Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...
 Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 

Sapphire ATI Radeon HD2600XT AGP

- - - - -
  • Please log in to reply
470 replies to this topic

#37
XtreZz

XtreZz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.04.2007
pai fara shader low retsu tot high asta am si spus....

L.E: am demo acum in zilele urm sper sa fac rost de full daca nu mai uita ala sa mi-l aduca la scoala :D

Edited by XtreZz, 02 December 2007 - 13:25.


#38
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007

View PostXtreZz, on Dec 2 2007, 13:08, said:

Crysis am jucat eu 1024x768 high cu shadows mai mici si am peste 40 fps fara AA

View PostXtreZz, on Dec 2 2007, 13:23, said:

pai fara shader low retsu tot high asta am si spus....

L.E: am demo acum in zilele urm sper sa fac rost de full daca nu mai uita ala sa mi-l aduca la scoala :D

Ai spus SHADOWS adica umbre, pe cand SHADERS se ocupa de calitatea texturilor, pierzi din calitatea imaginii cu ele pe low.  :D

Edited by pruny26, 02 December 2007 - 13:36.


#39
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
prieteni, niste concluzii. merita placa sau nu?

#40
XtreZz

XtreZz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.04.2007
mda my bad pruny ai dreptate....mi-am luat benchmark si am facut 3 teste cu setari diferite...ramul de 1gb ma ingroapa....am fost sambata sa caut ram si toate magazinele erau inchise.....

Attached Files



#41
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 14.07.2006
fratilor , voi aveti versiunea PCI-E .... AICI SE VORBESTE DESPRE AGP ONLY

#42
XtreZz

XtreZz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.04.2007
eh cei care avem pci-e vb aici ca sa nu mai deschidem un topic aiurea:|
apropo mi-am facut tweak-ul la crysis sa deblochez very high pe xp si sunt uluit 15-30 fps mai scade si sub deoarece am ramul 1gb si setari 1024 high(adik very high dar tot high arata) in afara de shaders si shadows care sunt pe medium....

#43
ionutzarad

ionutzarad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 23.04.2007
update: toate filmele in hd ,merg si pe 720 linii si pe 1080.Ruleaza perfect.

#44
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 14.07.2006
Va recomand sa folositi POWER DVD (ultima versiune posibila ) dar , obligatoriu cu acest patch --- ruleaza perfect atat 720p cat si 1080p ..... singura problema e ca tot nu deschide .MKV .... Stie cineva vreo solutie ?????

#45
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
imi poate spune cineva care si-a luat recent placa asta, ce contine cutia? si cei care au luat de la upshop, cum a venit cutia de la upshop?

Edited by ronell, 12 December 2007 - 20:50.


#46
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007

View Postice187, on Dec 3 2007, 14:26, said:

singura problema e ca tot nu deschide .MKV .... Stie cineva vreo solutie ?????
matroska pack

#47
escape2007

escape2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 02.08.2007

View Postronell, on Dec 12 2007, 20:43, said:

imi poate spune cineva care si-a luat recent placa asta, ce contine cutia? si cei care au luat de la upshop, cum a venit cutia de la upshop?

De la upshop iti vine cu Fan Courier. Intr-o cutie mai mare de carton ai cutia placii video si factura cu garantia. In cutia placii video gasesti toate cablurile si adaptoarele de care are nevoie.

Edited by escape2007, 13 December 2007 - 00:07.


#48
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006

View Postescape2007, on Dec 13 2007, 00:06, said:

De la upshop iti vine cu Fan Courier. Intr-o cutie mai mare de carton ai cutia placii video si factura cu garantia. In cutia placii video gasesti toate cablurile si adaptoarele de care are nevoie.

cutia cu placa e sigilata? cate cd-uri sunt in cutie? intreb pt ca cineva a primit si cutia cel putin nu seamna deloc cu e e in pozele de prezentare, inclusiv cele de pe site-ul sapphire, nu black box, nu 3dmark06. vreau sa vad daca e normal.

Edited by ronell, 13 December 2007 - 09:19.


#49
escape2007

escape2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 02.08.2007

View Postronell, on Dec 13 2007, 09:11, said:

cutia cu placa e sigilata? cate cd-uri sunt in cutie? intreb pt ca cineva a primit si cutia cel putin nu seamna deloc cu e e in pozele de prezentare, inclusiv cele de pe site-ul sapphire, nu black box, nu 3dmark06. vreau sa vad daca e normal.

Cutia placii nu era sigilata dar seamana cu cea de pe site si are un singur CD cu driverele. Pe site la upshop nu zice nimic de alte software incluse in pachet...asa ca nu vad de ce te-ai astepta la ele. Garantia este de 2 ani.

#50
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006

View Postescape2007, on Dec 13 2007, 10:31, said:

Cutia placii nu era sigilata dar seamana cu cea de pe site si are un singur CD cu driverele. Pe site la upshop nu zice nimic de alte software incluse in pachet...asa ca nu vad de ce te-ai astepta la ele. Garantia este de 2 ani.

da, seamna cutia, nesigilata (ambele cutii de fapt, cea mare probabil de la transport), un singur cd. pe cutia din pozele de prezentare zice de 3dmark, valve black box, de aia intrebam. probabil ori e chestie de marketing, ori "oferta" a fost si nu mai este

Edited by ronell, 13 December 2007 - 10:42.


#51
escape2007

escape2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 02.08.2007

View Postronell, on Dec 13 2007, 10:38, said:

da, seamna cutia, nesigilata (ambele cutii de fapt, cea mare probabil de la transport), un singur cd. pe cutia din pozele de prezentare zice de 3dmark, valve black box, de aia intrebam. probabil ori e chestie de marketing, ori "oferta" a fost si nu mai este

Scria parca pe undeva ca pozele sunt cu titlu informativ, probabil le iau si ei de prin alte parti sa poti sa-ti faci o idee de cum arata. Banuesc ca a fost ceva promotie prin alte parti cu 3DMark-ul. Pe cutia pe care am primit-o nu scrie nimic de el. Si poti sa-l intrebi pe ala de la upshop prin telefon cu ce accesorii ti-o trimite.
La mine cutia mare de carton a fost foarte sigilata...si m-am chinuit ceva s-o deschid.

#52
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006

View Postescape2007, on Dec 13 2007, 10:52, said:

Scria parca pe undeva ca pozele sunt cu titlu informativ, probabil le iau si ei de prin alte parti sa poti sa-ti faci o idee de cum arata. Banuesc ca a fost ceva promotie prin alte parti cu 3DMark-ul. Pe cutia pe care am primit-o nu scrie nimic de el. Si poti sa-l intrebi pe ala de la upshop prin telefon cu ce accesorii ti-o trimite.
La mine cutia mare de carton a fost foarte sigilata...si m-am chinuit ceva s-o deschid.

cutia asta nu s-a chinuit nimeni s-o deschida, era deja deschisa. iar studiind noi problema, se pare ca acea banda adeziva a fost pusa ori in graba, ori neglijent, ori ambele.

#53
oszili

oszili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 25.07.2007
Si eu am comandat un Gecube 2600XT acu doua saptamani tot de la Upshop, si la cutia placii video sigilul era taiat, insa nu-mi lipsea nimic din accesorii. Oricum nu e frumos ca sa desfaci sigilul, dar la noi la orice te poti astepta. Un lucru l-am invatat si eu, inainte de a comanda ceva, trebuie sunat si interesat.

#54
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006

View Postoszili, on Dec 13 2007, 13:01, said:

Si eu am comandat un Gecube 2600XT acu doua saptamani tot de la Upshop, si la cutia placii video sigilul era taiat, insa nu-mi lipsea nimic din accesorii. Oricum nu e frumos ca sa desfaci sigilul, dar la noi la orice te poti astepta. Un lucru l-am invatat si eu, inainte de a comanda ceva, trebuie sunat si interesat.

eu am invatat sa nu mai comand pe net. mai bine direct din magazin, o fi mai scump, dar macar stii niste lucruri. vorba aia... da-i un ban, dar stii ca nu-l mai ai.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate