Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 

PROBLEMA CONECTARE CABLU DE DATE LA PHILIPS 535

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
BOGDANrhade

BOGDANrhade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 25.06.2007
Ok se ia un cablu de date de pe allgsm.ro se conecteaza la telefon  , pc recunosate cablu de date dar  in rest nimic!.La adaptor infrarosu se recunoaste modemul din el Philips 535 ,dar la cablu nu mai zice nimic de tel .Programul aratand incontinuu initialising,dar defapt fara sa-mi zica found new hardware device philips 535 cred ca nu are cum sa mearga altfel .Din moment ce-mi recunoaste cablu de date ...e posibil sa fie defect telefonul?Acesta functioneaza ...mai se blocheaza el cateodata rar dar in rest merge.Mentionez ca pe site unde arata proprietatile telefoanelor numi spune nimic la USB daca are YES sau NO ma gandesc ca poate cablu nu este unul original facut de philips si poate ca nici nu are macar conexune USB. :huh:

#2
C++

C++

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 182
  • Înscris: 01.07.2006

Vizualizare mesajBOGDANrhade, pe Feb 20 2008, 13:47, a scris:

Ok se ia un cablu de date de pe allgsm.ro se conecteaza la telefon  , pc recunosate cablu de date dar  in rest nimic!.La adaptor infrarosu se recunoaste modemul din el Philips 535 ,dar la cablu nu mai zice nimic de tel .Programul aratand incontinuu initialising,dar defapt fara sa-mi zica found new hardware device philips 535 cred ca nu are cum sa mearga altfel .Din moment ce-mi recunoaste cablu de date ...e posibil sa fie defect telefonul?Acesta functioneaza ...mai se blocheaza el cateodata rar dar in rest merge.Mentionez ca pe site unde arata proprietatile telefoanelor numi spune nimic la USB daca are YES sau NO ma gandesc ca poate cablu nu este unul original facut de philips si poate ca nici nu are macar conexune USB. :huh:

Verifica daca sunt instalate driverele la cablu, pe ce port este instalat, seteaza portul respectiv in aplicatia pe care o folosesti !
Cablul este pe USB dar are o intrefata incorporata, telefonul "vede"conexiunea ca seriala.

#3
BOGDANrhade

BOGDANrhade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 25.06.2007
pai da .totul e cum trebuie sa fie  driverele sunt instalate portul este setat si totusi telefonul nu este vazut pe portul respectiv, am incercat si sa schimb portul usb dar inutil nicimobile phone manager sau mobtime cell phone manager nu vede nimic pe portul respectiv.Incep sa cred ca  telefonul este defect pe undeva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate