Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

de ce ?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,622
  • Înscris: 25.11.2007
Bubulino, ce te-ai aprins maica, iti sclipeste tastele !  :D

Stii cum este, multi oameni sunt nefericiti pentru ca in viata asta nesuferita nu se intampla tot ce le trece lor prin cap. Asta e nasol cand ai cap.  B)

#56
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Da, m-am aprins ca ma enerveaza atitudinilea astea. Si eu am probleme, si multi altii, probabil sau cu siguranta mai grave decat cele ale lui dimit, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te complaci in aceasta situatie si sa pozezi ca victima. Sa nu uitam ca doamne doamne ne-a inzestrat cu ceva ce alte fiinte nu au, liberul arbitru. Viata este asa cum decizi tu sa o faci, pentru noi astia mai norocosi, altii nici de liberul arbitru nu mai au sansa sa profite....

#57
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008

View PostBambishu, on Jan 13 2008, 17:44, said:

Nu! Pentru ca oamenii, inconstient, vor sa transmita urmasilor lor cele mai bune gene.
ce inseamna pentru tine cele mai bune gene? de unde stii tu ca o persoana frumoasa are si calitati care tin de "spirit"?Daca "frumosul' este relativ si ceea ce ti se pare tie frumos (si inteligent) mie mi se pare urat?(si prost)

#58
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
vasilica tu iei toate ariile la rand pan a se supara sumilica , mufa etc

Ai grija ...mare grija!

#59
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008

View Postjamalex2000, on Jan 28 2009, 19:01, said:

vasilica tu iei toate ariile la rand pan a se supara sumilica , mufa etc

Ai grija ...mare grija!
si daca se supara ce s-ar putea intampla mai Misulica? :P

on; Dimit,ce gen/genuri de muzica asculti? ce faci in timpul liber? pun aceste intrebari,ca sa-mi pot da seama ce fel de personalitate ai.

#60
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Acum faceti-ma sa inteleg de ce n-ar tebui sa sterg toate replicile astea care merg foarte bine trimise pe PM.   :boredlook:

Edited by Jaqueline, 28 January 2009 - 23:59.


#61
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
E vorba de faptul ca trebuie sa-ti placa persoana aceea din punct de vedere fizic. Iar TIE trebuie sa ti se para frumoasa.
Ia va invit pe toate/toti gandirea conteaza cel mai mult sa v-o trageti cu vreun profesor/cunostinta/orice pe care-l respectati sau alta persoana care are gandirea utopica aia de care vorbiti.

O relatie presupune sarut/mangaieri/sex/atractie sexuala/atractie de aia virgineala*daca nu va f*teti*/dorinta. Ia sa va vad sa faceti astea cu o persoana care nu va atrage dupa criteriile de mai sus.
Daca vreti sa va placa cel mai mult cum gandeste atunci tineti o dragoste platonica. Tu din romania, el din china. Faceti copii prin fax.

Vedeti voi, eu nu ma multumesc cu ceva normal in ochii celorlalti. Eu ma multumesc doar cu ce-mi placeMIE. Si daca nu-mi place din punct de vedere fizic 100% nu va iesi nici pe dracu.
Insa aceeasi chestie se aplica si invers, daca nu-mi place felul lui (aici se include mentalitate/obiceiuri/inteligenta/blabla) mai devreme sau mai tarziu zboara. De obicei mai devreme.

#62
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
sunteti penibili la faza cu genele :rolleyes:
ideea cum ca noi alegem un partener dupa cum arata mai bine pentru ca are gene bune, nu mai e valabila intr-o lume in care ORICINE poate sa-si ia hainele potrivite, sa-si traga freza care il prinde mai bine, sa se machieze (daca e femeie) si sa arate bine

insa...acum sunt alte "principii": conteaza ce pozitie ai in societate, cat de "dezvoltat social" esti, cati bani ai (adica vrajeala aia cu "sa te descurci financiar"), sa ai ce povesti, etc

Quote

de ce nu ne acordam timp....ca sa cunoastem o persoana noua....sa vedem cum gandeste....ce vise are ce realizari are....ce educatie are
pentru ca traim in era vitezei :rolleyes: crezi ca se oboseste vreuna sa te cunoasca daca poate oricand, la orice ora, sa-si gaseasca un tip misto? nu e nevoie decat sa se faca frumoasa si sa iasa in club
totul este un "speed dating", sau cum i-o zice :)

Quote

E vorba de faptul ca trebuie sa-ti placa persoana aceea din punct de vedere fizic. Iar TIE trebuie sa ti se para frumoasa.
crede-ma, nu conteaza asa de mult cum arata, daca stie sa te "vrajeasca", o sa ti se para cel mai frumos
eu n-am fost cu tipe incredibil de frumoase, dar pentru ca mi-a placut asa mult de ele, mi s-au parut cele mai frumoase si fascinante :)

Quote

Vedeti voi, eu nu ma multumesc cu ceva normal in ochii celorlalti. Eu ma multumesc doar cu ce-mi placeMIE. Si daca nu-mi place din punct de vedere fizic 100% nu va iesi nici pe dracu.
Insa aceeasi chestie se aplica si invers, daca nu-mi place felul lui (aici se include mentalitate/obiceiuri/inteligenta/blabla) mai devreme sau mai tarziu zboara. De obicei mai devreme.
ifose...

Edited by nightfever, 08 February 2009 - 11:12.


#63
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Ifose ca nu-s cu unul care nu ma atrage din punct de vedere fizic? Fie el Brad Pitt sau varianta masculina a muma padurilor.

#64
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007

View PostJudith, on Feb 16 2009, 00:09, said:

Ifose ca nu-s cu unul care nu ma atrage din punct de vedere fizic? Fie el Brad Pitt sau varianta masculina a muma padurilor.
"cand ai sa cresti mare" ai sa-ti dai seama, atunci cand cauti sa ai o persoana cu care sa-ti petreci timpul, cu care sa fii fericita, cu care sa treci prin viata alaturi, ca frumusetea e ceva inselator :rolleyes: ca poti sa intalnesti un tip care in mod normal ti s-ar parea urat sau neatractiv, dar care te face sa te simti speciala, si daca reuseste asta, ti se va parea ca e cea mai frumoasa persoana din lume

dar pana atunci probabil cauti sa iesi in evidenta sau sa "te distrezi" cu tipi misto.

#65
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Tu cred ca ai probleme cu intelegerea unui text. Unde am zis eu ca ma distrez cu tipi misto?

Zici aceeasi chestie ce-o zic eu numa prin alte cuvinte.
Adica MIE trebuie sa mi se para frumoasa persoana, nu ma duc dupa nu stiu ce tipare de frumusete decise de catre altii.
Fii sigur ca un "papusel" n-are nicio sansa fata de unul care are sarm si stie cum sa-mi atraga atentia prin alte mijloace decat fizicul. Insa daca nu ma atrage din punct de vedere fizic, nu poate exista o relatie. Nu concep o relatie in care sa nu fie si "viata sexuala", insa nu ma vad atinsa si iubita de catre unul care nu-mi provoaca fiori.

Ca sa fii linistit, iti mai pot spune ca intotdeauna am fost criticata de catre "fete" pentru gusturile mele in de-ale barbatilor, pentru simplul motiv ca nu erau niste Mister world.

Intotdeauna m-am uitat in spatele aparentelor, acesta fiind un factor decisiv pana la urma in alegerea partenerului.

#66
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
de ce femeile sunt obsedate de shoping,si de multi bani?multe nu fac deloc bani,si au iubiti bogati,adica mai bine,profiti de acel iubit bogat,iti faci un bussines,si apoi te duci si iti cumperi lv,prada,gucci,q7,botox..etc.etc

#67
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007

View Post---, on Feb 16 2009, 01:02, said:

de ce femeile sunt obsedate de shoping,si de multi bani?multe nu fac deloc bani,si au iubiti bogati,adica mai bine,profiti de acel iubit bogat,iti faci un bussines,si apoi te duci si iti cumperi lv,prada,gucci,q7,botox..etc.etc
tu daca ai fi o proasta pe care n-o duce capu, nu ti-ar fi mai usor sa desfaci cracii ca sa obtii acel ceva decat sa muncesti ca fraiera?
din pacate exista multi fraieri care doar ca sa si-o traga proastele alea cu ei, le baga sacul cu bani sub cur
si ghici ce, de multe ori nici nu si-o trag cu ei :rolleyes:

si tind sa cred ca gibonii care sar cu gura la mine cand pur si simplu nu gasesc atractiva o pitzipoanca jumate fake, jumate dezbracata, sunt aceiasi vinovati pentru prostimea acestor tute

dar deja e tarziu si filozofez

Judith, iti dau dreptate, si mie mi se intampla la fel :)

#68
mecaboy

mecaboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.03.2009

View Postdimit, on Jan 10 2008, 23:42, said:

de ce conteaza asa de mult prima impresie...si de ce majoritatea persoanelor pun foarte mult accent pe aspectul fizic...
de ce nu ne acordam timp....ca sa cunoastem o persoana noua....sa vedem cum gandeste....ce vise are ce realizari are....ce educatie are...si pur si simplu....daca il vedem...."urat"...nu ii acordam nici o sansa....plus ca ne "inchidem" fatza de  el...adica ii taiem tot avantul.....de ce conteaza atat de mult aspectul fizic...cand acesta este cel mai efemer lucru la o persoana...daca arati bine acum....cu stresul si poluare din ziua de azi...sigur in catziva ani o sa arati...muuuult mai rau...
aceasta intrebare este pusa de un baiat(mentionez...major si vaccinat)...care mereu se loveste de acest...obstacol mental....pentru fete care.....sunt in situatia...."zanelor" si "cenusaresei" si  "saraca fata bogata"....3 categorii....definitorii in comportamentul tinerelor emancipate
poate ca este o intrebare stupida si care a mai fost pusa de atatea ori....si care a primit atatea raspunsuri...bune rele....nu vreau sa fac gargara pe forum....vreau  doar sa nu mai luat prin surprindere de comportamentul tinerelor "dive"....
la fel este si in cazul masculilor...insa cum ei gandesc altfel..."tot ce are par se....."..sunt mai putzin selectivi decat mimozele


Inainte de a discuta cu o persoana,primul lucru ce te poate atrage este aspectul fizic,felul de a se comporta fata de ceilalti iar mai apoi cand discuti cu acea persoana,dupa un anumit timp iti poti da seama cam ce ii poate pielea si bibilica.De multe ori te poate induce in eroare daca persoana este versata ;) dar...tot isi va da arama pe fata
Totusi...toti merita si o a doua seansa.Poate de multe ori gresim tocmai incercand sa atragem atentia si fara sa vrem facem lucruri pe care nu le-am face deobicei si nici nu ne repreinta si....rezulta o impresie proasta fata de persoana pe care vroiam sa o atragem (cunosc pe propria piele  -_- )

Depinde de persoane,nu toti dam cu picioarele in cei ce NOUA n-i se par urati.Ce ne este noua urat probabil altuia ii este frumos,probabil.
Am avut ocazia sa am o prietena care chiar arata bine,inalta bine proportionata,frumoasa  dar...din pacate fiecare aveam viziuni si pareri diferite,plus ca era o fire mult prea rebela si nu stia sa isi faca "ordine" in viata.Si uite asa...prientenii au zis ca sunt un cretin ca ne-am despartit,dar la un moment dat...mai vrei si altceva inafara de frumusete.Oricum,ca o parere....pentru mine conteaza foarte mult si aspectul fizic.Degeaba gandeste OK si ne potrivim din punctul asta daca nu ma si atrage si fizic.Dupaia s-ar putea sa cad in ala extrema.
Deci ...parerea mea este ca trebuie sa existe o oarecare balanta intre frumusete si "mansarda"

Edited by mecaboy, 25 March 2009 - 15:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate