Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente
 Curba Q-U Fronius gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

Nota de relație
 Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?
 Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...
 

hyundai i10 opinii

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
209 răspunsuri în acest subiect

#73
pirce

pirce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 18.02.2008

View Postcloschkutza, on May 8 2008, 11:02, said:

Off-Topic:

Mai Maximuse, cand o sa vrei sa pricepi si sa nu te mai bagi in discutii aiurea???
De ce nu vrei sa recunosti, macar in gandul tau, ca loganul este mult sub orice model de Hyundai? Tot bati apa in pioa cu nenorocitele alea de casete de directie si cu amortizoarele spate! Ok, au fost aceste 2 defecte, dar CATE defecte are dacia? Am putea insira pagini intregi despre alea, PAGINI nene! La fel faceai si cu matizul, sustineai ca este o masina nefiabila si pui o poza cu un rahatel de plastic care a iesit de la locul lui!

Te-ai urcat in I30? Ai vazut ce interior are masina aia? Ai vazut ce materiale sunt folosite(nu plasticul ala ordinar din logan)? Las-o naibii de treaba. Eu pana acum nu am auzit de Hyundai-uri de orice fel care sa iasa de pe drum ca au pierdut directia, dar de loganuri cu bielete de directie(sau ce dracu se rupea la ele) am auzit. Am si vazut unul cu rotile strambe, de ziceai ca e plug!


Lasa-l cu I30....ca de aia nu am vazut sa zica prea multe....zi-i de accent....ca acolo are el problema. Acu serios vb am condus si accent si Logan si, din avion si pe ceata, cel putin ca si feeling si dotari accentu e cu 10 clase peste cazanul national. I 30 nu se poate compara cu logan, e alta masina total...nu compari mare cu pere.

#74
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 432
  • Înscris: 07.11.2003
:bigwhitegrin: :wallbash: :ciocan: :argue:

Closcuta, sa stii ca eu i-am gasit urmasul lui maty cand i-o veni vremea, imi place prea tare i10-le. :cheers:

#75
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.444
  • Înscris: 08.12.2006
Ma rog...

Uitati de ce ziceam de motorul de pe aygo, cel de 1.0l, benzinar: http://www.ukipme.co..._08/winner.html

A fost votat pe locul 8 in lume, dupa nume rezonante in domeniu(BMW, Subaru, etc) in topul celor mai bune motoare ale anului 2008.

#76
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postcloschkutza, on May 8 2008, 12:02, said:

Off-Topic:

Mai Maximuse, cand o sa vrei sa pricepi si sa nu te mai bagi in discutii aiurea???
De ce nu vrei sa recunosti, macar in gandul tau, ca loganul este mult sub orice model de Hyundai? Tot bati apa in pioa cu nenorocitele alea de casete de directie si cu amortizoarele spate! Ok, au fost aceste 2 defecte, dar CATE defecte are dacia? Am putea insira pagini intregi despre alea, PAGINI nene! La fel faceai si cu matizul, sustineai ca este o masina nefiabila si pui o poza cu un rahatel de plastic care a iesit de la locul lui!

Te-ai urcat in I30? Ai vazut ce interior are masina aia? Ai vazut ce materiale sunt folosite(nu plasticul ala ordinar din logan)? Las-o naibii de treaba. Eu pana acum nu am auzit de Hyundai-uri de orice fel care sa iasa de pe drum ca au pierdut directia, dar de loganuri cu bielete de directie(sau ce dracu se rupea la ele) am auzit. Am si vazut unul cu rotile strambe, de ziceai ca e plug!


mah closhcuta vezi-ti de treaba ta. mai ales ca problemele alea de care ziceam exista , is reale si au afectat un numar mare de masini. si au ramas oameni fara servo la Hyundai si au zis ca e de naspa si ca se poate face accident din asta :) cat despre i30, ce treaba are asta, inafara de preturile mari din service?

#77
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007
acolo e un clasament general al castigatorilor pe clase nu un clasament general dintre toate motoarele. aygo e castigator la categoria sub 1litru, dar oricare loc 2 sau 3 de la clase superioare i-ar fi luat fata daca ar fi fost in clasamentul asta. oricum e bine dar am nedumerire. cu cine s-a batut Toyota in categoria sub 1 litru? spark? ok, altul?  :huh:  
zic eu ca a castigat o clasa cam necompetitiva.

le: da, la o masina fara pretentii, exclusiv de oras e mai bine cu bara nevopsita.
ce ma distreaza e ca la multe asa zise "crossovere" chiar cu tractiune fata se plateste in plus pt bara nevopsita. :D
cele in genul asta http://www.freefoto....roen-C3_web.jpg
si mai sunt cateva modele la fel.

Editat de undercoverbrother, 08 mai 2008 - 12:17.


#78
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 15.02.2007
bai fratilor obosesc citindu-va posturile...mai ushor... :P
Una peste alta am luat i10. Ca sa v-o spun pe aia dreapta si nu sa ma dau mare, dar patronul firmei de  unde iau eu mashina este o cunoshtiinta ca sa zic asa. Adik este o persoana cu care am o relatie indeajuns de buna incat sa am parte de un service corect la revizii si atunci cand o sa am nevoie (sper sa nu am). Asta a contat destul de mult pt mine si nu in sensu ca vai vezi Doamne o sa am service-ul ieftin sau altceva...dar barem shtiu ca cine o sa se ocupe de masina in service o sa aiba grija sa se ocupe bine.
Trecand peste detaliile pe care vi le-am dat despre "relatiile" mele  :cigar:  astazi m-a sunat celalalt dealer Hyundai din cta si mi-a spus ca i-a venit stocul de i10-uri. Toate modelele sunt cu bara nevopsita...dar la varianta pe care am ales-o eu, STYLE, mai exista in plus fata de ce era specificat si geamuri electrice spate.

Editat de varol_gean, 09 mai 2008 - 02:09.


#79
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
deci nu exista nici un model de echipare in romania care sa aiba barele vopsite?

Editat de romaximusro, 09 mai 2008 - 02:18.


#80
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 15.02.2007
nu din kte se pare

#81
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 825
  • Înscris: 19.10.2006
toti producatorii isi fac reclama cu cele mai "dotate" modele. in poze o sa vedeti interioare cu piele, borduri cu insertii cromate, transmisie automata...
plus geamuri fumurii, eleroane, vopsea metalizata etc.
toate sunt cu titlul de "prezentare"...

#82
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
La primul OFF-topic se ia suspend, direct, fara alte discutii! Apoi ne vedem la "abuzuri". Sa nu ziceti ca nu v-am spus, ok? Deja intreceti niste limite deja intrecute. :angry:

#83
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 15.02.2007
:P toate ca toate...inca nu exista niciun forumist pe aici care sa fie deja posesor de i10. pe hyundaiclub este un singur posesor ... :(

#84
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007

View PostMarius3k, on May 9 2008, 09:37, said:

La primul OFF-topic se ia suspend, direct, fara alte discutii! Apoi ne vedem la "abuzuri". Sa nu ziceti ca nu v-am spus, ok? Deja intreceti niste limite deja intrecute. :angry:

merci
ai putea sa stergi si cateva replyuri care sunt in plus alea cu Accent vs. Logan, nu cred ca intereseaza pe nimeni...

#85
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postvarol_gean, on May 9 2008, 03:49, said:

nu din kte se pare

dar ti s-a promis in oferte ca vei avea?

#86
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 15.02.2007
nu...ce-i drept  in nicio oferta nu apare expresia: "bare vopsite in culoarea caroseriei"

#87
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.444
  • Înscris: 08.12.2006
Mai fratilor, asta sa fie singura problema..ca barile se pot vopsi pe cateva milioane si nici nu se observa ca au fost vopsite. Mai toate masinile cu barile vopsite, cel putin in Bucuresti, le-au avut cel putin odata revopsite/an.

#88
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.862
  • Înscris: 13.10.2006
Am vazut-o la Carrefour si masina e super marfa. Daca ar fi costat 6 mii, cred ca vindeau milioane de bucati in Romania. Eu o luam azi, pe loc. Bine, daca avea si cutie automata.ALTFEL NU.
I-a placut lu nevasta-mea...deci e clar ca e o masina de femeie.Noroc ca a observat ca are cutie manuala!
Eu nu m-as urca la volan ca mi-e frica sa nu se rupa plasticelel alea si sa ajung cu scaunul pe asfalt dar masina nu e rea deloc si nu e urata.PE BUNE.Dealtfel Hyundai are cele mai frumoase modele la ora actuala: iurile astea, Santa Fe, si nu numai.Exclus Accent.

Editat de sanddy1964, 09 mai 2008 - 22:40.


#89
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 15.02.2007
teoretic exista si o varianta cu cutia automata

#90
Bergero

Bergero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 21.11.2004
Chiar si la pretul asta, adica in plaja 8-9000 euro eu zic ca e o masina de luat in seama, pentru cei care merg preponderent urban. Concurentele directe, ca sa ma refer la dimensiuni si motoare, adica Fiat Panda sau Kia Picanto, etc , sunt sensibil mai scumpe la aceleasi dotari. Poate reviziile la Hyundai sa fie usor mai scumpe decit cele doua mai sus amintite, dar una peste alta masinuta asta isi merita banii. I-am facut un drive test si stiu ce vorbesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate