Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

de ce ?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 15.03.2006

 christie, on Jan 25 2008, 11:08, said:

Oricum te contrazici singur, mai incolo zici ca-s batrana! Avand in vedere ca sunt casatorita, fata batrana in viata asta nu mai am cum sa fiu  :naughty:  Asta nu te face femeie
Am zis ca poti gasi atragator pe cineva care poate fizic la prima vedere nu iti spune mare lucru, dar cunoscandu-l sa te atraga prin felul de a fi si prin ceea ce spune. Nu ai zis ceva nou pentru niciunul dintre noi. Topicul este despre prima impresie, nu despre o legatura de mai multe saptamani
Si apropo, inteligenta unui om intr-o relatie nu consta in aplicarea transformatei Laplace Cand am scris treaba aia ma asteptam sa-ti dai seama de aluzia la inteligenta academica.

Te-a framantat un pic daca ai simtit nevoia sa dezminti ce-am zis
Intr-adevar, n-am putut dormi o noapte, dupa care mi-am intrebat printre lacrimi sotul daca ma considera urata si grasa, ca asa mi-a zis un pusti multilateral dezvoltat de pe SP   :crybaby:
:thumbup:
Ok :lol:

Ai 28 de ani si nu stii sa vorbesti; mai vorbim cand inveti.

#38
dimit

dimit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.10.2007

 gxg88, on Jan 25 2008, 17:57, said:

Ai 28 de ani si nu stii sa vorbesti; mai vorbim cand inveti.
vedeti ca a-ti deviat de la subiect...si toata discutia asta degenereaza intr-o cearta particulara..si nu vreau asa ceva asa ca va rog sa va abtineti de comentatii inutile....multumesc..
daca avetzi altceva de adaugat despre de ce? bine...dca nu ....atunci ...mucles.... B)

#39
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 dimit, on Jan 14 2008, 01:11, said:

oare genele unui om educat cu principii solide in viatza cu constiintza...care pune familia si prieteni pe primul loc....nu sunt de 100 de ori mai bune decat cele ale un brad pit superficial si semianalfabet care ar face orice ca sa i-si indeplineasca dorintele....
aici ma refer si la partea feminina si la partea masculina....
se spune ca barbati gandesc cu ce au in pantalani....dar la o privire mai atenta putem obs ca defapt femeile sunt cele care gandesc cu organele de reproducere...cum vede o proasta pe unu care care arata bine...a si sarit pe el....fara sa se gandeasca de 2 ori....si dupa aceea se indragostesc....si incep sa accepte orice de la don JUAN...

genele si educatia sunt doua treburi complet diferite, asa ca da, genele unui brad pitt superficial sunt probabil mai "bune" decat ale unui om cu principii solide. E chestie de "material" inainte de cum il creste ma-sa si tac-su. Normal ca vreau sa fac un copil cu un individ frumusel, in ideea ca-l educ io cum vreau, asa ca are o sansa in plus din punctul meu de vedere. Evident, teoria mea pica daca "brad pitt-ul" e prost de bubuie.

 dimit, on Jan 16 2008, 21:51, said:

chiar nu incerc sa dau bine...pentru ce nimeni dintre voi nu cred ca ma cunoaste...si daca uni dintre voi poate ca a-ti interactionat la un moment dat cu mine sunt detul de sigur ca nu a-si fi recunoscut....asa ca...chiar nu am de ce sa dau bine....sunt destul de sincer....partea cu contrazisul o regasesc destul de des la mine....ma contrazic pe mine insumi de multe ori
"uni dintre voi"...
"a-ti interactionat"...
"a-si fi recunoscut"...
"ma contrazic pe mine insumi"...
sincer, dragul meu, problema ta nu cred ca e faptul ca esti urat, sau cel putin nu se rezuma la atat.

 dimit, on Jan 21 2008, 18:28, said:

am citit peste tot .....ca nu am nimic de pierdut daca ma duc la o fata pe strada...o abordez(partea ce-a mai grea) si o invit in oras la...orice....numai sa fie prezenta si ea  :P dar ma gandesc acum....cum....se simte o fata care sa zicem ca este abordata ..pe strada...in Ratb..la coada la oua....de 1 sau mai multi masculi(nu in acelasi timp normal :o )...ce gandeste acea fata ....
se simte bine prinde incredere in ea...ca este admirata si dorita de masculi....???
sau este indignata de faptul ca noi...masculi gandim numai cu ce avem intre picioare...si ca nu poate sa mearga pe strada linistita??
acum duduile....sunt si ele de mai multe feluri....daca fata este frumoasa si atractiva....sigur i sa mai intamplat asta pana  acum....si stie cum sa reactioneze in astfel de situatii...dar daca fata este mai....putin atractiva (sa spunem asa)...si nu este obisnuita cu astfel de aordari din partea masculilor...ea cum gandeste??? si mai ales...cum reactioneaza
fiecare reactioneaza conform cu personalitatea si educatia pe care a primit-o. Deci nu te mira daca faci figura asta ca te trezesti fie cu o poseta in cap, fie cu un ranjet fericit. Sigur, depinde si de "text".

#40
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

 dimit, on Jan 25 2008, 18:22, said:

vedeti ca a-ti deviat de la subiect...si toata discutia asta degenereaza intr-o cearta particulara..si nu vreau asa ceva asa ca va rog sa va abtineti de comentatii inutile....multumesc..
daca avetzi altceva de adaugat despre de ce? bine...dca nu ....atunci ...mucles.... B)


Da, ai dreptate. Eu ce am avut de zis, ti-am zis deja, dupa cum stii...
Imi cer scuze ca m-am certat pe topicul tau.

#41
alexandra_hutton

alexandra_hutton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 04.06.2007

 dimit, on Jan 11 2008, 00:42, said:

de ce conteaza asa de mult prima impresie...si de ce majoritatea persoanelor pun foarte mult accent pe aspectul fizic...
de ce nu ne acordam timp....ca sa cunoastem o persoana noua....sa vedem cum gandeste....ce vise are ce realizari are....ce educatie are...si pur si simplu....daca il vedem...."urat"...nu ii acordam nici o sansa....plus ca ne "inchidem" fatza de  el...adica ii taiem tot avantul.....de ce conteaza atat de mult aspectul fizic...cand acesta este cel mai efemer lucru la o persoana...daca arati bine acum....cu stresul si poluare din ziua de azi...sigur in catziva ani o sa arati...muuuult mai rau...
aceasta intrebare este pusa de un baiat(mentionez...major si vaccinat)...care mereu se loveste de acest...obstacol mental....pentru fete care.....sunt in situatia...."zanelor" si "cenusaresei" si  "saraca fata bogata"....3 categorii....definitorii in comportamentul tinerelor emancipate
poate ca este o intrebare stupida si care a mai fost pusa de atatea ori....si care a primit atatea raspunsuri...bune rele....nu vreau sa fac gargara pe forum....vreau  doar sa nu mai luat prin surprindere de comportamentul tinerelor "dive"....
la fel este si in cazul masculilor...insa cum ei gandesc altfel..."tot ce are par se....."..sunt mai putzin selectivi decat mimozele

de ce sa legam atat de tare "atractie" cu "fizic"?
adica exemplu: pot foarte bine sa stea langa mine (intr-o situatie oarecare/banala) 2 tipi: unu frumos Brad Pitt si unu "urat"
asta ce ar insemna? ca automat voi fi atrasa de Brad Pitt ca e frumos?(bine putem intra in filozofii de genu ce e frumuseata si probabil trecem pe la capitolul armonie, etc)
raspunsul e NU.nu e musai sa fiu atrasa de Brad Pitt, pot foarte bine si de ala "urat" pentru ca de fapt atractia aceea este de fapt un "click" care se intampla in momentul intalnirii dar care este dincolo de "uratenia" interlocutorului..

#42
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Există o teorie care susține că într-o anumită măsură îți poți da seama cam ce fel de om ai în față, doar după “mutra” lui.

#43
Delirium

Delirium

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,936
  • Înscris: 05.08.2008

 alexandra_hutton, on Aug 9 2008, 21:16, said:

de ce sa legam atat de tare "atractie" cu "fizic"?
adica exemplu: pot foarte bine sa stea langa mine (intr-o situatie oarecare/banala) 2 tipi: unu frumos Brad Pitt si unu "urat"
asta ce ar insemna? ca automat voi fi atrasa de Brad Pitt ca e frumos?(bine putem intra in filozofii de genu ce e frumuseata si probabil trecem pe la capitolul armonie, etc)
raspunsul e NU.nu e musai sa fiu atrasa de Brad Pitt, pot foarte bine si de ala "urat" pentru ca de fapt atractia aceea este de fapt un "click" care se intampla in momentul intalnirii dar care este dincolo de "uratenia" interlocutorului..


Si totusi, primul impact e legat de partea fizica......

#44
alexandra_hutton

alexandra_hutton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 04.06.2007
Pai depinde de persoana, la mine de exemplu acea atractie care ok, poate fi definita si ca fiind fizica la inceput nu izvoraste din fizic ca atare.


 Delirium, on Aug 10 2008, 23:18, said:

Si totusi, primul impact e legat de partea fizica......

Edited by alexandra_hutton, 10 August 2008 - 23:41.


#45
LuciaN_13

LuciaN_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.08.2008
Sincer sa fiu ( si fara sa mi se reprojeze dupa ca m-as fi laudat ) fac parte dintr-un grup care nu fac astfel de discriminari ... fac parte dintr-un grup in care predomina fetele. Depinde de felul cum se comporta si cum reactioneaza noul venit... asa ne poate provoca anumite reactii, care respectivului i se par eliminatorii / discriminatorii

De multe ori vina poate fi chiar a persoanei care este discriminata ... prin felul cum se poarta si pentru ca nu se poate integra intr-un grup ( ori pentru ca diferenta dintre el si ceilalti e prea mare, ori pentru ca si-a facut o anumita parere despre viata in urma marginalizarilor anterioare )

#46
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

 dimit, on Jan 11 2008, 00:42, said:

de ce conteaza asa de mult prima impresie...si de ce majoritatea persoanelor pun foarte mult accent pe aspectul fizic...
.........
poate ca este o intrebare stupida si care a mai fost pusa de atatea ori....si care a primit atatea raspunsuri...
..........
Poate ca ti-ai fixat un auditoriu gresit pentru culegerea rezultatelor "unei prime impresii" ... si de aici si dezamagirea.
Totodata, cei mai mari critici ai nostrii suntem noi insine.. este un capitol la care femeile exceleaza, ce-i drept, dar nici barbatii nu se lasa mai prejos, mai ales pana pe la 20 - 22 de ani (sau poate chiar mai mult, in unele cazuri).

Ai auzit de dragoste la prima vedere? Este discutabil, insa sa stii ca "fenomenul" se poate intampla intre aproape oricare 2 fiinte de pe planeta asta si tine 99% de compatibilitate; este un fel de "miros" imperceptibil care trece de la unul la altul!
Si, ia ghici! In cazul asta, prima impresie chiar conteaza si este una fericita. Nu pentru ca ti-ar fi disparut ca prin minune toate defectele, nu pentru ca te-ai fi transformat in fat Frumos ci pentru simpul fapt ca cealalta persoana a regasit ce isi dorea la tine.
Si daca tot mai esti nelinistit, citeste asta.

Edited by Rigips, 11 August 2008 - 21:09.


#47
christelle

christelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 20.08.2008

 gxg88, on Jan 13 2008, 16:47, said:

Apropo, eu nu cred ca tu insisti prea mult cu o fata pe care nu o gasesti atractiva asa ca nu mai face pe lupul moralist.
:thumbup:
e valabil si pt Ea si pt El deopotriva

 m3th0dman, on Aug 10 2008, 17:13, said:

Există o teorie care susține că într-o anumită măsură îți poți da seama cam ce fel de om ai în față, doar după ?mutra? lui.
daaaa :rolleyes: de aia pe unele nu le f**e nimeni, ca au fata de inger ... :whistling:

Edited by christelle, 26 August 2008 - 18:11.


#48
wanna-fly

wanna-fly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.01.2009
Daca aspectul nu "te ajuta", sunt oricum alte cai sa atragi atentia. Gen.. tu fii tu. Trebuie sa se indragosteasca cineva de tine, mai ales daca deja incepe sa te cunoasca. Nu cred ca nu vorbeste nimeni cu tine, sau ca te vede si fuge. Sigur te aude cineva cand raspunzi in ore, te vede cum te comporti pe strada, gaseste in tine un prieten cand nu are cine sa-i dea sfaturi si statusul ei urla de tristete. Daca fetele se uita la aspect, si de-asta te evita, atunci intreaba-te ceva: le-ai vrea in preajma ta?? Ai vrea sa fii cu cineva ca ele? Nu pierzi nimic deci. Sigur o sa fie o persoana care sa te aprecieze si iubeasca:) Mi-ar placea sa imi dai un mail cand o sa fii fericit cu ea :)

#49
pwned

pwned

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 19.06.2007
Si daca "tu insati" esti un nesuferit si nimeni nu te place ? De ce nu se gandeste nimeni la cazuri d-astea, in care sfatul ar fi "sa nu fii tu insuti ! fii altcineva !"  :lol:

Iar de ce conteaza atat de mult aspectul fizic e destul de simplu. Orice om cu peste 4 clase ar trebui sa-si dea seama de asta. Cine-ar vrea sa faca sex cu un urat/o urata ? Cand te uiti la o persoana nu-i vezi IQ-ul sau personalitatea, ci aspectul fizic. Iar cum la un potential partener te intereseaza psihicul si fizicul, daca fizicul cade din prima, degeaba va potriviti voi la personalitate.

PS: Titlul topicului este cretin.

#50
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008

 dimit, on Jan 10 2008, 23:42, said:

vreau  doar sa nu mai luat prin surprindere de comportamentul tinerelor "dive"....

Intrebare de logica: Daca deja spui ca majoritatea asa si pe dincolo si ca te lovesti mai mereu de aceste obstacole, cum de te mai ia prin surprindere comportamentul bla bla???

#51
Sun_Ray

Sun_Ray

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 96
  • Înscris: 14.01.2009

 dimit, on Jan 10 2008, 23:42, said:

de ce majoritatea persoanelor pun foarte mult accent pe aspectul fizic...
....sa vedem cum gandeste....ce vise are ce realizari are....ce educatie are...

E sistemul de valori al celor care nu se trag din maimuță, dar se îndreaptă spre.
Cu certitudine.

#52
wanna-fly

wanna-fly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.01.2009

 pwned, on Jan 14 2009, 02:00, said:

Si daca "tu insati" esti un nesuferit si nimeni nu te place ? De ce nu se gandeste nimeni la cazuri d-astea, in care sfatul ar fi "sa nu fii tu insuti ! fii altcineva !"  :lol:

Iar de ce conteaza atat de mult aspectul fizic e destul de simplu. Orice om cu peste 4 clase ar trebui sa-si dea seama de asta. Cine-ar vrea sa faca sex cu un urat/o urata ? Cand te uiti la o persoana nu-i vezi IQ-ul sau personalitatea, ci aspectul fizic. Iar cum la un potential partener te intereseaza psihicul si fizicul, daca fizicul cade din prima, degeaba va potriviti voi la personalitate.

PS: Titlul topicului este cretin.


Pentru ca e aiurea si incorect sa sfatuiesti pe cineva sa fie altfel. Asa e el, si nu poate decat sa isi imbunatateasca calitatile. Si mai ales cand nu e vorba de ceva rau ce trebuie schimbat complet, de ce sa-i zici sa nu fie el? io oricum nu m-am gandit la cliseul ala, si am argumentat. In alte cazuri am specificat ce pierde printr-un anumit mod de a fi (timiditate de ex), deci nu e vorba ca toti aplicam sfatul asta, indiferent de situatie. oricum, tu sigur ai citit doar inceputul frazei ;))

#53
dimit

dimit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.10.2007

 pwned, on Jan 14 2009, 02:00, said:

Si daca "tu insati" esti un nesuferit si nimeni nu te place ? De ce nu se gandeste nimeni la cazuri d-astea, in care sfatul ar fi "sa nu fii tu insuti ! fii altcineva !"  :lol:

Iar de ce conteaza atat de mult aspectul fizic e destul de simplu. Orice om cu peste 4 clase ar trebui sa-si dea seama de asta. Cine-ar vrea sa faca sex cu un urat/o urata ? Cand te uiti la o persoana nu-i vezi IQ-ul sau personalitatea, ci aspectul fizic. Iar cum la un potential partener te intereseaza psihicul si fizicul, daca fizicul cade din prima, degeaba va potriviti voi la personalitate.

PS: Titlul topicului este cretin.
Titlul este cretin, topicul este cretin, raspunsurile (cu mici exceptii) sunt cretine, eu sunt cretin, tu esti cretin...

Consider ca EU sunt o persoana care merita cunoscuta, intelegatoarea, ascultatoare si comunicativa. Insa acest EU este adanc ascuns intr-un corp care nu atrage cu nimic. Tocmai de aceea acest EU incepe sa se piarda, sa se contopeasca in corp, sa devina un EU urat, necomunicativ, frustrat.
EU incepe sa respinga prezenta altor personea, desi EU are un job se duce la scoala, este mai tot timpul in prezenta unor persoane, cunoscute sau necunoscute.
EU nu vrea sa cunoasca persoane noi pentru ca eu  observa in gesturile acestora o anumita respingere fata de corpul lui EU, astfel incat el se simte nedorit si marginalizat.
Acum EU incepe sa realizeze ca este singur, si ca nu face nimic ca sa schimbe acest lucru. Lui EU incepe sa ii placa singur si asta nu este bine. EU trebuie sa faca o schimbare cat mai repede pentru ca altfel o sa ajunga intr-un punct din care nu se mai poate intoarce.

 wanna-fly, on Jan 5 2009, 22:47, said:

Daca aspectul nu "te ajuta", sunt oricum alte cai sa atragi atentia. Gen.. tu fii tu. Trebuie sa se indragosteasca cineva de tine, mai ales daca deja incepe sa te cunoasca. Nu cred ca nu vorbeste nimeni cu tine, sau ca te vede si fuge. Sigur te aude cineva cand raspunzi in ore, te vede cum te comporti pe strada, gaseste in tine un prieten cand nu are cine sa-i dea sfaturi si statusul ei urla de tristete. Daca fetele se uita la aspect, si de-asta te evita, atunci intreaba-te ceva: le-ai vrea in preajma ta?? Ai vrea sa fii cu cineva ca ele? Nu pierzi nimic deci. Sigur o sa fie o persoana care sa te aprecieze si iubeasca:) Mi-ar placea sa imi dai un mail cand o sa fii fericit cu ea :)


Lumea vorbeste cu mine, insa eu am inceput sa nu mai vorbesc cu ea. Sa resping orice gest de apropiere, pentru simplul fapt ca nu o sa duca nicaieri.
Am terminat ideile pe aceasta seara...maine poatea...azi nu. <_<

Edited by Jaqueline, 19 January 2009 - 20:14.


#54
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Ma doare capu'! Bai fratilor, ce conditii vitrege si situatii neprielnice va fac sa aveti asemenea idei? Auzi, EU devin urat, bla bla. Mai copii, ce naiba, bagati-va mintile in cap! Viata e scurta, trecutul e o amintire, viitorul e incert, doar ACUM e sigur, traieste acum, pentru ca acum nu se va mai intoarce.
Mai, voi cand debitati asemenea idei cu 'EU' va ganditi macar o milisecunda ca sunt milioane, pardon, miliarde de alti EI/ELE care nu au NIMIC??
Ma, esti orb, esti surd, esti mut, esti paralizat, suferi de o boala incurabila, nu ai job, casa, masa, bani, prieteni? BA DA? Pai si atunci de ce te lamentezi frate? Ti-e frica sa traiesti? Da-o in puii mei de ce zice lumea! Traieste-ti viata ca alta nu mai primesti!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate