Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Sapphire ATI Radeon HD2600XT AGP

- - - - -
  • Please log in to reply
470 replies to this topic

#469
byzarre

byzarre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 17.03.2007
Salut
Am o problema cu sistemul in ultimul timp.
CPU: AMD64 x2 3800+
Ram: 2gb ram elixir+kingstone
MB: Gigabyte k8nsc-939
GPU: Sapphire 2600XT AGP
HDD WD 250 gb sata + Maxtor 80 gb ata
Sursa Raidmax 520w noua

Simptome:
In Counter-Strike imi merge ca si cum ar fi dat pe fast .Se misca foarte repede dupa care se opreste putin si tot asa
In World Of Warcraft in unele regiuni imi apar patrulatere,hexagoane de toate culorile si formele geometrice si cateodata se misca ca in counter-strike.
Dupa o perioada de navigat pe internet ( fara jocuri) incepe sa se miste in reluare ferestrele cand le dau minimize sau maximize.
Cateodata se face monitorul negru si incearca sa se redeschida dar pana la urma se lasa pagubas...(monitorul nu se inchide,doar se face negru).O singura data sa reaprins si a dat o eroare la driverul ati nu mai tin minte exact.
In fine,banui ca de vina ar fi placa mea video asa ca am
-Dezinstalat driverul vechi,am curatat cu driver cleaner,am reinstalat ultimul driver.
-Am scos placa video m-am uitat pe ea de condensatori umflati si i-am curatat slotul
-Temperaturile in idle 53-54 iar in jocuri in jur de 60-64.
Am reinstalat windows cu format toata partitia si tot la fel.
Ce dracu sa ii mai fac ca ma dispera,are 2 luni de cand parca e posedat.
Multumesc anticipat. ^_^

#470
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postbyzarre, on 19th November 2009, 20:55, said:

......... in unele regiuni imi apar patrulatere,hexagoane de toate culorile si formele geometrice si cateodata se misca ca in counter-strike.
.......

Cind incepi sa ai asa numitele artifacts (hexagoane, patrulatere.....) in general se intimpla din 2 cauze:
a. software
b. hardware

Deoarece ai instalat Windows-ul curat si implicit driver-ul se pare ca nu este din aceasta cauza ceeace ne duce la punctul b. hardware. Fie din cauza de overclock (GPU sau RAM) fie din cauza ca se incalzeste. Temp. pe care le-ai postat ar indica un mod de operare normal asa ca se pare ca nu este cauza. Singur nu faci overclock la card? In acelasi timp folosesti driver-ul de pe site-ul sapphire sau l-ai luat pe cel de pe site-ul amd ? Deasemenea ai nevoie de alimentare separata la card?

Edited by active95, 19 November 2009 - 21:05.


#471
byzarre

byzarre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 17.03.2007
Overclock la gpu nu am si nici nu am facut vreodata.
Driverul este 9.10 ultimul de pe site-ul la sapphire.
Da are nevoie de alimentare separata placa video.
Am mai avut niste probleme cu pc-u gen restarturi,bsod,blocari etc. si din cauza am schimbat sursa cu una mai puternica raidmax 520w.
Celelalte simptome au disparut in mare,in afara de blocari si artifacts :| .

Edited by byzarre, 19 November 2009 - 21:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate