Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Cum ne găsim parteneri pt drumeții

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
stefan1976

stefan1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.07.2011

View Poststefan1976, on 23rd June 2012, 16:54, said:

Impreuna cu partenera planuim sa face o iesire cu cortul la munte de vreo 4-5 zile dupa data de 8 iulie.Inca nu avem o destinatie clara ,dar am dori ceva cat mai retras de lume(in inima muntelui).Ne gandim ca ar mai dori si alcineva sa mearga cu noi in aceeasi perioada.Plecam cu masina din Constanta.Puteti veni de oriunde sau am putea sa ne intalnim la un punct.E cineva interesat???
Peste  2 zile plecam.Chiar nu mai pleaca nimeni de acasa in aceasta perioada?Noi avem 40 si 36 de ani!Nimeni interesat.

#74
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010
Unde mergeti ?

#75
Singlescamp

Singlescamp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.10.2012
Pentru cei singuri: Singles Camp are un site si un forum. O agentie, Bon Voyage, organizeaza pt comunitatea de 2000 de membri, diferite actiuni, printre care si multe drumetii. Acolo poti intalni o parte din cei activi. In 2013 s-au organizat actiuni in Muntii Maramuresului, Retezat, Fagaras, pe Cheile Nerei, etc

#76
stefan1976

stefan1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.07.2011
Din nefericire,am ramas singur de cateva zile!problema e ca am programat concediul in perioada 11-17 august,dar nu mai am cu cine pleca la munte, cu cortul, deoarece prietenii mei nu sunt liberi in aceasta perioada sau nu sunt pasionati de statul la cort sau de munte.Asadar adresez o invitatie celor interesati de cateva zile de munte in aceasta perioada,eu punand la dispozitie un loc in  cort de 2 persoane cu toate cele necesare,masina de deplasare(pun toata benzina,daca e nevoie),doar la mancare urmand sa ne impartim cheltuielile.Eu plec din zona Dobrogei si as prefera pe cineva din zona sau cat mai aproape de mine!

#77
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
ceva grupuri? idei de revelion?

#78
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006
Caut partenera de excursie pentru vara 2015, timisoara-sithonia. Masina, camping, umblat mult, in nici un caz genul infipt intr-o plaja si ramas acolo o saptamana. perioada din vara inca nu este stabilita. Conditii: camarad de drum,achitarea propriilor cheltuieli, impartirea cheltuielilor de drum si camping. Sunt barbat, 49 de ani, discutiile incep de la muzica ascultata in masina pana la traseu, durata, etc etc. Detalii - PM.

#79
Segot

Segot

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.03.2015
2 cupluri de 1 mai 2015  ( 2-3 zile) undeva in zona Rucar-Bran.Gratare, plimbat prin zona, etc. Daca mai e si altcineva interesat sa ni se alature putem aprofunda subiectul aici sau pe PM.

#80
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
Pentru luna August ...un cuplu ...doua...la munte ...in transfagarasan ..sau aveti alte idei..

#81
xencath

xencath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 01.07.2007
Caut partener/a de drum pentru luna septembrie, pe ruta Timisoara - Lefkada, in perioada 1 - 15 septembrie 2015. Cost combustibil + taxe de autostrada + transport pe insula ~ 300 E. Daca este cineva interesat/a, rog mesaj in privat. Multumesc.

#82
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010
Merge cineva in vama in perioada 20 iunie? de preferat cuplu, noi avem masina,etc.

#83
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010
in perioada 20-06-2707.2015 vine cineva cu o varianta de mers la mare sau munte? Avem masina,eu sotia,si cautam parteneri cuplu sau partenera ptr variante de concediu ,drumetie,sau distractie cu bani putini,adica la limita. Exclus aberatii cu tenta sexuala.

#84
zh302

zh302

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.11.2011
Din data de 1 05 2016 plec cu rulota pe malurile  Dunari si pe la  jumatatera luni iunie ma retrag pe grindul  Chituc (VADU) la mare si voi sta acolo pana la sfarsitul lui septembrie. [email protected]

Attached Files



#85
anamariabr

anamariabr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2012
Salut, sunt noua aici, insa doresc sa gasesc persoane pt drumetii, chiar de o zi. Sunt incepatoare, dar am cat de cat conditie fizica. Idei, sugestii, planuri cineva? Nu imi doresc sa plec cu masina, ma atrage mersul cu trenul. Nu imi doresc nici stat la cort de la inceput. :) Vrea cineva acelasi lucru?

Sau chiar plimbari prin delta. Am fost in Sulina acum vreo doua sapt si imi doresc sa ma intorc.

#86
flowptz

flowptz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 25.11.2009
Salut,
Sunt incepator in mersul pe munte. In afara de traseul Busteni-Poiana Costilei, pe care il cunosc indeajuns de bine incat sa nu ma ratacesc, nu mai cunosc alte trasee. Chiar daca am ajuns odata in Retezat cu un prieten, nu ma consider cunoscator si chiar daca as ajunge sa fiu cunoscator, nu imi place sa merg singur pe munte. Imi doresc sa gasesc persoane pentru drumetii, de la care sa pot invata trasee si sa merg cu incredere fara sa ma ratacesc, etc si fiind mai multi, presupun ca se creaza o atmosfera placuta de grup ("iar ursul nu va indrazni sa faca cunostinta cu cineva din grup"). Am cativa prieteni prin Bucuresti, insa viata i-a transformat incat nu mai au chef sa faca macar trasee usoare. Altii cu care mergeam la schii in Predeal, Sinaia, Poiana Brasov, au nepotei si nu mai avem intalniri...eu inca nu am.
Daca sunt persoane care au in program, sa faca trasee pe munte (fara cort), stapanesc traseele si nu sunt fumatori, va rog luati-ma si pe mine. Pentru inceput, un sfarsit de saptamana la munte, mi-ar place sa il fac cu persoane pentru drumetii iar cu timpul merg si pe distante mai lungi daca va fi cazul. Nu am masina, folosesc trenul.
Multumesc.
Florin.

#87
flowptz

flowptz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 25.11.2009
Salut.

Am gasit persoane pentru drumetii pe acest site:

http://www.carpati.o...tor_ture/1/  

Uraaaa!

http://www.carpati.org

#88
calabrezu

calabrezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 03.12.2018
Incerc eu sa reinvii topicul, ca vad ca de 3ani nu mai e nici o postare.Chiar nu mai calatoreste nimeni sau v-ati gasit toti parteneri?
Hai sa va spun ce am eu in plan pentru vara asta.
In a doua jumatate a lui iunie, cel tarziu in prima jumatate a lui iulie planuiesc un mic circuit cu loganul din dotare prin Austria, sudul Germaniei si Italia.Vreau sa fac vizite de cite o zi la Budapesta, Viena,Linz, Salzburg,Dachau,Munchen, Klagenfurt si la castelele Herrenchiemsee, Hohenschwangau si Neuschwanstein din Bavaria. Plus o trecere pe Stelvio pass din Alpii italieni.Si daca mai ramane timp si Grossglockner din Austria.Durata calatoriei 10-14zile, cu plecare si intoarcere la Suceava.In principiu intentionez sa dorm cite o noapte in fiecare locatie sau intre acestea si sa vizitez cit se poate. Nu am pretentia sa vad chiar tot in fiecare locatie. 10zile ar fi doar calatoria de la Viena la Klagenfurt pentru a nu lua vigneta pe o luna.
Nu imi place sa depind de nimeni si de aceea prefer sa calatoresc cu masina proprie.Merg unde vreau si cind vreau,opresc si stau unde si cit vreau, nu am limita de bagaj si nu am un orar fix. Concediul ideal pentru mine e calatoria cu masina si cazare la cort sau pensiune, cite 1-2zile intr-un loc si sa vad cit mai multe lucruri.
Totusi nu imi place sa ma sparg in figuri.Nu maninc si dorm in locatii scumpe.Prefer cazarea in camping sau la pensiuni.Maninc la restaurant cel mult o data pe zi.Prefer sa imi prepar singur ceva.Am cort, saltele, butelie, masa, scaune si tot ce mai e nevoie.Chiar si tv cu antena satelit.
Din pacate putinii prieteni pe care ii mai am nu se incadreaza in aceasta categorie, ei preferind sa-si faca concediile intr-un singur loc, la all-inclusive stand toata ziua la plaja/piscina si mancand pina plesnesc.
Deci, caut partenera de drum, 25-40de ani, nefumatoare,preferabil din zona moldovei sau ardeal(pentru a nu pierde timp pe drum), careia sa ii placa aventura si viata la cort(in campingurile de afara sunt conditii).Nu este sponsorizare, vom imparti cheltuielile cu transportul si cazarea.Fiecare maninca ce vrea si unde vrea. Este o calatorie cu bani la limita, cazarea va fi in special la cort si doar daca nu gasim camping convenabil sau ploua vom sta la pensiuni.Apreciez cam la 300-400euro de caciula pentru combustibil,vignete,autostrada si cazare.Doar Grossglockner e 36euro ca e drum cu taxa.Iar pentru muzee,intrari castele,etc inca vreo 250-300euro.Cu mancarea, dupa cum am mai spus,fiecare cum doreste.Daca esti genul care maninca un iaurt si niste chifle sau niste oua cu sunca din lidl te-ai scos, max.150euro pentru 2saptamani.Daca insa maninci doar la restaurant atunci cred ca dublezi  usor suma.
Perioada calatoriei o vom stabili de comun acord in functie de posibilitatile fiecaruia.Nu exclud posibilitatea de a lua si doua biciclete pentru plimbari scurte.Detaliile calatoriei si obiectivele vizitate le vom stabili in privat.
Am 44 de ani si am condus prin toata Europa, din Scandinavia pina in Calabria, Franta si Spania.

Edited by calabrezu, 14 April 2019 - 23:03.


#89
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,167
  • Înscris: 20.12.2007

View Postcalabrezu, on 14 aprilie 2019 - 22:59, said:


Deci, caut partenera de drum, 25-40de ani, nefumatoare,preferabil din zona moldovei sau ardeal(pentru a nu pierde timp pe drum), careia sa ii placa aventura si viata la cort(in campingurile de afara sunt conditii).Nu este sponsorizare, vom imparti cheltuielile cu transportul si cazarea.Fiecare maninca ce vrea si unde vrea. Este o calatorie cu bani la limita, cazarea va fi in special la cort si doar daca nu gasim camping convenabil sau ploua vom sta la pensiuni.Apreciez cam la 300-400euro de caciula pentru combustibil,vignete,autostrada si cazare.Doar Grossglockner e 36euro ca e drum cu taxa.Iar pentru muzee,intrari castele,etc inca vreo 250-300euro.Cu mancarea, dupa cum am mai spus,fiecare cum doreste.Daca esti genul care maninca un iaurt si niste chifle sau niste oua cu sunca din lidl te-ai scos, max.150euro pentru 2saptamani.Daca insa maninci doar la restaurant atunci cred ca dublezi  usor suma.
Perioada calatoriei o vom stabili de comun acord in functie de posibilitatile fiecaruia.Nu exclud posibilitatea de a lua si doua biciclete pentru plimbari scurte.Detaliile calatoriei si obiectivele vizitate le vom stabili in privat.
Am 44 de ani si am condus prin toata Europa, din Scandinavia pina in Calabria, Franta si Spania.
Boss , din postarea ta lipseste o informatie esentiala pe care o prezumtiva partenera ar dori sa o stie inainte sa iti accepte conditiile de calatorie ...

#90
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
îți dai seama de ce vrea el partenera.. da incercarea moarte n are. cine știe de unde sare epurele :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate