Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

cum sa bag IP DE NET?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mr. twister

mr. twister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.09.2007
salutare! am si eu o intrebare, unde tre sa intru sa bag IP si adresele de internet sa ma pot reconecta dinnou?cu respect! :peacefingers:

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Pai, eu zic sa bagi adresele in buzunar si IP formezi pe telefon!!
Explica mai clar si mai detaliat te rog.
Vrei cumva sa-ti modifici adresa IP pentru a accesa un site care nu permite acelasi IP?! Se face prin adrese proxy, daca nu ai IP dinamic.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,278
  • Înscris: 24.02.2007

 mr. twister, on Oct 21 2007, 11:11, said:

salutare! am si eu o intrebare, unde tre sa intru sa bag IP si adresele de internet sa ma pot reconecta dinnou?cu respect! :peacefingers:

Control Panel->Network Connections ...

#4
mr. twister

mr. twister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.09.2007
nu am nevoie de oameni mistocari! am intrebat cum sa bag IP SI UNDE , PENTRU MIAM FORMATAT  calculatorul si tre sa bag adresele ca sa am acces la internet! nu vreau sa modific nimic!aceleasi care mi leau dat atunci cind am facut abunament la internet, intelegeti! :wacko: !si dupaia DANI USER , mai departece tre sa fac!mersi!

#5
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

 mr. twister, on Oct 21 2007, 11:11, said:

salutare! am si eu o intrebare, unde tre sa intru sa bag IP si adresele de internet sa ma pot reconecta dinnou?cu respect! :peacefingers:

 mr. twister, on Oct 21 2007, 15:18, said:

nu am nevoie de oameni mistocari! am intrebat cum sa bag IP SI UNDE , PENTRU MIAM FORMATAT  calculatorul si tre sa bag adresele ca sa am acces la internet! nu vreau sa modific nimic!aceleasi care mi leau dat atunci cind am facut abunament la internet, intelegeti! :wacko: !si dupaia DANI USER , mai departece tre sa fac!mersi!

Ti se pare ca ce ai scris in cele 2 mesaje seamana?! Mie nu, sincer.
Plus ca nu ai spus ce fel de net ai? Da un telefon la firma de net si intreaba-i cum se face !!
Daca ai si user, probabil ca ai RDS, conexiune PPPoE.
http://www.metacafe....net_connection/


 dani.user, on Oct 21 2007, 11:38, said:

Control Panel->Network Connections ...
Raspunsul asta e bun, dar incomplet. Dupa ce intri acolo, dai click dreapta pe icoana de retea  > properties > bagi adresa IP/gateway/dns.

#6
mr. twister

mr. twister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.09.2007
pai pentru ce e acest topic , pentru informatii utile!nu??cei care au bun simt si stiu raspund iar ceilalti nu ar trebui sa faca haz de necaz de problema altuia, asa ar fi frumos!
am de la vianet, nu am modem ( daca e important!)
mersi! ;)

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,538
  • Înscris: 17.04.2006
Degeaba te ataci omule daca esti incuiat si nu reusesti sa explici problema , ca de gramatica nu mai zic nimic ... :nonobad:
Si telefonul ala de la ISP pentru ce e ? Sa dai beep-uri ?  :console:

#8
bytzu

bytzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.02.2007

 Sef-chenko, on Oct 21 2007, 16:19, said:

Degeaba te ataci omule daca esti incuiat si nu reusesti sa explici problema , ca de gramatica nu mai zic nimic ... :nonobad:
Si telefonul ala de la ISP pentru ce e ? Sa dai beep-uri ?  :console:



mah deci am o problema mare.. mi-am tras net de la rds si mi-au dat doar mac-ul... ce dreq fac  acuma??

unde naiba se baga macu ala ca am cautat peste tot...

#9
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 29.04.2006
SUNA LA RDS !

#10
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Ti-au data cei de la erdeesh macul tie ?! Nu cumva invers? Sau ei ti-au dat IP ?? Cauta pe net exemple de cum arata fiecare...

Edited by queensoft, 23 October 2007 - 11:11.


#11
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,278
  • Înscris: 24.02.2007
Sorry pentru raspuns incomplet.

 mr. twister, on Oct 21 2007, 11:11, said:

salutare! am si eu o intrebare, unde tre sa intru sa bag IP si adresele de internet sa ma pot reconecta dinnou?cu respect! :peacefingers:

Din mesajul asta am inteles ca ai mai facut asta dar nu mai stiai unde sa incepi.

#12
mr. twister

mr. twister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.09.2007
da am mai facut, insa nu mai stiam unde sa intru ca nu intru in fiecare zi, dar am rezolvato, mersi  pentru sfaturi baieti!!

#13
ferdil

ferdil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.06.2007

 bytzu, on Oct 22 2007, 20:56, said:

mah deci am o problema mare.. mi-am tras net de la rds si mi-au dat doar mac-ul... ce dreq fac  acuma??

unde naiba se baga macu ala ca am cautat peste tot...

hhaha e tare asta cu macul . e prima data cand aud asa ceva .. macul il poti afla si singur fara sa til dea rds :))) daca erau toti ca tine sa dea macuri in retea mama ce retele faceam noi in romania :)))

#14
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Cred ca a vorbit cu cineva de IP-uri, DNS-uri si MAC-rui si a retinut ce e mai usor.

#15
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,544
  • Înscris: 25.10.2007

 websitefinder, on Oct 27 2007, 09:42, said:

Cred ca a vorbit cu cineva de IP-uri, DNS-uri si MAC-rui si a retinut ce e mai usor.

S-au o fi primit o adresa IPv6  :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate