Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Cum ne găsim parteneri pt drumeții

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1
ancans

ancans

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.05.2006
In primul rand sa ma prezint: Anca ma cheama ("no', daca te cheama, atunci du-te!", ar zice ardeleanul din bancuri:)).
In martie 2007 am avut curaj si am deschis un club ezoteric (spiritual) in Bucuresti. M-am gandit insa sa dezvolt in cadrul clubului si niste programe pentru oameni care, chiar daca nu au legatura cu "spiritualitatea", doresc sa comunice, sa se simta bine si sa-si dezvolte abilitatile creatoare.
Drept pentru care propun urmatoarea chestie:
http://mandalaclub.r..._re_creatie.htm

Ceea ce e "de bine" la aceste weekend-uri si tabere, e ca pot participa si oameni singuri, care nu se cunosc dinainte si in special femei care in alte conditii s-ar teme sa mearga cu un grup de necunoscuti undeva. In programele pe care am in plan sa le desfasor in diverse locuri din tara vin numai oameni care chiar doresc sa se simta bine, sa rada, sa invete ceva bun si sa se intoarca acasa cu mai multa pofta de viata. Locurile pe care le aleg sunt retrase, departe de poienile cu gratare, mici, manele, discutii pline de decibeli si decorate cu PET-uri.

Daca mai stiti locuri desoebite, cabane retrase, etc., va rog sa-mi spuneti! Poate am fost acolo, dar poate nu si atunci voi merge si voi organiza cate ceva pe acolo!
Mersi.

#2
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
petrimanu

#3
ancans

ancans

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.05.2006
am fost acolo, e super! numai ca iarna nu se poate ajunge cu masina mica. poate la vara fac ceva pe acolo. pe mine m-ar interesa iarna aceasta, un loc fain de tabara (cabana, confort cat de cat, sa se ajunga cu masina, etc.)

#4
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
pensiunea cheile oltetului, pensiunea jalesul...

#5
ancans

ancans

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.05.2006
...nu chiar atat de "in civilizatie". ceva mai retrase as dori. de preferat cabane, nu pensiuni - doar daca sunt la marginea padurii.

#6
szylwew

szylwew

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 16.01.2007
Servus,

deschid acest topic cu scopul de a gasi undeva in impaienjenisul web un loc destinat persoanelor cu care ma pot cupla pentru o vacanta, calatorie, w-end departe de casa. Ideea e ca in anul asta am fost un pic defazat dpdv al planurilor de calatorie cu prietenii si m-am cam rupt de ei si in plus m-am si despartit de ..partenera mea traditionala de astfel de activitati.Nu vreau sa intru pe situri matrimoniale sau de agatzament ca sza-mi gasesc p'acolo nu sh ce fufa care sa ma ademeneasca intr-o camera de video chat.
Deci ..daca stie cineva un astfel de loc (virtual), daca a avut astfel de experiente...va rog sa transmite-ti opiniile voastre si locu' cu pricina.

Va pre'multumesc

#7
sandy-CTA

sandy-CTA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.03.2007
Salut, interesanta ideea acestui topic. Pacat ca nu ai reusit sa pleci pe undeva cu prietenii tai de care spui ca te-ai distantat. Cel mai bine te distrezi cu prietenii. Eu de exemplu abia astept sa plec pe 15 sept in Thasoss cu inca trei prieteni si sper sa fie vremea favorabila cu noi, ca de distractie ne ocupam singuri. Oricum mult succes in cautarile tale.

#8
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Eu nu inteleg de ce sa nu pleci singur si sa-ti faci prieteni in respectiva calatorie. De ce trebuie sa pleci cu niste oameni care vrand nevrand te vor conditiona.
Daca esti sociabil iti vei face prieteni pe drum, daca nu vei fi fericit in solitudine :D., e drept ca trebuie nitel curaj pentru asta si rupte niste mentalitati...

#9
infinitul8

infinitul8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 04.05.2006
Ai mai jos cateva linkuri, doar pentru munte ;)
1. Carpati
2. Aplinet
3. Ursul Trubadur
4. softpedia forum :D

trebuie sa te loghezi.

Drum bun

#10
kaizen

kaizen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.05.2005

 infinitul8, on Sep 11 2007, 15:26, said:

Ai mai jos cateva linkuri, doar pentru munte ;)
1. Carpati
2. Aplinet
3. Ursul Trubadur
4. softpedia forum :D

trebuie sa te loghezi.

Drum bun

Nu mi se pare muntean omu', ca nu avea probleme cu cine merge la nu stiu ce cabana... Daca vreti un site de mers prin lume vizitati Love2Travel.

Edited by kaizen, 12 September 2007 - 16:22.


#11
szylwew

szylwew

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 16.01.2007
Va multumesc tuturor pentru opinii..foarte bune linkurile..ultimul mi-a placut cel mai tare. Chiar e interesanta idea de comunitate turistica. Parerea mea e ca asa ceva ne lipsea din peisajul turistic virtual.

#12
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Eu am fost in Corsica cu o frantuzoaica "agatata" de pe site (routard.com - forum- compagnons de vacances). Am postat anuntul cu o luna inainte de plecare, pentru ca am inchiriat un bungalow de 3 persoane si noi era doar doua. A fost super ok, ne-am redus cheltuielile de cazare, am impartit cheltuielile pentru inchirierea unei masini si ne-am inteles super ok. Peste toate, cunostintele mele de franceza au avansat considerabil in 2 saptamani de vacanta.

#13
Ryco1

Ryco1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 17.09.2007
Cabana Valea cu Pesti,la cativa kilometri mai sus de Vidraruu.A fost facuta pentru Nicu Ceausescu.Este o priveliste de vis,si in jur nu se fac gratare, nu se aud manele,si alte chestii de genul asta.Trebuie rezervate camere. :P

#14
TudorVN

TudorVN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2007
Daca vrei sa te duci in Vrancea, iti recomand http://www.vrancea.com.ro/forum/ . Am inteles ca se doreste reamenajarea unor trasee turistice in Muntii Vranceii. Aviz posesorilor de motociclete si ATV-uri

#15
daffy_

daffy_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.01.2007
Caut perteneri de mers la munte. Fete sau baieti, 15-20 de ani (de preferat). Nu vreau sa risc sa ma trezesc singur la locul de intalnire, asa ca o sa rezum anuntul doar la municipiul Iasi.

Contact la 0726 501250 sau Y!M ID "sorinarustei".

#16
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
mda...pot spune ca sunt in aceeasi situatie...nu prea am doritori printre prieteni, sunt foarte lenesi si daca le mai spui si de un traseu se uita crucis la tine
mi-as dorii, sa merg prin tara, sa urc muntii, sa fac poze, sa ma distrez...m-am saturat cumplit de bucuresti, de agitatia unui oras plin de oameni stresati....sper totusi pana de craciun sa ajung pe undeva :(

#17
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
se pare ca cine se aseamana se aduna
aceeasi problema si la mine, adica la mine daca e chestia sa ma duc cu prietenii sunt din aia cu fite in cap, "eu nu urc ca obosesc, hai sa luam telecabina ..."
mi-ar place un weekend din asta cu straini in aceeasi situatie

#18
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

 again, on Oct 4 2007, 22:14, said:

se pare ca cine se aseamana se aduna
aceeasi problema si la mine, adica la mine daca e chestia sa ma duc cu prietenii sunt din aia cu fite in cap, "eu nu urc ca obosesc, hai sa luam telecabina ..."
mi-ar place un weekend din asta cu straini in aceeasi situatie

grupul meu de prieteni s-a format acum cativa ani la o  scoala de ghizi
dupa "absolvire" am continuat intr-un club de turism
acum mergem in grup la munte, de revelion, in vacante etc.
pe la clubul de turism trecem rar dar unii dintre noi mai sunt memebrii si mai ajutam pe ici pe colo

in timp ne-am impartit in grupuri mai mici in functie de interese unii au urcat pe Alpi si prin Caucaz altii se multumesc cu Parang si Retezat dar se merge destul de constant la o forma oarecare de  munte

deci locuri pt a intalni oameni care nu corespund descrierii tale:

1.scoli de ghizi
2.cluburi de turism
3.pe aici...

Edited by idaho333, 05 October 2007 - 13:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate