Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Păreri pro/contra despre firma timișoreană FIRST CHOICE MARKETING și clonele sale

- - - - -
  • Please log in to reply
359 replies to this topic

#343
adela_greavu

adela_greavu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2010
Buna, cu cine as putea vb despre acesta firma First Choice din Timisoara, de unde am cumparat o saotamana in tenerife in urma ca un an si mai bine iar acuma nu mai raspund la telefon si la mail pentru a face rezervare.
Cine ma poate ajuta?

Totusi eu una refuz sa cred ca e teapa, deocamdata. (mie cam teama sincer)
adresa mea de mess   [email protected]

#344
imulet

imulet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.08.2006
Buna ziua,
Nici mie nu-mi mai raspund la telefon. Eu am cumparat excursia in urma cu aproape 2 ani. Anul acesta in aprilie fiica mea s-a logodit si am vrut sa le dam lor excursia. Am dat telefon la firma First Choice Marketing, dar ne-au raspuns, tot telefonic, ca copiii nu pot merge deoarece trebuie sa aiba un venit peste un anumit nivel pentru a fi eligibili (erau studenti). Acest lucru nu este stipulat niciunde in contract. Le-am cerut sa ne prelungeasca atunci contractul pentru ca noi nu putem pleca oricind de la servici. De atunci, adica de 2 luni nu mai raspund nici la telefon nici la e-mail. Am luat legatura cu avocatul nostru si urmeaza sa le intentam proces. Ma gindesc cum am putut fi asa fraiera. Daca stie cineva pe unde as mai putea da de ei va rog sa-mi spuneti si mie. Multumesc.

#345
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Stimati prieteni si colegi coforumisti, in 28 09 a.c. puteti avea prilejul, ocazia si unica sansa de a fi tzepuiti de catre Miller Medical, si aceasta din urma facand parte din excrocheriile, tzepele si minciunile firmelor gen First Choice Marketing, Options International si Atlantic Promotions.
Asa ca daca cineva vrea sa le cadoriseasca un pumn in mu*e, ii puteti gasi de la 15 la Hotel Ardealul din Arad, la data de mai sus.
Si ca sa fie mai usor de venit de pe google, spun inca o data de tzeapa numita Miller Medical si bolurile de yena, surubelnita 9 in 1 si fursecurile de 2 lei care vi le ofera cadou daca participati.
Io-s la servici la ora aia, asa ca n-am cum sa particip.

#346
shitforfriends

shitforfriends

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.11.2010
Din joaca am scris cateva cuvinte cheie pe google , si ce sa vad .....acest thread , interesant de altfel , mai ales ca sunt / sau am fost in tema  si cunosc problema . primele posturi le-am vazut din 2008 si am zis ca nu are rost sa citesc mai departe pentru ca  nu credeam ca ar fii posibil ca cineva sa mai scrie si la sfarsitul anului 2010 despre acest lucru .
am sa incep prin a spune ca am lucrat la o astfel de firma ...prin 1998 , 1999 , 2000 nu-mi amintesc exact, de fapt am lucrat la 2 astfel de firme , acum ca ma gandesc mai bine am lucrat la 3 firme  de acest gen ........ prima la care am lucrat a fost " Pelgrom & Reynolds " (arad), dar la scurt timp dupa ce am inceput sa lucrez acolo , intr-o dimineata cand am mers la munca, Mister reynolds a golit totul din sala ,  tv, video , combina muzicala,  absolut tot ce era , deoarece cu o seara inainte  cei doi s-au despartit . N-am stiut niciodata motivele despartirii lor si nici nu cred ca m-a interesat, insa imi amintesc foarte clar ca in 2 ore   am fost toti la magazine am cumparat tot ce trebuia , si totul era la fel ca inainte , in acest moment  pot zice ca am inceput sa lucrez pentru a doua firma de acest gen :))
Dumneavoastra ati participat  la o "Prezentare de produse" , cu un sistem de marketing foarte agresiv . La aceea vreme nu se punea nimic in cafea , tot ce se facea era sa "te joci" cu mintea clientului ...asta cei care reuseau sa faca asta erau si destul de bine platiti . Clientii nu erau deloc obligati la nimic, tu ca reprezentant ( rep  adica cel care sta la masa cu dumneavoastra ) aveai datoria sa vorbesti si sa oferi raspunsurile care trebuie , prezentarea in sine , comportamentul reprezentantului ,  ceea ce vorbeai cu clientii , toate duceau la sporirea sanselor de a convinge clientii  sa cumpere , la mine s-a intamplat de nenumarate ori , cred ca ma descurcam bine cu oamenii, eu fiind o persoana foarte sociabila .Intradevar , fiecare pas si detaliu era bine pus la punct cu niste reguli dinainte stabilite, insa cei care cumparau erau orbiti de entuziasm si mai mult LACOMIA ii impingea sa cumpere ( sa faca acel contract ) , exact , LACOMIA era cea pe care ne bazam noi toti  cand prezentam acest produs ...... ca sa inteleaga si cei care nu stiu despre ce este vorba .....se vindea " time share" , de adevaratelea sau nu , habar n-am , si nici nu m-a interesat, pe mine la varsta aceea ma interesa sa fiu platit bine pentru o munca distractiva .....si cel mai mult imi placeau chefurile organizate de firma si stilul de viata liber , ajung la concluzia ca si eu eram manipulat intr-un fel , ca nici eu nu reuseam sa vad ce se intampla de fapt si nici nu ma gandeam sa-mi caut alt loc de munca .
Sa revin la subiectul nostru , am indoieli foarte mari ca acele contracte sunt valide sau ca s-au concretizat vreodata in ceva real palpabil , insa stiu sigur ca NIMENI nu isi va recupera niciun  ban , nu cred ca cineva a fost drogat ( cititsem inainte ca a baut o cafea si era ca drogat , si partenera nu a baut cafea si era mai realista , GRESIT , regula nr1 era sa "vinzi" femeia , cand femeia zice DA , e clar DA , cand femeia zice NU , nu o sa fie nici-o vanzare acolo ) , ca sa revin , nimeni nu a fost drogat, eventual indoctrinat :)))

Apoi am inceput un nou capitol  , in alt oras intr-o alta pozitie , binenteles ca mai bine platita ......  ca director de vanzari in brasov.
In cele din urma am ajuns sa lucrez si la a 3-a firma de acest gen (condominiums international in  bucuresti )  , tot ca director de vanzari , aceleasi metode de marketing , aceleasi metode de aducere in sala a potentialilor clienti, aceleasi metode de vanzare  bazate pe lacomia oamenilor.
In cele din urma firma a deschis un birou in alt oras , asa ca am plecat acolo in frumoasa alba iulia , unde am lucrat o perioada , in cele din urma   am reusit sa ies din acest cerc vicios  si am inceput sa-mi  construiesc un viitor .

Sfaturile  oe care vii le pot da sunt putine , pentru ca nu prea aveti ce face pentru a va recupera banii inapoi , sunt dusi pentru totdeauna, ce va pot sfatuii este sa nu va lasati manipulati asa usor ,luati tot timpul nevasta cand mergeti la orice fel de prezentare si nu mai fiti lacomi !


PS. am dat detalii oras si nume firme, daca e careva fost coleg de al meu pe aici sa imi scrie, mi-ar place sa  discutam  din amintiri " old times sake " cum ar zice englezu`

Edited by shitforfriends, 11 November 2010 - 21:15.


#347
dan21213

dan21213

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2010
STIE CINEVA CUM DACA MAI EXISTA FIRME CA ACESTEA SI CUM AS PUTEA FI INVITAT LA O PREZENTARE?

#348
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Lumea se fereste de ele iar tu le cauti? Pe viitor renunta la capslock

#349
priministru000

priministru000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2011
salutare tuturor
   vreau sa va povestesc tuturor cum sta treaba cu first choice marketing si cu vacanta de 5 stele din tenerife oferita de acestia. vreau sa va ofer respunsuri la multe semne de intrebare pe care fireste le aveti.
   in tenerife sud la aproximativ 15 km de aeroport se afla un resort numit REGENCY RESORT. ei vand apartamente in regim de copropietate amatorilor de vacante cu preturi intre 10- 50 000 euro / sapt  . am sa fac o mica paranteza sa va explic ce inseamna asta :  esti propietar 1 saptamana / an  de ex prima saptamana din an ( 1 - 7 ian ) . din 7 - 14 e altcineva propietar  ...  si tot asa  . pentru saptamana aia trebuie sa scoti din buzunar sumele mai devreme mentionate 10- 50 000 euro . pe langa asta mai trebuie platita intretinerea apartamentului tau care costa in jur de 400 - 500 euro / an .
   si acum de ce v-am povestit de REGENCY RESORT   ... ca sa gaseasca clienti la apartamentele lor regency resort face o oferta soc . o saptamana gratuit pentru orice familie din lume  in resortul lor de 5 stele .( doar cazare )  cu obligatia de a participa la o prezentare unde o fata versata incearca sa convinga cuplul sa cumpere apartamentul de care v-am povestit .
    aceasta oferta soc este SPECULATA de firma FIRT CHOICE MARCHETING care vinde practic vacanta gratuita oferita de REGENCY RESORT .
  mai trebuie spus ca sant zeci de cupluri din romania care au cumparat apartamente de la regency resort si care acum au dreptul sa invite persoane 7 zile gratis in tenerife avand niste beneficii in urma acestor invitatii / pe sistemul - daca eu am fost pacalit sa gasesc si alti pacalici ca mine sa-mi scot banii...  daca dati o simpla cautare pe net la tenerife gratis  sigur o sa dati de ei . sigur ca nimeni nu va obliga sa cumparati nimic daca nu vreti dar sant multi patiti deja :)  tara geme ...  pentru mai multe detalii despre "resortul de 5 stele " din tenerife gasiti pe net o multime de impresii si rewiev -uri de la site-urile specializate in asta .
O TREABA E SIGURA 100 % PE LUMEA ASTA  -   NIMIC NU E GRATIS         NU PIERDE NICIODATA CEL CARE VINE LA TINE CU OFERTA SOC , PRETUL BOMBA  SAU MAI STIU EU CE ...

#350
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Trebuie sa fii cel putin cretin sa blochezi 50,000 EUR intr-o prostie din asta pentru o saptamana pe an.

#351
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
este incredibil ca in romania, in 2011 se mai dau/iau tepe cu asemenea lucruri. am fost din greseala la o prezentare de felul asta si am ras in continuu....

#352
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
benji81@ Buna asta cu "am fost din greseala" :lol: Daca nu vrei sa zici ca te-au "agatat" pentru prezentare, macar spune ca ai fost din "curiozitate". Ca din greseala nu prea ai cum sa ajungi la prezentare. Doar nu credeai ca se vind prezervative acolo :D

#353
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postaljarreau, on 6th December 2011, 17:48, said:

benji81@ Buna asta cu "am fost din greseala" :lol: Daca nu vrei sa zici ca te-au "agatat" pentru prezentare, macar spune ca ai fost din "curiozitate". Ca din greseala nu prea ai cum sa ajungi la prezentare. Doar nu credeai ca se vind prezervative acolo :D

sal aljarreau,

Dc ma agatau, as fi spus: m-au agatat unii sa ma duc...
Am fost din greseala adica au vb cu a mea sotie careia i-au spus ca este deschiderea unei agentii noi in oras (nu au zis nimic de nicio prezentare - ma gandeam ca ne au de prin vreo baza de date -cu ani in urma am folosit de vreo 2-3 ori serviciile unor agentii de turism) si ca au oferte de deschidere - ma gandeam ca prind vreun pret bun la ceva ( exact in momentul ala cautam un pachet all inclsive ptr cineva in Egipt (mai greu pe cont propriu) si mai cautam zboruri ptr mine in singapore/bali/cambodgia). Oricum habar nu aveam de asa ceva (desi am fost in tenerife si stiam de treaba asta cu time share). In sfarsit, dupa "prezentare" am cautat pe net si m-am dumirit...

intr-adevar am fost din curioziatate ptr. o "greseala" - oricum, umorul meu limitat nu-mi permite sa gust glumita ta cu prezervativele...

Edited by benji81, 07 December 2011 - 15:27.


#354
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
benji81@ Iti cer scuze, a fost doar un fel de-a spune, fara nicio aluzie... :peacefingers:

#355
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postaljarreau, on 8th December 2011, 13:24, said:

benji81@ Iti cer scuze, a fost doar un fel de-a spune, fara nicio aluzie... :peacefingers:

nicio problema

oricum, la vreo 10 zile dupa cascadoria asta, ma suna maica-mea si-mi spune ca a gasit un coleg o oferta in tenerife, la 600 euro, bla bla bla....si trebuie sa dea banii repede - eu ce parere am....era sa lesin la telefon... :)

#356
tosh

tosh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2013
salutare la toata lumea

am rasfoit pe aici
nu stiu daca mai citeste cineva despre acest subiect
am sa postez patania noastra, vis a vis de acest subiect,  care a inceput cu ceva ani in urma si sa finalizat acum in ianuarie 2013, numai daca exista cineva care o va cere

#357
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,568
  • Înscris: 20.02.2008
Posteaza. Sunt destui curiosi...

#358
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Da, și eu sunt curioasa sa vad ce au mai inventat și dacă țeparii pățesc ceva pana la urma.

#359
tosh

tosh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2013
In decembrie 2009 noi (sot,sotie) am participat la o prezentare in sala amenajata special pentru astfel de intalniri la unul din hotelurile din CT (mese rotunde, proiector, licitatie, englez,
romani care traduceau etc) Invitatia a fost facuta prin telefon de un reprezentant al firmei Transilvania care avea nr de tel al sotiei de la un colaborator de munca.

Stilul de prezentare rapid si cu imagini spectaculoase, resorturi de 4 si 5 stele, muzica ambientala etc, au facut ca mintile noastre slabe sa cedeze la insistentele fetei (reprezentant
transilvania) care era la masa noastra (vazand-o si pe sotia mea f entuziasmata) si astfel am licitat un pachet 7 zile Cipru- 7 zile Tenerife la 1000eur

Ne-a fost facuta factura pe loc si chitanta cu avansul pe care ne-am dus sa-l luam de acasa, urmand ca in cateva zile (5-6) sa achitam si restul de bani.
Pana la achitarea celei de-a doua rate am inceput sa caut despre firma respectiva pe internet, bineanteles eu fiind mai sceptic la ceea ce facusem.

Am gasit siteul firmei Transilvania si cel al RCI, toate pareau in regula, am sunat la numerele de telefon care le primisem la prezentare pentru a simula o rezervare, ni s-a raspuns amabil
la toate intrebarile. Toate acestea ne-au facut sa achitam si suma ramasa.

Cam la 4-5 luni, aproape si uitasem ca achizitionasem acel pachet (poate si pentru ca eram relaxati deoarece aveam la dispozitie doi ani conform contractului) am vorbit cu o cunostinta care
ne-a intrebat in ce fel am achizitionat excursiile. I-am povestit, apoi ne-a cazut fata cand ne-a spus: cum voi nu ati vazut la TV? chiar ne-a dat si un link pe youtube unde un reporter
filma cu camera ascunsa o astfel de prezentare unde multi au luat aceasta teapa...
Bineanteles am cautat pe net si stupoare, o groaza de postari in care lumea spunea cum a fost pacalita de astfel de firme.

Am uitat sa va spun ca la inceput chiar in seara dinaintea prezentarii am vorbit la telefon cu o familie prietena care achizitionasera si ei cu cateva zile sau saptamani inainte, acelasi
pachet si chiar ne recomandau si noua. Deci i-am sunat imediat sa vedem ce stiau. Nu stiau absolut nimic, erau relaxati... asteptau sa treaca probabil cei doi ani... -:) ca si noi dealtfel.
Oarecum ne-am mai relaxat. Dar din cand in cand am mai tras cu ochiul pe net, ba am mai si dat cate un telefon de control in care ni se vorbea amabil si ne intrebau cand dorim sa facem
rezervarile.

Din cauza job-ului si sau a vacantelor copiilor nu reuseam sa ne hotaram pentru o perioada, am cautat si bilete de avion de cateva ori si ni s-au parut cam scumpe mai ales la patru persoane
(noi avand doi copii). Am facut intre timp si o mica excursie cu masina personala pana in Grecia. Insa parca Tenerife (de Cipru nici nu mai vorbesc) nu ne atragea chiar asa de mult.

Si lunile au trecut si ne-am trezit in decembrie 2012. Deja banii respectivi ii trecusem la pierderi...(cam asa gandesc unii romani) parca nu ar fi fost munciti, la cat de delasatori am fost
cu munca noastra chiar o sa credeti ca i-am furat... nicidecum si inca cat am muncit pentru ei!!
Intr-o zi de decembrie 2012 surpriza: primim un telefon din Tenerife. Un agent roman de acolo care se ocupa de clientii Transilvania care intrase in insolventa, dar noi nu stiam nimic
bineanteles, ne-a invitat 7 zile la faimosul resort Regency (ca acum la cat am citit despre el chiar ca nu cred sa fie cineva care nu a auzit... oare?)

Am sunat imediat cunostintele care stiam ca aveau acelasi pachet ca noi sa vedem ce au facut. Aaa, ei deja fusesera de cateva luni in Cipru... pai si noi abia acum aflam?... of oare ce o sa
spuneti despre noi cand vedeti probabil cat de blegi suntem?...

Deci am aranjat sa plecam in ianuarie, am gasit si bilete de avion care ne-au satisfacut, ba mai mult ni s-a promis mic dejun si cina plus SPA pentru doua persoane. Fericire mare, dar din
cate citisem tot aveam ceva retineri mai mult eu ca melancolic ce sunt, sotia sngvinica imi repeta mereu ca o sa fie foarte frumos sa nu-mi fac griji.
Acuma, fiind o familie mai modesta, mai putin umblata, doar prin cateva tari de prin Europa as vrea sa va spun ca intradevar excursia din Tenerife pentru noi a fost la superlativ.
Ce am gasit acolo ne-a satisfacut intrutotul. Hotelul a fost asa cum ne-am asteptat. La cele trei stele am primit curatenie zilnica, camere incapatoare, terasa, baldachin, piscina, curte
interioara frumos amenajata, cu verdeata, flori, palmieri, loc de joaca pentru copii... nici nu ne-am fi dorit mai mult.

Intradevar Transilvania povestea de 4 si 5 stele dar tocmai pentru ce au facut probabil de-asta nici nu mai exista la fel ca si celelalte firme asemanatoare...

In Tenerife bineanteles ca am participat la prezentarea de care multa lume vorbeste, oricum noi o aveam stipulata in contract. Cand am platit stiam ce am platit asa ca nu ni s-a parut nimic
suspect. Am aflat de sistem, am aflat acum si de ce unele persoane spun ca pot sa-si trimita prietenii sau cunostintele gratis cazare 7 zile (si este adevarat), am aflat si cum este cu
schimbul de la RCI atunci cand vrei sa te duci in alta parte, etc...etc..

Despre insula nu stiu ce sa spun, pana nu va duceti acolo nu o sa stiti niciodata. Am intalnit persoane care erau la a 4-a vacanta de doua sau mai multe saptamani prin acest sistem. I-am
intrebat de ce revin de atatea ori, ni s-a raspuns sec: pentru ca ne place.

Am facut plaja in ianuarie, cea mai mica temperatura a fost de 16 grade noaptea iar ziua au fost si 26 grade. Asa arata termometrul masinii inchiriate cu 105 euro pentru toata perioada de 7
zile cat am petrecut acolo. Am strabatut insula de la un capat la altul pe toate partile, am fost in zone de care si ghizii de la hotel s-au mirat ca am ajuns. Parcurile Siam si Loro au fost
dementiale, nu ne venea sa mai plecam de acolo. Benzina 1 - 1,1 euro depinde de peco, 58 euro am parcurs cam 800km. Din hotel ieseam la 6-6:30 dim (in Ro ora 8) alergam pe malul oceanului,
pe la 7 si ceva se lumina, ne intorceam la micul dejun, nu era cine stie ce dar suficient. Dupa care plecam in excursii la cotrobait pe insula. Seara ne intorceam la cina, doua persoane nu
reuseam, asa ca mancam toti 4 din cele doua meniuri incluse.

Deci daca cunoasteti membri ai clubului Regency sa nu vi se para anormal daca va invita intr-o vacanta de 7 zile, o familie de 4 persoane cu cazare gratuita (uneori si demipensiune asa cum
am prins noi). Este foarte adevarat, exista aceasta oferta, nu ezitati sa va duceti, nu o sa regretati probabil. Agentii Regency din tenerife romani sunt foarte amabili, noi am primit toate
informatiile de la ei si tot ce au zis, asa a fost. 300 euro garantie pe care i-am primit integral la plecare, stiam si de acest lucru de cand am platit la Transilvania, ni s-a reamintit si
atunci cand ne-a sunat agentul din Tenerife.

La telefon agentul din Tenerife, ne-a spus clar sa nu ne luam lucruri groase ca nu avem ce sa facem cu ele, doar costumele de baie si pantalonii scurti... Am vrut sa specific asta deoarece
cand ne-am intors, din curiozitate am trecut pe la cateva agentii clasice mai renumite din CT sa intrebam detalii despre Tenerife. Mai multi au fost cei care ne spuneau ca este frig si
nicidecum de plaja. Asta vis a vis de informatie... Localnicii ne spuneau ca asa seri "geroase" (16 grade) cam rar pe acolo, adica li se parea ca e cam frig iarna asta...

Intradevar stilul prezentarilor de tip Transilvania in care nu ai timp sa gandesti si te trezesti, daca esti mai slab de inger in fata faptului implinit, nu cred ca este normal.

Ca au cerut bani pentru ceva gratuit oferit de Regency poate nu este chiar de condamnat din anumite puncte de vedere. Mai cu seama sunt suparat pe agentiile lowcost la avioane unde cand
cauti dimineata ai un pret mic, seara mult mai mare dupa care a doua zi dimineata iar este mic...

Regency si sistemul de schimb RCI, cred ca este ok pentru cine nu doreste sa-si bata prea mult capul cu excursiile, mai ales din cauza banilor prin agentiile clasice, adica daca ai banii si
circuli mult poate merita. Sigur persoane care sunt in sistem de mai mult timp ne pot da detalii. Probabil daca faci de la doua trei excursii in sus pe an chiar ajungi cu mult mai ieftin
decat agentiile clasice. Mai ales ca in Tenerife cine cumpara, din cauza locatiei care este destul de cautata (am si vazut dealtfel ca in ianuarie era plin de turisti) exista o serie de
facilitati la schimb cu alte locatii sau pentru tot felul de vase de croaziera... nu mai vorbesc de reducerile de pana la 50% pentru transporturile aviatice de linie luate prin RCI

#360
awazi

awazi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.11.2012

View Postpriministru000, on 23 septembrie 2011 - 22:42, said:

salutare tuturor
   vreau sa va povestesc tuturor cum sta treaba cu first choice marketing si cu vacanta de 5 stele din tenerife oferita de acestia. vreau sa va ofer respunsuri la multe semne de intrebare pe care fireste le aveti.
   in tenerife sud la aproximativ 15 km de aeroport se afla un resort numit REGENCY RESORT. ei vand apartamente in regim de copropietate amatorilor de vacante cu preturi intre 10- 50 000 euro / sapt  . am sa fac o mica paranteza sa va explic ce inseamna asta :  esti propietar 1 saptamana / an  de ex prima saptamana din an ( 1 - 7 ian ) . din 7 - 14 e altcineva propietar  ...  si tot asa  . pentru saptamana aia trebuie sa scoti din buzunar sumele mai devreme mentionate 10- 50 000 euro . pe langa asta mai trebuie platita intretinerea apartamentului tau care costa in jur de 400 - 500 euro / an .
   si acum de ce v-am povestit de REGENCY RESORT   ... ca sa gaseasca clienti la apartamentele lor regency resort face o oferta soc . o saptamana gratuit pentru orice familie din lume  in resortul lor de 5 stele .( doar cazare )  cu obligatia de a participa la o prezentare unde o fata versata incearca sa convinga cuplul sa cumpere apartamentul de care v-am povestit .
    aceasta oferta soc este SPECULATA de firma FIRT CHOICE MARCHETING care vinde practic vacanta gratuita oferita de REGENCY RESORT .
  mai trebuie spus ca sant zeci de cupluri din romania care au cumparat apartamente de la regency resort si care acum au dreptul sa invite persoane 7 zile gratis in tenerife avand niste beneficii in urma acestor invitatii / pe sistemul - daca eu am fost pacalit sa gasesc si alti pacalici ca mine sa-mi scot banii...  daca dati o simpla cautare pe net la tenerife gratis  sigur o sa dati de ei . sigur ca nimeni nu va obliga sa cumparati nimic daca nu vreti dar sant multi patiti deja :)  tara geme ...  pentru mai multe detalii despre "resortul de 5 stele " din tenerife gasiti pe net o multime de impresii si rewiev -uri de la site-urile specializate in asta .
O TREABA E SIGURA 100 % PE LUMEA ASTA  -   NIMIC NU E GRATIS         NU PIERDE NICIODATA CEL CARE VINE LA TINE CU OFERTA SOC , PRETUL BOMBA  SAU MAI STIU EU CE ...

CAT?? 50 de mii? matusimea a cumparat prin 2005 parca cu 7000 de dolari la regency..si s-a dus in fiecare an, si si-a trimis toate rudele, si toata lumea a venit foarte incantata..nu e chiar asa cum zice lumea.  plus ca poti s-o lasi si mostenire din cate am inteles :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate