Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

Intrebare...

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Jumulici

Jumulici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.11.2007
Buna tuturor! Am vazut ca pe aici posteaza oameni care, cel putin par daca n'or fi toti, cunoscatori...asa ca va rog frumos sa-mi raspundeti si mie la o intrebare. Daca am 1.74 si vreo 67 de kg, sunt intr-o forma fizica ceva mai buna decat o gogonea avand in vedere ca merg constant la o sala de fitness, dar sunt fata, as putea sa ma apuc de kickbox?  Nu ma intereseaza daca o sa cobor scarile in maini dupa primele antrenamente,pt ca la picioare am febra musculara sau chestiile de genul "oare o sa imi rupa fiecare os?", pur si simplu as vrea sa incerc acest sport si voiam sa va cer o parere avizata, daca se poate :) Multumesc anticipat

#2
Nicoara

Nicoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 22.02.2007
Draga mea  :P

eu zic pur si simplu sa te duci la o sala si sa te apuci de antrenamente. nimeni n-o sa-ti dea coate-n gura si genunchi la ficat. Orice antrenor cat de cat de Doamne Ajuta cam stie ce poate fiecare elev si n-o sa-l nenoroceasca numai pt ca asa ai vazut tu la k1. E bine sa mergi la cineva care-ti inspira incredere si care are cat de cat o "carte de vizita". El te va conduce pas cu pas in pregatirea fizica, intarirea corpului, tehnici de lupta etc. Si nu-i musai sa lupti in local combat  :D . Stii cum se zice ... pofta vine mancand.

#3
Jumulici

Jumulici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.11.2007
Multumesc pt raspuns :) acum mai ramane doar sa caut o sala buna, si sper sa o gasesc cat de curand :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate