Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime
 

tremurici de mouse...

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,773
  • Înscris: 15.06.2004
Confirm si eu, dar nu in toate cazurile. Mi s-a intamplat pe un calculator cu celeron la 1.7 unde un mouse optic fuge de-l ia  :drac: . Pe calculatoare cu procesor full, mai putin sau deloc (la astea mouse normal - noname). Practic pe un AMD la 1100 poate sa-mi faca o data la o ora, si numai cu IE, de nu mai reusesc sa inchid pagina din prima. Pe un P4 la 2400HT merge brici, cu acelasi mouse. As incerca sa iau driverul vechi din SP1 sa vad ce se intampla , dar nu stiu cand o sa am timp.

#20
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
hi, hi daca ar face si click-uri ar fi un hack perfect pentru All-Advantage (nu stiu daca mai exista dar thread-ul asta mi-a amintit de el) ;)

#21
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.08.2004
aceeasi problema cu tremuratul la un a4 cu bila si fir am avut-o si eu. am schimbat mouse-ul (cu unul la fel) si a fost ok.

#22
gaesti

gaesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 03.09.2002
Eu m-am lecuit sa cumpar mouse A4 Tech.Am unul nou noutz acasa din ala cu bila care merge de nebun singur pe ecran si asta pe suprafata plata ...deci nu va cumparatzi A4 Tech

#23
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
e de la faptu ca scrie a4tech pe carcasa..

si mi-e mi facea la fel ala cu bila de mai demult.. cu alte marci nu am avut probleme..

#24
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Eu cu un Genius optic ieftin nu vad diferente intre SP1 SP2 si none.
Din cand in cand il pierd din mana pt 1-2 secunde, dar asta in timp ce-l folosesc.. da' mere si asa.. :)

#25
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
pt cei cu mouse-uri optice... incercati paduri de panza fara culori! Am avut inainte un pad cauciucat care era curcubeu si la unele jocuri mi se intampla sa inceapa mouse-ul sa se joace in locul meu :) si joaca prost tare ... :) De cand am schimbat pad-ul cu unul negru de panza nu au mai aparut probleme!

#26
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,862
  • Înscris: 25.01.2002
acasa, cu win98 nu am avut probleme, cu xp nu am avut probleme, cu xpsp1 se mai misca uneori... mouse-ul e acelasi (a4tech optic)

la lucru, am xpsp1 + mouse coral cu bila si ghici... se misca singur!

#27
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Subscriu la A4 Tech cu bila (XP sp1), cateodata o ia razna rau de tot, inchide aplicatii, nici macar nu te poti tine de el. Am si leac, il desfac si ii mai scurtez din fir. Cand o sa ajung la 40 cm de cablu il schimb.
Parca ar fi posedati.
Cautam preot pentru slujba la mausi posedati. :)

#28
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
La fel, tremurici dupa SP2 pt. 2 mousi optici, Safeway (aka A4tech) si Genius. De preferinta cursorul merge spre stanga-sus.

#29
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,000
  • Înscris: 07.02.2003

Austin, on Aug 19 2004, 09:05, said:

problema este ca am un amarat de mouse a4tech cu bila si fir...iar suprafata este perfect plana (super-ultra-hiper lustruita :-) ...yap,intr-adevar o problema care ma irita cumplit....ce chestie...cateodata,daca i-l las, trebuie sa ma uit dupa cursor pe celalalt monitor sau pe TV....!?!?!

<{POST_SNAPBACK}>


Cablul face contacte imperfecte, va ceda in timp.

#30
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Cablu si contacte imperfecte??? Poate in cazul lui. In cazul meu adica 2 soareci diferiti unu vechi altu nou...cam aceleasi simptome. Asa sa fie contacte? Unu e optic si tot il apuca...

#31
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
Mie imi facea asa daca tineam mobilul langa firul de la mouse

#32
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
confirm tremuratul la a4tech optic.

don't buy a4tech

#33
LEU

LEU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 10.08.2004
confirm tremuratul la a4tech optic shi la a4tech cu bila
credeam ca asha e la astea optice ..le mai apuka damblaua ..dar pana la urma nu e kiar asha ..mouseurile sunt bune ..observ ca totzi avem problema asta ..jajaja :rolleyes:
shi se simte diferentza de la tremuratu mouseului pe sp1 fatza de sp2 unde deja devine nesimtzit :P :angry:  ;)

#34
nane

nane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.12.2001
Creative optic wireless. La mine se deplaseaza in 90% din cazuri in coltul din dreapta (mea) sus, unde-l gasesc dupa 2 secunde; asta pana sa-mi fac update-urile zilele trecute de la MS (pt WinXP; n-am SP1 sau 2).

#35
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

nane, on Sep 17 2004, 14:18, said:

Creative optic wireless. La mine se deplaseaza in 90% din cazuri in coltul din dreapta (mea) sus, unde-l gasesc dupa 2 secunde; asta pana sa-mi fac update-urile zilele trecute de la MS (pt WinXP; n-am SP1 sau 2).

<{POST_SNAPBACK}>


exact asha face si la mine cateodata, MS Mouse Optic, XP-SP2

#36
SSADY

SSADY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.08.2004

Jarrive, on Sep 9 2004, 11:17, said:

Cablu si contacte imperfecte??? Poate in cazul lui. In cazul meu adica 2 soareci diferiti unu vechi altu nou...cam aceleasi simptome. Asa sa fie contacte? Unu e optic si tot il apuca...

<{POST_SNAPBACK}>






...poi....asta imi aduce aminte de un....  :D ......Slave......verificatz-i calcul... :notangel:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate