Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Cum configurez NOD32?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007
Dupa ce am citi mai multe sondaje si am auzit tot atatea pareri am ajuns la concluzia ca nod 32 e un super bun antivirus. ok! pana aici. problema mea e ca nu stiu sa l instalez (nu, nu vreau sa credeti ca sunt chiar asa de prost) ma refer ca nu stiu sa l setez corect mai ales ca inainte sa l instal imi cere sa aleg un server de unde sa si faca download si in plus in cere un cont si un pass :(. sper ca e cineva care imi poate spune si care e cea mai buna vers de nod banuiesc ca ultima dar nu stiu care si sper ca e cineva care imi poate da aceste detalii. ms

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Contul si parola le obtii atunci cind cumperi programul. Apropo, softpedia nu incurajeaza/sustine pirateria.
In timpul instalarii, poti activa/dezactiva diverse optiuni in timpul instalarii, in functie de cum ai sau nu nevoie de ele (interfata grafica custom, scanare mailuri, supraveghere internet, scanare documente word etc.).
Dupa instalare, singura optiune unde ai putea umbla este la AMON > setup > extensions > dezactivare scan all files (pentru a nu ocupa prea mult procesorul/hardul).

#3
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

View Postqueensoft, on Oct 16 2007, 17:33, said:

Apropo, softpedia nu incurajeaza/sustine pirateria.
nu dar o mentine sau alte chesti prin download de programe care poti scoate de pe torrente sau dc++ .aceste programe se gasesc chiar pe softpedia.
si acum revenim la topic:si eu am nod32 bla bla bla bla dar nu am intalnit asemenea chesti la instalare poti seta obtiunea sa nu-ti vina chestile astea la fel cum a zis queensoft.
daca nu este o versiune trial de 25 zile pe www.antivirus.ro :)

#4
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007
man ms dar atunci cand ii dau instal dupa ce aleg cum vreau sa se instal adica tipic avansat sau mai stiue eu cum apare chestia asta cu alegeea serverului si apoi un pass si un cont si din cauza ca nu le introduc nu si poate face update :( iar cu trial ce fac

#5
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

View PostGiGonT3, on Oct 16 2007, 18:15, said:

man ms dar atunci cand ii dau instal dupa ce aleg cum vreau sa se instal adica tipic avansat sau mai stiue eu cum apare chestia asta cu alegeea serverului si apoi un pass si un cont si din cauza ca nu le introduc nu si poate face update :( iar cu trial ce fac
pai daca nu ai mai avut nod32 sar putea sa-ti fie de ajutor trialul.
in cazul asta depinde de versiunea pe care o ai asa te-as ruga sa o specifici!

#6
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007
2.5 daca nu ma insel sida nu am mai avut nod 32 dar am auzit ca e super bun si consuma putin din cauza asta il vreau configurat ok

Edited by GiGonT3, 16 October 2007 - 17:27.


#7
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

View PostGiGonT3, on Oct 16 2007, 18:26, said:

2.5 daca nu ma insel sida nu am mai avut nod 32 dar am auzit ca e super bun si consuma putin din cauza asta il vreau configurat ok
da e foarte bun mai ales in sensul in care lucreaza singur adica tu nu esti nevoit sa dai clean cand gaseste ceva poti sai dai sasi faca treaba si face singur.
ce calc ai (adica zi ce procesor si ram ai) ca in unele cazuri se poate bloca pc-ul (cum mi sa intamplat si mie la ala vechi.)
de asta iti recomand trial inainte de versiunea "full" ( expira si ea in 2 ani) asaca foloseste trialul prima data si dupa aia cumpara-l de aici http://www.eset.ro/purchase/index.php si aici e versiunea trial pentru 30 zile http://www.eset.ro/download/index.php in caz ca ai piratat ai putea sa te lasi balta si daca ai originalul atunci incearca ca sa scoti aia sau daca nu fati un user la cei de la nod .si completeaza.repet daca nu ai originalul cumparal am dat linkul  mai sus!

Edited by paser, 16 October 2007 - 17:48.


#8
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007
cum ii spun eu... "coaja" la pc meu . amd athlon 2000+ 256 memorie ram placa de baza ak32a de la shuttle video geforce 2 cu 64 mb hdd 80 gb WD (conteaza cred mai putin) si n rest nimik nou tast mouse un monitor :P

#9
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

View PostGiGonT3, on Oct 16 2007, 19:06, said:

cum ii spun eu... "coaja" la pc meu . amd athlon 2000+ 256 memorie ram placa de baza ak32a de la shuttle video geforce 2 cu 64 mb hdd 80 gb WD (conteaza cred mai putin) si n rest nimik nou tast mouse un monitor :P
cd-ul e ORIGINAL ?recunoaste fara frica!!

Edited by paser, 16 October 2007 - 18:14.


#10
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postpaser, on Oct 16 2007, 18:13, said:

nu dar o mentine sau alte chesti prin download de programe care poti scoate de pe torrente sau dc++ .aceste programe se gasesc chiar pe softpedia.

Cred ca glumesti, nu?! Toate programele de pe Softpedia sint versiuni freeware sau demo. Faptul ca tu sau altcineva le gaseste pe DC++ nu este vina Softpedia si nu este vina nimanui. Si cel care le ia de acolo, sparte, este pirat la rindul lui.

#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostGiGonT3, on Oct 16 2007, 19:06, said:

cum ii spun eu... "coaja" la pc meu . amd athlon 2000+ 256 memorie ram placa de baza ak32a de la shuttle video geforce 2 cu 64 mb hdd 80 gb WD (conteaza cred mai putin) si n rest nimik nou tast mouse un monitor :P

AICI gasesti tot ce vrei tu despre instalarea si configurarea ("ca la carte") NOD32.
Daca nu ai licenta nu isi are rost discutia despre user & password. Doar daca ai licenta trebuie configurate campurile : User Name si Password . La update server e recomandata  optiunea "Choose automatically" .

#12
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

View PostantinVidia, on Oct 16 2007, 19:21, said:

AICI gasesti tot ce vrei tu despre instalarea si configurarea ("ca la carte") NOD32.
Daca nu ai licenta nu isi are rost discutia despre user & password. Doar daca ai licenta trebuie configurate campurile : User Name si Password . La update server e recomandata  optiunea "Choose automatically" .
aici faci ce trebe sa faci http://www.google.ro...u...oogle&meta=

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate