Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

hyundai i10 opinii

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#145
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Azi-maine cred ca ajung sa vad si i10-le ( si Sparkul :) ) Chiar sunt curios daca oi fi in stare sa ma asez si sa ma extrag cat de cat intreg din buburuza B) Deocamdata am avut o surpriza placuta la Aygo, cu spatiu interior acceptabil, chiar ok pentru locurile din fata.

#146
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004

 closchkutza, on Jun 2 2008, 10:35, said:

Si la chestia asta cu talonul e dubioasa treaba. De ce? La mine in talon scrie la greutate 805 kg dar la un test de amortizoare, greutatea adunata(de pe fiecare roata in parte) da 880kg. Care are dreptate?

Talonul.

#147
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 closchkutza, on Jun 2 2008, 10:35, said:

Care are dreptate?
Fiecare o avea dreptate, in felul lui. "Ei" au cantarit masina fara benzina, cric, rezerva si alte chestii ce le tii prin porkbagaj. Tu ai dreptate cand ai cantarit-o cu plinul facut, cu rezerva, cu cric+eventuala trusa de scule, trusa de remorcare, husele de pe scaune :P , etc.

#148
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,444
  • Înscris: 08.12.2006
Benzina in rezervor aveam cam 20l maxim. Trusa de scule nu am, decat o surubelnita, cheia de la roti si cricul.

Eu stiu ca in talon se trece greutatea in ordine de mers, adica plinul facut, roata de rezerva si tot ce mai vine standard cu masina. Undeva este o problema. In plus, din cate stiu eu, asta este greutatea unui matiz E, adica simplu, fara: AC, servo, ABS, airbag, stergator spate, sine plafon. Eu nu am ABS si airbag, dar in rest le am pe toate. Ei bine, numai o sina sin aia de plafon cantareste cam 5kg(am demontat una de pe masina acum ceva vreme). La asta adaugandu-se si AC-ul+pompa de servo+circuite+ stergatorul spate+motoras+alte cateva chestii, eu cred ca ajunge la 880kg.

Deci, cred ca astia cantaresc modelul de baza si cu asta basta.

Edited by closchkutza, 02 June 2008 - 10:01.


#149
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.02.2007
eu inca nu am primit talonul...
Spe...eu am 1.87 si 93 kg. si iti spun ca stau bine mersi in masina. pe banketa din spate in dreptul meu sta bine o persoana cam la 1,75. In rest... vei alege ce iti place mai mult.:)

#150
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

 varol_gean, on Jun 2 2008, 17:10, said:

...
Spe...eu am 1.87 si 93 kg. si iti spun ca stau bine mersi in masina. pe banketa din spate in dreptul meu sta bine o persoana cam la 1,75. In rest... vei alege ce iti place mai mult. :)

i10 a sarit din schema. Si nu pentru ca n-as incape, ci pentru ca nu au in stoc masini cu a/c. Si cica nici nu primesc pana in a 2-a jumatate a lunii iulie.

Am vazut-o, imi pare o masinuta ok, mai ales daca te deplasezi mai mult in oras. Consumul declarat pe oferta mi se pare putin tras de par. Adica 6l / 100 in oras si 4 afara.

#151
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

 spe, on Jun 3 2008, 07:47, said:

i10 a sarit din schema. Si nu pentru ca n-as incape, ci pentru ca nu au in stoc masini cu a/c. Si cica nici nu primesc pana in a 2-a jumatate a lunii iulie.

Hmmm, depinde din ce oras esti si la ce dealer ai fost si mai ales ce masina ai comandat...

Bine te-am regasit Varol_Gean, nu stiam ca ai cont si pe acest forum.
Flamingo la aparat !
  :D

Avand in vedere ca multi de pe Softpedia, de fapt de pe acest topic, nu au cont si pe Hyundaiclub si nu vor putea citi ce am postat acolo, imi voi permite sa pun aici scurta mea prezentara postata dincolo. Cu parti bune, cu parti rele, am incercat sa fiu sincer si la obiect. Eu mai detin o masina, un Renault Clio (daca mai stateam 1 luna, imi scriau aia Symbol pe spate, dar asta e partea a doua), iar Hyundai-ul I10, l-am achizitionat STRICT pentru oras si abia mai apoi pentru plimbari prin tara.

In fine, avesti mai jos scurta mea descriere.
Mentionez de pe acum ca am optat pentru varianta full options (Premium, daca ar fi sa ma iau dupa cei de la Hyundai).

*******************************

Salut !

De ieri (29.05.2008) sunt fericitul posesor al celui mai mic model Hyundai, si anume I10. Pentru ca am ales-o neagra, la un moment dat cand dadeam de baut cunoscutilor mei si vecinilor din bloc, mi-a venit si ideea sa-i pun nume. Probabil din cauza aburilor alcoolului...   :D  Este pentru prima data cand fac asa ceva. Din 7 masini cate am avut pana acum, niciodata nu am pus nume. Asadar, pazea... bucuresteni ! Pe sosele a aparut Bestia Nera !   :D

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/1.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa saptamana si o zi de asteptari, primesc telefon de la Hyundai, sa ma duc s-o ridic. Chestia cu Vama Baneasa e un bullshit. Cand auzi de vama, te gandesti ca omul ca masina acum a venit si te asteapta s-o ridici. Adevarul este ca masinile sunt in incinta Subaru, in parcare, iar Hyundai-ul are birourile la etajul 1. Nici macare nu e firma la intrare, dar ma rog, trec peste asta... important este ca masina a ajuns la mine.

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/2.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe bord avea cand am luat-o 17 km. Niste batranei care tocmai plecau cu un I10 albastru, se ratoiau cu agentul de la livrari ca masina lor are 15 km pe bord. Le-am zis sa se calmeze ca altii le-au primit la 30 km. Cand s-au mai linistit, au gasit alt motiv de cearta... De ce nu este benzina in rezervor ? Imi venea sa-i strang de gat. Stateam atat eu, nevasta si copil cat si alte familii sa plece aia si sa ne luam in primire "supozitoarele" de oras... Pana la urma s-au carat bolborosind ceva, iar eu m-am dus glont la cel care distribuia masinile si i-am spus ca nu am nevoie de instructaj deoarece ma descurc si singur. Tipul s-a aratat bucuros ca scapa de mine, mi-a dat kitul de supravietuire, covorasele, eu i-am platit 150 lei pentru numere si am plecat.

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/3.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La benzinarie am cam dat de dreaq... In ce sens ?
Nu stiu la alte modele Hyundai cum este dar la I10, in gura rezervorului se afla o protectie, un fel de supapa, probabil pentru a opri benzina sa iasa cand faci plinul la maxim... si cum la Petrom V pe tevile pompelor s-au adaugat niste inele   <_< a durat ceva pana am alimentat deoarece teava NU INTRA in rezervor... Deci mare atentie dragi posesori de I10 de unde bagati benzina. In fine...

La drum...
Masina se comporta binisor, are nerv... dar la turatii mai mari. Daca nu te grabesti, este super ok. Servodirectia se prezinta destul de bine. Seamana un pic cu "servo-city" de la Fiaturile Punto (cel putin eu la alea am vazut)... iar daca nu tii cum trebuie de volan, o cam iei pe campii... dar pana la urma m-am obisnuit... Mi-am dat seama dupa cativa km cat de buna
este pentru oras... ca doar nu degeaba pe siteurile straine in review-uri gasesti una-doua... "city car". Asa si este... E masina de oras, se strecoara, iti faci treaba, e ok. Cine vrea masina mare, isi ia masina mare... Cine vrea de figuri si isi permite, isi ia ceva mai spre clasa lux si tot asa.. Eu am luat-o in primul rand pentru oras si mai apoi pentru plecari... Dar daca avem bagaje multe, sigur vom merge cu Clio. In fine...

Nu prea aud motorul care este super silentios, astfel ca acesta mi-a "murit" de vreo 3 ori. Mai povesteau unii ca le moare motorul, dar radeam de ei. Ideea este sa turezi mai mult la plecare si e ok...

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/4.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Spatiul interior...
Fata de suratele din clasa ei, I10 se prezinta mult mai bine si pentru vreo 500 euro in plus (in medie) pentru varianta full, merita din plin "efortul" financiar. Chiar ieri m-am intalnit cu cineva care avea de gand sa-i cumpere sotiei un Chevrolet Spark, dar cand a vazut-o p-asta, si-a schimbat parerea in bine...

In alta ordine de idei, dar tot ref. la spatiu, ma enerveaza consola pe care sta schimbatorul.

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/9.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca privesti din exterior, designul interior este super bine gandit, dar in masina, cel putin la mine pe partea soferului, cam dau partea dreapta a genunchiului in consola. Am 1.75 m si vreo 80 de kg... deci nu sunt vreun "monstru" gen Ursa Mare de pe TVR2 de la emisiunea Autocritica.   :P  Poate o sa ma obisnuiesc pana la urma (intre timp m-am obisnuit), dar sunt convins ca la drumuri lungi ma va obosi (fapt care nu s-a intamplat).

Pe locurile din spate pot sta lejer 2 persoane si un copil. Chiar sunt si 3 tetiere... In fine... Cine crede prostiile din reclame cum ca in mai toate masinile incap in spate 3 persoane, e un pic credulo-fraier... pentru ca cei din spate, de regula sunt alesi dintre cei mai slabi... dar asta e partea a doua...

Revin la spatiul interior... care m-a surprins datorita multitudinilor de locuri de depozitare. Sub bord, pe langa bord, in buzunarele usilor, pe langa scaunele din fata, suport pentru pahare, torpedo, pana si in portbagaj exista un compoartiment micut pentru niste "ceva"-uri...

Si daca tot am ajuns la portbagaj, am constatat ca mi-au dat roata de mici dimensiuni cu care nu prea poti sa mergi mai tare de 60 km / h la drum lung, dar e bine intr-un fel pentru ca s-a marit spatiul. Tot la portbagaj mai adaug ceva care m-a surprins placut... Acesta este impartit in 2. Daca dai la o parte mocheta aceea dura, constati ca exista inca un compartiment de vreo 20 cm inaltime   ;)  impartit cu cap in care mai poti baga si alte chestii. Eu de pilda mi-am pus acolo trusa medicala, triunghiul reflectorizant, extinctorul si altele, astfel ca am ramas cu portbagajul "principal"... gol golut... Eh, am fost noi la mare si cu Matizul, cu catel, purcel, copil, soacra, bagaje, etc... deci n-o sa facem fata cu I10-le in cazul in care ne hotaram sa lasam Clio acasa ? Nu cred...

Deci ideea este ca spatiul interior este "imens" pentru cat e masina de mica, sua ma rog, pentru cat PARE masina de mica...

Sistem audio si alte gadgeturi...
I10-le este echipat destul de binisor si cred ca toate variantele, 4 la numar au pe ele MP3 player cu radio RDS. Pe masina mea am geamuri electrice fata spate, joystick pentru oglinzi, buton pentru proiectoare, in fine... din punctul asta de vedere nu ma pot plange oricat de tare as vrea.

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/6.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poate faptul ca nu am satelit de comanda a sistemului audio ca la Clio sau butoane pe  volan... sa reprezinte o problema, dar nah, pana la bord nu e "cale" lunga... asa ca ma voi multumi sa intind un pic mana sa dau mai tare muzica sau sa schimb canalul radio, piesele, etc. Soundul nu este chiar de calitate prin comparatie cu ce-am mai auzit prin alte "zone", insa isi face treaba binisor, mai ales ca exista un equilizer in meniul combinei audio, care meniu este destul de dragut, in sensul ca prost sa fii si tot te prinzi care e treaba. Eu cel putin, aproape ca am invatat sa-l butonez din mers, inclusiv setarea radioului, pentru ca mai stiam cum  lucreaza cei de la Hyundai / Kia... iar amanuntele probabil c-o sa le invat cand voi avea timp. Masina am
luat-o in primul rand sa ma folosesc de ea... si apoi sa dau petreceri pe la tara sau prin fata blocului...

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/5.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Consum...
Prea multe nu va pot spune dar promit ca voi posta la forumul dedicat I10-lui, foarte curand. Maine seara vom pleca la drum lung (si pt rodaj), la C-lung Muscel... si probabil prin imprejurimi, Curtea de Arges, Dambovicioara, Rucar... nu stiu acum, dar o sa-mi fac o idee despre consum. Daca este cum zic ei, ok, daca nu, asta e... nu mor eu dintr-atat.  

Intre timp am reusit sa-i fac un consum mixt, cu toate ca este inca in rodaj. Acesta este undeva pe la 5.5 l / 100 km din care 25-30 % din drum l-am facut prin orase. Cu siguranta o sa postez in curand (si aici) consumulk strict pentru oras, dar avand in vedere ca sunt bucurestean si pierd timpul pe la stopuri, benzina arzandu-se degeaba, un consum corect nu prea i-as putea face.

Nici nu mai stiu ce sa va spun in acest moment... dar promit ca revin.  :wink:

*********************************

Cam asta am postat pe forumul Hyundaiclub la sectiunea i10. Daca vreti, puteti sa verificati, inscriindu-va si acolo.
Varol_Gean... inca o data bine te-am gasit si  multumesc pentru sfaturile "alea"... Stii tu !  ;)

#152
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
@Catalin S. felicitari pentru masinuta, ii sta tare bine neagra!
Te invit sa-ti deschizi un Jurnal de Bord, aici.

#153
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Salut! S-o stapanesti sanatos si fara evenimente!
Poate poti tu sa-mi spui ce masa proprie are masina in cartea de identitate sau in talon.

#154
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

 Marius3k, on Jun 3 2008, 09:22, said:

@Catalin S. felicitari pentru masinuta, ii sta tare bine neagra!
Te invit sa-ti deschizi un Jurnal de Bord, aici.

Multumesc mult Marius !
As muta postul cu totul dincolo sau ma rog, as posta si acolo, dar mi-e s anu contravin regulamentului.  :mellow: Crezi ca ma poti ajuta in acest sens facand oarecum un split sau "inchizand" ochii faptului ca voi posta de 2 ori acelasi mesaj pe acelasi forum ?  :rolleyes: Multumesc.

 batman, on Jun 3 2008, 09:24, said:

Salut! S-o stapanesti sanatos si fara evenimente!
Poate poti tu sa-mi spui ce masa proprie are masina in cartea de identitate sau in talon.

Multumesc si tie Batman.
Actele inca nu mi-a venit, si logic, nici talonul. Momentan circul cu numerele provizorii inca vreo 3 sapt. "Ei" spun ca in maxim o sapt. imi vor da cartea / fisa de inmatriculare cu care ma duc la Administratia FInanciara s-o declar si sa platesc taxa de prima inmatriculare (125 euro), dar am auzit cazuri in care aceasta carte a intarziat iar dovada s-a prelungit.

Am uitat sa va spun de discurile de frana de pe spate... un alt "capitol" interesant din optiunile lui Hyundai I10.  :)

[ http://www.sparkadvertising.ro/i10net/10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#155
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 Catalin S., on Jun 3 2008, 10:45, said:

Multumesc mult Marius !
As muta postul cu totul dincolo sau ma rog, as posta si acolo, dar mi-e s anu contravin regulamentului.  :mellow: Crezi ca ma poti ajuta in acest sens facand oarecum un split sau "inchizand" ochii faptului ca voi posta de 2 ori acelasi mesaj pe acelasi forum ?  :rolleyes: Multumesc.
Posteaza-l si acolo, inchidem ochii de data asta! :P

#156
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

 Marius3k, on Jun 3 2008, 09:55, said:

Posteaza-l si acolo, inchidem ochii de data asta! :P

Sa traiti !  ;)

#157
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

 Catalin S., on Jun 3 2008, 10:18, said:

Hmmm, depinde din ce oras esti si la ce dealer ai fost si mai ales ce masina ai comandat...

...

Fost la dealerul Hyundai din Suceava... Si am vrut o masina cu dotari minime. Adica sa aiba 2 x airbag, aer conditionat, abs. Atat. NU geamuri electrice cu perdelute, nu jante de aliaj, nu altceva.

Unul din vanzatori mi-a spus ca nu exista masini cum vreau eu pe stoc nicaieri in tara, dar ca imi poate aduce foarte repede una fara A/C. Sau doar cu airbag sofer. :)

Si apoi, un i10 cu dotarile de care am spus mai sus se apropie periculos de mult de un C1 sau 107. Adica mi s-a dat un pret de 8800 ddp la i10, si am oferte ( nenegociate ) de pana in 9000 ddp la c1 si 107 cu dotari similare. Masini aflate in stoc, livrabile in maxim 2 saptamani.

#158
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

 Catalin S., on Jun 3 2008, 15:27, said:

...

Ce stiu eu in acest moment si nu ma puteti contrazice, este ca am facut o alegere buna in banii pe care i-am avut iar comparatiile cu alte masini din clasa ei sunt momentan de prisos.

...

Te-am citat aici, sa nu fim off-topic pe jurnalul tau de bord. Am o intrebare: din ce punct de vedere sunt de prisos comparatiile cu alte masini din clasa ei?

#159
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Am vazut pretul unui Spark full options si l-am comparat cu pretul lui I10. Intradevar, Sparkul bate la pret, insa la spatiu, ramane mult in urma. Apoi am avut ocazia sa le vad una langa alta...

Ziceam ca pentru cateva sute de euro in plus, nu merita sa te bagi la Spark. Daca gasesti prin vecinatate un Chevorlet din clasa lui I10, si chiar cunosti persoana care il detine, as putea veni, in limita timpului disponibil, sa le comparam bucata cu bucata.

Acum nah, fiecare isi cunoaste bugetul si nu vreau sa fac in niciun fel publicitate lui I10
. N-am nimic de castigat, poate doar multumirile ulterioare ca nu ai optat pentru alt brand.  :rolleyes:

 spe, on Jun 3 2008, 11:27, said:

Fost la dealerul Hyundai din Suceava... Si am vrut o masina cu dotari minime. Adica sa aiba 2 x airbag, aer conditionat, abs. Atat. NU geamuri electrice cu perdelute, nu jante de aliaj, nu altceva.

Unul din vanzatori mi-a spus ca nu exista masini cum vreau eu pe stoc nicaieri in tara, dar ca imi poate aduce foarte repede una fara A/C. Sau doar cu airbag sofer. :)

Si apoi, un i10 cu dotarile de care am spus mai sus se apropie periculos de mult de un C1 sau 107. Adica mi s-a dat un pret de 8800 ddp la i10, si am oferte ( nenegociate ) de pana in 9000 ddp la c1 si 107 cu dotari similare. Masini aflate in stoc, livrabile in maxim 2 saptamani.

Scuze, acum am vazut primul mesaj.

Un var de-al meu a venit special la Bucuresti sa-si depuna actele. Cu toate ca i s-a promis masina in 2 zile, nu a fost chiar asa. Apoi a venit weekendul iarazi a fost sa o ia. Deci nici o saptamana, din care doar 5 zile au fost lucratoare...

Bine, el a optat pentru Accent, fiind prima lui masina mai mare... plus ca la el in oras nu este afectat de trafic... dar ma gandesc si eu, ca asa cum alti dealeri din tara dau cadou alarma sau mai stiu eu ce nebunii la I10, altii nu au anumite modele pe stoc. Poate ai avut ghinion cu cei din Suceava. Faza ca nu exista masini, este adevarata intr-un fel, dar nu trebuie sa te opresti la un anumit dealer. Asta e toata treaba. Fiecare ce a apucat sa comande, stocuri, etc... aia are.

Repet, Hyundai Motors mi-a facut capu9l mare cu un I10 pe galben ca doar ala exista, pe cand cei de la Mega Motors, mi-au spus ca au doar negre. Dealer si dealer... Mergi undeva aproape.. Iasi, Piatra Neamt, Bacau... nu stiu, zic si eu... si incearca si acolo...

#160
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.02.2007
are dreptate Catalin S. Si in ctza exista doi dealeri si erau diferente la livrare intre ei. Si eu iti sugerez sa incerci si pe la altii. In Suceava nu e Tiriac Auto?

Flamingo nu te mai lauda atat ca mi-ai luat fata si pa forumu asta... bagaciosule! :P :ack:

#161
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 Catalin S., on Jun 3 2008, 16:29, said:

Am vazut pretul unui Spark full options si l-am comparat cu pretul lui I10. Intradevar, Sparkul bate la pret, insa la spatiu, ramane mult in urma. Apoi am avut ocazia sa le vad una langa alta...

Ziceam ca pentru cateva sute de euro in plus, nu merita sa te bagi la Spark. Daca gasesti prin vecinatate un Chevorlet din clasa lui I10, si chiar cunosti persoana care il detine, as putea veni, in limita timpului disponibil, sa le comparam bucata cu bucata.

Acum nah, fiecare isi cunoaste bugetul si nu vreau sa fac in niciun fel publicitate lui I10
. N-am nimic de castigat, poate doar multumirile ulterioare ca nu ai optat pentru alt brand.  :rolleyes:



Scuze, acum am vazut primul mesaj.

Un var de-al meu a venit special la Bucuresti sa-si depuna actele. Cu toate ca i s-a promis masina in 2 zile, nu a fost chiar asa. Apoi a venit weekendul iarazi a fost sa o ia. Deci nici o saptamana, din care doar 5 zile au fost lucratoare...

Bine, el a optat pentru Accent, fiind prima lui masina mai mare... plus ca la el in oras nu este afectat de trafic... dar ma gandesc si eu, ca asa cum alti dealeri din tara dau cadou alarma sau mai stiu eu ce nebunii la I10, altii nu au anumite modele pe stoc. Poate ai avut ghinion cu cei din Suceava. Faza ca nu exista masini, este adevarata intr-un fel, dar nu trebuie sa te opresti la un anumit dealer. Asta e toata treaba. Fiecare ce a apucat sa comande, stocuri, etc... aia are.

Repet, Hyundai Motors mi-a facut capu9l mare cu un I10 pe galben ca doar ala exista, pe cand cei de la Mega Motors, mi-au spus ca au doar negre. Dealer si dealer... Mergi undeva aproape.. Iasi, Piatra Neamt, Bacau... nu stiu, zic si eu... si incearca si acolo...

din cate stiu eu in suceava este casa auto , adica subfiliala a casa auto iasi, care are si la piatra neamt sediu si la bacau , cam prin toata moldova :) care nu prea straluceste prin servicii ca lumea :) cel putin asa e la iasi

Edited by romaximusro, 03 June 2008 - 18:48.


#162
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.02.2007
pentru cine intreba ce greutate are masina... in cartea de identitate scrie ca are 1045 kg.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate