Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 

WC si Bideu in acelasi vas

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#19
calduramare

calduramare

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.09.2009
Salut !!  exact ce cautati voi am eu de vanzare,   firma mea se ocupa exact cu asa ceva,  sunt acele wc-uri din Turcia de care se amintea mai sus, se vand doar cu 350 ron  si setul cuprinde vasul de wc propriu-zis, cu stropitorul acela ( care face toti banii )  , rezervorul  din portelan care este montat pe vasul de wc, nu suspendat pe perete, mecanismul de actionare din rezervor si livrarea acasa pentru cei din Bucuresti.
Stropitorul este actionat separat de wc, printr-un robinet care e mai bine sa fie racordat la apa rece, pentru ca cea calda poate fi prea calda uneori si e de rau.  Aceste vase cu stropitor sunt cautate in special de cei cu afectiuni hemoroidale , pentru care curatenia la fund e obligatorie.
Nu stiu cum sa fac cu nr de tel, nu o sa ma lase administratorii ca cica e reclama pe fata dar cautati bine pe google ca am niste anunturi.
sau lasati-mi un mesaj pe forum si va caut eu.

#20
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006

 calduramare, on 2nd September 2009, 21:38, said:

.. Nu stiu cum sa fac cu nr de tel, nu o sa ma lase administratorii ca cica e reclama pe fata ..
hombre, vorbesti criptat, ca in ilegalitate. Spune dom'le numele firmei si ataseaza un fisier printat dupa pagina web (sper ca ai asa ceva). Un pdf ar fi ideal.
Nu introduce insa aici link catre pagina ta si nici alte artificii de crescut nr. vizitatorilor pt. site-uri.
Posteaza deasemeni aici (daca poti) cateva poze cu aceste produse.

Sigur ca noi combatem reclama, dar trebuie totusi ca oamenii (incepand cu forumistii) sa fie si informati. Altfel ce facem, vorbim doar la modul abstract ?! Si vorba ta, mai sunt oameni cu probleme medicale, poate au chiar nevoie de un anumit produs -de ce sa nu-i ajutam cu o informatie ?

Mai bine atasezi un pdf cu produsul ala, decat sa indemni oamenii sa-ti scrie in privat (pt. ca asta inseamna comert pe din ..dos).

#21
papilon

papilon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2010
Am vazut prin Antalia -turcia wc -uri din astea, la noi oare unde se gasesc?  ma refer la wc-urile normale care au chestia aia colo de te speli la fund...   nu capace de plastic cu functia de bideu, am incercat dar sunt naspa, sunt fragile, se rup si am facut si inundatie cu el, mai costa si o gramada de bani.  
astea sunt mai misto, scap de instalarea unui alt vas, instalator, etc, Am cautat pe la valea cascadelor dar aia nici nu au auzit macar de asa ceva. pe net gasesc doar link-uri vechi care nu merg.  daca stie cineva, va rog, am mare nevoie.
:thumbup:

#22
tavone

tavone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 10.02.2007
am vz si eu asa ceva, acum vreo 4-5 ani, la Delta design.

#23
meisio

meisio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.04.2010

 hamelainen, on 16th December 2007, 23:39, said:

Va rog sa ma ajutati daca aveti informatii ca exista wc si bideu in acelasi vas. Am o problema cu spatiulsi nu au loc 2 vase separate. Multumiri anticipate !!!

Asta se rezolva relativ repede numai sa stii ca exista :)

Uite aici ce am vazut la Comstal -> www.comstal.ro/6283/capac-wc-cu-functie-bideu.html

Asta e un gadget al WC-urilor daca pot sa zic asa  :naughty:    Capac de WC si bideu, pretul zic eu ca este convenabil... decat sa dai pe un bideu separat mai bine iti iei din asta. Eu mi-am luat, la inceput mi s-a parut cam ciudata ideea dar acum sunt destul de multumit de el.

Poate ajuta...

Edited by scheleton, 03 April 2012 - 00:02.


#24
ady_bod

ady_bod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.03.2012
eu am vazut ceva interesant wc +bideu foarte frumos estetic, scurgerea se face pe verticala nu cum avem prin apartamente cu cot, pretul era cam 600 ron la Tekzen. am inteles ca sunt 2 astfel de magazine de bricolaj in romania

Edited by scheleton, 03 April 2012 - 00:03.


#25
Anduena

Anduena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.01.2012

 ady_bod, on 3rd April 2012, 01:01, said:

eu am vazut ceva interesant wc +bideu foarte frumos estetic, scurgerea se face pe verticala nu cum avem prin apartamente cu cot, pretul era cam 600 ron la Tekzen. am inteles ca sunt 2 astfel de magazine de bricolaj in romania

Partea cu scurgerea pe verticala e utila pentru cei care isi construiesc acum casele. Pentru cei care locuiesc la bloc e dificil, nici constructiile noi nu au scurgere in pardoseala pentru vasul de toaleta si e cam nasol. Daca vrei sa-ti schimbi vasul vechi de toaleta cu unul nou ia de-aici www.spam-spam.ro. Imi luasem unul acasa si nasilor mei le-a placut foarte mult asa ca le-am comandat si lor unul si... mi-au facut discount. Spaga mea...:)

Edited by scheleton, 12 April 2012 - 20:03.


#26
sealife

sealife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.03.2010
Eu am un capac de WC adus din Coreea (era mai ieftin ca aici) si care se monteaza pe un WC normal.Capacul de WC este incalzit,te spala unde vrei cu apa calda  , ajustezi cum vrei tu astfel incat jetul sa te nimereasca :thumbup: ,te usuca .
Va trebuie o priza si alimentare la apa pentru capac.
Sunt si in Romania numai ca pretul e cam mare .Pe mine m-a ajuns in jur de 700 de RON capacul(am facut conversia).

#27
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007

 sealife, on 12th April 2012, 13:31, said:

[...] Capacul de WC este incalzit, te spala unde vrei cu apa calda, ajustezi cum vrei tu astfel incat jetul sa te nimereasca :thumbup: , te usuca. [...]
Poți posta un link sau măcar ceva poze?


 sealife, on 12th April 2012, 13:31, said:

[...] Sunt si in Romania numai ca pretul e cam mare. [...]
Și care ar fi prețul celor comercializate în țară?

#28
sealife

sealife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.03.2010

 raduk, on 12th April 2012, 17:45, said:

Poți posta un link sau măcar ceva poze?



Și care ar fi prețul celor comercializate în țară?


O sa pun poze cu capacul meu dupa Sarbatori :peacefingers: .
In Romania am vazut la 1800 Ron dar nu era incalzit capacul.
Cand te pui pe capacul cald e imposibil sa nu duci treaba pana la capat :thumbup:

#29
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007
Te cred.  :peacefingers:
Bănuiesc că este cam la fel cu orgasmul de la IPAT.  :lol:

#30
sealife

sealife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.03.2010

 raduk, on 12th April 2012, 17:45, said:

Poți posta un link ..

http://www.alibaba.c...ean_toilet.html

Ceva de genul asta am eu.
Poze dupa Sarbatori.
Paste Fericit!!

#31
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a8qjNkwE0dw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
hakapeszi1967

hakapeszi1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.09.2010
Stau la bloc, il folosesc de ~ 4 - 5 ani, si inca functioneaza impecabil:

www.magdolna.ro/index.php?opcio=kom_termekek&fel=termeket_mutat&kat=59&azon=2420&m=48&kezdet=0&mepo=10&nyelv=ro

Necesita racordare la apa rece si apa calda.
M-a costat vreo 650 lei, dar merita toti banii.
[ http://www.magdolna.ro/kepek/termekek/termekkep46c980a9c0e09.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by scheleton, 14 April 2012 - 22:22.


#33
sealife

sealife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.03.2010

 sealife, on 14 aprilie 2012 - 21:56, said:

Poze dupa Sarbatori.


Au trecut de mult sarbatorilePosted Image ,poze cu al meu bideu

Attached Files



#34
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
polita pt reviste!!!
super idee, a ... si capacul e ok

#35
sealife

sealife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.03.2010
Capacul e super ok, impresioneaza pe toti cei care ''finalizeaza'' la mine acasa.
Nu stiu daca la noi a mai scazut pretul de la 1800 de ron ca nu m-am mai interesat.
Pot sa spun ca  direct din China poti cumpara un capac  la fel cu 120 de dolari.In Coreea de Sud era in jur 200.
La noi ...HOTI.

Edited by sealife, 14 October 2012 - 13:35.


#36
dvn2007

dvn2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 30.11.2007

 sealife, on 14 octombrie 2012 - 13:34, said:

Capacul e super ok, impresioneaza pe toti cei care ''finalizeaza'' la mine acasa.
Nu stiu daca la noi a mai scazut pretul de la 1800 de ron ca nu m-am mai interesat.
Pot sa spun ca  direct din China poti cumpara un capac  la fel cu 120 de dolari.In Coreea de Sud era in jur 200.
La noi ...HOTI.

Foarte interesant
Ti am trimis PM

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate