Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Flatulenta și responsabilita...
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 

Caut teleobiectiv Nikon

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
55 răspunsuri în acest subiect

#55
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.595
  • Înscris: 08.02.2007
Am pus mana pe un 70-300 VR si m-am speriat....  :huh:
E mareeee. Prea mare chiar. Nu am facut  test  cu el numai l-am montat pe D40 si m-am jucat putin cu el.
Ajunge la vreo 20 cm lungime cu "zoom-ul la maxim"!!! Cu parasolar cu tot D40-ul meu devine un accesoriu la 70-300... :D

Devine din ce in ce mai atractiva Sigma 50-150 HSM ..... :P

#56
mirciusx

mirciusx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 11.01.2007

 blacknights_wh, on Apr 9 2008, 00:04, said:

Cand aveti in vedere achizitionarea unui obiectiv scump, faceti o cautare si pe piata din afara (in special USA) pt ca este posibil sa economisiti ceva bani. Sunt multe oferte si discounturi/etc.. Eu am economisit cam 2000ron la 80-400.

Am si io intrebare: ce inseamna "refacut"/refurbished . Stricat si reparat, ceva de genul asta ?

Un produs achizitinat de cineva si care in perioada de gratie, gen US, de 30 de zile, gen Germania, de 15 zile, a fost dus inapoi de catre client cu nemultumiri de "calitate" si eventual inlocuit cu un produs mai bun sau mai ieftin.
Usor folosit, altfel nu le primesc nici ei inapoi. Insa acuratetia datelor mele, adica usor folosit, depinde de la vanzator la vanzator.
E ceva in genul la noi, o cunosti pe "tanti tanta" si ii duci adidasii inapoi pentru ca acasa dupa ce ai facut o tura cu ei, te jeneaza de te doare-n draci:)
Ideea e, ca atunci cand duce obiectivul inapoi, clientul poate sa zica o sumedenie, doar ca sa-l dea inapoi sau...poate intr-adevar sa aibe un defect, insa, in momentul cand il cumperi matale, o sa ai si o sa te lovesti de aceeasi problema. La noi, in Romania, multi nu o sa scoata de pe raft produsul X, pentru ca fost adus inapoi de alt client, din contra...te mai face si pe fata. Am vazut pesonal, de nenumarate ori in magazine. (Sa zicem ca umblu destul de mult si am vazut destule...din pacate, dezamagitor).
Vezi care e istoria obiectivului, ceea ce mai rar poti afla la noi....si nu numai.
Bafta!:)
Sarbatori Fericite si An Nou Fericit!

Ps: zicea cineva de 180mm micro. Nikon nu are asa ceva. 70-180, da, intr-adevar. Si nu e atat de bun cat il lauda unii.
Apropo de natura...

70-300VR nu merge cu TC. Chiar si scrie daca nu ma insel in manual...
180/2.8 ar merge cu TC, insa nu stiu cum va descurcati, nu are zoom...
70-200/2.8 Sigma sau Tamron ar fi o solutie...Sigma merge cu TC, Tamron nu am incercat.
Ar mai fi Tamron 200-500, despre care audifile poate ne va spune 2-3 vorbe despre el, daca are timp :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate