Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 

Sapphire ATI Radeon HD2600XT AGP

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
470 răspunsuri în acest subiect

#1
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 14.07.2006
Procesor video:
ATI Radeon HD 2600 XT
Slot:
AGP
Procesor
Frecventa procesor (MHz):
800
Memorie
Capacitate memorie (MB):
256
Tip memorie:
DDR3
Latime de banda memorie (biti):
128
Frecventa memorie (MHz):
1400
Alte Caracteristici
Suport DirectX (versiune):
10
Suport OpenGL (versiune):
2.0
Tehnologii:
Avivo
Dynamic Geometry Acceleration
Unified Superscalar Shader Architecture

[ http://www.emag.ro/poze/big/img46264_07112007145836.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://images.dailytech.com/nimage/4968_large_HD2600_AGP.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.526
  • Înscris: 23.03.2007

Vizualizare mesajice187, pe Nov 22 2007, 14:01, a scris:

Procesor video:
ATI Radeon HD 2600 XT
Slot:
AGP
Procesor
Frecventa procesor (MHz):
800
Memorie
Capacitate memorie (MB):
256
Tip memorie:
DDR3
Latime de banda memorie (biti):
128
Frecventa memorie (MHz):
1400
Alte Caracteristici
Suport DirectX (versiune):
10
Suport OpenGL (versiune):
2.0
Tehnologii:
Avivo
Dynamic Geometry Acceleration
Unified Superscalar Shader Architecture

go for it ;)

#3
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.426
  • Înscris: 23.04.2007

Vizualizare mesajAde_Dear, pe Nov 22 2007, 14:19, a scris:

go for it ;)
Pai....si pret?Si pe ce sistem o sa fie pusa?

#4
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 14.07.2006
pretul placii este de 380RON
urmeaza sa o pun pe sistemul "Ol'Timer", care de-a lungul vietii sale mi-a mancat multi $, placa asta video va fi cred ultima componenta pe io care mai adaug :D : p4 2,8ghz HT , placa de baza Asus P4P800se, 2x512Kingmax, sursa Hiper Performance 350w, 2xHDD Seagate (80gb +250gb), DVD-rw asus 1604p , Creative Audigy SE + gecube radeon 9600pro - pe care tocmai i l-am "extirpat" :D

Editat de ice187, 22 noiembrie 2007 - 16:34.


#5
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 14.07.2006
Imi poate da cineva niste indicatii despre unde as putea gasi aceasta placa... La eMag am sunat si nu o au pe stoc.... Singurul loc in care am mai gasito este la MediaDot (poate sa-mi zica cineva daca sunt de incredere?).
Stie cineva unde as putea gasi aceasta placa????

#6
ionutzarad

ionutzarad

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 401
  • Înscris: 23.04.2007

Vizualizare mesajice187, pe Nov 23 2007, 17:43, a scris:

Imi poate da cineva niste indicatii despre unde as putea gasi aceasta placa... La eMag am sunat si nu o au pe stoc.... Singurul loc in care am mai gasito este la MediaDot (poate sa-mi zica cineva daca sunt de incredere?).
Stie cineva unde as putea gasi aceasta placa????



De doua saptamani caut si eu ca disperatul placa asta video si nu o gasesc niciunde!!!!!!!!!nu exista momentan in romania din cate imi dau seama ,am luat legatura cu mai mult de 10 magazine online,plus cele din orasul meu,nimeni nu o are pe stoc,imi vine sa ma impusc.So....daca o gaseste cineva in romania,pe stoc,faceti-va mila si anuntati...dau o bere ...din cate vad,la media dot e varianta cu ddr2 si nici asta nu cred ca e pe stoc.Cea mai buna e cea cu ddr3!!!!Sapphire ATI Radeon™ HD 2600 XT AGP ddr3

#7
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 14.07.2006
de miercuri sau joi parca cand am vazut-o ca a aparut pe eMag ... tot creste pretu la ea :( Am un bad feeling ca atunci cand va aparea in stoc (asa in mod miraculos) va fi cu mult peste 400ron.
Chiar si la MediaDot a crescut de ieri pana azi cu +10ron :( ....
Totusi cum e posibil sa creasca pretul zilnic la un produs care (spun ei) nu este pe stoc???

Editat de ice187, 24 noiembrie 2007 - 10:00.


#8
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.941
  • Înscris: 06.10.2003
Incearca la DominoPc din Cluj ...Nu stiu dc. si trimit in tara, dar macar incearca ....

#9
eXcet

eXcet

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 10.11.2007
AM avut de ales intre asta si XFX 8600GT...bine inteles ca am luat 8600GT-u...nu o lua pe asta si mai pune pana la un 8600GT(palit,Gainward sau XFX)restu nu prea

#10
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 30.06.2006

Vizualizare mesajionutzarad, pe Nov 23 2007, 23:28, a scris:

De doua saptamani caut si eu ca disperatul placa asta video si nu o gasesc niciunde!!!!!!!!!nu exista momentan in romania din cate imi dau seama ,am luat legatura cu mai mult de 10 magazine online,plus cele din orasul meu,nimeni nu o are pe stoc,imi vine sa ma impusc.So....daca o gaseste cineva in romania,pe stoc,faceti-va mila si anuntati...dau o bere ...din cate vad,la media dot e varianta cu ddr2 si nici asta nu cred ca e pe stoc.Cea mai buna e cea cu ddr3!!!!Sapphire ATI Radeon? HD 2600 XT AGP ddr3

nu cred ca exista placa asta cu ddr2. aia de la mediadot au facut o greseala. daca va uitati bine la poza produsului, scrie gddr3.

Editat de ronell, 24 noiembrie 2007 - 13:21.


#11
eXcet

eXcet

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 10.11.2007

Vizualizare mesajronell, pe Nov 24 2007, 13:19, a scris:

nu cred ca exista placa asta cu ddr2. aia de la mediadot au facut o greseala. daca va uitati bine la poza produsului, scrie gddr3.

varianta PRO e  cu ddr2...XT e cu ddr3

#12
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 30.06.2006

Vizualizare mesajMariusRZR, pe Nov 24 2007, 13:22, a scris:

varianta PRO e  cu ddr2...XT e cu ddr3

exact. iar omul vorbeste de varianta XT.

#13
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.309
  • Înscris: 18.08.2007

Vizualizare mesajMariusRZR, pe Nov 24 2007, 12:52, a scris:

AM avut de ales intre asta si XFX 8600GT...bine inteles ca am luat 8600GT-u...nu o lua pe asta si mai pune pana la un 8600GT(palit,Gainward sau XFX)restu nu prea

Marius aici e vorba de placi video pe Agp unde 8600gt nu exista. :quietsign:

Varianta la Mediadot are 1400mhz la memorii adica DDr3 clar (au scris gresit ddr2)
La varianta 2600pro sunt ddr2 din pacate.

Editat de pruny26, 24 noiembrie 2007 - 13:44.


#14
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 14.07.2006
MariusRZR - nu te contrazic , dar eu am nevoie de suport AGP
SHIVA - merci pt recomandare ... dar stau putin cam departe de Cluj si in caz de nevoie service.... :(

#15
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.426
  • Înscris: 23.04.2007
Poate ai noroc si pui mana pe un 1950pro sh la un pret decent.

#16
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 14.07.2006
am gasito aici "ONSITE"

Avand in vedere ca firma este probabil intr-o garsoniera, sunt curios cine ofera serviciile de garantie???

#17
ionutzarad

ionutzarad

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 401
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare la toti!!!

Multumesc pentru sugestii!!o sa mai incerc pe luni sa mai contactez si pe cei de la ONSITE,cei de la MEDIADOT inca nu mi-au raspuns daca au sau nu placa.
Vreau sa va spun ca imi trebuie neaparat placa asta pentru ca 90%din timpul pe care il petrec la comp e pentru a ma uita la filme in HD iar de cand mi-am acum 2luni
o plca de la nvidia 7300gt,ddr3,AGP,filmele in hd mi se vad sacadat pentru ca placa nu stie nvidia purevideo,asa ca toata partea de procesare o trimite la proc care sta pe 100%
in loc sa proceseze cel putin o parte din semnal si placa video....vreau sa va zic ca am trecut la placa asta de la un fx5500 pe care imi mergeau toate HD-urile...ufff.
Acum caut ca disperatul placa asta pe AGP :  Sapphire Radeon™ HD 2600 XT, pentru ca din cate am citit de ea e prima placa de la ati care accelereaza hardware
semnalul HD,preluand de pe "umerii" procesorului aceasta sarcina grea,si e capabila sa ruleze continut hd cu brio chiar si pe 1080 linii,atat pe vista cat si pe xp!!!! mai multe puteti citi aici :  http://www.tomshardw...ideo/index.html .Din cate vad e cu mult peste nvidia 8600gs de ex ,la procesare HD.Exact de ce am eu nevoie.

#18
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 14.07.2006

Vizualizare mesajionutzarad, pe Nov 24 2007, 16:48, a scris:

Salutare la toti!!!

Multumesc pentru sugestii!!o sa mai incerc pe luni sa mai contactez si pe cei de la ONSITE,cei de la MEDIADOT inca nu mi-au raspuns daca au sau nu placa.
Vreau sa va spun ca imi trebuie neaparat placa asta pentru ca 90%din timpul pe care il petrec la comp e pentru a ma uita la filme in HD iar de cand mi-am acum 2luni
o plca de la nvidia 7300gt,ddr3,AGP,filmele in hd mi se vad sacadat pentru ca placa nu stie nvidia purevideo,asa ca toata partea de procesare o trimite la proc care sta pe 100%
in loc sa proceseze cel putin o parte din semnal si placa video....vreau sa va zic ca am trecut la placa asta de la un fx5500 pe care imi mergeau toate HD-urile...ufff.
Acum caut ca disperatul placa asta pe AGP :  Sapphire Radeon™ HD 2600 XT, pentru ca din cate am citit de ea e prima placa de la ati care accelereaza hardware
semnalul HD,preluand de pe "umerii" procesorului aceasta sarcina grea,si e capabila sa ruleze continut hd cu brio chiar si pe 1080 linii,atat pe vista cat si pe xp!!!! mai multe puteti citi aici :  http://www.tomshardw...ideo/index.html .Din cate vad e cu mult peste nvidia 8600gs de ex ,la procesare HD.Exact de ce am eu nevoie.
daca reusesti s-o cumperi please da-mi si mie detalii despre firma "Onsite" si detalii despre garantia produsului (cine o asigura?)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate