,

Tocmai mi-am achizitionat un IPhone 3GS, insa am dat peste o problema.

Cand incerc sa creez cont FREE, fara sa adaug cartea de credit imi apare o eroare" Error Description not available"

Stie cineva cum pot rezolva?

Multumesc anticipat

Cu stima,
Alex

Edited by toofast, 23 February 2010 - 18:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate