Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Păreri pro/contra despre firma timișoreană FIRST CHOICE MARKETING și clonele sale

- - - - -
  • Please log in to reply
359 replies to this topic

#325
mihaelabobon

mihaelabobon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2009

 cristi_an_sandu, on 16th September 2009, 11:47, said:

Buna la toti.
Am fost in Tenerife in iunie 2009 la Regency Resorts. 7 zile .
Dar sa incepem cu inceputul .
Prin vara lui 2008 am fost sunati de First Choice  si invitati la un fel de prezentare, unde am mers evident pt ca ne interesa o vacanta in 2009 , dupa nunta , pe care o vroiam ca un fel de "saptamana de miere" . :coolspeak:
Prezentarea s-a tinut la Hotelul Stil din Cluj (noi fiind din Cluj). Am fost cred vreo 4 cupluri , din care doar noi  am cumparat o vacanta in Tenerife. Sa va spun cum s-a desfasurat : ni s-a promis ceva tombola, niste ceasuri  pt care nici macar nu m-am obosit sa ma duc sa le ridic , atat de insignifiant era premiul , si oricum eu aveam deja un ceas pe mana , nu mai aveam nevoie de inca un "stift" de tinut prin sertare...La prezentare copii tineri in general politicosi , era organizare ok. Prezentator erau un tanar din Timisoara , daca nu mainsel , f bun inceea ce facea, adica sa ti prezinte sistemul de timesharing si eventual sa te convinga sa cumperi o excursie in Tenerife(in prima faza).Ideea e ca suna bine , dar noi eram 2 si excursia era pt 4, adica 2 cupluri sau 2 familii. Nu prea ne convenea si acest tanar a simtit ca suntem niste potentiali clienti deci ne-a facut o noua oferta , pt noi si numai pt noi  :console: , adica 7 zile la 500 euro ( E nevoie un pic si sa stii sa negociezi nu numai sa te arunci cu capu inainte). Era ok si am mers acasa dupa bani si am platit ,am facut contract cu chitanta si gata. Sunt umblat mult prin Europa si mi-am dat seama imediat ce inseamna 7 zile in tenerife la 500 euro in 4-5 stele sau echivalent in timesharing.
Ulterior, am intrat pe forumuri si saituri unde diversi "sarantoci" si "victime " au inceput sa se planga de ce tepe au luat. Si nevasta mea a inceput sa se agite, daca luam si noi teapa , dar cum am zis eu sunt umblat prin europa si nici vb de teapa, altfel ar fi mirosit de departe. Lasand la o parte smiorcaiala asta de doi lei ale unora care nu au fost si nu vor merge niciodata, ne-am concentrat din timp pe gasirea unor bilete de avion cat mai ieftine. Si ceva ceva tot am gasit : cu WizzAir cluj londra si retur si cu MonarchAir pt Londra-Tenerife South si retur. Pret final pt 2 persoane :aprox 550 euro ceea ce e rezonabil , mai ieftin de atata nu prea cred ca se poate gasi . Apoi am ajuns in Tenerife South , si am inchiriat masina de la Orcar ; f de treaba spaniolii -imediat ne-au facut actele am platit , am luat cheia si am plecat , insula are autostrazi mai lungi decat toate autostrazile din Romania. Am ajuns la regency  resorts , la receptie ne-am intalnit cu acelasi tanar care ne-a facut prezentarea in Cluj, ne-am cazat intr-un apart cu 1 camera si bucatarie , conditii fff bune, nu inainte de a plati 300 euro cash la receptie garantie , pe care am recuperat-o la plecare.
Apoi a inceput vacanta. totul e f frumos magazine la tot pasul , un mic centru comercial de unde sa ti iei mancare pe care s-o gatesti in bucataria ta se afla la doar cinci mnute de mers pe jos( totusi masina este indispensabila pt a face turism pe toata insula altfel depinzi de orarul autobuzelor si nu e cea mai inteligenta solutie).  O gramada de locuri interesante de vazut : parcuri de distractii - apropos Siam park e cel mai mare parc de distractii pe tema acvactica din Europa, am stat acolo toata ziua cu un bilet de 36 euro de persoana , nu te plictisesti ba chiar ai mai merge , apoi este un mare Zoo in nordul insulei , ff frumos, plus Teide , ceva unic in europa , vulcan la 3700 inaltime , pt amatorii de drumetii e perfect , pe scurt un loc de vis pt o vacanta de neuitat. Indiferent de bani, sincer , nici nu ne-am prea facut griji de cheltuieli , desi nu suntem nici noi o familie bogata . Preturile nu sunt mai mici ca la Romania , din pacate , dar compenseaza cu calitatea exceptionala a serviciilor. Apoi intr-una din zile am participat la prezentarea propriu_zisa a ofertei de timesharing De la Regency , facuta de aceasi doi tineri romani , f amabili si la fel de profesionisti.
Ca sa zic asa, Timesharingu , desi e o afacere pt ei , clientul are de castigat pt ca esenta lui este urmatoarea: de ce sa ofer clientului conditii de vacanta mai proaste decat are el  acasa, in consecinta o sa-i ofer aceleasi conditi , de aia toate apartamentele , de la cel mai mic la cel mai mare tip loft, sunt mobilate ca apartamentul de acasa, dar calitatea finisajelor la unele depaseste si ce am eu in casa.
Bref , nimic de criticat , poate doar pretul care pt romani inca e fff mare, totusi vb de niste produse destinate inca clientilor care castiga cel ptuin 1000 euro pe luna , deci am zis ca nu ne permitem si cu asta ne-am luat la revedere in conditii amiabile ca niste oameni civilizati.
Apoi ne-am continuat vacanta cu brio . De notat ca se organizeaza o excursie de catre cei de la Regency , 55 euro de perso, turul partial al insulei cu masa de pranz inclusa si ghid roman. Totusi recomand inchirierea unei masini si pe cat posibil faceti voi insiva aceasta excursie prin insula dupa ce v-ati interesat de locurile care merita vazute si unele mai putin cunoscute dar la fel de interesante, peisaje incredibile , oricum doar la fata locului ajungi sa captezi totul la adevarata sa valoare.
Si a venit ziua plecarii, am predat camera , ne-am luat bagajele si garantia de 300 euro(nici macar nu au facut predarea primirea camerei -oameni sunt civilizati si se merge pe incredere si bun simt, dar stai calm ca nu sunt fraieri).
Poate singurul inconvenient , in afara de cel financiar, este ca Tenerife e la f mare distanta si drumul cu avionul ne-a obosit mult.
Iar acasa am ajuns cu bine si amintirea unei vacante cum litoralul romanesc nu poate sa ti ofere niciodata: plaje frumoase soare bland in permanenta (28 grade in medie), liniste curatenie oameni civilizati(nicaieri nu urla muzica nici pe plaje nici in restaurante) servicii de calitate , preturi modice asa cum trebuie sa fie o vacanta adevarata.
No amu , sa vb putin si de contract...De profesie jurist, va spun un lucru: un contract semnat e bun semnat, daca te trezesti prea tarziu si iti pare rau , nu mai vrei sa mergi ,nu ai banii pe care credeai ca-i ai sau e prea scump, sau laba trista , etc...rezilierea s e poate face doar in conditiile contractuale pe care ar fi bine sa le stii inainte de semnarea contractului. Ulterior esti la mana conditiiilor contractuale care in mod sigur nu sunt facute ca sa avantajeze un client care se razgandeste...se presupune ca ai pus intrebarile care trebe si te-ai gandit bine inainte sa semnezi, doar nu ti-au pus pistol la tampla.
Lucru pe care eu l-am facut inainte sa semnez : am pus intrebari , m-am gandit , chiar si la fata locului , am ezitat , m-am prefacut ca nu accept , i-am determinat sa mai lase din pret (ceea ce au si facut)  iar am ezitat si iar m-am gandit si in final am semnat si totul s-a intamplat bine.
si gata.
Pozele sunt facute in Tenerife, mai am si altele , pt cine vrea sa stie mai multe s a ma contacteze.
Ps. Iar celor care o sa ma acuze ca lucrez pt cei de la First Choice...chiar mi-ar placea , ca intre timp am ramas somer si mi caut o slujba...as lucra si n Tenerife  :thumbup:

Si alte poze din excursia nostra in Tenerife...


Ma bucur sa aud si vesti bune ,ca de oameni carcotasi m-am saturat,sper sa pot lua legatura cu tine cand vreau sa plec sa imi dai detalii cum sa ma descurc acolo,inca pana la anul nu ma gandesc ca sunt ocupata,dar sper sa reusesc
Inainte de a cauta avion ma gandesc ca i-ai contactat telefonic.

#326
raluk20

raluk20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.08.2007

 cristi_an_sandu, on 16th September 2009, 11:47, said:

Buna la toti.
Am fost in Tenerife in iunie 2009 la Regency Resorts. 7 zile .
Dar sa incepem cu inceputul .
Prin vara lui 2008 am fost sunati de First Choice  si invitati la un fel de prezentare, unde am mers evident pt ca ne interesa o vacanta in 2009 , dupa nunta , pe care o vroiam ca un fel de "saptamana de miere" . :coolspeak:
...
Ne-am concentrat din timp pe gasirea unor bilete de avion cat mai ieftine. Si ceva ceva tot am gasit : cu WizzAir cluj londra si retur si cu MonarchAir pt Londra-Tenerife South si retur. Pret final pt 2 persoane :aprox 550 euro ceea ce e rezonabil , mai ieftin de atata nu prea cred ca se poate gasi .
...
...un mic centru comercial de unde sa ti iei mancare pe care s-o gatesti in bucataria ta se afla la doar cinci mnute de mers pe jos  
...
Poate singurul inconvenient , in afara de cel financiar, este ca Tenerife e la f mare distanta si drumul cu avionul ne-a obosit mult.
...



Salutache.

Situatia voastra e asemanatoare cu a noastra, in sensul ca si noi am luat "1 saptamana de miere" de la First Choice, in ideea ca anul viitor, pe 10 IULIE 2010 avem nunta ... si ... inca speram sa fie o experienta placuta, asa cum a fost si pt voi ( ne-ati dat putin curaj :))

1.  Tinand cont ca e self-cattering si trebuie sa ne gatim noi ... la asta nu ne-am gandit cand am luat biletul ... ca e totusi luna de miere ... cam cat ati cheltuit cu mancarea de la supermarket / rest ??

2.  Aprox cate ore se calatoreste TOTAL pana in Tenerife ?

3.  Legat de biletul de avion ...
Eu m-am tot gandit la tot felul de variante.
Spre exemplu, daca iti faci rezervare acum, in avans cu 2 luni, pt Timisoara - Barcelona, prin WIZZ, biletul este 78 RON !!! ( 156 RON dus - intors )
Barcelona - Tenerife N, cu VUELING, de care am auzit tot de pe forum-uri, era tot la oferta, tot daca iei cu 2 luni in avans : 38 EUR ( 76 EUR dus-intors )
Mie mi se pare incredibil ...
Acum ... ideea e ca noi mergem in IULIE ... full sezon.
Poate si preturile la avion vor fi mai piparate ... dar oricum ... 114 EUR ... e oricum o idee ...

Noi ne-am gandit sa si vizitam Barcelona vreo 3 zile, ca sa nu ni se para drumul prea obositor, dar in special pt ca este un oras incredibil pe care nu l-am vazut decat acum vreo 3 ani in trecere, 1 zi.

Ce parere ai despre traseul asta : TM - Barcelona - Tenerife N si retur ?

4.   Mai ai cumva ceva poze cu camera ?

5.   Cam cat v-a costat inchiriatul masinii pt toata perioada ?


Mersi mult de tot, daca iti faci cumva timp si ai chef si rabdare pt ... atatea detalii  :P  

O zi exploziva !!!
Ralu

#327
DuskTillDawn

DuskTillDawn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.05.2009

 raluk20, on 24th September 2009, 13:40, said:

Salutache.

Situatia voastra e asemanatoare cu a noastra, in sensul ca si noi am luat "1 saptamana de miere" de la First Choice, in ideea ca anul viitor, pe 10 IULIE 2010 avem nunta ... si ... inca speram sa fie o experienta placuta, asa cum a fost si pt voi ( ne-ati dat putin curaj :))

1.  Tinand cont ca e self-cattering si trebuie sa ne gatim noi ... la asta nu ne-am gandit cand am luat biletul ... ca e totusi luna de miere ... cam cat ati cheltuit cu mancarea de la supermarket / rest ??

2.  Aprox cate ore se calatoreste TOTAL pana in Tenerife ?

3.  Legat de biletul de avion ...
Eu m-am tot gandit la tot felul de variante.
Spre exemplu, daca iti faci rezervare acum, in avans cu 2 luni, pt Timisoara - Barcelona, prin WIZZ, biletul este 78 RON !!! ( 156 RON dus - intors )
Barcelona - Tenerife N, cu VUELING, de care am auzit tot de pe forum-uri, era tot la oferta, tot daca iei cu 2 luni in avans : 38 EUR ( 76 EUR dus-intors )
Mie mi se pare incredibil ...
Acum ... ideea e ca noi mergem in IULIE ... full sezon.
Poate si preturile la avion vor fi mai piparate ... dar oricum ... 114 EUR ... e oricum o idee ...

Noi ne-am gandit sa si vizitam Barcelona vreo 3 zile, ca sa nu ni se para drumul prea obositor, dar in special pt ca este un oras incredibil pe care nu l-am vazut decat acum vreo 3 ani in trecere, 1 zi.

Ce parere ai despre traseul asta : TM - Barcelona - Tenerife N si retur ?

4.   Mai ai cumva ceva poze cu camera ?

5.   Cam cat v-a costat inchiriatul masinii pt toata perioada ?


Mersi mult de tot, daca iti faci cumva timp si ai chef si rabdare pt ... atatea detalii  :P  

O zi exploziva !!!
Ralu
salutare si noi am fost in tenerife la regecy country club akum in perioada 25.09-02.10 dar am mers timisoara barcelona tenerife
important!!neaparat sa inchiriati masina inainte sa ajungeti asa puteti salva nsite bani,noi am fost 5 pers si pe taxi am dat 50 de euro k am mers 2 masini si era 3 euro pe km plus ca iti iau supliment daca ai bagaje si ne-am dus la Oracar in playa Fanabe si  am luat un seat cu 160 euro pe sapt si am lasat masina inapoi in aeroport cand am plecat
loactia in sine e mirifica si insula e de vis cu adevarat poate ca unele preturi sunt putin cam mari pt noi romanii dar si asa la mancare si celellate tot e mai bine ca la noi
din nou avut grija ce cumparati din tenerife pt ca o sa gasiti camere si tot felu de electrocasnice la preturi mici care se poat negocia(de altfel cam tot se poate negocia acolo)dar  noi cand am mers la playa teresitas in santa cruz care e cu nisip din sahara,am trecut si pe la el corte iglese in capitala care e un mall superb pe opt etaje cu restaurant la ultimul etaj ...si de acolo am luat o camera video panasonic si un aparat foto tot panasonic cu lentila leica amnadoua la 420 euro ceea ce e bine fata de romania zic eu.asa daca sunetti tineri neaparat la siam park sa mergeti e absoult incredibil un bilet costa 28 euro pe adult dare fantastic si cred ca ieis mai ieftin daca iei in combinatie cu loropark,in turul insulei merita sa mergeti ca sunt multe de vazut si costa 55 euro de adult cam mult dar cum vreti.
in fine daca mai vreti delatii poze si altele mai vb
salutare papa

#328
madac1980

madac1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 21.08.2009
sal'tare!

am intrat pe thread din intamplare si "fascinat", l-am citit cam pe tot.

Ce fac astia pe la noi e o inselatorie destul de sofisticata, adica ii cam tepuie si pe cei cu time-sharingul (banui ca nu credeti ca aia primesc oamenii pe gratis doar asa sa se afle in treaba, nu? - ci pe potentialii cumparatori), dar si pe noi prin faptul ca iti prezinta ca fiind conditii de lux si din ce citesc si vad, nu pare a fi cazul. Asa ca cei care s-au inrolat platesc, poate, doar o cazare putin mai ieftina decat daca ar lua un pachet clasic de la agentii sau daca ar rezerva singuri pe booking.com (aici mai depinde mult si de perioada din an - high season sau nu).

Din ce inteleg, daca mergi la sursa (poti obtine cazarea si gratuit), poate de aceea si cei din firmele amintite fac asa un marketing agresiv, fiindca ei castiga niste bani pe ignoranta noastra. Sincer, nu eram la curent cu astfel de situatii. Insa, pare ca e posibil sa poti avea o vacanta (o singura vacanta cum s-a si specificat mai sus, ca doar astia cu time-sharing nu sunt "maica tereza") la costuri mai reduse. Evident, e o treaba discutabila.
Pressingul, pe care-l fac ei asupra celor prezenti la "show" sigur nu e moral si ar trebui sa dea de gandit celui agresat! Insa nu stiu daca e si ilegal. E doar un soi dubios de a profita de o nisa deschisa lor pin inselarea ambelor parti, ei fiind doar intermediari.

#329
gorgona

gorgona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2009
Da, da, daaaaaa, si marmota uite-asa invelea ciocolata!  :lol:

Ce face baietii, va simteti bine, ati ramas fara clienti?

S-au desteptat romanasii si nu mai pot fi tepuiti usor asa incit ati regindit strategia de marketing? Slabut, taaaare slabut! V-ati facut conturi pe Softpedia special ca sa postati la subiectul asta, sa ne convingeti ca nu e o mare teapa?
E cazul sa va straduiti mai mult, e ceva putred in Danemarca...sau era vorba de Tenerife?  :puke:

#330
SilvBucurie

SilvBucurie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2009

 gorgona, on 24th November 2009, 00:08, said:

Da, da, daaaaaa, si marmota uite-asa invelea ciocolata!  :lol:

Ce face baietii, va simteti bine, ati ramas fara clienti?

S-au desteptat romanasii si nu mai pot fi tepuiti usor asa incit ati regindit strategia de marketing? Slabut, taaaare slabut! V-ati facut conturi pe Softpedia special ca sa postati la subiectul asta, sa ne convingeti ca nu e o mare teapa?
E cazul sa va straduiti mai mult, e ceva putred in Danemarca...sau era vorba de Tenerife?  :puke:


Offff, bine ar fi sa se destepte romanasii :). Din pacate mai avem mult pana sa ajungem acolo. In fine orb e cel care nu vrea sa vada. Iar Gorgona, daca vrei sa fii intr-adevar destept/desteapta da o cautare pe google dupa "time-shering Tenerife" si poate te mai luminezi putin. Sau macar poti sa zici ca ai castigat ziua pentru ca ai invatat ceva nou. Ca de carcoteli, suntem tare buni, nu ne intrece nimeni. Apropo, ai vreo dovada sa ma faci mincinoasa?Ca eu pot sa-ti aduc multe probe ca am fost, inclusiv biletul de avion (sper ca stii ce inseamna avion :P).

Numai bine!

#331
gorgona

gorgona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2009

 SilvBucurie, on 24th November 2009, 23:07, said:

Offff, bine ar fi sa se destepte romanasii :). Din pacate mai avem mult pana sa ajungem acolo. In fine orb e cel care nu vrea sa vada. Iar Gorgona, daca vrei sa fii intr-adevar destept/desteapta da o cautare pe google dupa "time-shering Tenerife" si poate te mai luminezi putin. Sau macar poti sa zici ca ai castigat ziua pentru ca ai invatat ceva nou. Ca de carcoteli, suntem tare buni, nu ne intrece nimeni. Apropo, ai vreo dovada sa ma faci mincinoasa?Ca eu pot sa-ti aduc multe probe ca am fost, inclusiv biletul de avion (sper ca stii ce inseamna avion :P).

Numai bine!
Astept cu nerabdare sa-ti vaz biletul de avion, madam, parol, Zito, sa te-ngrop! :P
Sa stii ca eu in vacante am zburat cu pterodactilu', avionul e depasit,  e o noua moda, fitza de fitza, daca nu se apuca si astia de la First Choise sa il foloseasca pentru transportul pasagerilor ma pierd de potential client, sorry, vad ca la basmul cu cocosul rosu' sunt profi, totusi!  :lol:
Apropo, prefer proasta si cu banii in buzunar decit "desteapta" si tepuita de smecherii carora le pute munca cinstita si aplica legea lui Murphy, cea care spune ca in fiecare clipa se naste un fraier, important e sa-l gasesti. In clipa in care ma nascui nu am tras lozul nenorocos, altul fu fraierul, mai cauta-l!
Daca vrei sa fii credibila, oboseste-te sa mai postezi si la alte subiecte, asta, asa, ca sa creezi impresia ca esti un utilizator de buna credinta al  forumului si nu un angajat al acelei firme care intinde nada pentru romanii saraci si naivi care viseaza la Tenerife.

#332
SilvBucurie

SilvBucurie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2009

 gorgona, on 27th November 2009, 03:17, said:

Astept cu nerabdare sa-ti vaz biletul de avion, madam, parol, Zito, sa te-ngrop! :P
Sa stii ca eu in vacante am zburat cu pterodactilu', avionul e depasit,  e o noua moda, fitza de fitza, daca nu se apuca si astia de la First Choise sa il foloseasca pentru transportul pasagerilor ma pierd de potential client, sorry, vad ca la basmul cu cocosul rosu' sunt profi, totusi!  :lol:
Apropo, prefer proasta si cu banii in buzunar decit "desteapta" si tepuita de smecherii carora le pute munca cinstita si aplica legea lui Murphy, cea care spune ca in fiecare clipa se naste un fraier, important e sa-l gasesti. In clipa in care ma nascui nu am tras lozul nenorocos, altul fu fraierul, mai cauta-l!
Daca vrei sa fii credibila, oboseste-te sa mai postezi si la alte subiecte, asta, asa, ca sa creezi impresia ca esti un utilizator de buna credinta al  forumului si nu un angajat al acelei firme care intinde nada pentru romanii saraci si naivi care viseaza la Tenerife.

Mi-am facut contul special ca sa linistesc oamenii ce si-au cumparat deja bilete. Dar ma opresc cu scrisul in aceasta sectiune deoarece constat ca la noi, daca incerci sa faci un bine, atunci esti luat de prost :(. Ai vazut doar ca nu am incercat sa vand nimic. Nu lucrez pentru niciun First Choice Marketing. Pur si simplu am fost la prezentarea lor, am luat biletele si m-am bucurat de cazare in conditii deosebite in Tenerife. N-am fost tzepuita deloc si am vrut sa stie si altii de asta. Oricum diferenta dintre noi doua e ca am avut curajul sa-mi dau adresa de mail unde ma poate accesa oricine, iar tu te ascunzi dupa Gorgona si arunci cu piatra. Spune-mi te rog. Ai luat biletele si cand ai vrut sa pleci ti-ai dat seama ca-i tzeapa? Sau esti asa acra pentru ca nu-ti permiti sa te duci si atunci sa moara si capra din curtea vecinului? Sau ramai doar "proasta si cu bani in buzunar" dar plina de ignoranta?

#333
gorgona

gorgona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2009

 SilvBucurie, on 27th November 2009, 12:08, said:

Mi-am facut contul special ca sa linistesc oamenii ce si-au cumparat deja bilete. Dar ma opresc cu scrisul in aceasta sectiune deoarece constat ca la noi, daca incerci sa faci un bine, atunci esti luat de prost :(. Ai vazut doar ca nu am incercat sa vand nimic. Nu lucrez pentru niciun First Choice Marketing. Pur si simplu am fost la prezentarea lor, am luat biletele si m-am bucurat de cazare in conditii deosebite in Tenerife. N-am fost tzepuita deloc si am vrut sa stie si altii de asta. Oricum diferenta dintre noi doua e ca am avut curajul sa-mi dau adresa de mail unde ma poate accesa oricine, iar tu te ascunzi dupa Gorgona si arunci cu piatra. Spune-mi te rog. Ai luat biletele si cand ai vrut sa pleci ti-ai dat seama ca-i tzeapa? Sau esti asa acra pentru ca nu-ti permiti sa te duci si atunci sa moara si capra din curtea vecinului? Sau ramai doar "proasta si cu bani in buzunar" dar plina de ignoranta?
Sa-mi dau adresa de mail, hmmm...ca ce chestie? Eu nu urmaresc nici sa vind ceva si nici sa aburesc pe cineva deci nu vad  ce relevanta are adresa mea de mail.
Cum iti explici ca sunt atitia oameni care pling dupa banii dati, care alearga la politie ca sa-si recupereze banii de la First Choise? Toti sunt nebuni si tu esti aia zdravana? Ce-i sfatuiesti, sa stea sa astepte sa fie anuntati la Sfintu' asteapta ca le-a venit rindul la Tenerife? Ce texte ai! Vrei tu, din toate puterile tale, sa le faci bine romanilor si ma asezai eu de-a curmezisul, mai, mai, mai!  <_<
N-ai ghicit, ma duce capul mai mult decit crezi, pina la virsta asta am invatat ca nimeni nu-mi da nimic gratis si la pomul laudat sa nu ma duc cu sacul, de la mine d-alde First astia nu ar fi luat nici 5 bani, atita shto am facut la o prezentare a unor alti tepari din alt domeniu incit mai aveau nitel si ma luau la bataie de nervi ca le stric ploile, din pacate pentru ei nu sunt hipnotizabila sau credula, cit despre bani si ignoranta, stii tu, fericiti cei saraci cu duhul ca a lor va fi imparatia cerurilor mai ales daca aici pe pamint isi pot permite macar o data pe an o vacanta de citeva mii de euro! :P
Adica oamenii care au deschis topicul asta si se vaita ca au luat teapa de la First Choise is niste mincinosi, eu-s acra, proasta si rea iar tu detii adevarul absolut asa incit ti-ai creat cont special ca sa povestesti ca de fapt nu e teapa si tu, un nick pe un forum, stii mai bine ce si cum d-asta doar la subiectul asta te arde sa postezi. Mda!
Apropo, biletul, arata biletul, madam!!!   :angry:

#334
dianisia

dianisia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2010
s-au scris foarte multe despre  aceasta firma si ma surprinde ca inca mai sint persoane care i-si exprima indoialaa referitor  la faptul ca este s-u nu teapa nu  nu este teapa in sensul ca ce ati platit nu primiti.  regenci resort este . conditiile promise sint . seviciile de cazare nota mare .   am fost mi-a placut . mai merg in a doua parte  adica prima a fost tenerife  a doua lanzarote pentru care la alegere am primit  2 saptamini  in fuerteventura am acceptat  . achizitia de apartament  in sistem time sharing  este rentabila pentru fam. cu copii  pentru cei care pot si au timp si bani pentru a merge anual  si mai mult cei care achizitioneaza in tenerife beneficiaza de 6 bonusuri anual adica pot merge de 6 ori in fiecare an cu inca 2 persoane  mai mici .. cardurile cu care iarasi ai avantaj 50 la suta la masa, avion  si daca negociezi bine si ocroaziera  .altfel este mai rentabil pentru o pereche sa mearga  prin agentii cu pachet ;avion,cazare si eventual masa costa mai putin la oferte  last minute  si nu depinzi de programarea  rezervari cazari  de la regenci resort  am fost  mi-a placut si mai merg si in urmatoarea din pachetul cumparat   900 euro. dar daca as mai alege odata  as spune nu.  iese foarte scump  eu nu caut tot felul de variante de zbor   ma costat 800euro avionul 200 e masina destul mincarea si destul ce am vizitat  aproximativ 2000E cu acesti bani as merge in alta parte  si nici nu as fi suportat stresul   TEAPA sa-u NU nu nu este teapa dar este scump si nu merita   pe linga prima cheltuiala vine adoua  iarasi avion fuerte ventura  si altele deci pentru 2 persoane este prea scump doar cazarea 700 s-au 900 E fiecare cu cit a platit   cei care va fac oferta pentru 7 zile cazare gratuita  ma refer la cei de pe net  daca doriti saacceptati- nu este pacaleala  .acele persoane au facut achizitie de ap. in tenerife si au acest drept  pot trimite invitati acolo  fara sa vi se ceara nimic decit sa participati la prezentare sinteti posobili clienti cei 300 E garantia vi se restituie  sint f. civilizati si este normal ca si noi sa fim la fel cel putin .  va rog sa nu puneti la indoiala cele relatate de mine  nu am alt interes  nu doresc sa fac reclama nimanui  am scris acestea pentru oameni de buna credinta care si -au dorit acest paradis  I.CANARE  care au visat  si care acum sint speriati ca vor pierde bani   NU , NU -I PIERDETI NU PLECATI IN GRABA  DOAR SA TERMINATI CU ACEASTA FRICA  PROGRAMATIVA LINISTITI CONCEDIU SI BUCURATI-VA DE EL CA  A-TI PLATIT  DESTUL PENTRU EL   .si eu am plecat in graba si i-mi pare rau  am pierdut tot ce era mai frumos  LINISTEA  si in cele 7 zile nu am trait din plin bucuria unui paradis   .pentru cei care sint in aceasta situatie le raspund cu draga inima la ori ce intrebare   o seara buna sa va de-a Dumnezeu    DIANISIA :inlove:

#335
artman

artman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2010
Salutare! Am participat si eu la o sceneta d-asta extrem de bine pusa la punct. Nu vreau sa-mi pierd timpul relatand in detaliu ce se intampla (au mai facut-o multi altii pe aici), este totusi interesanta ideea escrocheriei, insa va sfatuiesc sa fiti EXTREM DE VIGILENTI pentru ca este o mare TEAPA, si nu d-aia de-a lui Tepes!  :puke:

Pe mine nu m-au tepuit...chiar mi s-a parut o experienta de viata extrem de interesanta ... si chiar m-am distrat putin cu niste angajate extrem de "invaluitoare" care incearca sa te inhibeze si efectiv sa te spele pe creier. Chiar le-am facut un pic de sange rau asa din sadism!  :coolspeak:   TEAPA FETELOR!

Insa, inainte de a merge acolo, va sfatuiesc pe toti (cei care nu ati vazut inca) sa vedeti filmul "The Island" si poi sa mergeti acolo! Veti avea o revelatie!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hiikhXRNALE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Felicitari celor care nu s-au lasat inselati si succes celor care vor cadea in plasa acelor "prezentari" spectacol. Regizorul si actori sunt maestrii, insa cu putina minte is vor lua ei TEAPA!

The truth will set you free!

Edited by artman, 14 February 2010 - 09:32.


#336
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Sper sa nu puna nimeni botul la posturile care incurajeaza achizitia unor astfel de excursii. Se vede ca sunt useri noi care si-au facut cont ca sa mascheze inselatoria.
Eu aveam prin 2000 o colega de facultate care se combinase cu un tip care era director la o astfel de asa zisa agentie de turism. S-a angajat si ea acolo pe post de "imbarligatoare". Se faceau bani multi!!!
Am fost si noi, cativa colegi la cateva prezentari pt a ne da drept viitori clienti. Se dadeau de la 50 de dolari pana la 200 pe zi. Reprezentatia dura toata ziua, se organizau jocuri interactive, se prezentau filme care iti luau mintile, se promitea marea cu sarea. La sfarsit nu mai statea nimeni sa citeasca contractul care era foarte stufos!
Excursiile se organizau, teapa era ca in afara de transport si cazare nu ti se asigura nimic. Si acolo, cea mai ieftina bautura, apa plata, era 10 dolari. De mancare nu mai vorbesc!

Eu as propune sa se inchida topicul deoarece s-a expus tot ce era de stiut!

DECI, ATENTIE, E TEAPA!

#337
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Pai o parte din titlul topicului spune asta : și clonele sale, sau despre alte firme similare din România  deci poate ramane deschis pt viitoarele "agentii " sau cele existente si nestiute inca.

Edited by ferrellroo, 20 February 2010 - 14:06.


#338
aalinutza1981

aalinutza1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.12.2007
Eu sunt prospata "fericita" castigatoare a unei excursii in Tenerife de pe site-ul http://www.vacantaintenerife.ro/  :first: .
Mi s-a parut ceva dubios cand am vazut pe site-ul oficial poze in Photoshop (sau ceva de genul ...): http://www.grandholi.......oto&album=1, nu exista pareri ale altor vizitatori iar la cautarile pe Google minunatul hotel e (aproape) inexistent ....
Cand am mai vazut ca pe site-ul din Romania nu exista o lista a castigatorilor : http://www.vacantain...astigatori.html (banuiesc ca toti participantii am castigat excursia  :coolspeak: ) a inceput sa miroase a tzeapa ...
Dar nu a fost 100% clar pana nu am gasit mesajele voastre si nu am vazut reportajul de la Antena3. Asa ca ... multumesc !
Si pt. toata lumea (cu mine in frunte): ce pare prea frumos sa fie adevarat, e fals  :D .

#339
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
O noua "agentie" O noua stire, O noua teapa !  Atlantis Promotions

#340
andreea_3

andreea_3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 04.09.2009

 aalinutza1981, on 1st March 2010, 23:07, said:

Eu sunt prospata "fericita" castigatoare a unei excursii in Tenerife de pe site-ul http://www.vacantaintenerife.ro/  :first: .
Mi s-a parut ceva dubios cand am vazut pe site-ul oficial poze in Photoshop (sau ceva de genul ...): http://www.grandholi.......oto&album=1, nu exista pareri ale altor vizitatori iar la cautarile pe Google minunatul hotel e (aproape) inexistent ....
Cand am mai vazut ca pe site-ul din Romania nu exista o lista a castigatorilor : http://www.vacantain...astigatori.html (banuiesc ca toti participantii am castigat excursia  :coolspeak: ) a inceput sa miroase a tzeapa ...
Dar nu a fost 100% clar pana nu am gasit mesajele voastre si nu am vazut reportajul de la Antena3. Asa ca ... multumesc !
Si pt. toata lumea (cu mine in frunte): ce pare prea frumos sa fie adevarat, e fals  :D .
buna...am citit mesajul tau si n ustiu ce sa zic...noi am fost la targul de turism si am castigat direct de la firma grand holidays club un sejur in Tenerife ,acolo intelesesem ca e si transportul si bineinteles ca pe vocuherul pe care l-am primit scris doar cazare gratuita.Acum sper sa nu fie teapa ,le-am scris ,sa vad daca imi confirma si apoi sa gasesc un bilet de avion ieftin...poate ma ajuta cineva....pot sa merg in decursul a un an de la data castigarii asa ca nu ma grabesc deocamdata ca sa prind si o oferta buna la bilet de avion....sper sa nu fie teapa...am vazut ca au castigat multi la targ daca mai e cineva pe acest forum poate ne gasim si mergem impreuna:)))))

 andreea_3, on 29th March 2010, 20:08, said:

buna...am citit mesajul tau si n ustiu ce sa zic...noi am fost la targul de turism si am castigat direct de la firma grand holidays club un sejur in Tenerife ,acolo intelesesem ca e si transportul si bineinteles ca pe vocuherul pe care l-am primit scris doar cazare gratuita.Acum sper sa nu fie teapa ,le-am scris ,sa vad daca imi confirma si apoi sa gasesc un bilet de avion ieftin...poate ma ajuta cineva....pot sa merg in decursul a un an de la data castigarii asa ca nu ma grabesc deocamdata ca sa prind si o oferta buna la bilet de avion....sper sa nu fie teapa...am vazut ca au castigat multi la targ daca mai e cineva pe acest forum poate ne gasim si mergem impreuna:)))))
si tot la flamingo vlub sunt si eu:)))))sper ca nu e teapa:(

#341
lumi_ni_ta

lumi_ni_ta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2009

 andreea_3, on 29th March 2010, 21:09, said:

buna...am citit mesajul tau si n ustiu ce sa zic...noi am fost la targul de turism si am castigat direct de la firma grand holidays club un sejur in Tenerife ,acolo intelesesem ca e si transportul si bineinteles ca pe vocuherul pe care l-am primit scris doar cazare gratuita.Acum sper sa nu fie teapa ,le-am scris ,sa vad daca imi confirma si apoi sa gasesc un bilet de avion ieftin...poate ma ajuta cineva....pot sa merg in decursul a un an de la data castigarii asa ca nu ma grabesc deocamdata ca sa prind si o oferta buna la bilet de avion....sper sa nu fie teapa...am vazut ca au castigat multi la targ daca mai e cineva pe acest forum poate ne gasim si mergem impreuna:)))))


si tot la flamingo vlub sunt si eu:)))))sper ca nu e teapa:(

pentru andreea_3
Buna .Si eu am castigat o vacanta la targul de turism,de la d-na Barko.Vreau sa vorbim,te rog.

#342
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Terminati cu castigurile voastre. Eu am scris pe site-ul lor la misto de pe 3 ip-uri 3 nume diferite si am primit in email la toate 3 ca sunt fericitul castigator.

Terminati cu castigurile voastre. Eu am scris pe site-ul lor la misto de pe 3 ip-uri 3 nume diferite si am primit in email la toate 3 ca sunt fericitul castigator.
Daca unu din teparii din interior vad postul meu, ii rog sa faca copy/paste la emailul meu , defapt reply-ul meu :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate