Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Cum ne găsim parteneri pt drumeții

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
cristian16

cristian16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.08.2009
Salutare,ce ziceti facem un grup pentru Revelion?persoene pana inn30 de ani ar fi ok ce ziceti ne strangem?

#56
tileanu

tileanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.11.2009
Nu mai gasesti pasionati de munte/drumetii/trekking/hiking nici cu lupa, toti amicii se dau loviti, restu's pe la televizor sau calculator iar altii sunt "supravietuitori de canapea". Rareori mai gasesc cate o persoana/doo care se inhama la un traseu dar dupa primii 2 km isi dau duhu' si incep sa se planga imaginandu-si ce bine e acasa. Daca sunt persoane pasionate de drumetii pe munte (in orice anotimp) de orice varsta/ocupatie/statut social/ sex si educatie dati-mi si mie de stire.  ar fi frumos!
p.s: sunt din bucurestiul sedentar :)

Edited by tileanu, 03 November 2009 - 13:54.


#57
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,650
  • Înscris: 20.10.2006

View Postcristian16, on 24th September 2009, 00:49, said:

Salutare,ce ziceti facem un grup pentru Revelion?persoene pana inn30 de ani ar fi ok ce ziceti ne strangem?
Eu as fi interesat, dar din pacate nu ma lasa ai mei.

#58
JosephTibor

JosephTibor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2008
Buna Anca, ma numesc Tiberiu, ma poti gasi usor si pe Hi5.com sub numele de Mezei Jozsef Tibor
Ma intereseaza sa imi fac prieteni, sau sa povestec si sa cunosc cat mai multe persoane care se ocupa de lumea spirituala, ezoterie, feng-shui, meditatii, drumetii la munte, in general lumea spiritualului. Sunt singur si nu gasesc niciodata astfel de oameni, e foarte greu in ziua de azi daca esti altfel. Id-ul meu de mess este erfaron
Daca te interesaza sa povestim, sau imi poti da un sfat legat de cum si unde gasesc astfel de oameni, as fi tare fericit. O zi buna:)

#59
amicul_tau

amicul_tau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 09.09.2009
Foarte tare ideea.
Ar fi super sa ne intalnim mai multi si sa o punem de un weekend la munte.
Si eu mi-as dori sa cunosc oameni noi, cu chef de distractie, fara fite, mofturi, etc.
Mi-ar placea sa fac bungee-jumping, sa ma dau cu parapanta si alte sporturi extreme.

#60
tileanu

tileanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.11.2009
din scaun nu poti face nimic  ;)
bungee se face la cheile rasnoavei si la vidraru. eu am facut anul trecut la cheile rasnoavei. a fost demential iar tipu' care se ocupa de asta e f. ok.
cauta outdoor experts pe net. e in jur de 100 de euro saltul.
or altfel, eu am planificat sa plec pe mont blanc anul viitor in vara daca te pasioneaza...
http://www.2010montb....wordpress.com/

#61
beimroberto

beimroberto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.02.2006
foarte buna initiativa...
pacat insa ca "merge" asa greu treaba pe aici...sunt site-uri straine care"ard"  de propuneri si idei.

#62
ppunctcpunct

ppunctcpunct

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.05.2009
Exista cumva un forum dedicat acestui hobby ...hiking ?!?!? pana acum nu am gasit nimic pe net :(

#63
florys1

florys1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.05.2010

View Posttileanu, on 11th November 2009, 19:42, said:

din scaun nu poti face nimic  ;)
bungee se face la cheile rasnoavei si la vidraru. eu am facut anul trecut la cheile rasnoavei. a fost demential iar tipu' care se ocupa de asta e f. ok.
cauta outdoor experts pe net. e in jur de 100 de euro saltul.
or altfel, eu am planificat sa plec pe mont blanc anul viitor in vara daca te pasioneaza...
http://www.2010montb....wordpress.com/


Buna tuturor,



Si eu caut parteneri pentru calatorii la munte  in vacanta 2010. Anul asta am ramas pe din-afara...:). As vrea sa merg in Apuseni sau in zona Maramuresului(nu am ajuns inca).E cineva interesat?
Astept un semn de la voi!

#64
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Salut.
Mi-ar placea si mie mult sa fac o drumetie in vara asta, desi deja am niste planuri, dar cred ca pot intercala 1-2 drumetii pe acolo. :P
Ar fi frumos totusi sa fie mai multa activitate pe aici, nu postari din 3 in 3 luni...
Util ar fi sa scriem si varsta si locatia , sa stim ce si cum. Eu sunt din Cluj, 23 de ani, m-ar interesa niste drumetii de cateva zile cu cortul , fie prin Apuseni, sau Fagaras , Retezat etc. Am mai fost dfe cateva ori , totusi nu am multa experienta, asa ca mai ales pentru Fagaras ar fi bine sa mai vina cineva mai ...batut de vanturi. :rolleyes:

#65
klau_ora

klau_ora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 05.06.2010
Buna tuturor !

Eu sunt din Timisoara si caut partener sau partenera de drumetie, intre 20-35 de ani. Genul meu de "Expeditii" : cu cortul in spate, la ocazie pe drumurile patriei, sau si peste granite, etc mai exact acolo unde ma poarta "gandul" si vantul. Imi plac atat excapadele pe varfuri de munte : Tarcu, Pelaga, Retezat cat si expeditii in satele uitate din zonele de munte, excursiile in marile orase europene si turismul cultural sau expeditiile cu trenuri vechi.
Oricine este din Timisoara sau zona adiacenta este binevenit.
Cei care sunt interesati sa-mi dea mesaj pe privat.

Edited by klau_ora, 08 June 2010 - 15:16.


#66
LunaAmara

LunaAmara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.09.2005
site-ul actual al ursului trubadur este http://www.ursultrubadur.org

#67
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,650
  • Înscris: 20.10.2006
Si eu sunt interesat de drumetii in tara, in orice masiv unde se poate ajunge la intrarile pe traseu. cu transportul in comun, preferabil cu trenu.  In principiu sunt disponibil oricand daca nu am deja planifcat ceva pentru aceea perioada. Fac ture de dificultate mica si medie in toate anotimpurile.

#68
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010

View PostLunaCrystal, on 5th August 2011, 18:22, said:

Si eu sunt interesat de drumetii in tara, in orice masiv unde se poate ajunge la intrarile pe traseu. cu transportul in comun, preferabil cu trenu.  In principiu sunt disponibil oricand daca nu am deja planifcat ceva pentru aceea perioada. Fac ture de dificultate mica si medie in toate anotimpurile.

Deci, pe cand facem planurile ? :D

#69
facturarescu

facturarescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2012
Pentru 2012 nu are nimeni planuri, propuneri, initiative?

#70
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008

View Postfacturarescu, on 1st April 2012, 17:09, said:

Pentru 2012 nu are nimeni planuri, propuneri, initiative?

eu am o fixatie pt anul asta intr-o locatie in care nu prea auzi vorba dulce romaneasca , mai exact nu stiu inca unde (dar sa fie ceva cu plaja, soare , bere rece  :thumbup: :thumbup:  ) ... astept propuneri ! prietenii mei deja ori au copii ori rate uriase la banca ori nu mai au timp si chef de asa ceva  :))
de asemenea am vazut ca unii mentioneaza chestia asta : scopul este strict turistic & fun
este posibil sa mai vin cu un amic din facultate tot de varsta mea , adica 38 ani ...

#71
stefan1976

stefan1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.07.2011
Impreuna cu partenera planuim sa face o iesire cu cortul la munte de vreo 4-5 zile dupa data de 8 iulie.Inca nu avem o destinatie clara ,dar am dori ceva cat mai retras de lume(in inima muntelui).Ne gandim ca ar mai dori si alcineva sa mearga cu noi in aceeasi perioada.Plecam cu masina din Constanta.Puteti veni de oriunde sau am putea sa ne intalnim la un punct.E cineva interesat???

#72
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010

View Poststefan1976, on 23rd June 2012, 16:54, said:

Ai pm.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate